İçeriğe git

Resim
- - - - -

Klavye/Keyboard/Org

• Please log in to reply
Bu konuya 10 yanıt gönderildi

#1 ElamShin

ElamShin

Legionare

• Members
  • 448 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2010 - 07:24 ÖS

Arkadaslar yillardir icimde ukte olarak duruyor klavye. Grubu olan arkadaslarda gaz verince biraz heves oldu. Klavye almak istiyorum. Senfonik metal hastasiyim.
Sevdigim sarkilarin klavye kisimlarini calmak vs istiyorum. Varmi klavye hakkinda bilgisi olan? Yada yonlendirebilecek olan ? Ayrica muzik kulagim kuvvetlidir , en azindan ben oyle dusunuyorum. Yasim 21. Adapte olmakta zorlanirmiyim sizce?
Goruslerinizi,bilgilerinizi bekliyorum. Tesekkurler. :D
  • 0

#2 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2010 - 09:29 ÖS

Sen öğren, seni bizim gruba alıp seni senfoni çalalım senle süper olur :D

Klavye değilde piyano çalıyor arkadaş, farkı var mı bilmiyorum ama 2 elinide iyi kullanıyor olman lazım. Tutkuyla istiyorsan ve çalışmayı düşünüyorsan hiçbir müzik aleti öyle öğrenelimeyecek kadar zor değil bana göre.

Hayır parmaklarım büyük, gitar çalamıyorum yoksa .. :D
  • 0

#3 Xlaronak

Xlaronak

Knight Lieutenant

• Members
  • 710 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2010 - 10:42 ÖS

Ben çalmıyorum ama bildiğim kadarıyla eğer biraz müzik bilginde varsa küçüklükten başlayan birinden daha hızlı ilerleyeceksin başlarda. Ama küçükten başlayan biri gibi adapte olamazsın. Büyük özveri gerektirir öyle olmak. Ayrıca küçükten başlayan insanların vücutları da buna adapte oluyor falan filan. Ama zaman ayırırsan amatör hatta belki profesyonel bir grupta bile çalabilirsin. İşi abartıp hammond org falan alırsın belki. O zaman şirinleri görmekle kalmaz onları büyüleyebilirsin. Steve Winwood diyip biraz daha şeedebilirim.
  • 0

#4 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 10 Eylül 2010 - 01:30 ÖÖ

Eğer piyano da arada çalarım diyorsan(gerçi şu pedal işini halletmen lazım ama) touch response özelliği olan bir klavye almanı tercih ederim. Bu açık olduğunda tuşa ne kadar güçlü basarsan o kadar yüksek ses çıkıyor. Ayrıca seni tembelleştirebilir de ama başlarda işini kolaylaştırmak için sanırım bazı klavyelerde bir özellik varmış, direkt transpoze yapıyormuş. Böylece örneğin major bir dizi çalarken diyezlerle uğraşmadan sadece do major dizisindeki seslere basıyormuşsun(yani beyaz tuşlar işte :D) ama ayarladığın dizinin sesleri çıkıyormuş :D

#5 ElamShin

ElamShin

Legionare

• Members
  • 448 İleti

Yazma tarihi: 10 Eylül 2010 - 01:56 ÖS

Turklerin bu alete dugunler haricinde pek ilgisi yok galiba. Pek yeterli bilgi bulamiyorum. Ayrica alsam bir klavye kendimi az gelistirsem havada kapacaklar. Hos benim amacim sadece kucuklukten beri hayalim olan bir seyi gerceklestirmek. Universite ogrencisiyim vaktim bol. Calisir,gelistiririm gibime geliyor. :D Ayrica sizce muzik aleti icin derse gerek varmi ? Teorik bilgiler disinda ? Kendi kendime yapmak istiyorum bu isi, zorlanirmiyim?
YouTube - METAL KEYBOARD Children Of Bodom -In Your Face
Mesela bu 0:35ten sonrasi Allahim olucem . :D
  • 0

#6 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 10 Eylül 2010 - 03:12 ÖS

Bence kesinlikle gerek var, teknik olarak bir şeyleri yanlış oturtursan sonra zorlanırsın ve düzeltmek çok zor olur.

#7 Xlaronak

Xlaronak

Knight Lieutenant

• Members
  • 710 İleti

Yazma tarihi: 10 Eylül 2010 - 07:19 ÖS

YouTube - Deep Purple - Jon Lord Solo - Lazy Medley - California Jam
diyorum ben de. Heralde pek ilgini çekmeyecektir bu ama :) 1. dakikadan sonrasına dikkat çekicem biraz. Müzik teorisinde biraz gelişip alete de alışmaya başlayınca doğaçlaman da gelişecektir ilerisi için konuşursak. Jon Lord da şugar bir abimizdir. Öyledir...
  • 0

#8 ElamShin

ElamShin

Legionare

• Members
  • 448 İleti

Yazma tarihi: 10 Eylül 2010 - 10:36 ÖS

Hammond org bu olsa gerek. :) Bu bize agir kacar abi . Izmire dondugum anda arastirmalarimi ilerletip bir tane alacagim . :)
  • 0

#9 Khrunk

Khrunk

General

• Members
  • 2.195 İleti

Yazma tarihi: 10 Eylül 2010 - 10:39 ÖS

O yukarıya linklediğini çalman için 40 fırın ekmek yemen lazım daha senin :). Klavyeli çalgılar öğrenmesi en kolay çalgılar olmuştur zaten. Kıvırabileceğini düşünüyorum :)
  • 0

#10 xetra

xetra

Champion

• Members
  • 1.484 İleti

Yazma tarihi: 10 Eylül 2010 - 11:30 ÖS

Turklerin bu alete dugunler haricinde pek ilgisi yok galiba. Pek yeterli bilgi bulamiyorum. Ayrica alsam bir klavye kendimi az gelistirsem havada kapacaklar. Hos benim amacim sadece kucuklukten beri hayalim olan bir seyi gerceklestirmek. Universite ogrencisiyim vaktim bol. Calisir,gelistiririm gibime geliyor. :) Ayrica sizce muzik aleti icin derse gerek varmi ? Teorik bilgiler disinda ? Kendi kendime yapmak istiyorum bu isi, zorlanirmiyim?
YouTube - METAL KEYBOARD Children Of Bodom -In Your Face
Mesela bu 0:35ten sonrasi Allahim olucem . :)

Bunu çalan adam gitarda çalıyor çok belli :mrgreen: solodaki sustain bölgelerinde parmaklarını titretiyor :mrgreen:
  • 0

#11 ElamShin

ElamShin

Legionare

• Members
  • 448 İleti

Yazma tarihi: 11 Eylül 2010 - 01:40 ÖÖ

Ben zaten hemen oyle calabilecegimi sanmiyorum 2 yil kadar alabilir. :)
ah bu japonlar;
YouTube - METAL KEYBOARD Time Requiem?Brutal Mentor?
Bu arada;
Korg pa80 abartı şov resitaller | İzlesene.com
Gelinin babasi ahmet beyi sahneye davet ediyoruz. :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı