İçeriğe git

Resim
- - - - -

Nerzhul

• Please log in to reply
Bu konuya 22 yanıt gönderildi

#1 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 06 Eylül 2010 - 04:13 ÖS

Nerzhul bilge bir Şaman ve Gölgeayı Klanının şefiydi.O kadim ruhlarla bağlantı kurabildiği için tüm herkes tarafından saygı duyulup hürmet edildi.Orklar sürü altında birleşmeden önce tüm orklar tarafından kabul gören tek yasal liderdi.Ne kadar güzel bir hayata sahip olsada her canlı gibi Ner’zhulda daha fazlasını istiyordu.Bir gün Nerzhul ölen karısının ruhuyla bağlantı kurdu.Rulkon onu dranei tehditine karşı uyardı.Draneiler son ork bebeğine kadar tüm orkları katledecekti.

Bundan sonraki aylarda Nerzhul Kiljaedenle tanıştı.Orkların Draneileri yenecek kudreti olduğuna inanmıyordu.Kiljaeden’in teklifini kabul etti warlockluk yolunu izlemeye karar verdi.Nerzhul draneileri yenip halkını kurtaracağı için gururlanmasına rağmen,kadim atalarının ve ruhların neden onla iletişime geçmediğini anlayamıyordu.
Resmi ekleyen
(Nerzhul kadim ataları ve elementlerle iletişime geçmeye çalışırken’’

Nerzhul Klanları toplayıp kendini tüm klanların şefi ilan etti.Ve ilk emri dranei yerleşimlerine saldırmak oldu.Bu emride karısının ve atalarının istediğini söyler.Aynı Nerzhul gibi diğer orklarda rüyalarında atalarını görmüş ve ataları onları dranei tehditine karşı uyarmıştı.Ama Nerzhulun Kiljaedenin draneilere olan benzerliği canını sıkmaktadır boynuzları,toynakları,elleri,yüzündeki uzuvları vs….

Nerzhul’un kafası çok karışmıştı.Bazı cevapları aramaya karar verdi.Ruhlarla en kolay iletişime geçilebilecek yer olan Oshu'gun’a (Ork dilinde ruhların dağı anlamına gelir) gitti.Ruhların dağında ataları Nerzhulu bir canavar gibi karşıladı.Ve ruhların dağında gerçek Rulkan(Nerzhul’un ölen eşi) ile karşılaştı.Rulkan tüm gerçekleri Nerzhul’a açıkladı:-‘’Kiljaeden en başından beri her konuda yalan söylüyor…..’’

Nerzhul iblis efendisi Kiljaeden’e baş kaldırmaya karar verdi.Ama hesaba katmadığı bir şey vardı.Aç gözlü çırağı guldan.Güç için her şeyi yapabilecek hatta tüm halkının ölmesini seyredecek kadar aç gözlü birisiydi.Guldan Kiljaedeni hain şamana (Nerzhul) karşı uyardı.
Kiljaeden Gul’dan’ı hizmetleri için ödüllendirdi.Guldan Nerzhulun konumuna yükseldi.Nerzhulun tüm yetkileri elinden alınmıştı.
Resmi ekleyen
‘’Guldan Kiljaeden’i uyarırken’’

Kiljaeden orkları warlok büyülerine ve kanöfkesine muhtaç şekilde bıraktı.Artık nerzhul’un yapacağı pek bir şey kalmamıştı.Ork kabileleri bir bir yoldan çıkmıştı.Şamanizm bırakılıp warlockluk kabul görüyordu.Nerzhul gölge meclisinin yükselişin önlemek için çok güçsüzdü.Onların bütün sırlarını biliyordu ama bunları açıklamak için doğru zaman değildi.
Guldan’ın halkını umursamazlığı arttı.Nerzhul’u tamamen güçsüz düşürmek istiyordu ama Nerzhul Gölge Meclisinin ve Kiljaedenin sonraki tüm hamlelerini keşfetmişti.Gölge meclisi orklara Manaroth’un kanını içirmeyi planlıyordu.Nerzhul’un mevkisi kötü niyetli Gul’danın elindeydi.Nerzhul Kabile şeflerinin hiç birisinin onu dinlemiyeceğini anladı ama aralarında bir istisna vardı.
Resmi ekleyen
‘’Manaroth’’
Sonuç olarak Nerzhul’u sadece tek kabile dinledi.Buzkurdu kabilesi Manaroth’un kanını içmedi.Ve orkların bozulmuşluğunun en son halinden kurtuldular.Nerzhul sırrından bugüne kadar iki kişi haberdar oldu Durotor ve onun eşi Draka maalesef ikiside Guldan’ın süikastçileri tarafından katledildi.
Resmi ekleyen
draka
Resmi ekleyen
duroton

İkinci savaştan sonra Sürü yenilince.İttifak Azerotha açılan geçiti yok etti.Geçit yok edildiği sırada Nerzhul Geçitin Draneor tarafındaydı ve ağır şekilde yaralandı.Nerzhul iki yıl boyunca Draneordaki ork klanlarının iç çatışmalarına son vermeye çalıştı. Teron Gorefiend(İlk Ölümşovalyesi) yeni dünyalara tekrar geçit açmanın bir yolunu buldu.
Resmi ekleyen
Teron Gorefiend

Teron nerzhula gitti ve yaşlı şamana son bir kez daha sürüye liderlik yapıp yapmıyacağını sordu.Nerzhul Gölgeayı kasabasında kendisini ve kabilesini izole etmişti.Teron’un fikrini düşünmeye başladı.Sonunda Teron’un planını kabul etti.Yüzünü beyaz bir kafatası şeklinde boyadı.Ve tekrar Sürünün liderliğine geldi.
Resmi ekleyen

Planın başarıya ulaşması için çok Azeroth’tan çok nadir eşyaları getirilmesi gerekliydi: Guldanın kafatası, medivhin kitabı, sargerasın mücevherli asası, ve dalaranın gözü idi.Guldan’ın kafatası hariç tüm eşyalar toplanmıştı.Ama yinede geçitleri açmayı denedi.Eksik parça yüzünden Draenor büyüsünde dalgalanmalar oldu Nerzhul bunu hisseti ama pek umursamadı.Hatta halkının geleceği için endişelenmektende o an için vazgeçti.Nerzhul’un son emri Sürüyü arkanızda bırakın oldu.
Resmi ekleyen
Geçiti açmayı denerken.

Bu olaydan sonra Nerzhul’un kişiliği tamamen değiştir.Artık nerzhulda ne onur ne şeref ne de halkı için endişe kalmıştı.Diğer orklar gibi açılan geçit içinden bilinmezliğe gitti.
Resmi ekleyen
Nerzhul’un açtığı geçit

Kapının açılmasıyla oluşan büyü dalgalanması.Draenor gezegenini parçaladı.Artık gezegen uzay boşluğunda hareket eden parçalara dönüştü.Bundan sonra orkların anavatanı Draenor olarak değil Outland(Dünyadışı) olarak anılacaktı.
Resmi ekleyen
Kiljaeden Nerzhul’u Twisting Nether de buldu.Küstah şamandan intikamını almaya başladı.İlk önce bedenine işkence yaptı vucudun her uzvunu tek tek parçaladı,iç organlarını söktü ve sonunda tüm vucudunu yok etti.Ama Kiljaeden işkenceye yaşlı şamanın ruhuyla devam etti.Nerzhul’un çektiği acılar katlanılmazdı.Kiljaeden nerzhulun acı çeken ruhuna iki seçenek sundu.Ya sonsuz eredar işkencesine devam edecekti ya da Zombilerden oluşan orduların başına geçecekti.Nerzhul ikinci seçeneği seçti.Kiljaeden Nerzhula güvenmiyordu.Ona sağlıklı bir vucut vermek yerine onu ruhunu bir kristalin içinde bulunan boş bir zırha mühürledi.
http://i564.photobuc...e/buzkrstal.jpg
Nerzhul’un içinde bulunduğu zırh
Nerzhul Frozen Thorn’a(Dondurulmuş Taht) bağlandı. Onun algısı, zihinsel güçleri, ve büyülü yetenekleri, muazzam bir şekilde arttı.Artık o şaman Nerzhul’dan daha öte bir şeydi.
Lich Kral doğmuştu.
  • 0

#2 Xae

Xae

Champion

• Members
  • 1.095 İleti

Yazma tarihi: 06 Eylül 2010 - 05:15 ÖS

Tek seferde okudum harika olmuş
  • 0

#3 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 06 Eylül 2010 - 05:33 ÖS

ben bu nerzhulun neden şerefsiz ve haysiyetsiz olduğunu anlayamadım doğrusu? onu yalnız bırakan ve bozunmuş olan sürüyü geride bıraktığı içinmi?

ve arthası ele gecirdiği dönemide anlatsan fena olmazdı, daha dreadlordlar nerzhul un gücüne bakıp, "oha lan bune" falan diyecek,kücük bir eforla northenddeki hemen hemen tüm canlılar ona itaat etmeye başlıyacaktı..
  • 0
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#4 [email protected]!!

[email protected]!!

Scout

• Members
  • 1.054 İleti

Yazma tarihi: 06 Eylül 2010 - 05:47 ÖS

Çok güzel paylaşım gerçekten.Zevle okudum.Teşekkürler:)
  • 0

#5 WraThor!an

WraThor!an

Knight Lieutenant

• Members
  • 635 İleti

Yazma tarihi: 06 Eylül 2010 - 06:07 ÖS

Çok güzel bir paylaşım, eline sağlık.

Konuyu tekrar Dil muhabbetine döndürmek istemiyorum ama Horde yerine sürü kullanmışsın. Fakat bütün warcraft kitaplarında Horde = Güruh olarak geçer.

Konuyu dağıtmak istemiyorum, o yüzden kısa bir cevap yeterli olucaktır.

Paylaşım için tekrar teşekkürler.
  • 0

#6 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 06 Eylül 2010 - 06:09 ÖS

Bu çok eski bir yazım.Eskiden Guruh yerine sürü kullanıyordum Çağrıkurt'un gruplama yapabilmesi için ayrı konu açmam gerekti.Eğer diğer türlü olsaydı bu konu hakkında soru soran vatandaş burada bu konunun yazarı gibi görünecekti yaklaşık 1 yıl önceki yazım sanırım....
  • 0

#7 GeceMavisi

GeceMavisi

Champion

• Members
  • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 06 Eylül 2010 - 06:22 ÖS

Ellerine sağlık gerçekten tek seferde okudum.
beğeniyorum paylaşımlarını repledim :)
  • 0

#8 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 06 Eylül 2010 - 07:04 ÖS

Ellerine sağlık gerçekten güzel olmuş :)
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#9 WraThor!an

WraThor!an

Knight Lieutenant

• Members
  • 635 İleti

Yazma tarihi: 06 Eylül 2010 - 07:38 ÖS

Bu çok eski bir yazım.Eskiden Guruh yerine sürü kullanıyordum Çağrıkurt'un gruplama yapabilmesi için ayrı konu açmam gerekti.Eğer diğer türlü olsaydı bu konu hakkında soru soran vatandaş burada bu konunun yazarı gibi görünecekti yaklaşık 1 yıl önceki yazım sanırım....

Anladım, teşekkürler açıklama için.
  • 0

#10 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 06 Eylül 2010 - 08:55 ÖS

Çok teşekkürler konu için, çayımız demlendi şimdi okuyacağım, yanında bisküviyle :):):)

Cagrikurt 'un "Nerzhul spekülasyonları" konusunu hesaba katmanıza sevindim...
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#11 lokknes

lokknes

Scout

• Members
  • 245 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2010 - 07:04 ÖÖ

tek nefesde okudum xD
  • 0

#12 Cloudblood

Cloudblood

Centurion

• Members
  • 858 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2010 - 10:44 ÖÖ

Ellerine sağlık yine çok güzel bir çalışma olmuş. Sen de olmasan lore bölümü boş kalacak.
  • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#13 Al'Akir

Al'Akir

Scout

• Members
  • 363 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2010 - 10:52 ÖS

Eline sağlık.
  • 0

#14 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 08 Eylül 2010 - 12:05 ÖÖ

Çok güzel bir çalışma olmuş, eline sağlık.
Demek Nagrand'daki o kocaman beyaz taş shamanlarla ilgili bir yermiş.

Portal için gerekli olanlardan biri Guldan'ın kafatasıymış, bu kadar çabuk mu ölmüş o ya tapınakta, yazık ^^
  • 0

#15 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 08 Eylül 2010 - 12:49 ÖÖ

Kavga Kiljaden ile Ner'zhul 'un kavgası ama bütün fatura Silvermoon City 'e ve Lordaeron Krallığına patlıyo :)
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#16 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 08 Eylül 2010 - 01:23 ÖÖ

Kavga Kiljaden ile Ner'zhul 'un kavgası ama bütün fatura Silvermoon City 'e ve Lordaeron Krallığına patlıyo :)

Bütün Azeroth nasibini alıyor aslında :)
  • 0

#17 mea

mea

Sergeant

• Members
  • 57 İleti

Yazma tarihi: 10 Eylül 2010 - 03:21 ÖÖ

yanlış biliyor olabilirim ama benim bildiğim nerzhulun ilk savaşla ve drenei katlinde bi rolü yoktu kiljeadene karşı geldiğinden guldan ve blackhand başa geçmişti o ilk savaşta başarısız olunca nerzhul 2. savaşta orcların başına geçmişti fakat alliancelar bu sefer defans yapmayıp atağa geçip onu dreanor da mağlup etmişlerdi açtığı portallar da elinde patlamıştı
  • 0

#18 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 11 Eylül 2010 - 10:27 ÖÖ

Emeğinize sağlık tekrar
  • 0

#19 SadiFX

SadiFX

Senior Sergeant

• Members
  • 147 İleti

Yazma tarihi: 16 Eylül 2010 - 08:51 ÖS

black temple sinematiginde bi cok şey varmış , ner'zhul'un da orda oldugunu bilmek guzel , tşekkurler ..
  • 0

#20 ozd3m1r

ozd3m1r

Sergeant

• Members
  • 95 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2010 - 10:27 ÖÖ

Güzel paylaşım tek seferde okudum..
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı