İçeriğe git

Resim
- - - - -

Inception/Başlangıç tartışması[spoiler içerir]

• Please log in to reply
Bu konuya 25 yanıt gönderildi

#21 GeceMavisi

GeceMavisi

Champion

• Members
  • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 26 Kasım 2010 - 11:35 ÖS

Son sahnedeki topacı unutun daha ilginçini söyleyeyim size
esas oğlan kimyagerin yanına gidiyor orda esas oğlanı uyutuyorlar hatırladınızmı? işte çok kuvvetli bir ilaç bu geyiği yapıyorlar hatta orda uyuyanlar için de "bunlar buraya uyanmaya geliyorlar diyor. İşte orda esas oğlanın uyumasından sonra yaşanan herşey rüya :) dikkat ettiyseniz leanordo orada güya uyanıyor ve tuvalette gidiyor o anda aynada karısını görüyor topacı döndürüyor.(Dikkat ederseniz karısını leanordo rüyaları haricinde asla göremiyor)Topaç dönerken daha durmadan içeri diğer adam giriyor ve topaç yere düşüyor. bu sahnede esas oğlan karısını görünce uykudamıyım yoksa uyandımmı diye topaç çevirmek istiyor fakat içeri giren kişi bu testi tamamlatmıyor işte bu sahnede aslında esas oğlan uyanmadı halen o ilacın etkisinde uyuyor.(isteyen izlesin tekrar o sahneyi) asıl topaç burada :) Ben bu filmin 2. sinin çekileceğini düşünüyorum. 2. cisi çevirilirse bunun cevabını öğreneceğiz.
Aslında oturup 4 sayfa yazabilirim fakat okunacağını sanmıyorum.Uzun yazılar genelde sıkıyor herkesi

Birde yönetmenin herkese filmin sonunu kendi yazsın bol bol tartışılsın bu konu (bknz lost) hesabı güttüğünden de accaip şüpheliyim :) filimde 20 den fazla bu şekilde alangirli sahne söyleyebilirim.
  • 0

#22 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2010 - 03:08 ÖÖ

Hmm Platon'un mağara alegorisinden mi bahsediyorsun? :) İdealer ve fenomenler dünyaları vs?

O mağara olayı epey farklı birşey aslında buraya pek örtüşmüyor, lisede nasıl anlatıyorlar unuttum ama.
  • 0

#23 Zakarumite

Zakarumite

Üye

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 16 Ocak 2011 - 02:55 ÖS

selam... aradan bir zaman gecse de tartismasi hos bir film oldugu kesin :) biraz yorumlari okudum ve bir hatayi düzeltmek istiyorum! herkes topaci adamin rüyada olup olmadigini test etmek amaci ile cevirdigini söylüyor. Yani eger topac düserse rüyada degil, düsmesse rüyada seklinde... ama isin asli böyle degil: eger topac düsmesse o zaman baskasinin rüyasinda oldugunu anliyor... yani sonuc olarak filmin sonunda topac düserse, bu onun kendi rüyasinda oldugunu gösterebilir... baskasinin degil... yani uyanmis degil... isin asli, o topac esinin topaci, ve gercek dünyada topac cevirip cevirmedigini bilemiyoruz, yani muhtemel kuvvetle aslinda o hep limboda, karisi uyandi, kendisi de filmin sonunda bunu kabullendi.... nasil, bayagi karisik degil mi :P
  • 0

#24 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 16 Ocak 2011 - 04:45 ÖS

/suicide :)

#25 Al'Akir

Al'Akir

Scout

• Members
  • 363 İleti

Yazma tarihi: 16 Ocak 2011 - 10:28 ÖS

Fazla takmayın
  • 0

#26 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 17 Ocak 2011 - 01:17 ÖÖ

Fazla düşünmeye gelmez yoksa bizimde yakındır topaç çevirmeye başlayacağımız :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı