İçeriğe git


Resim
* * * * * 1 Oy Kullanılmış

Wow ban sebepleri (yasaklanmış maddeler)


 • Please log in to reply
Bu konuya 26 yanıt gönderildi

#1 GeceMavisi

GeceMavisi

  Champion

 • Members
 • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2010 - 11:25 ÖÖ

Arkadaşlar ingilizcesi olan az çok kuralları okuduğunda anlar ve oyunu bir süredir oynayan insanlar ban sebeplerini az çok biliyorlardır. Madde madde çeviri yapmadan sadece tecrubelerimle size oyunda hangi durumlarda ban (oyundan atılma /uzaklaştırma) yiyeceğinizi anlatmaya çalışacağım.
Sayacağım maddelerden her biri ban sebebidir.

1 GOLD ALIM -SATIM
Oyunda gold almak ,satmak kesinlikle yasaktır. Bu tarz işlere karışanlar (alıcı ,satıcı) farkedildikleri vakit banlanırlar. Şu bir gerçekki oyunda ban yemeden gold alınıp -satılabiliniyor. Satıcıların tecrübeye dayalı uyguladıkları yöntemler söz konusu.
Tavsiyelerim:
Gold almayın kasmaya çalışın bu da oyunun bir parçası ve eğlencesidir bunu unutmayın
Yurt dışı kaynaklı gold almayın. İp farklılığından dolayı (farklı ülkelerde bağlanma) gold alım işleminizin farkedilmesi kolay olacaktır ve bu durumu blizzarda akrabamdı , samimi arkadaşımdı diye izah edemezsiniz.
Bildiğiniz güvenilirliği kanıtlanmış kişilerden gold alın. Gold farm işinde bot kullanılması oldukça yaygın. Bir çok büyük satıcı bot yöntemini kullanmakta ve kişiler blizzard tarafından bilinmektedir.
Ana şehirlerde gold alış verişi yapmayın.
(daha fazla açıklayamıyacağım nedeni ise gold satan arkadaşlara zararı dokunabilir)

2 POWELEVELLİNG (para ile karaktere level atlatma)
Karakterini 2. bir şahsa karşılığı ne olursa olsun level atlattıran biris banlanır. Tabi ban için kasan kişinin uğraşması lazım :) 3 Ay pwlevelling yapan biris olarak söyleyebilirimki bug-bot kullanmadığınız ,sağda solda char ın whisp ini kullanarak ben powerlevelling yapıyorum demediğiniz sürece ban yemeniz imkansızdır.Powelevellingden ban yiyenler genelde işini doğru dürüst yapmayan kişilerle anlaşanlardır
Tavsiye:
Karakterinizi kendiniz kasın bu bir oyun tamam level 80 /85 de başlasada düşünsenize level 80/85 olduğunuzda charına tamamen yabancı bir noob olacaksınız. Ayrıca oyunun loresine de uzak kalmış olacaksınız. Kişi char kasarken charı ile beraber öğrenir.
İlla kastıracaksanız hakkında kötü bir yorum bulunmayan işini dürüst yapan gerektiğinde oyun içerisinde ve dışında size destek olan kişilerle anlaşın.

3 IRKÇILIK
Belki bir çoğumuzun gözünden kaçan bir mesela.Blizzard bu konuda çok katı. Hiç unutmam bir arkadaşım hi itler dediği için ban yemişti. Bir yabancı kebab dediğinde size bir çok kişi kafaya takmaz (bence takmalısınız) fakat siz bir israilliye kastınız katliam olmadan katil dediğinizde o bunu ırkçılık olarak anlar 3-5 arkadaşı ile üşenmeden web forum yollar ss li ve bir bakmışınız ban.
Tavsiye:
Ne kendi ırkınıza laf getirtin de başka ırklarla ilgili konuşurken dikkat edin. Siz itler dersiniz onlar hitler diyecekti hi itler dedi ırçılık yapıyor derler.

4 BUG VE AÇIKLARI KULLANMAK
Oyun içerisinde bir bug(hata) yada açık gördüğünüzde bunu kullanarak kendinize fayda getirmeniz ban sebebidir. Mesela bir mob gördünüz her kestiğinizde üzerinden 2 gold düşüyor bir gün boyunca bu mobu kestiniz diyelim. İşte bu bir bug dur ve kendinize bu bugu kullanark fayda sağlıyorsunuz.Genelde bug bulan kişiler zararı olamayan aksine faydalı bir bug ise bunu blizzarda bildirmezler ve kullanmak isterler. Tercih meselesi.Bazı buglar vardırki örneğin Battlegroundlarda 10-40 kişinin hakkını yemenize sebep olur yada sizin hakkınızın yenmesine.Üşenmeyin print screen yapıp yapan kişiyi Gm ye report edin
Tavsiye:
Bug ve açık gördüğünüzde Gm lere bildirin iyi veya kötü farketmez.

5 KUMAR OYNATMAK -OYNAMAK
Factionunuzun ana şehrinde görmüşsünüzdür. Yell den konuşan 1-80 arası playerler roll atmanızı isterler örnek 65 üstü atarsanız 2 katı gold kazanırsınız atamazsanız 1000 gold verirsiniz. Bu tarz işlere girmeyin. Banlanabilirsiniz.
Tavsiye:
Kumar kötü bir alışkanlıktır. Oynamayın oynatmayın.Oyun zevkinizi kaçıran bir durumdur ve ban yersiniz.

Please feel free to report any casino or gambling-based advertisements you see within public chat channels to the Game Master department. You may do so by submitting an in-game petition or by right-clicking on the name of the advertiser and selecting the "Report Spam" option. When submitting an in-game petition, please be sure to include the advertising character's name and realm, as well as a brief description of the chat you witnessed.(Blizzard dan alıntı)

6 DOLANDIRICILIK
Oyun içerisinde chat ekranında bir item için anlaştığınız birisini trade ekranında dolandırmaya çalışmak. Bu gün aklıma geldi çok eskiden birisi ile tradede 5k golda item için anlaşmıştım itemi trade ederken itemi görmeden goldu yazdım arkadaş uyanık goldu aldığı gibi offline oldu 2 gün beklemiştim. Ss ler ile durumu bildirdim ve goldum geri geldiği gibi diğer kişide ban yemişti. Mesela guild bankı da soymak ban sebebidir
Removing goods from a guild's bank with malicious intent
If a player is found to have perpetrated a guild bank theft, he/she may:
• Be temporarily suspended from the game
• Have any money or item gains removed (Blizzard dan alıntı)

7 BLİZZARDIN MUSADE ETMEDİĞİ 3. PARTI YAZILIM KULLANMAK
Oyun bize addon dediğimiz oyunumuzu kolaylaştıracak eklentileri kullanmamıza müsade ediyor. Fakat Bg lerde honor farmlamak-gold farmalak- meslek matlarını farmlamak gibi sebepler için kullanılan bir çok bot dediğimiz yazılım var. Bu tarz yazılımları kullanırsanız sonuç : BAN. Zararsız dahi olsalar exe uzantılı programları oyunda kullanmayın.Çünki ne maksatla kullanıldığı pek öenmli değildir.Ban yersiniz sonrada izah edeceğim diye günlerce uğraşırsınız.

8 GEREKSİZ SPAM YAPMAK -REKLAM YAPMAK
Oyunda trade -general ve bir kaç tane daha factionunuzun ana şehrinde herkezin yazdıklarınızı okuyabildiği chat kanalları vardır. Bu tarz chat kanallarını sürekli spam yaparak kullanmak yada spam olmasa dahi oyunun kurallarına aykırı reklam yapmak ban sebebidir. Spam yapanlar eğer çok fazla kişi tarafından report edildi ise ban yerler. Diğeri ise blizz tarafından zaten görülmektedir.Şimdi bir kaç arkadaş sorabilir neden sürekli birileri reklam yapıyor fakat vazgeçmiyorlar? Sebebi o insanlar prof olmuşlar.Charı açıyorlar 10defa spam reklam yapıyorlar ve charı siliyorlar.Tabi başka değişik yöntemleride var.

9 ACCOUNTU SATMAK-TAKAS VE İTEM SATMAK
Oyunda bir diğer ban sebebidir farkı bu ban kalıcıdır. Acc nizi takaslamak,satmak, ve quest itemlerini sitelerde pazarlamanız yasaktır.Tabi bir çok kullanıcı yapmaktadır aralarında ban yiyende var elini kolunu sallaya sallaya gezende. Zaten yasak olan işler farkedildiği vakit sonuçlarını gösterir.
Tavsiye:
ACC satacak, alacak yada takaslayacaksanız güvenilirliği sabit kişilerle alış veriş yapın.Aksi durumda ban, call back(satan kişinin blizze başvurup acc sini geri alması) yada forumlarda bu konuyu paylaşıp " vah vah yazık olmuş" gibi muhabbetlerle karşılaşabilirsiniz.Dolandırılma ihtimalinizi çok yüksektir.

The selling of World of Warcraft accounts, characters, and/or items is against the Terms of Use. Violation of this agreement may result in immediate and permanent account closure.
We understand the temptation to purchase better items, but we feel that characters can find ample equipment and money within the game through their own adventuring and questing. Please understand that if you do purchase in-game property from sellers on eBay and other personal sites, we may temporarily suspend your account, and at the very least delete the offending items.(Blizzard dan alıntı)

10 OYUN İÇERİSİNDE BİLEREK BG KAYBETTİRMEK ,RAİD LERDE HUZURSUZLUK ÇIKARARAK OYUNU OYNANILMAZ KILMAK. GENEL HUZUR BOZUCU DAVRANIŞLAR
Oyun içerisinde Battleground alanlarında blerek oyunun kaybedilmesi için taktik dışı hareket ederek karşı tarafa win i hediye etmek de ban sebebidir.Forumumuzdada bir arkadaşın paylaşması sebebi ile bu konudada bilgimiz oldu.PVE alanlarında eğer raid de sadece rep farm yada eğlence maksadı ile duruyor " şu raidi patlatayım da herkez duman olsun bende eğleneyim" düşünceleri içerisinde her türlü oyunu oynanılmaz kılmak için yaptığınız davranışlar ban sebebidir. 10 kişiden 9 u 25 kişiden 24 ü sizi repor ettiğinde bu işleme konulacaktır.
Gecemavisi
Arkadaşlar aklıma gelenler bunlar.Dibine kadar girmedim ana başlıklar olarak açıklamaya çalıştırm. Eksik kalan maddeler varsa ve tecrübelerinizle sabit maddeler paylaşırsanız sevinirim.
bu paylaşım hedef kitlesi öncelikle oyuna yeni başlayanlar içindir.
Posted Image
Piramit de bir noktaya dikkat çekmeliyim. Mesela siz gold sattınız yada aldınız ve farkedildi direk ban yersiniz. Piramit in işlediği bir kaç örnek verirsem bilerek Bg kaybettirmek , ırkçılık yapmak , küfür etmek ,huzuru bozmak vs.vs.vs.
 • 0

#2 Ezekeel

Ezekeel

  Genel Yönetici

 • Executives
 • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2010 - 02:13 ÖS

Teşekkürler, sabitliyorum. Piramit iyiymiş ama her olayda her basamak kullanılmıyor diye biliyorum, dikkat edin :) Yani daha bilmemkaç suspension hakkım var diye bakmayın.

#3 GeceMavisi

GeceMavisi

  Champion

 • Members
 • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2010 - 02:21 ÖS

piramiti direk Blizzardın sitesinden aldım fakat dediğin doğru o piramit mesela ırkçılık yaptın alttan 2. basamak devam ettin 3. ısrarcısın ırkçılıkta sonuç account closure :)

evet mesela acc satımlarında direk delete acc.

forum sistemi gibi
küfür eden birisi direk banlanırken
hakaret eden birisinin uyarı alması gibi yada 3 gün uzaklaştırma.
Gold satar ve bu işten para kazanıp ticaret yaptığınız anlaşılırsa delete acc gibi
 • 0

#4 Al'Akir

Al'Akir

  Scout

 • Members
 • 363 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2010 - 02:25 ÖS

Bir tanede başıma gelen ben eklemek isterim...

Atıyorum Siz Horde'sunuz dalaranda Ally bir player ile duel attınız ve kazandınız... Sonra Ally tarafından 1 level bir karakter açıp ona /w attınız alaycı yada tebrik edici fark etmez...

Hiç affedilmeyen bir BAN sebebidir... Oyunun başında 3 sayfa bişiye accept diyoruz onun 3. sayfasını okursanız 6 tane davranışın uyarı verilmeksizin cezalandırıldığını (delete acc) görürsünüz bu sadece onlardan birisi...

Aman dikkat
 • 0

#5 GenceKsK

GenceKsK

  Guild Forum Yetkilisi

 • Members
 • 267 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2010 - 03:25 ÖS

güzel paylaşım ellerine sağlık ... benim olayıda yazmışın :)
 • 0

#6 Numenan

Numenan

  Senior Sergeant

 • Members
 • 165 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2010 - 04:52 ÖS

O final warningi sallamamanızı tavsiye ederim, 1997 den beri b.bet te oyun oynarım(sc-d2-wc3-wow) asagı yukarı wow kadar ileri seviye olmasa da kurallar ve account guvenliği yıllardır blizzardın uyguladığı şeylerdir.Bunca yıldır en ufak map hack yada gold satım-alım bile yapmadım. Ancak karazhan severındayken your-freedom kullanıyordum.

Your freedom bazı serverları gold seller lar tarafından kullanıldığından sıkıntı yaratabılecek bir program benıde gold satımından sorumlu tutup accountumu 3gun kapatıp finaş warning demislerdi, halbuki bu ilk defa olan birşeydi uzun zamandır.Sonrasında benim hack yediğimi zannedip 2 aydır ne sattıysam charda geri gönderiğ o anki paramada dokunmamışlardı, üstüne ben sypedan uzun uzun sövüp o final warning içinde 2 sayfa özür yazısı almıştım.Bilader ben Türk'üm ama hardcore pve yapıyorm 500 ms le nasıl pve-pvp yaparsın sen dediğinizde , size hak verebiliyorlar :)

Anlatmak istediğim o protokol her zaman 3saatten başlamıyor yada final warningleri gerçekten final warning değil :) , adamlar o accountun ödeme planlarına baktıklarında 3-4 yıllık bir süre görüyorlarsa banlamazlar zira siz onların sadık birer müşterisisiniz.

Değerli ve yararlı bir çalışma olmuş ayrıca tebrik ederim.
 • 0

#7 Salvatore

Salvatore

  Knight Lieutenant

 • Members
 • 734 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2010 - 09:43 ÖS

Parmaklarına, emeğine sağlık.Piramit de güzel olmuş.
En kısa zamanda baştan sona okuyacağım.

7. maddeye bakınca kafama takıldı : Oyunda kullanılması yasak olan addonlar var mı ? Yoksa addonlara melek, botlara şeytan mı diyoruz ?
 • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#8 GeceMavisi

GeceMavisi

  Champion

 • Members
 • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2010 - 09:47 ÖS

Parmaklarına, emeğine sağlık.Piramit de güzel olmuş.
En kısa zamanda baştan sona okuyacağım.

7. maddeye bakınca kafama takıldı : Oyunda kullanılması yasak olan addonlar var mı ? Yoksa addonlara melek, botlara şeytan mı diyoruz ?


mesela bu
PiroxFishBot balık tutuyor pc başından kalkıp gidebilirsiniz. Ve bunu kullanırsanız banlanırsınız.
Ooooo neler neler
 • 0

#9 Niqht

Niqht

  Üye

 • Members
 • Pip*Pip*Pip*
 • 34 İleti

Yazma tarihi: 10 Kasım 2010 - 01:53 ÖS

Güze bilgi.Öğrendiğim iyi oldu daha dikkatli olurum artım;)
 • 0

#10 Shadowalker

Shadowalker

  Lieutenant General

 • Members
 • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 19 Kasım 2010 - 11:51 ÖÖ

Güzel paylaşım GeceMavisi..
 • 0

#11 orronur

orronur

  First Sergeant

 • Members
 • 245 İleti

Yazma tarihi: 21 Kasım 2010 - 02:58 ÖS

Bir konuya katılmıyorum.Raidi ister bozarım ister bozmam.Bu oyun içinde bir olay.Oyunun kendisi izin veriyorsa gerisi gm leri asla ilgilendirmez.Belki bu benim hırçın karakterimi yansıtıyor.


Bu arada çok sayıda 5man bozdum sinirlenipte en ufak birşey olmadı.
 • 0

#12 ancientsign

ancientsign

  Saygın Uye

 • Saygın Uye
 • 1.012 İleti

Yazma tarihi: 21 Kasım 2010 - 03:07 ÖS

Bir konuya katılmıyorum.Raidi ister bozarım ister bozmam.Bu oyun içinde bir olay.Oyunun kendisi izin veriyorsa gerisi gm leri asla ilgilendirmez.Belki bu benim hırçın karakterimi yansıtıyor.


Bu arada çok sayıda 5man bozdum sinirlenipte en ufak birşey olmadı.


Şimdi sorun şu..Zaten biz raid,5-man bozmayanlara insan muamelesi yapıyoruz...Senin gibi davranan bir sürü oyuncu var...Bu arada matah birşey gibi bahsetmen de beni benden aldı...Nice raidin,5-manin içine edip banlanman dileğiyle :)

Herkes bu oyun için para ödüyor,zevk almak için oynuyor...No-lifer da var,işten çıkıp 1-2 saat oynayan da...Ama onların canı can değil patlıcan değil mi? Senin keyfinin kahyası olsunlar...

Bir ara gerçekten aldığım zevki öldürdüğü için senin gibi davranan ve bunu daha önce de yapmış 1-2 kişiyi ve yakalayabildiğim tüm hile kullananları banlatıyordum...Ama sonra farkediyorsun ki hile yapanlar bir yana senin kafanda olan çok insan var..

Yaşadığımız devir başkasına saygı göstermemenin,en iyisini ben bilirim,yaparım demenin,dünyanın sadece kendi etrafında döndüğünü sanmanın,ego mastürbasyonu yapmanın prim yaptığı bir devir..

Bu arada hırçın karakterinin esiri olmadım desem yalan olur..
 • 1
Resmi ekleyen

#13 GeceMavisi

GeceMavisi

  Champion

 • Members
 • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 21 Kasım 2010 - 03:17 ÖS

Bir konuya katılmıyorum.Raidi ister bozarım ister bozmam.Bu oyun içinde bir olay.Oyunun kendisi izin veriyorsa gerisi gm leri asla ilgilendirmez.Belki bu benim hırçın karakterimi yansıtıyor.


Bu arada çok sayıda 5man bozdum sinirlenipte en ufak birşey olmadı.


Bir yerde dinlemiştim
Soruyorlar
- bamya severmisiniz?
-hayır sevmem ama bu durum bamyayı bağlamaz

sen hırçın tarafını sergile seni report etmemişler. Denk gelmemişsin bizim gibilere . report edilmezsem Gm nerden bilsin raid bozduğunu :) Sonuçta bu zamana kadar ban yememiş olman yemiyeceğin manasına gelmez. Ben direk ticket ile Gm ye başvuruyordum. En son adamın biri kebab diye guild kurmuş polonyalı direk yolladım ve banlanmasını izledim. Yada raidde ninjalık yapan loot mastere aynı şeyi yaptım :) baştan sordum loot? first main than off dedi daha sonra ninjalayınca gm ile konuştum bana konuşmalara bakacağım dedi ve adamdan itemi silip asıl kazanan kişiye verdi (düşün bak kazanan ben olmadığım halde).
Kural bu oyuna ilk başlarken accept accept yapıyorsunya işte o accept =kabul ediyorum demek ve kabul ettiklerinde bu kuralların yazılı olduğu yazılar . Bir nevi elektronik imza atıyorsun :)
 • 0

#14 orronur

orronur

  First Sergeant

 • Members
 • 245 İleti

Yazma tarihi: 21 Kasım 2010 - 10:24 ÖS

=)

Sayın saygın üye ancientsign, 5 manleri bozma sebebim başka insanlara gıcıklık yapma isteyim değilde onların saçma hareketleri ve kendi kafalarına göre hareket etmeleriydi ama bu konuya bu kadar ayrıntısıyla değinmek istemedim.Ayrıca herkes çok düzgün hareket etmek zorunda olsaydı kendi partini kendi guildini kurma gibi seçenekler de olmazdı.İnsanlar guildlerine oyuncu alırken 50 bin soru soruyor da alıyor.Neden? çünkü kendi kriterlerine uygun olması lazım.. -senin gibi davranan, senin kafanda olan,ego mastürbasyonu yapan vb.. sözleri beni üzdü sadece..Çünkü ben her an kendimi kontrol eden,acaba yanlış bir hareket yaparmıyım diye dikkatli davranan biriyim.. Her neyse geçelim..

- bamya severmisiniz?
-hayır sevmem ama bu durum bamyayı bağlamaz

=))

Aslında bu espriyi yapan kişiye kızmadım çünkü hata benim.Kafamda düşündüğümü iyi anlatamıyorum."Bu arada çok sayıda 5man bozdum sinirlenipte, en ufak birşey olmadı" derken, iyi ki olmadı, bunu savunduğum için doğru olan da bu demek istedim.Yoksa tabi ki şikayet etseler...

Ve bu dünya özgür bir dünya olmalı, hile vb şeyler dışında herkes oyunun izin verdiği her şeyi yapabilmeli ki bu da onun karakterini yansıtır zaten.Ben gerçek hayatta çok sakin biriyim ama bütün hırçınlığımı ve stresimi oyunda atıyorum belki..

Oyunda birisi ninjalık yaptıysa bu onu adiliğidir ve sen bir daha onunla herhangi bir aktiviteye katılmazsın.Bu kadar basit.GM in müdahale etmesi bence mantıksız olmuş.Sonuçta bu oyunu ben yazmadım, onların kuralları yapacak bir şey yok =/
 • 0

#15 ancientsign

ancientsign

  Saygın Uye

 • Saygın Uye
 • 1.012 İleti

Yazma tarihi: 21 Kasım 2010 - 10:45 ÖS

@orronur

Çoğu kişi başka başlıklarda bunu belirtiyor ama o "saygınlık" sadece forumda önceden mod,editör vb olup da sonra bırakanlar için genelde yoksa bir anlamı yok :D Nithalak ve Arandur da son derece hakeden insanlardar ki kanaatimce paylaşımlarından dolayı orası ayrı..

Açıkçası sen kendini anlatamamışsın :)
Yani yazından direkt çıkan anlam sadece senin keyfinden dolayı olması gibi,umarım kırmamışımdır özür dilerim kırdıysam...Çünkü son zamanlarda çok troll var ve artık iyice geyiğine/sert cevaplar oluyor..

Ayrıca ben de gayet sakin biri olmama rağmen gerçekten de çok acayip tipler çıkıyor :) Ama özellikle raidler için bir sürü kişi zaman/para/emek harcıyor o konuda epey katı olması lazım hatta Blizzard bizi biraz engellemeli çünkü insanlar aç...Gözleri doymuyor..

Bir de şöyle bir tip oyuncu var..Geçen altım olan Hunter ile oynarken random hc Ank'athet geldi...Mantık olarak,kafasında Kingslayer yazıp 6,3k gs sahibi birinin burayı bilmesi lazım..Spellflinger dediğimiz gudubeti interrupt,stun ile durdurmak lazım 25k+ shadow blast atıyor çünkü..İstersen full BiS gear olsun iki grup çektin mi bilmeyen de varsa wipe garanti gibi healer da az uyursa...Neyse daha başı ilk iki mobu kestik adam koşturarak gidiyor....2 tane soldan sağa dolaşan örümcek var..Biri geliyordu diğeri gitmiş geri dönecekti kestik onu...Healer geride kalmıştı,diğerine yakalandı ve adam grup çekmeden ben "Look your back" diye de yazdım...Gidişi hayra alamet değildi..Adam bir de iki grup çekip öldü bizi de öldürdü...Ardından "waste of time you're totally useless madır fakin retards idiot assholes" yazdı...Bak ben yazarken üşendim o 3-4 saniyede yazdı ve çıktı...Ne oldu peki? İki dakika içinde tank geldi tatlı tatlı bitirdik...İnan sinirlenmene değmez...

Biraz önce RFC'de botları report ettim sen de öyle yap..Hile kullananları report et...Vallahi şu oyun sinirlenmeye değmez...Hayat sinirlenmeye değmez...Bizim toplum karakterimizde var bu asabiyet,sinir lakin hayat paylaştıkça güzel,kuşlar uçuyor,kediler miyavlıyor..

Neyse :)

Edit;

Ve bu dünya özgür bir dünya olmalı


Bunun da altına imzamı atarım da..
Da işte..Bence ne biz ne çocuklarımız ne de torunlarımız öyle bir dünya görebilecek :)
 • 0
Resmi ekleyen

#16 orronur

orronur

  First Sergeant

 • Members
 • 245 İleti

Yazma tarihi: 21 Kasım 2010 - 11:01 ÖS

Orta noktada buluştuğumuz için mutluyum.Zaten ben hep ortadaydım siz bana doğru geldiniz =P ... sizin bütün yorumlarınıza bende katılıyorum.Sadece biraz daha özgürlük istedim..Bu da karakterimden gelen bir özellik olsa gerek.. =)
 • 0

#17 GeceMavisi

GeceMavisi

  Champion

 • Members
 • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 21 Kasım 2010 - 11:06 ÖS

=)

Sayın saygın üye ancientsign, 5 manleri bozma sebebim başka insanlara gıcıklık yapma isteyim değilde onların saçma hareketleri ve kendi kafalarına göre hareket etmeleriydi ama bu konuya bu kadar ayrıntısıyla değinmek istemedim.Ayrıca herkes çok düzgün hareket etmek zorunda olsaydı kendi partini kendi guildini kurma gibi seçenekler de olmazdı.İnsanlar guildlerine oyuncu alırken 50 bin soru soruyor da alıyor.Neden? çünkü kendi kriterlerine uygun olması lazım.. -senin gibi davranan, senin kafanda olan,ego mastürbasyonu yapan vb.. sözleri beni üzdü sadece..Çünkü ben her an kendimi kontrol eden,acaba yanlış bir hareket yaparmıyım diye dikkatli davranan biriyim.. Her neyse geçelim..

- bamya severmisiniz?
-hayır sevmem ama bu durum bamyayı bağlamaz

=))

Aslında bu espriyi yapan kişiye kızmadım çünkü hata benim.Kafamda düşündüğümü iyi anlatamıyorum."Bu arada çok sayıda 5man bozdum sinirlenipte, en ufak birşey olmadı" derken, iyi ki olmadı, bunu savunduğum için doğru olan da bu demek istedim.Yoksa tabi ki şikayet etseler...


orronur peşin fikirlere varmak istemiyorum artık çünki sonradan çok üzülüyorum. Öncelikle espriyi seni üzmek için yazmadım gerçekten hoşuma giden bir espiri ve ortamada uyuyordu :D aslında sen yazını yazdığında aklıma 3 şey geldi
1 Gerçekten yaşı ufak ve düşünmeden yazdı
2 Olgun birisi üstün körü geçiştirerek yazmış.
3 Bu adam gıcık kural mural tanımam diyor (bakınız Gencsk) vardı böyle arkadaşlar:D tabi bunlarda kabulum benim " gül dikeni ile güzeldir"
Sonuçta burda tam kendimizi ifade etsek sayfalarca yazı yazarız her konuya fakat bu yazımız okunmayacağından ,sıkıcı olacağından ,yazdıkça dallanıp içinden çıkılamaz bir halde genişleyeceğinden kısa kısa yazmaya çalışıyoruz. Sonuç olarak 2. seçenek enable olduğu için mutluyum. Aslında yazılarımı editleyebilirim fakat ozaman senin ve diğer arkadaşın (orronur-ancientsign)da yazıları az biraz manasız kalacak. Bu şekilde güzel yazılmış msj lara yazık etmek istemem.
Herkeze iyi forumlar
 • 0

#18 Beláwien

Beláwien

  Corporal

 • Members
 • 27 İleti

Yazma tarihi: 27 Haziran 2011 - 09:07 ÖS

Ellerine sağlık öğrendiğim iyi oldu:)
 • 0

#19 Olsenss

Olsenss

  Scout

 • Members
 • Pip*Pip*Pip*
 • 33 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2011 - 11:19 ÖÖ

öğrendiğimiz iyi oldu. yalnız ben firelands thrash run kurdum. boe item ninjaladım. 7 kişi report etmiş ( 10 man di tabiki ) banlanır mıyım çok korkuyorum bilen birisi anlatsın.... 9 kişiye yakın sonuçta...
 • 0

#20 guardian99

guardian99

  First Sergeant

 • Members
 • 432 İleti

Yazma tarihi: 14 Temmuz 2011 - 12:02 ÖS

Banlanmazsın ancak seni adam yerine koyacak insan sayısını azaltırsın ninjalık faaliyeti ile :P
 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı