İçeriğe git

Resim
- - - - -

Thrall Voljin Konuşması(Cataclysm)

• Please log in to reply
Bu konuya 254 yanıt gönderildi

#41 Seifer Almasy

Seifer Almasy

Champion

• Members
  • 1.428 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2010 - 08:31 ÖS

tamam barış için oraya gidiyor ve thrall a hatta ticaret yapmayı öneriyor ve twilights hammer ın saldırısı ile görüşme daha çok kin gütmesine neden oluyor. ancak varian onca olay yaşadıktan sonra kral olunca barış görüşmesine gitmesine şaşırdım demek istedim. yaşadıklarından sonra o görüşmeye gitmemeliysi bence..

e kardeşim madem benim gibi düşünüyorsun o zaman bana neden itiraz ediyorsun anlamıyorum ki.Varian, orkların en çok zarar verdiği adam bu oyunda.Buna rağmen Orklarla görüşmesi ne denli yüce bir kral olduğunu gösterir.Kendi haklı davasını değil ülkesinin davasını ön planda tutuyor.
  • 0

#42 theilker

theilker

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 45 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2010 - 08:57 ÖS

Azeroth'u Azeroth'un "gerçek" sahipleri kurtaramazda kim kurtarabilir? Dışardan bu dünyayı yoketmeye gelenler mi?
  • 0

#43 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2010 - 08:59 ÖS

Azerothun gerçek sahipleri elementaller ve old godlar.Bu ek pakette onlara saldırıyoruz.
  • 0

#44 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2010 - 08:04 ÖÖ

e kardeşim madem benim gibi düşünüyorsun o zaman bana neden itiraz ediyorsun anlamıyorum ki.Varian, orkların en çok zarar verdiği adam bu oyunda.Buna rağmen Orklarla görüşmesi ne denli yüce bir kral olduğunu gösterir.Kendi haklı davasını değil ülkesinin davasını ön planda tutuyor.

itiraz yok. nerden çıkardın. olay ortada .. ben yorum yapıyorum . bana göre varian o görüşmeye gitmemeliydi..
  • 0

#45 eflatun

eflatun

Knight Lieutenant

• Members
  • 645 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2010 - 09:32 ÖÖ

Azerothun gerçek sahipleri elementaller ve old godlar.Bu ek pakette onlara saldırıyoruz.

cenkiss sende bi baltalı ilah potansiyeli görüyorum:D
  • 0
hayal gücü, bilgiden daha önemlidir

#46 Seifer Almasy

Seifer Almasy

Champion

• Members
  • 1.428 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2010 - 07:56 ÖS

itiraz yok. nerden çıkardın. olay ortada .. ben yorum yapıyorum . bana göre varian o görüşmeye gitmemeliydi..

kendi halkı için gitmeliydi.Gözünü kan bürümüş bir ork düşmanı olarak gören at gözlüklü çevrelere tokat gibi cevap verdi ve vermeyede devam ediyor.Varian kadar duygularını bastıran bir adam var mı bu alemde bilmiyorum.
  • 0

#47 anibustr

anibustr

Centurion

• Members
  • 960 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2010 - 08:40 ÖS

Magatha Grimtotem - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft
Displeased with the new Warchief, Cairne challenges Garrosh Hellscream to an honorable duel in Thunder Bluff. While in recovery after losing the duel, Cairne mysteriously dies. Aghast, Garrosh flees Thunder Bluff, fearing a potential uprising. Only later does he find out that the Grimtotems have been poisoning Cairne's drinks, and that the poison was responsible for his death. Infuriated, Garrosh leads an attack against Thunder Bluff to run out the Grimtotems, leading her to abandon the city.
Grimtotemler Garrosh'tan intikam almak için Alliance'a bilgi sızdırıyor olabilir.
  • 0

#48 radia

radia

Üye

• Members
  • 100 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2010 - 08:54 ÖS

beyler özür dilerim konuyu dağıtmak gibi olmasın ama şu hemen üstte bahsettiginiz thrall ile birlikte uc ye saldırma questi falanmı? ya o quest benim içimde kaldı nerden yapacagımı bulamadım :D( quest bakımından fazla kastırmadım kendimi ama o quest veya buna benzer böyle sağlam olayların döndüğü questleri kimin verdiğini biliyorsanız yazarmısınız, özellikle o thrall falan uc yi basıyorlar ya çok içimde kaldı yaa :D)) bu arada Thrall ya adam gibi adam :) şefimize laf yok :) ne zorluklarla gelmiş güruh başına, kitabını 1 günde bitirmiştim büyük şefin :D

btw paylaşımın için teşekkürler güzel konu.

yanlıs hatırlamıyorsam dragonblinght quest serisini bitirdigin zaman veriyordu o gorevi tabi yanlısta hatırlaya bilirim
  • 0

#49 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2010 - 10:36 ÖS

Ne olursa olsun, o esir alma olayında Alliance haksız tarafsız bir şekilde bakıldığında bile. Bu sadece adamın kendi egosunu tatmin etme isteği, başka birşey değil. Kalın kafasını yeni bilgilere kapatmış, sadece orc öldürmeyi düşünen bir ahmaktan farkı yok şuan. Ulduar patchindeki o videoda bile, 2 orc gelmiş, dünyayı kurtarmanın yolunu arıyorlar. Ama Varian'ın yaptığı ne? Cidden ona bir int buffı falan lazım, sadece str abanmış..
  • 0

#50 Seifer Almasy

Seifer Almasy

Champion

• Members
  • 1.428 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2010 - 11:40 ÖS

weckly çabuk unutuyorsun.Wrathgate olayındaki arkadan vurma olayından sonra Horde ile işbirliği elbetteki yapılamazdı.3.1 demosunda ise Garrosh'un saldırdığını sanırım göremedin?
  • 0

#51 cenkiss

cenkiss

Lieutenant General

• Members
  • 1.907 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2010 - 11:48 ÖS

Ne olursa olsun, o esir alma olayında Alliance haksız tarafsız bir şekilde bakıldığında bile. Bu sadece adamın kendi egosunu tatmin etme isteği, başka birşey değil. Kalın kafasını yeni bilgilere kapatmış, sadece orc öldürmeyi düşünen bir ahmaktan farkı yok şuan. Ulduar patchindeki o videoda bile, 2 orc gelmiş, dünyayı kurtarmanın yolunu arıyorlar. Ama Varian'ın yaptığı ne? Cidden ona bir int buffı falan lazım, sadece str abanmış..

Bir daha izle videoyu.O iki orc çağrılmadıkları görüşmeye geliyorlar.Sonra varian'a laf atıyor biri.Onu tehdid ediyor.O tehdidlerin altında kalması mı gerekiyor akıllı olmak için?
  • 0

#52 Robin

Robin

Legionare

• Members
  • 544 İleti

Yazma tarihi: 26 Ağustos 2010 - 12:08 ÖÖ

Ben goblin hunterım ile Thrallı kurtarma görevini yaptım.Adam çok güçlü Dünyanın en güçlü şamanlarından.Adam büyülü kafesten kurtulduğunda seni bir fırtınaya çeviriyor ve İttifak donanmasını batırıyor.Yani kafes olmassa olmaz bir şey.

Thrall'ın öldürme amacı güderek herhangi bir insanı öldüremeyiceğini düşenmiyorum nitekim kosokaca donanmayı batırdı adam.

Ya donanma donanma diyosun shamanda kaç gemi bu ? 40?50? 100? Kelime oyunları oynamamalısın.Cata davetim yok o görevi yapmadım ama araştırıp bulucam çok merak ettim bir şamanın koca donanmayı batırdı dediğin şey gerçekte neymiş kaç gemidir.
Aşırı taraflısın yazılarına bakıyorumda.Orada Varian ın yanında 7.lejyon askerleri vardı diyorsun.Thrall ın yanındada orc askerleri vardı.Ne yani?Şu an oyunda titan olma yolunda bir karakter yok bunu aklından çıkarman lazım.Faction liderlerinin birbirine denk güçlerde olduğunu özellikle thrall ve varian konusunda denk olduklarını görevlerle gördük.Yoksa jaina gelene kadar bariz bir fark olsa bu ortaya çıkardı undercity Quest inde.

Mesajı yazarken bir yandan olaya bakıyorum thrallı SI-7 yakalamış.Yani stormwind Intelligence adlı ittifak için çalışan rogue topluluğu.Görüldüğü gibi roguelar gayet rahat yakalayıp kafese tıkıyorlar.Sen öyle şeyler sölüyorsunki öldürmek isteyipte öldüremeyeceği insan yok diyerek.Sanki bu adam Rhonin gibi muazzam bir mage i,Tirion gibi bir paladini,Varian gibi bir warrior u rahat rahat doğrayabiliyor.Yani ne diyim gitsin bu hızla biraz domates falan doğrasın :mrgreen:
Slyvanas ın tek mermide ölebildiği,Arthas ın birkaç azeroth kahramanı ve Tirion tarafından öldürülebildiği bir dünya azeroth.Gözde büyütülecek hiçbirşey yok.
  • 0

#53 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 26 Ağustos 2010 - 02:26 ÖS

100 gemilik bir donanma ile bir ülkeyi fethedersin naptın sen ya ordaki gemiler 10-15 arası bir sayıya ait Thrall kurtulduğu anda gemiler cumburlop denize düşüyor.

Thrall'ın her hareketi önceden bilinmeseydi yakalanamazdı diye düşünüyorum.Nitekim şaman güçlerini mühürleyen bir kafes bile vardı gemilerin birinde.

Robin benim kişisel düşüncem büyü kullanan sınıflar ile sıradan savaşçılar arasında muazzam bir fark var.Sonuçta adamlar büyü kullanıyor ya yoktan bir alev yoktan bir buz yoktan bir mühür yoktan bir yıldırım yaratabilenler ile wariror rogue hunter vs karşılaştırılmamalı.Yani oyun için düşünürsen warriorlar adamı parçalar ama normal rpg mantığına göre düşünürsen bana saçma geliyor.Senin düşüncelerin ne bu konuda sence büyü kullanan sınıflar ile kullanmayan sınıflar birbirine denk mi?Oyun mekaniğini düşünmeden cevap ver.
  • 0

#54 Robin

Robin

Legionare

• Members
  • 544 İleti

Yazma tarihi: 27 Ağustos 2010 - 04:41 ÖS

100 gemilik bir donanma ile bir ülkeyi fethedersin naptın sen ya ordaki gemiler 10-15 arası bir sayıya ait Thrall kurtulduğu anda gemiler cumburlop denize düşüyor.

Thrall'ın her hareketi önceden bilinmeseydi yakalanamazdı diye düşünüyorum.Nitekim şaman güçlerini mühürleyen bir kafes bile vardı gemilerin birinde.

Robin benim kişisel düşüncem büyü kullanan sınıflar ile sıradan savaşçılar arasında muazzam bir fark var.Sonuçta adamlar büyü kullanıyor ya yoktan bir alev yoktan bir buz yoktan bir mühür yoktan bir yıldırım yaratabilenler ile wariror rogue hunter vs karşılaştırılmamalı.Yani oyun için düşünürsen warriorlar adamı parçalar ama normal rpg mantığına göre düşünürsen bana saçma geliyor.Senin düşüncelerin ne bu konuda sence büyü kullanan sınıflar ile kullanmayan sınıflar birbirine denk mi?Oyun mekaniğini düşünmeden cevap ver.

O halde donanmayı batırdı demek yanlış olur dimi.Azeroth üzerinde en büyük donanma ittifaka ait ve halende öyle.Zaten bunu catada undead donanmasını tek denizaltıyla batırmalarındanda anlıyoruz.Ayrıca gemi sayılarıda ciddi derecede fazla.Thrallın hareketlerinin bilinmesi için horde da adama ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum çünkü zaten SI-7 bu konuda alanının en iyilerinden.

Büyümü savaşçılıkmı konusuna gelince.Bence tabiki denkler ustalaşmakla alakalı bir konu o.Özellikle rogue dediğin zaman yaptığı numaralar en az büyü kadar kuvvetli olan birşey geliyor aklıma.Warrior da tabiki öyle bunun 1000türlü örneği var cinematiclerde,oyunda karşılaştıklarında hiçde ben sana tek atarım gibi knight mantığı dönmüyor.
Aksi takdirde savaşlara hiç asker yollamanın anlamı yok.Wrath gate de aslında hem ittifak hem güruh boşa warrior ve paladin yollamış alayı shaman yollasa LK world first alıyolardımı diyelim :) Neticede inanç ve güçle warcraft dünyasında büyü savuşturulabiliyor,kırılabiliyor hatta engellenebiliyor.Düşün Arthasın büyüsünü Tirion ın bozduğu anı.Adam sadece iyi bir paladindi karşısındaki ise muazzam büyü güçleri olan lich king.
Çokda fazla uzatmayım evet aynı derecede alanında ustalaşmış bir warrior,paladin,rogue büyücüler kadar iyidir.Zaten bu her fırsatta karşımıza çıkan birşey.
  • 0

#55 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 27 Ağustos 2010 - 07:50 ÖS

büyücü ve savaşcı konusu..
hep cok sevmişimdir =)

belki sıradan büyücüler ve savaşcılar için net birşey söyleyemesekte..

alanında uzmanlaşmış (bkz:elder) bir büyücü ile alanında uzman bir savaşcı karşılaştırıldığında paramı her zaman büyücüye yatırırım..

ve thrall icin 10 yada 100 gemi batırma arasında aslında cokta fark yok.. hükmettiği(yada yardımını istediği) su elementinin kapladığı alan kac metrekare ise, ve o metrekare kaç adet gemi alıyorsa, bunlar batar.. =)
  • 0
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#56 eflatun

eflatun

Knight Lieutenant

• Members
  • 645 İleti

Yazma tarihi: 27 Ağustos 2010 - 09:22 ÖS

şimdi büyücü çok güçlüyse işler değişir
  • 0
hayal gücü, bilgiden daha önemlidir

#57 Robin

Robin

Legionare

• Members
  • 544 İleti

Yazma tarihi: 27 Ağustos 2010 - 10:11 ÖS

büyücü ve savaşcı konusu..
hep cok sevmişimdir =)

belki sıradan büyücüler ve savaşcılar için net birşey söyleyemesekte..

alanında uzmanlaşmış (bkz:elder) bir büyücü ile alanında uzman bir savaşcı karşılaştırıldığında paramı her zaman büyücüye yatırırım..

ve thrall icin 10 yada 100 gemi batırma arasında aslında cokta fark yok.. hükmettiği(yada yardımını istediği) su elementinin kapladığı alan kac metrekare ise, ve o metrekare kaç adet gemi alıyorsa, bunlar batar.. =)

Düşündümde doğru diyorsun ya.Aslında icc olaylarına hiç gerek yoktu thrall hükmettiği(yada yardımını istediği)toprak elementlerine ICC ı yok ettirseydi ne uğraştık o kadar.
Horde Alliance olaylarıda hep boş.Shamanları yollayacaksın karşılıklı hükmetttikleri(yada yardımını istedikleri)elementlerle Stormwindi Orgrimmarı yıksınlar.Hikayede warrior,paladinin,rogue gibi classların bir manası yok kaldırılması lazım.

Arkadaşlar abartmayın.Nasıl slyvanasın tek mermilik canı varsa bu thrall içinde böyle tirion içinde böyle herkes için böyle.Shamanlar tanrı değil.Normal insanlar gibi basit yöntemlerle öldürülebiliyorlar,yakalanabiliyorlar.Zaten yakalanmışta.İstediği kadar planlı denilsin vb. önemli değil yakalayan Stormwindli bir casus timi zaten işleri bu.Azerothda hiçbir işin normal yollarla yapılması gerekmiyor.

Aklıma gelmişken Thrall ve Garroshun eski halinin dövüştüğü bir görev vardı.Videoları youtubeda hala var.Garrosh bir warrior thrall shaman.Neden Garroshu bi kenara fırlatıp atıp dueli bitirmiyor? Çok güçlüyse bi anda etkisiz hale getirsin.
Thrall ve adamları vs Varian ve adamları Undercity savaşında dövüşüyorlar.Yine bir warrior ve shaman.Madem çok güçlü ona ölümüne saldıran bu adamı neden bi anda etkisiz hale getirmiyor yada öldürmüyor.Combat da bunu yapabilmesi için gayet yeterli zaman var.

Gerçekçi düşünmeli ,olanı görebilmeli arkadaşlar.
  • 0

#58 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 28 Ağustos 2010 - 12:55 ÖÖ

Gerçekçi düşünmeli ,olanı görebilmeli arkadaşlar.

güzel cümle,aynen devam ediyorum..

büyü her zaman daha güçlüdür,şöyle bir mantıkla düşünürsek bir tarafta fizik kurallarının el verdiği ölçüde erişilebilen bir kuvvet bir yanda ise fizik kurallarını kendine göre yontan bir kuvvet var..

büyü için evrenin kan dolaşımı gibi bir tanım vardır,ki en sevdiklerimden biridir ve aynı zamanda büyü bir disiplindir,ister karanlığın ister doğanın ya da ışığın.. ve her zaman başvurulan bir yöntem değildir.doğru zaman,gereklilik ve olası sonuçları..

gandalf ın ota boka istari light caktığı bir miğfer dibi savaşı düşünsenize.. =) star wars gibi birşey olurdu herhalde..

ayrıca savaşlar pek estetik olmazdı.. işin icine estetik kaygıda girdiğinde,mantığın söylediğinin aksine gelişebiliyor coğu olay..

Gerçekçi düşünmeli ve olanı biteni görebilmeliyiz arkadaşlar.

şunuda eklemem gerektiğini düşünüyorum..

Neticede inanç ve güçle warcraft dünyasında büyü savuşturulabiliyor,kırılabiliyor hatta engellenebiliyor.

bu doğru bir tespit,

büyü iki şekilde bertaraf edilebilir,ya güçlü bir inanç ya da karşı konulmasına yardımcı olacak başka bir büyü.. ki ikiside aslında aynı şey..

yani salt fiziksel saldırı ve savunmaların büyü karşısında hiçbir şansı olamaz..

şimdi bu noktada madem öyle neden warrior,hunter,rogue gibi classlar var diyebilirsiniz,

bir popülasyonun ne kadarı mage,warlock yada shaman olabilir ki? peki bu gercekleri bir mmorpg ye uyarlayabilirmiyiz? tabiki hayır,sacmalık olur.. server başına 50 mage diye bir kısıtlamamı getirsin blizzard..

şunuda düşünelim,

bir savaş alanı,
bir warlock
ve rain of fire
...

mmorpg mekanikleri bir kenara attığında.. sonuç?

şimdi eklemelerle falan biraz karışık bir post oldu fakat ne demek istediğimi anlatabildiğimi düşünüyorum..
  • 0
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#59 Robin

Robin

Legionare

• Members
  • 544 İleti

Yazma tarihi: 28 Ağustos 2010 - 09:03 ÖÖ

bir savaş alanı,
bir warlock
ve rain of fire
...

Bu dediğin ne kadar normal olabiliyorsa o warlock u meydanda gören çok acemi bir cüce avcısının adamı tek kurşunda öldürmeside o kadar normal olurdu.Ancak şunuda unutmamalıki mmorpg mantığını bir kenara atarsak her warlockda o büyüyü yapamaz.
Büyücüler warcraft dünyasında doğaları gereği fiziksel saldırılara karşı çok zayıflar.
Ben aslında konunun anlaşılması için çok basit örnekler verdim.Daha düzgün ve toplu olarak tekrar sorayım.

>Neden ICCda büyücü ve shaman ağırlıklı bir ordu oluşturulmadıda tam tersi ağırlıkta bir ordu oluşturuldu?
>Neden Thrall wotlk başlangıcındaki o olayda Garrosha büyü gücüyle hiçbirşey yapamadı? Garrosh sadece bir warriordı bu mantıklı anında durdurabilmesi lazımdı.
>Neden Thrall Undercity savaşında Varian ı büyüyle durduramadı veya öldüremedi?
>Neden Alliance yada Horde Wrath Gate olayında büyücü ağırlıklı bir ordu oluşturmadı?Hatta ağırlığı bırak ben 1-2tane büyücü gördüğümüde hatırlamıyorum.
>Neden Onyxia bir warrior olan Varian tarafından öldürüldüde gidip bir büyücü öldürmedi?
>En iyi Neden sorumuzu sona sakladım Grom Hellscream bir warrior değilmi?Neden Mannoroth u öldüren bir büyücü değilde o?Karşısında bir büyücü olsaydı Mannoroth için iyi eğlence çıkardı.Görüldüğü gibi bazen büyüyle denk olmayı bırakıp büyüdende kuvvetli olabiliyor fiziksel dövüş.

Bu nedenlerden daha bolca sorabilirim ama konunun anlaşılmasına bunlar fazla bile gelir.Boş sorular değil bunlar Azerothda büyünün ne kadar dengeli birşey olduğunun açıklaması.
  • 0

#60 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 28 Ağustos 2010 - 09:14 ÖÖ

Robin dünyada bu özel güçlere sahip çok insan yok.Büyücüler,şamanlar,warloklar,druidler,paladinler birliklerin nufuslarında azınlıklar.

Thrall konusuna gelirsek Aedles Blackmooru nasıl yıldırım ile yok etmediyse Varian'ı o yüzden yok etmedi.Orklar şerefli şekilde savaşır şerefli şekilde ölür.

Onyxia'yı Varian tek başına öldürmedi.Yanında bir çok asker vardı.Oniyxianın boynunda bir açıklık yakalamasını yanındaki adamları sağladı.

Gromm'un kanında mannaroth'un laneti vardı.O lanet inanılmaz bir güç ve savaş öfkesi veriyordu.Mannoroth ölünce kanındaki lanet yok oldu.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı