İçeriğe git

Resim
- - - - -

Macro Nedir? Nasıl yazılır? (Ayrıntılı)

• Please log in to reply
Bu konuya 233 yanıt gönderildi

#21 nepente

nepente

Sergeant

• Members
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 04 Ocak 2008 - 03:23 ÖS

ben daha çok macroları partydekilere haber vermek için kullanmak istiyorum. mesela canım 1k nın altına düşünce prieste heal pls die w atmak gibi veya partyden söylemek gibi. bide bi skill i kullandığım zaman onu partyden insanlara bildirmek istiyorum. yani hani tankın üstünden curse sildim fln.. bu tip daha çok durumunu etrafa bildirme macroları hakkında biraz bilgi verebilirsen çok sevinirim.
  • 0

#22 Aurorea

Aurorea

Scout

• Members
  • 168 İleti

Yazma tarihi: 04 Ocak 2008 - 06:04 ÖS

Bende biraz bişeyler ekliyim :) bi ara oyuna girince kendi makrolarımıda yazarımda şimdilik okuduklarıma göre bişeler söliim :).

Öncelikle skiller arası bekleme yapamıyosunuz makrolarda mesela hunterlar için örnek vereyim tuşa tek bi defa basıp concussive sora steady atamassınız castsequence le ancak yapaiblirsiniz tek tuşla ama 2 defa basmanız gerekir o tuşa.

nepente, belli bi duruma bağlı şeyler bildiğim kadarıyla addon oluyo yani onların yazımları biraz daha farklı, ama bi skilli kullandığını yazabilirsin makroyla.Örneğin,
/cast Remove Lesser Curse
/say %t deki curse'ü sildim !.

%t = targetladığın kişinin adını ekrana yazdırır.

Aklımdaki bişeyide yaziim mesela.Hoşuma giden bi olay buda... #showtooltip makrosu.Mesela çantanızdaki netherweave ların sayısını görmek istiyorsunuz. Yeni bir makro oluşturup " #showtooltip Netherweave Cloth " diyip o makroyu action bara koyarsanız o tuşta netherweave ların miktarını görebilirsiniz.Yanlış hatırlamıosam showtooltip kullanılan makrolarda şeklinde çıkması için makro şekli olarak "?" seçilmesi gerekiyodu. Tabi skiller içinde kullanılabiliyo ^^
  • 0

#23 Epicurus

Epicurus

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2008 - 02:06 ÖS

Arka arkaya kullanmak icin bunları alt alta yazmanız yeterli olacaktir. tabe bu durumda tuşa iki kere basmanız gerekiyor
/cast Mindblast
/cast Smite gibi (MB cd deyken smite kullanır)

Shadowpriest olarak görev yapıyorum diyelim ki

/Cast Mindblast
/cast Shadowword:Pain
/cast Mindflay dediğim zaman

tuşa ilk basışımda mindblast bir daha basınca pain bir daha basınca mindflay yapacak.

/castsequence Mindblast, Shadowword:Pain, Mindflay
dersem tuşa ilk basışta mindblast atacak, sonraki basışta pain ve sonra mindflay

ama

1. örnekte MB cooldowndaysa ikinci spelle geçecek ama 2. örnekte MBın cdı bitene kadar ikinci spelle geçmeyecek.

Bunları doğru anlamış mıyım?

Peki, tek tuşa basarak üçünü birden kullanabileceğim bir macro nasıl olmalı? ben bir tuşa bir kere basayım o önce MB, sonra pain sonra mindflay yapsın.
  • 0

#24 Eldora

Eldora

Lieutenant General

• Members
  • 1.930 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2008 - 03:49 ÖS

Öyle bir makro bildiğim kadarı ile yok arka arkaya basmak zorundasın Epicurus zaten spellerin bildiğin gibi 0.5 saniye gibi global cd leri var aynı anda iki tuşa bastığında kulanamıyorsun
O yuzden arka arkaya hızla basarak en iyi sonucu alabılırsın zaten bu sayede kullanıcagın speller daha cok kontrolunde oluyor
  • 0

#25 psyko

psyko

Scout

• Members
  • 613 İleti

Yazma tarihi: 28 Ocak 2008 - 01:30 ÖS

emeğine sağlık çok yararlı oldu bu macrolar:)
  • 0

#26 aegean

aegean

Legionare

• Members
  • 411 İleti

Yazma tarihi: 30 Ocak 2008 - 12:42 ÖÖ

meraktan bi shaman açmış bulunuorum çöyle bi macro olsa süper olur!

/target Ayucuk
/cast Healing Wave(Rank4)

bunu istiorum ama eğer canım %20 altında ise buna tıkladıımda healing wave yeirne lesser healing wave yapmasını istorm nası olcak yardmcı olrmsn?? :D
  • 0

#27 Bothar

Bothar

First Sergeant

• Members
  • 197 İleti

Yazma tarihi: 30 Ocak 2008 - 05:27 ÖS

Dostum bişi soracağım anlamadığımdan bağışla...

Şimdi drood olduumdan pvpde düşmana ayıya dönüşüp charge atmak istiorum bana bi macro yazarmısın? şimdiden teşekkürler...
  • 0

#28 levend

levend

First Sergeant

• Members
  • 296 İleti

Yazma tarihi: 30 Ocak 2008 - 05:48 ÖS

/cancelaura [stance:2] Aquatic Form; [stance:3] Cat Form; [stance:4] Travel Form; [stance:5] Moonkin Form
/cancelaura [mounted] Frostwolf Howler
/cast [nostance] Dire Bear Form; [stance:1] Feral Charge

herhangi bir formdan çıkıp bear olup chargelamak için
  • 0

#29 Bothar

Bothar

First Sergeant

• Members
  • 197 İleti

Yazma tarihi: 31 Ocak 2008 - 01:46 ÖS

çok saol dostum9:)
  • 0

#30 ORCHUN

ORCHUN

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*
  • 23 İleti

Yazma tarihi: 07 Şubat 2008 - 05:00 ÖS

herkese slmlar ben youtube da rogue izlerken ki bende rogue yum adam charını açtı sağ üstte bi icona tıkladı ve direk unequiped oldu(silahları dahil bütün armor u çantaya attı adam tek hareketle) bende bunu yapmak istiyorum ama hicbi yerde bulamadım bunun nasıl yapıldığını makro mu olduğunu bilmiyorum ama bunun nası yapıldığını bilen var ise alah rızası için solesin
tabi aynı tuşla yine silahlar dahil bitin armor u giydi tekrardan
  • 0

#31 Angeleyes

Angeleyes

Champion

• Members
  • 1.147 İleti

Yazma tarihi: 07 Şubat 2008 - 11:54 ÖS

Bunlar add-onlar ile yapilan seyler. Autostrip add-onu ile tamamen soyunabilirsin, ayrica Outfitter ile istedigin kiyafetleri giyebilirsin degistirebilirsin tus kombinasyonlariyla.
  • 0

#32 Eldora

Eldora

Lieutenant General

• Members
  • 1.930 İleti

Yazma tarihi: 08 Şubat 2008 - 02:37 ÖÖ

itemrack addonu war addonlar bolumunde onu download edersen
orada kıyafet degiştirmeyi tuşlara verebiliyorsun oldukca kullnışlı
  • 0

#33 ORCHUN

ORCHUN

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*
  • 23 İleti

Yazma tarihi: 08 Şubat 2008 - 09:01 ÖÖ

bilgi için teşekkürler arkadaşlar
scarlette shard farmlamak için gerekli idi bu addon artık gelsin goldlar
  • 0

#34 sirrion12

sirrion12

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 42 İleti

Yazma tarihi: 09 Şubat 2008 - 08:14 ÖS

ben kendime direk heal ı yapmak istiyorum (shammyim)
alt ile basıp direk kendime yapabiliyorum ama bunu macro olarak yapabilrimiiim? yaparsam nasıl xD
  • 0

#35 Artemis

Artemis

Legionare

• Members
  • 458 İleti

Yazma tarihi: 10 Şubat 2008 - 01:54 ÖÖ

Eldora mesela direkt olarak revive pet'e bastığımda hadi bakalım x pet i çağırıyorum demek için nasıl bir macro yapmamız lazım?
  • 0

#36 Eldora

Eldora

Lieutenant General

• Members
  • 1.930 İleti

Yazma tarihi: 10 Şubat 2008 - 02:38 ÖÖ

/cast revive pet
/s peti cagiriyorum
? olmadı mı bu
  • 0

#37 Eldora

Eldora

Lieutenant General

• Members
  • 1.930 İleti

Yazma tarihi: 10 Şubat 2008 - 02:40 ÖÖ

alt ile basıp direk kendime yapabiliyorum ama bunu macro olarak yapabilrimiiim? yaparsam nasıl xD

arkadaşım alta basıp yapsana neden macro istiosun :)
yada hicbi target secme kendine yapıo, her heal icin ayrı macro yapıcagına emin ol daha koay boyle :)
Ama yinede ısrarcıysan sana yaziym
  • 0

#38 kheldar

kheldar

Corporal

• Members
  • 26 İleti

Yazma tarihi: 13 Şubat 2008 - 07:54 ÖS

Arkadaşım öncellikle verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim gerçekten çok işime yaradılar. Şimdi benim şöyle bir sorum var;
#showtooltip
/castsequence reset=Target/Combat Unstable Affliction, Curse of Agony, Siphon Life, Corruption, Drain Life

Ben bu makroyu hazırladım, ama eğer büyüm resistlenirse aynı büyüyü bir daha atmasını istiyorum bunun için ne yapmam gerek? Ve ayrıca hedefimin üzerindeki ilk büyüm bitene kadar Drain Life kullanmak istiyorum o butona basınca. Yani burdaki makroya göre ilk önce Unstable Affliction atıyorum o bitine kadar makronun butonuna bastığımde hep Drain Life kullansın istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkürler
  • 0

#39 Rebell

Rebell

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.737 İleti
  • LocationViyana

Yazma tarihi: 13 Şubat 2008 - 08:53 ÖS

/cast [target=karakterinin adı] Greater Heal

Bunu değiştirebilirsin tabi heal'in çeşidine göre. Bu macroyu kullandığında alt'a basılı tutmana gerek kalmadan ve target'ini kaybetmeden kendini healleyebilirsin. Sadece heal olmak zorunda da değil, herhangi bir dispel için de kullanabilirsin bunu Greater Heal yerine Dispel Magic ya da Cure Poison ya da ne istiyorsan yazarak.
  • 0
chew chew park...

#40 Angeleyes

Angeleyes

Champion

• Members
  • 1.147 İleti

Yazma tarihi: 13 Şubat 2008 - 09:06 ÖS

/cast [target=karakterinin adı] Greater Heal
Bunu değiştirebilirsin tabi heal'in çeşidine göre. Bu macroyu kullandığında alt'a basılı tutmana gerek kalmadan ve target'ini kaybetmeden kendini healleyebilirsin. Sadece heal olmak zorunda da değil, herhangi bir dispel için de kullanabilirsin bunu Greater Heal yerine Dispel Magic ya da Cure Poison ya da ne istiyorsan yazarak.

target=player
karakterinin adina ihtiyacin yok
  • 0

1 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 1 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı