İçeriğe git

Resim
- - - - -

WOW Günlükleri

• Please log in to reply
Bu konuya 2 yanıt gönderildi

#1 ekrem71

ekrem71

Knight

• Members
  • 399 İleti

Yazma tarihi: 15 Eylül 2010 - 07:56 ÖÖ

Alıntı : Ömür Topaç - Level Eylül Sayısı

Nerede kaldın Cataclysm?

BlizzCon 2009'da duyurulan World of Warcraft: Cataclysm eklenti paketi için aylardır yazıyor, çiziyor, hatta oynuyoruz ama "Şu paketi ne zaman elimize alacağız?" sorusuna bir türlü cevap bulamadık. İşte o beklenen sorunun şu an itibariyle cevabını açıklıyorum.

Blizzard CEO'sundan bizzat 2010 yılı içerisinde lansman yapılacağı bilgisi cebimizde, Activision Blizzard'ın 2010 yılı ikinci çeyrek sonuçlarının yatırımcılara yapılan sunumuna gözlerimiz çeviriyoruz. Oyuncudan bilgi kaçırsalar bile, hissedarlarına gerçekleri söylüyor olmalılar. 5 Ağustos'ta yapılan sunumda -kesin tarihi belli olmamakla birlikte- oyunu sene sonuna kadar piyasaya sunmayı hedefleyen yol planında bir değişiklik olmadığı vurgulanıyor. Güzel haber bu!

Cataclysm Collector's Edition duyuruldu!

Ağustos ayı bitmeden Blizzard, WoW hastalarının ağzına bir parmak daha bal çaldı ve Collector's Edition paketinin içeriğini tüm görselleriyle birlikte gözler önüne serdi, işte paketin detayları:

Cataclysm görsel kitabı (176 sayfa)

Özel oyunu içi pet (Lil' Deathwing)

Kamera arkası DVD'si (Yapımcılarla röportajlar, yorumlar, Warcraft geçmişi)

Soundtrack (17 şarkı)

Özel Cataclysm mouse pad

WoW Trading Card oyun seti (Wrath Gate serisi 60 kartlık başlangıç paketi, iki görsel kartı, Goblin ve Worgen olmak üzere iki özel hero kartı)

Cataclysm en çok buraları yerinden oynattı ama nasıl?

Darkslıore: Özellikle 11 - 20 level arası Night Elf ve Worgen ırkına hitap eden Alliance bölgesi, Cataclysm senaryosunun şekillenmeye başladığı merkezlerden biri konumunda. Bir zamanlar Night Elfler tarafından çok yoğun olarak ziyaret alan Auberdine yerleşim alanı yerle bir olmuş ve neredeyse tüm canlılar yeryüzünden silinmiş durumda. Geride kalan ne varsa onlar da Twilight's Hammer kültistleri tarafından yönetilen air-elemental'ları tarafından atak alıyor. "Night Elfler nereye gitti?" derseniz, hemen kuzeyinde yer alan Lor'danel yeni adresleri. Darkshore ile ilgili en heyecan verici tasarım öğesiyse hiç şüphesiz her şeyin merkezine yerleştirilmiş dev bir enerji girdabı. Açıkçası yıkılmış bir Auberdine'i resmeden ekran görüntülerini ilk gördüğümde bir Night Elf olarak benim içim burkuldu. Detaylara spoiler vermemek adına devam etmiyor, keşfinize bırakıyorum.

Southern Barrens: Kelimenin tam anlamıyla "ikiye bölünmüş" bu coğrafya, 30 - 35 level arası hem Alliance, hem de Horde karakterlere hitap ediyor. Bu ne anlama geliyor sizce? Tabii ki göze göz, dişe diş bir savaş arenası. Tek başınıza takılsanız bile kendinizi PvP ayarında çatışmaların ortasında bulacağınız bir ortam sizleri bekliyor olacak. Bu durumdan sadece oyuncular değil, NPC'Ier bile payına düşeni alıyor. Sürekli bir hareketin ve savaşın ortasında tasarlanan quest zincirleri, soluksuz bir deneyimi bize sunacak. Bunun yanında Northwatch Hold, CampTaurajo, Camp Una'fe ve daha birçok odak noktası, Cataclysm sonrası neler olmuş diye bakmadan geçemeyeceğiniz yerler olacak. Kalimdor değişiyor, hızına yetişemeyeceksiniz. Kalan detayları yine keşfinize bırakıyorum.

En son ne zaman WoW oynadınız?

"Cataclysm temalı yeni yükleme ekranlarını görmedim." diyorsanız, uzun zamandır WoW oynamıyor olmalısınız. Launcher ve sonrasında gelen yükleme ekranları, World of Warcraft: Cataclysm hazırlıkları kapsamında artık dört farklı kıtayı (Eastern Kingdoms, Kalimdor, Outland ve tabii ki Northrend.) ayrı ayrı epik figürleriyle birlikte sizlere sunuyor. Bu arada artık farklı bir soundtrack eşliğinde yükleniyor oyun.

"Görmedim, duymadım." diyorsanız, bence bu yazıyı burada bırakın ve vakit kaybetmeden login olun.
Gelecek ay görüşmek üzere.
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

#2 Kon'tomblé

Kon'tomblé

Member

• Members
  • Pip*Pip*
  • 22 İleti

Yazma tarihi: 15 Eylül 2010 - 11:11 ÖÖ

En son ne zaman WoW oynadınız?

"Cataclysm temalı yeni yükleme ekranlarını görmedim." diyorsanız, uzun zamandır WoW oynamıyor olmalısınız. Launcher ve sonrasında gelen yükleme ekranları, World of Warcraft: Cataclysm hazırlıkları kapsamında artık dört farklı kıtayı (Eastern Kingdoms, Kalimdor, Outland ve tabii ki Northrend.) ayrı ayrı epik figürleriyle birlikte sizlere sunuyor. Bu arada artık farklı bir soundtrack eşliğinde yükleniyor oyun.

"Görmedim, duymadım." diyorsanız, bence bu yazıyı burada bırakın ve vakit kaybetmeden login olun.

Ben Login olduğum halde göremiyorum:PŞu anda olan birşey mi bu oyunda yani?
  • 0

#3 ekrem71

ekrem71

Knight

• Members
  • 399 İleti

Yazma tarihi: 15 Eylül 2010 - 05:53 ÖS

orasını bende anlamadım ama betadan bahsediyor sanırım
  • 0
Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor