İçeriğe git

Resim
- - - - -

mikrofonum birden bozuldu...

• Please log in to reply
Bu konuya 10 yanıt gönderildi

#1 piszozo

piszozo

Senior Sergeant

• Members
  • 114 İleti

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2010 - 08:09 ÖÖ

Merhaba arkadaşlar, günlerdir içinden bir türlü çıkamadığım bir sorunum var, ne yaptıysam halledemedim...
Arkadaşımla arena yaparken mola verdik, geri bilgisayarımın başına geçtiğimde mikrofonumun karşıya ses yollamadığını farkettik...
Anakartım Asus. Realtek kullanıyorum ses için ( en son sürüm ), işletim sistemim xp sp3. Ve ses ayarlarından mikrofonu açmaydı bilmem neydi bu gibi basit ayarlamaları yaptım. Ve ayrıca bilgisayar, mikrofonu görüyor. Ve mikrofon başka bilgisayarda çalışıyor. Bilgisayara format attım hala aynı hikaye... Sanırım bu konu için derin bilgisi olan birine ihtiyacım var :/
  • 0
Resmi ekleyen

#2 DunkPrince

DunkPrince

Scout

• Members
  • 322 İleti

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2010 - 09:09 ÖÖ

Windowsun ses kaydedicisine girip bi baksana üflediğinde filan sesleri algılıyormu veya konuştuğunda
(dalgalanma olur)
  • 0

#3 Carmicheal

Carmicheal

Legionare

• Members
  • 418 İleti

Yazma tarihi: 23 Ağustos 2010 - 09:54 ÖÖ

Kırmızıyla işaretlediğim yerleri dene.

Görev çubuğundan ses ayarlarını açıyorsun orda sorun yok mikrofonun altındaki gelişmişe tıklayıp her 2 kutucuğuda dene mesema bende birincisi seçiliyken ses gitmiyor ikinciyi seçince çalışıyor.

Yfrog Image : yfrog.com/mkdssdaj buda resimli işte :D
  • 0

#4 piszozo

piszozo

Senior Sergeant

• Members
  • 114 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2010 - 03:14 ÖS

Carmicheal, dostum gelişmiş ayarlarını açamıyorum :S. Açabiliyodum aslında ama simdi onu da acamıyorum, dedigin ayarı anladım ama "gelişmiş" kısmına tıklanmıyor :/
  • 0
Resmi ekleyen

#5 Carmicheal

Carmicheal

Legionare

• Members
  • 418 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2010 - 07:03 ÖS

O konuda inan hiçbir fikrim yok :)
  • 0

#6 piszozo

piszozo

Senior Sergeant

• Members
  • 114 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2010 - 08:51 ÖS

görmüyo dicem, jak girişi bozuk dicem ama görüyo, taktıgım zaman "jak takıldı" diyor cıkarınca "jak cıkarıldı" diyor ama anlamadım gitti valla ya bunalımdayım, ne raidde ne arenada mikrofonsuz oynamanın bu kadar can sıkıcı oldugunu bilmezdim ... :'(
  • 0
Resmi ekleyen

#7 DunkPrince

DunkPrince

Scout

• Members
  • 322 İleti

Yazma tarihi: 25 Ağustos 2010 - 01:16 ÖS

görmüyo dicem, jak girişi bozuk dicem ama görüyo, taktıgım zaman "jak takıldı" diyor cıkarınca "jak cıkarıldı" diyor ama anlamadım gitti valla ya bunalımdayım, ne raidde ne arenada mikrofonsuz oynamanın bu kadar can sıkıcı oldugunu bilmezdim ... :'(

Bende de jak takıldı diyor bozuk mikrafonda. Ama sesleri alıyor mu onu kontrol et dediğim gibi yukarda. Sesleri almıyorsa mikrafon gitmiştir
  • 0

#8 Met

Met

Knight Lieutenant

• Members
  • 764 İleti

Yazma tarihi: 26 Ağustos 2010 - 01:16 ÖÖ

Dostum, masaüstünde yada bir yerde "HD Adeck" adlı ses sunucusu vardır. Onu bul ve aç. Gelen yerde Mixer'e tıkla.
Gelen pencerede "Microphone" bölümünün altındaki kutucuk işaretlimi bir bak. İşaretli değilse işaretle.
  • 0

Hasta La Victoria Siempre

#9 piszozo

piszozo

Senior Sergeant

• Members
  • 114 İleti

Yazma tarihi: 18 Eylül 2010 - 08:13 ÖÖ

yardımlar için teşekkürler ama her yolu denemiştim zaten :P, geçenlerde mikrofonum birden çalışmaya başladı yine :)
  • 0
Resmi ekleyen

#10 Deadwolfingl

Deadwolfingl

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2013 - 01:58 ÖS

Çok teşekürler :D :) :D :lol: :rolleyes: B) :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:
  • 0

#11 androitzazaks

androitzazaks

Scout

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 18 Mayıs 2016 - 05:25 ÖS

Arkadaşlar Aynı Sorunu Bende Yaşıyorum Acaba Resimli Anlatım Varmı ??

• 0

1 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 1 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı