İçeriğe git

Resim
- - - - -

Garrosh Hellscream

• Please log in to reply
Bu konuya 91 yanıt gönderildi

#81 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2011 - 08:13 ÖÖ

Hangi konuda hatırlamıyorum Thrall'un uydurma bir kahraman olduğunu falan söyleme cürretini gösterenler vardı.

Onlardan biri benim. Thrall yaşamış bir kahraman mıdır ki? ;) Uydurmadır nihayetinde :)

Ayrıca thrall gibi bir karakterin kahraman olma Kurgusu çok kötü yapılmış bence. Yeni kahraman ihtiyacı içerisinde olan blizzin çok özensiz davranarak abartılı ve tutarsız birşekilde epicleştirdiği bir kahraman. Kitap yazarlarıda bu hikayeyi daha saçma hale getirmişlerdir. Şimdi birsürü Horde fanı anlamsız anlamsız üzerime yüklenecek yine :) ama konuyu ben açmadım ve ben olayı sadece fantastik kurgu açısından bakıyorum. Benzer tutarsızlıklar ve saçmalamalar Ally tarafında da mevcut çünkü...Blizz in fantastik kurguları pek çok hikayesinde maalesef çok kötü.. Önce oyun geliştirip sonra hikaye yazarsan böyle oluyor yapçak birşey yok..
  • 0

#82 Cloudblood

Cloudblood

Centurion

• Members
  • 858 İleti

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2011 - 11:01 ÖÖ

Nereden biliyorsun önce oyun geliştirilip sonra hikaye yazıldığını. Ayrıca Warcraft üçlemesi ile WOW arasında bazı değişikler olmuş. Bu konuda sana katılıyorum. Ama hikaye tamamen saçmalık demek adamların yaptıklarına hakarettir.
  • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#83 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2011 - 02:36 ÖS

Nereden biliyorsun önce oyun geliştirilip sonra hikaye yazıldığını. Ayrıca Warcraft üçlemesi ile WOW arasında bazı değişikler olmuş. Bu konuda sana katılıyorum. Ama hikaye tamamen saçmalık demek adamların yaptıklarına hakarettir.

Hikaye tamamen saçmalık demedim. Hikayenin konusu aslında belkide en iyisidir. ben kurgudan bahsettim. Olayların gelişimi,senaryo, neyse işte.. aradaki fark çok önemli.. Yani esir düşmüş bir halkın lideri sayesinde özgürlüğe ulaşması çok çok iyi bir konudur ama bu konuyu işleme şekli v.s çok kötü ..

Mesela L.O.T.R kitapları oyundan önce yazıldığı için oyunu hikayeye göre uyarlarsın ve herhangi bir saçmalık olmaz. WOW sürekli gelişen bir oyun oduğu için seneler boyu oyun geliştikçe üzerine hikaye, kahraman, olaylar, v.s uydurulmaya çalışıldı. Oyuna yamalar eklendikçe hikayeyede yamalar eklendi ve ortaya dünyanın en iyi online oyunu ve en kötü fantastik hikayelerinden biri çıktı..
  • 0

#84 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2011 - 03:23 ÖS

warcraft II ve III hikayeleri gayet güzel aslında..

ayrıca cvbn lore trollüğüne tam gaz devam ediyorsun.. görüşmeyeli nassın? işine gelen yerleri saptırmasan, kafandakini her öge için uygulasan yada uygulamasan şahane..
  • 0

#85 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 11 Mayıs 2011 - 07:51 ÖÖ

Onlardan biri benim. Thrall yaşamış bir kahraman mıdır ki? :) Uydurmadır nihayetinde :)

Ayrıca thrall gibi bir karakterin kahraman olma Kurgusu çok kötü yapılmış bence. Yeni kahraman ihtiyacı içerisinde olan blizzin çok özensiz davranarak abartılı ve tutarsız birşekilde epicleştirdiği bir kahraman. Kitap yazarlarıda bu hikayeyi daha saçma hale getirmişlerdir. Şimdi birsürü Horde fanı anlamsız anlamsız üzerime yüklenecek yine :D ama konuyu ben açmadım ve ben olayı sadece fantastik kurgu açısından bakıyorum. Benzer tutarsızlıklar ve saçmalamalar Ally tarafında da mevcut çünkü...Blizz in fantastik kurguları pek çok hikayesinde maalesef çok kötü.. Önce oyun geliştirip sonra hikaye yazarsan böyle oluyor yapçak birşey yok..

Uzun uzun anlatmama gerek yok Lore bilgin olduğunu varsayıyorum. Horde'un kahraman arayışı içinde olduğunu söylemek bir Ally için oldukça ironik olmuş. Varian gibi gökten zembille inmiş ve Sw kralı mı Alliance lideri mi olduğu hala netlik kazanmamış bir kahramana (!?) sahipken.
  • 0

Resmi ekleyen

Lok'Tar ogar, big brother. May the Warsong never fade..
Thrall, Warchief of the Horde

#86 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 12 Mayıs 2011 - 01:16 ÖS

Uzun uzun anlatmama gerek yok Lore bilgin olduğunu varsayıyorum. Horde'un kahraman arayışı içinde olduğunu söylemek bir Ally için oldukça ironik olmuş. Varian gibi gökten zembille inmiş ve Sw kralı mı Alliance lideri mi olduğu hala netlik kazanmamış bir kahramana (!?) sahipken.

Bu sendeki özellik maalesef birçok oyuncuda var. Mally-Zorde olaylarına çok kaptırdığınız için kendiznizi söylenen yazılan herşeyi saldırı kabul ediyorsunuz.
Ben hem ally de hem Horde ta Blizzin yeni kahraman ihtiyacından dolayı üretilmiş ama kötü kurgulanmış karakterler olduğunu zaten yazdım. Blizz yaşlanan, artık modası geçmiş, ölen veya süper kötü halini almış kahramanlar yerine illaki yenilerini koymak durumunda , ki oyuncuların ilgisi azalmasın. Varian, thrall, Garrosh gibi..gayet de doğal bir şey. İşin kötü tarafı daha önce yazdığım gibi önce karakterler yaratılıp yada olaylar yaratılıp sonra hikayelerinin genel hikayeye yama olarak olarak eklenmesi. Bir süre bu ekleme olayları kurtarıyordu ama yamalar üst üste gelince fantastik hikaye anlamında ortaya güzel bir şey çıkmıyor. Ancak genel değilde bazı olayları tekil olarak ele alırsanız süper.. O ayrı..

Oyuna yeni başlayan biri 1-60 arası azeroth ta cataclysm oynuyor sonra 60 70 arası tbc oynuyor sonra 70 80 arası wotlk oynuyor sonra 80-85 cataclysme geri dönüyor. Bu yamaların oluşturduğu durumu göremiyorsanız daha ne diyeyim :)
  • 0

#87 setu2269

setu2269

Senior Sergeant

• Members
  • 167 İleti

Yazma tarihi: 12 Mayıs 2011 - 04:42 ÖS

Bana göre şef hala tharall .. sorun yok :)
  • 0

#88 Deliyürek Online

Deliyürek Online

Scout

• Members
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 12 Ağustos 2011 - 04:23 ÖÖ

Thrall'a "Yoksa korktun mu Durotan'ın oğlu?" dediği gün benimk için bitmişti zaten. Bence Blizzard çok zorlama soktu bu adamı hikayeye. Her ne kadar Grom'un oğlu olsa da Draenor'da ebesiyle yaşayan bi veletti. Bence Thrall Azeroth'taki en önemli liderdi. Emekli olup Earthen Ring'e katılması ve bu adamı warchief olarak orc'ların başına geçirmesi Thrall'ın bilgeliğine ters düştü bence. Baba adam Thrall bunu taa Draenor'dan getirirken anlamıştır zaten ne mal olduğunu, saygısızlığını da çok gördü bu adamın ama malesef(bence malesef) warchief Garrosh oldu. Tamam, orc'lar için çok önemli birisinin oğlu ve çok güçlü bi savaşçı olabilir. Ama Grom'un da o fedakarlığı yapmasını sağlayan adam Thrall'dır. Adam hem iyilik yaptı, hem yaptırttı. Bu adamı Draenor'dan çekip Azeroth'a koyan Blizzard, Orgrim Kıyametçekici'nin falan oğlunu, torununu da getirebilirdi mesela. Hem öyle daha iyi olurdu. Şu an herkes Deathwing'le uğraşıyo olmasa bu adam ortalığı birbirine katardı valla.
  • 0

#89 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 12 Ağustos 2011 - 01:45 ÖS

Thrall'a "Yoksa korktun mu Durotan'ın oğlu?" dediği gün benimk için bitmişti zaten. Bence Blizzard çok zorlama soktu bu adamı hikayeye. Her ne kadar Grom'un oğlu olsa da Draenor'da ebesiyle yaşayan bi veletti. Bence Thrall Azeroth'taki en önemli liderdi. Emekli olup Earthen Ring'e katılması ve bu adamı warchief olarak orc'ların başına geçirmesi Thrall'ın bilgeliğine ters düştü bence. Baba adam Thrall bunu taa Draenor'dan getirirken anlamıştır zaten ne mal olduğunu, saygısızlığını da çok gördü bu adamın ama malesef(bence malesef) warchief Garrosh oldu. Tamam, orc'lar için çok önemli birisinin oğlu ve çok güçlü bi savaşçı olabilir. Ama Grom'un da o fedakarlığı yapmasını sağlayan adam Thrall'dır. Adam hem iyilik yaptı, hem yaptırttı. Bu adamı Draenor'dan çekip Azeroth'a koyan Blizzard, Orgrim Kıyametçekici'nin falan oğlunu, torununu da getirebilirdi mesela. Hem öyle daha iyi olurdu. Şu an herkes Deathwing'le uğraşıyo olmasa bu adam ortalığı birbirine katardı valla.

iyi hortlatmışın hacı. Hadi boşa gitmesin. Bak buraya yazıyorum.Varian ve Garrosh DW tarafından aynı mekanda öldürülecek. Herkes onlardan ne onurlu öldüler diye bahsedicek. Saklayın bu postu günü gelince okursunuz. :D
  • 0

#90 Coorai

Coorai

Scout

• Members
  • 116 İleti
  • LocationTerliklerimin içindeyim

Yazma tarihi: 28 Ağustos 2011 - 11:31 ÖÖ

Tamam thrall baba varken iyiydi sakindik ama bu sakinlik Horde'a yakışmıyor. Biz kan dökmeliyiz. Garrosh gibi bir lider bunu bize sağlayacaktır. Bütün Horde'u arkadamıza alıp Ally'ları dümdüz etmemiz lazım.

Ama önce şu Sargeras'ı halletmemiz gerek. Horde yada Ally'in tek başına yapabileceği iş değil bu. Birlikte olmamız gerek.
Thrall bu işi çok güzel yapıyordu. Garrosh bize oyunun sonunda lazım. Alliance vs Horde savaşında öncülük etmek için.
  • 0
For da Horde !

Beni öldürmeyen herşey güçlendirir. / Friedrich Nietzsche

#91 Riddler

Riddler

Moderatör

• Moderators
  • 889 İleti

Yazma tarihi: 02 Eylül 2011 - 03:37 ÖÖ

Bilemiyorum bu düşünce benim için geçerli ama, sürekli kan dökme gereği duyup savaşlar ve olaylar çıkartılsa, "kötü" ve "vahşi" olarak nitelendirilebilecek Burning Legion yada Scourge'den ne farkı kalırdı düşünce olarak? Dediğim gibi bu benim düşüncem :D Yani horde un kan dökmesi fikri için ...
  • 0

#92 isimsiz755

isimsiz755

Üye

• Members
  • 657 İleti

Yazma tarihi: 02 Eylül 2011 - 09:08 ÖÖ

beyler garroshla ilgili gerçeği söylüyorum ergenliği bittirmeye başladı :D iyice bitsin thrall gibi biri olur :D

Konu isimsiz755 tarafından 03 Eylül 2011 - 12:15 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı