İçeriğe git

Resim
- - - - -

Oyunda Hoş Karşılanmayan davranışlar

• Please log in to reply
Bu konuya 28 yanıt gönderildi

#21 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2010 - 09:16 ÖÖ

Ninja pull duruma göre değişir, mesela rogue yada hunter tank slacking modda tanklıyor MD, trick atar tanka ve pullar fakat slow motion oyuncular bilinçsizce yine söver, huntard pulladı diye aşağalar.. vs. vs. Aslında burda gear bakımın dan iyi oyuncuların yaptığı bu iş isterse level kasarken olsun eğer zindan da bunaltıcı derecede **çını kıpırdatmayı bilmeye healer ve tank varsa, rogue ve huntar ların yaptığı her zaman yeridir. Küfür yerler evet ama asıl suçlu zindanı sıkıcı halen sokan tank kesmidir. Ben 5 tank class ıylada oynadım açıkcası sonraki mob grubuna saldırmak için beklemek kadar sıkıcı bir durum olamaz.

Tank ların bir çoğu kaprisli yaratıklar dan oluşabiliyor. Ben marklarım, ben pullarım, ben yürümessem sende yürüyemezsin, 5dk afk beğenmezsen defol git gibi. Açıkcası yeni yetme tankların bir çoğu kaprisli yaratıklar dan oluşmakta.

Ninja pull için küfür eden ler varsa budalanın önde gidenleri olmalı.. Şayet bazı istisnalarda sırf wipe yapmak için ninja pull varsa orası istisnai durumu oluşturur. Ama ..çı kıpırdamayan partiyi hareketlendirmek için ninja pull şart.

Raid ler ayrı mevzu kattiyen ninja pull olmamalı dır.

NOT: Yukarıdaki maddelere eklenmesi gereken biri eksik gibi.

RANDOM DUNGEON GASP ETMEK
Mesela 3 kişi aynı realm dan girip achiv yapmak için random çevirirler sonra derlerki biz bu achivi yapıcaz beğenmiyorsan çıkar gidersin. Ama randoma giren diğer oyuncuların amacı hızlıca zindanı bitirip daily yada emblem kasmak tır.
İşte ben buna random dungeon gaspı gidiyorum. Gidin kendi realmınızda adamların hepsini toplayın, başka realm daki oyuncuların zamanını kimsenin gasp etmeye hakkı yoktur!!!
  • 0

#22 GeceMavisi

GeceMavisi

Champion

• Members
  • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2010 - 09:45 ÖÖ

Ninja pull duruma göre değişir, mesela rogue yada hunter tank slacking modda tanklıyor MD, trick atar tanka ve pullar fakat slow motion oyuncular bilinçsizce yine söver, huntard pulladı diye aşağalar.. vs. vs. Aslında burda gear bakımın dan iyi oyuncuların yaptığı bu iş isterse level kasarken olsun eğer zindan da bunaltıcı derecede **çını kıpırdatmayı bilmeye healer ve tank varsa, rogue ve huntar ların yaptığı her zaman yeridir. Küfür yerler evet ama asıl suçlu zindanı sıkıcı halen sokan tank kesmidir. Ben 5 tank class ıylada oynadım açıkcası sonraki mob grubuna saldırmak için beklemek kadar sıkıcı bir durum olamaz.

Tank ların bir çoğu kaprisli yaratıklar dan oluşabiliyor. Ben marklarım, ben pullarım, ben yürümessem sende yürüyemezsin, 5dk afk beğenmezsen defol git gibi. Açıkcası yeni yetme tankların bir çoğu kaprisli yaratıklar dan oluşmakta.

Ninja pull için küfür eden ler varsa budalanın önde gidenleri olmalı.. Şayet bazı istisnalarda sırf wipe yapmak için ninja pull varsa orası istisnai durumu oluşturur. Ama ..çı kıpırdamayan partiyi hareketlendirmek için ninja pull şart.

Raid ler ayrı mevzu kattiyen ninja pull olmamalı dır.

NOT: Yukarıdaki maddelere eklenmesi gereken biri eksik gibi.

Mesela 3 kişi aynı realm dan girip achiv yapmak için random çevirirler sonra derlerki biz bu achivi yapıcaz beğenmiyorsan çıkar gidersin. Ama randoma giren diğer oyuncuların amacı hızlıca zindanı bitirip daily yada emblem kasmak tır.
İşte ben buna random dungeon gaspı gidiyorum. Gidin kendi realmınızda adamların hepsini toplayın, başka realm daki oyuncuların zamanını kimsenin gasp etmeye hakkı yoktur!!!

evet hunterlerin Md si var 3 yıl hunterle oynadım belki garip gelcek hiç ninja pull yapmadım. Realm farkı tabi Md pullarım oldu fakat garipsenen yazıları okumamışım demekki. doğru bilmeyen: hunter pulladı der.
Bir konuda katılmayacağım
5700gs zamanları tankım girdim Randoma herkez 6000+gs 1 pala bir warr dps var warr da o meşhur silah var shado..... bilmem ne

tank varmı yokmu ikisi birden dalıyorlar moba kardeşim bi durun yok agro toplayacağım diye canım çıkıyor resmen cinnet geçirecektim
2. bossda durdum
sordum kim tank? dediler bizim tanka ihtiyacımız yok
iyi hadi gidin ben dps olcam
elemanlar kaptırdılar gittiler (bir healler ezik) boss da anubun 2. bosu . boss addlerle savaşırken ikiside daldı (fail) boss ölmüyor tabi add ler var çünki ben kenardayım izliyorum mal salak falan diyorlar (5 dakka fight uzayınca anladılar kesemiyeceklerini) önce pala yattı sonra warr yattı healler yattı kılım oynamadı sonra bana daldı boss bende öldüm
resslendik
halen ne mal tanksın alsana agro falan diyorlar
yahu siz değilmiydiniz biz 6k gs üstüyüz tanka ihtiyacımız yok
boss add fightinde iken pullanmayacağını o gearı alana kadar öğrenemedinizmi
işim gücüm yok agro mu topluyacağım sizden

tekrar girdim yok adamlar akıllanmıyor pala beklemeden agro aldı yattı (healler arkada kalmış) peşine warr yattı ben leave diyip çıktım dungeondan

o gün çok kara bir gündü
akşam 5 e kadar daily hc yapamadım bu tarz adamlar yüzünden

random dungeon olayı ile 1-2 kere karşılaştım gear ezik olduğu için ses çıkarmadım. Tank olduğumdan artık nereye gidersem partide oraya geliyor. yaşamıyorum pek fakat eklenebilir tabiki
  • 0

#23 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2010 - 03:07 ÖS

Keyifle okudum. Pek çoğu bi insanın oyunu bırakması için yeter de artar bile (amacım soğutmak değil ;) )

Eklemek istediklerim var izninizle :

1. Noob Lootmaster :

a. /roll düzensizliği : Diyelim ki trash runnde bi mobdan 264lwl item çıktı. Delinin biri "hadi roll atalım" der, ardından bikaç kişi, örneğin 6 kişi roll atar. Bazı kişiler ise (örneğin 3 kişi) lootmasterın raid warningden bağırarak başlatmasını bekler. Bu bekleyen kişiler raid warning duyurusunu gördükten sonra roll atar. Bazı lootmasterlar sadece 3 kişinin rollünü değerlendirirken bazı lootmasterlar 9 kişinin (yani diğer 6 kişinin de) rollünü ciddiye alır.
Sonuç : yetkisi olmayan kişilerin (delinin biri dediğim kişi) loot konusunda üstüne vazife olmayan iş yapması. 3 kişinin, diğer 6 kişiye "biz mal mıyız ki bekliyoruz, roll atmıyoruz" diye isyan etmesi. vs. vs.

b. item kazanan bi kişinin bir daha item kazanması : bu maddenin doğruluğu kişiden kişiye değişir. diyelim Hasan 2. bosstan bi dagger düşürdü. 4. bosstan çıkan kolye için en yüksek rollü de Hasan attı.
Sonuç : Kimi lootmasterlar kolyeyi, en yüksek roll atan 2. kişiye verir. Kimisi ise Hasan 'a itemi verir.
Not : 10manda o kadar önemli değildir ama 25manda bu duruma daha çok dikkat edilmelidir.

c. Gearscore takıntısı : Burda haksızlıktan söz etsek sanırım yanlış olmaz.
c.1. Equip ArPnt ama agility bi iteme (genelde takı ve silah) plate class roll atar.
c.2. Holy paladin cloth armora bile roll atar.
c.3. Equip Avoidance ama strenght takılara plate class roll atar.
c.4. Healer priest hit rating clotha roll atar.

d. Auction House 'de satılabilen epic : Çoğu lootmaster önce MS roll attırır. Alıcı olmazsa ardından OS roll attırır. Ona da alıcı olmazsa raidroll attırır.
Sonuç : İhtiyacı olan birisi kazanır ya da ninjalar "item saklayarak" ya da çeşitli bahanelerle (genelde OS) OS rollden alır. Alan adamın adını ve aldığı itemi ertesi gün AH 'de araştırabilirsiniz.

e. Yüzük doyumsuzluğu : Trashdan ya da bosslardan roll hakkıyla 1 adet yüzük kazanan birisi, 2. bi yüzük için de roll atar. Bunun sebebi Ashen Verdict yüzüğünü OS itemine dönüştürmek.
Sonuç : Main spec yüzüklerini (ikisini de) raidde MS runnladıktan sonra, OS için gerekli 2 yüzükten birini Ashen Verdict 'den sağlar.

Şimdilik bu kadar. Aklıma geldikçe paylaşırım gene.

Edit : 12. madde ile ilgili : Eğer bu tür adam random HC ye gelmişse ve o adamın realmi; fazla ilerlememiş, fazla gelişememiş bi realm ise, ve de epic açıklarını emblem biriktirene kadar PvP armoruyla kapatmaya çalışıyorsa o adamı suçlayamazsınız
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#24 GeceMavisi

GeceMavisi

Champion

• Members
  • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2010 - 03:16 ÖS

Edit : 12. madde ile ilgili : Eğer bu tür adam random HC ye gelmişse ve o adamın realmi; fazla ilerlememiş, fazla gelişememiş bi realm ise, ve de epic açıklarını emblem biriktirene kadar PvP armoruyla kapatmaya çalışıyorsa o adamı suçlayamazsınız

12. madde raidlerle ilgili. Hc dungeonlarla ilgili değil. Hc dungona giren kişi zaten random genelde geara bakılmaz pek.ben hayatta bakmam sadece tank olduğumdan heallere bakarım 3k üstü ise yeterlidir.

şimdi senin bahsettiklerin dibine kadar girip görülecek şeyler
yani onun ayrı bir konu olduğunu düşünüyorum
Şimdi arkadaşın birisi foruma
Biri bana ninja dedi ne demek bu?
pvp itemim var diye icc den attılar

gibisinden konular açmasın diye paylaşılmış bir konu.genel bir konu.
haksızlık değilde hoş karşılanmayan davranışlar.
yani acemiler için

genel bir konu
  • 0

#25 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 07 Eylül 2010 - 04:04 ÖS

Glory of the Hero' nun tüm achilerini yapmış birisi olarak şunu söylemek isterim :
Sen de haklısın katılıyorum, senin amacın achive deliliği değil random HCyi başarıyla tamamlamak.Güzel söylüyosun.
Fakat random dungeon gasp edilmezse benim gibiler bu gloryyi tamamlayamazlar. Glory tamamlanması için bunu yapmak zorundayız.
Biz zaten en zor ve en imkansız achiler için özel partimizi kurup kendimiz gidiyoruz. (less-rabi, AN, respect your elder, zombifest vb. vb.)
Ama taktikleri ve yapılması kolay olan achilere de bi zahmet 2dk yardım etseniz nolucak ???
Sonuçta siz de aynı achiyi kazanacaksınız ve altınıza kıpkırmızı drakeyi çekmek için bi adım daha yaklaşacaksınız :(
Utgarde Pinnacle 'de Valkrye 'nin swordu 9k hpli hulkun kafasına düşürmenin neresi anlaşılmıyo, neresi çok zor geliyo ???
A void dance' de voidvalker bossun addlerini kesmeyin dedik, dünyayı tersine çevirin demedik !
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#26 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 08 Eylül 2010 - 09:14 ÖÖ

Salvatore ayak üstü achiv ler bişi değil. Mesela zombie fest diye giren 3 şahıs drake için giren 1 şahıs yada 2 frostumu alıp gidim diye tutuşan diğer şahıs. Sence bu ayak üstümü? =) tabiki burada bu achivi isteyen kendi realm ından 5 kişiyi alır yine girer random una.

RANDOM DUNGEON GASP ETMEK kısmını ayak üstü yapılabilen achiv leri katmamak lazım sadece.
  • 0

#27 furkan46

furkan46

Üye

• Members
  • 6 İleti

Yazma tarihi: 31 Aralık 2010 - 01:18 ÖÖ

çok güzel olmuş
  • 0

#28 Beláwien

Beláwien

Corporal

• Members
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 27 Haziran 2011 - 08:59 ÖS

Ellerine sağlık çok faydalı bilgiler bunlar.
  • 0

#29 kopikasyon

kopikasyon

Scout

• Members
  • 25 İleti

Yazma tarihi: 11 Eylül 2011 - 12:09 ÖS

ellerine sağlık güzel açıklama olmuş.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı