İçeriğe git

Resim
- - - - -

Brewfest

• Please log in to reply
Bu konuya 124 yanıt gönderildi

#1 wasabi

wasabi

Lieutenant General

• Members
  • 1.747 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 06:54 ÖS

Bir kullanıcı brewfest achivementı için benden rehber rica etti bende okulun ilk haftası canım sıkılıyor şettiriyim dedim:)

Şimdi alt tarafta linkleri ile beraber gerekli achivementları anlatıcam.

The Brewfest Diet:The Brewfest Diet - Achievement - World of Warcraft çok basit bir achievements.Sadece festival alanındaki vendorlardan listelenen yemekleri çok ucuz bir miktara satın alıp yiyiceksiniz.

Brew of the Month:Brew of the Month - Achievement - World of Warcraft Bu achievements için 200 adet festival bileti toplamanız gerekicek.Nasıl toplamanız gerektigini alt kısımda anlatıcam.

Direbrewfest:Direbrewfest - Achievement - World of Warcraft Gene basit bir achievements.Festival boyunca her gün BRD'deki farm için kesilen bu bossu 1 kere kesmeniz yeterli olucaktır.Bossu her gün kesmeyi unutmayın.İçinden bir adat kodo veya keçi binegi düşme ihtimali var.Birde güzel denebilcek trinket drop olmaktadır bossdan.

Down With The Dark Iron:Down With The Dark Iron - Achievement - World of Warcraft Basit sayılabilcek ama birazcık desteğe ihtiyaç duyulan bir achievements.Festival alanında her yarım saatte bir dark iron dwarfları festival alanına saldırı düzenler.Sizde etraftaki bira şişelerini bu dwarflara fırlatarak onları büyük bira fıçhılarını kırmalarına engel olmaya çalışıçaksınız.Eğer başarılı olursanız dwarflar giderken yer bir çesşit dişli bırakıcaklar.Sizde bu dişliden daily questinizi alıp bu achievementi tamamlıycaksınız.

Have Keg, Will Travel:Have Keg, Will Travel - Achievement - World of Warcraft Bu achievementi yapmak için 2 yol var.Biri ya yukarıda anlattıgın daily bossdan mount düşürüceksiniz ya da 20 adet festival bileti alarak kendi mountuuzu festival mountuna çevirerek achievementi alıcaksınız.

Does Your Wolpertinger Linger?:Does Your Wolpertinger Linger? - Achievement - World of Warcraft silver karşılıgında festival mekanından alınabilir.

Yukarıda anlattıgım title almak için istenilen achievementlar.Birde gerekli olmayan ama yapabilceginiz 2 adat achievement bulunmakta.

Brew of the Year:Brew of the Year - Achievement - World of Warcraft Tam 1 yılda tamamlanan bir achievement.Sizin yapmanız gereken herhangi hiç birsey yok.Sadece her ay maiilinize gelen birayı içmeniz yeterli.

Disturbing the Peace:Disturbing the Peace - Achievement - World of Warcraft Geçen sene meta achileri arasına dahil olan ama gelen tepkiler üzerine metadan kaldırılan bir achievements.Yapmanız gereken şey festival vendorundan festivale ait 3 parça giysiyi giyip dalaranda dans etmek.

Achievementlar bu kadar şimdi gelelim nasıl festival bileti kazanacagınıza.World Events - Quests - World of Warcraft linkte çesitli görevler mevcut.Ama asıl öenemli olan günlük görevler.2 tane günlük görev mevcut.Bunlar birisi yukardaki saldırı görevinden kalan metal dişliden gelen görev,2.si ise size verilen zaman içinde orgrimmar/ironforge içinde belli yerleri dolaşmanızı isteyen görev.

Eger sormak istediginiz birsey varsa baslık içinde sorabilirsiniz.
  • 0
Nothing is true. Everything is Permitted

#2 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 07:12 ÖS

Sabitledim, teşekkürler. Düzgünce tam olarak yaptığım ilk event olduğundan benim için ayrı bir yeri ve zevki vardır :D

Edit: Lol, sabitlenmişmiş zaten :D Ben burada yetkin yok sandım :)

#3 el-ali

el-ali

Scout

• Members
  • 768 İleti
  • LocationSilvermoon City

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 07:14 ÖS

Bugun buna ayırdım zamanımı kendi kendime bi kaç seyi öğrendim.Açıklamalar çok tşkler (:

special mountların drop olması ve sahip olmanın şansa kalması biraz sıkıcı ama olsun eğlenceli (:

Mountlar direct Elit boss tan mı düşüyor yoksa gunluk kazanılan cantanın içindenmi ?
  • 0

VE Tanrı MAGE'i Yarattı..Hunter ve Rogue da yaratmış  :DYıllar sonra Bi edit... '' aslında tüm classlar güzel ve tanrı yaratmış aslında herşey artık OP olan classlarda bitiyor.. ''

Angélfall Rogue TwistingNether Angelfall Hunter Ragnaors

#4 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 07:28 ÖS

Bosstan. Bana bir türlü düşmemişti, bu yıl biraz denerim.

#5 barius

barius

Knight

• Members
  • 406 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 07:36 ÖS

bu festivalle ilgili birsey buga mı sebep oluyor? ice crowna gıremıyor bir kac kısı bızım guıldde ve bu festivalle ilgili birseye baglıyorlar ama anlamadım :D
  • 0

#6 nacrem

nacrem

Scout

• Members
  • 534 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 08:03 ÖS

çantadan düştü hep. onlarca kez kestik bosstan düşmedi.
  • 0

#7 Kéymakér

Kéymakér

Senior Sergeant

• Members
  • 174 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 08:06 ÖS

Bu gün tauren shamanıma kodo düştü :D bi anda allye geçesim geldi :Dbide sormak istedigim bişi var sadece 2 daily var dimi tokenleri kasmak için?
  • 0

#8 yasin61

yasin61

Sergeant

• Members
  • 78 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 08:19 ÖS

Ya ben Direbrewfest sunu bir türlü yapamadim galiba görev almak gerekiyormus ilk welcome the brewfest i yapmak gerekiyormus ve yaptim.Sonra Save brewfest i alman gerekiyormus ama ben bulamadim bunu Darna Honeybock bu kadin veriyormus.if de kaharons kasabasindaymis kadin ama ben bulamadim baya bir aradim nerde bu kadin?
  • 0

#9 el-ali

el-ali

Scout

• Members
  • 768 İleti
  • LocationSilvermoon City

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 08:35 ÖS

Ya ben Direbrewfest sunu bir türlü yapamadim galiba görev almak gerekiyormus ilk welcome the brewfest i yapmak gerekiyormus ve yaptim.Sonra Save brewfest i alman gerekiyormus ama ben bulamadim bunu Darna Honeybock bu kadin veriyormus.if de kaharons kasabasindaymis kadin ama ben bulamadim baya bir aradim nerde bu kadin?

sanırım 80 olman gerekiyor dg den sıra almak için

ps:66lık char ile yapamadım.
  • 0

VE Tanrı MAGE'i Yarattı..Hunter ve Rogue da yaratmış  :DYıllar sonra Bi edit... '' aslında tüm classlar güzel ve tanrı yaratmış aslında herşey artık OP olan classlarda bitiyor.. ''

Angélfall Rogue TwistingNether Angelfall Hunter Ragnaors

#10 wasabi

wasabi

Lieutenant General

• Members
  • 1.747 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 08:38 ÖS

görevi wowheadden bulup linklermisin acaba çünkü hiç alliance char kasmadıgım için bilmiyorum yerlerini filan ama genede yardımcı olmaya çalısırım
  • 0
Nothing is true. Everything is Permitted

#11 GeceMavisi

GeceMavisi

Champion

• Members
  • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 08:49 ÖS

Brd deki bosun adı nedir acaba?

tamam buldum :D

Direbrewfest bu sanırım okeyle yeter. Emin olmamız için
  • 0

#12 yasin61

yasin61

Sergeant

• Members
  • 78 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 08:59 ÖS

Quest: Save Brewfest! - Thottbot: World of Warcraft Ben lvl 80 im
http://www.wowwiki.c...t:Save_Brewfest!
  • 0

#13 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 09:50 ÖS

@wasabi eline sağlık,birkaç şey eklemek istiyorum.

-Mount'lar bu yıldan itibaren sadece Boss'u ilk kestiğinizde edindiğiniz çantadan düşüyor. Yani günde bir kez şansınız var,Boss'u farmlamanız birşey ifade etmez.

-Token kasmak için iki daily görev dışında There and Back Again questini her yaptığınızda iki token alırsınız. Üçer tane değil birer fıçı getirmeniz yeterlidir. Ben bunu deneyemedim çünkü Ram vermedi resetlenmesi gerekiyormuş ve resetlenme süreside 18 saatmiş. Bu bana çok saçma geldi,token kasmak kolay değil.

-Bunların dışında Boss'u ilk kesişimizde 40 token alıyoruz.

-Dün gece aktif olan iki quest sabaha karşı iptal edildi Eu realmlerinde. Biri Pink Elekks On Parade diğeri Catch the Wild Wolpertinger!. Ben dün gece yapıp teslim etmemiştim sabah teslim edecek Npc bulamadım. İptal ettim questleride bir daha alamadım. Arkadaşım dün gece questler kaldırılmadan yapıp teslim etti tokenlerini aldı. (adaletsizlik)

• 0

Resmi ekleyen

Lok'Tar ogar, big brother. May the Warsong never fade..
Thrall, Warchief of the Horde

#14 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 10:04 ÖS

Şu anda çantadan düşüyordur belki, ben geçen yılki şeye göre cevapladım =/

Edit: Livatya yazmış.

Ayrıca geçen yıl oluyordu, tokenları biriktirip gereken kıyafetleri alıp achiyi kapıp iade edip diğer şeyleri alabiliyorduk :D Şimdi olmuyor olabilir.

#15 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 10:10 ÖS

Bossu nasıl kesecük?
Zindana girdim. Eski bie yazıda sağda kutu var denmiş ama ben bulamadım anahtar da olmayınca gidemedim yanına.
  • 0

#16 WraThor!an

WraThor!an

Knight Lieutenant

• Members
  • 635 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 10:11 ÖS

Şu anda çantadan düşüyordur belki, ben geçen yılki şeye göre cevapladım =/

Edit: Livatya yazmış.

Ayrıca geçen yıl oluyordu, tokenları biriktirip gereken kıyafetleri alıp achiyi kapıp iade edip diğer şeyleri alabiliyorduk :D Şimdi olmuyor olabilir.

O kıyafet şeysi Violet proto için gerekli miydi ki ?

Değilse hiç uğraşmıyımda :D

@Karga

Randomlar için tıkladığın o göz şeysinden Brewfest bossunu seçip queue'ye giriceksin.

Edit: Eskiden bu bossu 1run'da 5 kere kesebiliyorduk ayrı ayrı konuşaraktan. Hala öylemi ki ? Şu an oyuna giremiyorum da bilmiyorum.
  • 0

#17 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 10:15 ÖS

Teşekkürler.
Violet Proto Drake için ben mi yanlış anladım. Sadece Brew of the Month gerekiyor. mu acaba?

ayrı ayrı konuşulabiliyor. (Şimdi girdim) Yalnız bazı trinketlere need diyemiyorum.
  • 0

#18 Loodyeyes

Loodyeyes

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 40 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 10:33 ÖS

Teşekkürler.
Violet Proto Drake için ben mi yanlış anladım. Sadece Brew of the Month gerekiyor. mu acaba?

ayrı ayrı konuşulabiliyor. (Şimdi girdim) Yalnız bazı trinketlere need diyemiyorum.

Hayır violet proto-drake için tüm festival/holiday achievementlerini yapmanız gerekiyor.Sadece ana achievementleri yapsanız yeter.Brewmaster için gerekenler gibi.

Bu arada 77 levelim 78'de açılacağını söylediler.%90 sıra bekleyebileceğim direbrew için tek sorum acaba mount düşen çantadan alabilecek miyim yoksa sadece 80 için mi?
  • 0

#19 GeceMavisi

GeceMavisi

Champion

• Members
  • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 20 Eylül 2010 - 10:52 ÖS

Ezekeel in yazısını geç oluduğumdan önce normal bir run yaptım solo :D
hahaha

sonra finder kullnarak şu an da 3 defa giriyorum 2 defa trinketi rolde kaybettim...

yazımı yazarken 5. runda aldım 170stalı trinketi 2 farklı trinket daha düşüyor bir party bulduk nonstop yapıyoruz :D sıraile düşüyorlar.
birde questler yani BRD için quest çıkmadı questi brd de kesince aldım (bosu)
  • 0

#20 Baraddür

Baraddür

Legionare

• Members
  • 449 İleti

Yazma tarihi: 21 Eylül 2010 - 08:30 ÖÖ

Arkadaşlar birde bir yerden düşme ile ilgili bir ach var,ben bira içtim atladım etrafı içmiş gibi gösteren kafalığı taktım atladım hepsinde öldüm olmadı bi türlü nedir bunun sırrı bi yazarsanız sevinirim,birde bu BRD deki boss sololanacak bir bossmu yoksa partimi bulalım ?
  • 0
i'm Forsaken

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı