İçeriğe git

Resim
- - - - -

Brewfest

• Please log in to reply
Bu konuya 124 yanıt gönderildi

#21 kankapower

kankapower

Scout

• Members
  • 144 İleti

Yazma tarihi: 21 Eylül 2010 - 09:30 ÖÖ

Have Keg, Will Travel:Have Keg, Will Travel - Achievement - World of Warcraft

NOT: Bu achievement'de 5 biletle alınan item'de olabiliyor.
  • 0

#22 alagoz81

alagoz81

Knight Lieutenant

• Members
  • 651 İleti

Yazma tarihi: 21 Eylül 2010 - 09:46 ÖÖ

gördüğüm kadarıyla tank dışındakiler için bossu sololamak çok zor.
eskisi gibi quest alıp remote kullanarak veya yürüyerek brdye gitmiyoruz. Random dungeondan seçip gidiyoruz ve bossla konuşup kesiyoruz. Bossu loot yaptığımız da quest içinden çıkıyor. 40 token veriyordu galiba.

Ramli questler sorun yaratıyor bazen açıklayayım:
basitlik olsun diye söylim unutmadan. Ramlari kamçıladıkça üst sağda önce yeşil sonra sarı sonra kırmızı yanacak ve debuff 100 olunca yavaşlama debuffı alırsınız.
Üstteki ışık yeşil ise debuff sayısı sıfır ise sıfır kalır, sıfırdan yüksek ise sabit kalır. yeşilden turuncuya geçerseniz sayılar 1 er 1 er artar. Turuncudan kırmızıya geçtiğinizde ise sayılar 5 er 5 er artar. Bunlara dikkat etmek lazım. Kısacası ilk defa questleri yapacaksanız, kamçılama ayarını yapana kadar questi abandone yapıp alın. Sonraki seferlerde bunun faydasını çok görürsünüz. Aksi takdirde yavaşlama debuffı alınca veya quest fail olunca sinirleriniz gerilir.

Ram e binip şehri dolaşmanızı istediğinde, rami kamçılarken üst sağdaki ışığı yeşil de tutup 1 kamçı vurduğunuzda sarı olacak şekilde ayarlayın. Turuncu olup yine yeşile dönsün. Bu döngüyü devamlı yaparsanız şehiri gezme questini rahatlıkla yaparsınız. Yoksa ram paso yavaşlama debuffı alır ve questiniz fail olabilir. Debuffı şehirde sıfırlama şansınız olmadığı için ayarı ii yapmak lazım. Hızlı gideyim derken paso yavaşlama debufı alırsınızki sonra fail olabilir questiniz ve zamanınız boşa gider.

Ramla koşup 8 saniye boyunca yeşilde tutma, 8 saniye sarıda tutma ve 8 saniyede kırmızıda tutma questinide kamçılama ayarı ile yaparsanız hızlıca bitmiş olur.

Ramla varil taşıma questi veya her varilde 2 token almada ise varil alacağınız adama giderken bayrakların ordaki kutuların yanından geçin ki 100 kadar çıkan debuff sıfırlansın ve yavaşlama debuffı almayın. En dikkat edilecek nokta ise varili vereceğiniz kişi ile ilk bayrak arasında üstünüzdeki debuffa dikkat etmek. Çünkü ayarı ii yapmazsanız varili verip bayrağa gelmeden 100 olur ve yavaşlama debuffı alırsınız. Dikkatli iseniz 90 veya 95 te bayrakta sıfırlama yaparsınız.

Robota bira atma görevi ise aldığınız quest npcsinin arkasında masadaki biraları alıp orda duran robota fırlatmak. 5 tane fırlatınca oluyor.
  • 0

#23 Bloodymagic

Bloodymagic

Senior Sergeant

• Members
  • 195 İleti

Yazma tarihi: 21 Eylül 2010 - 10:12 ÖÖ

Bana şu yeri delen alet çıktı. 1 saat cooldownu var. sağ tıklayınca alete charınız görünmüyor. bide şu kırık şişe daggeri çıktı. yarın mount düşer inşallah. kaç gün sürücek bu event ?

• 0

#24 el-ali

el-ali

Scout

• Members
  • 768 İleti
  • LocationSilvermoon City

Yazma tarihi: 21 Eylül 2010 - 10:18 ÖÖ

Şaka gibi resmen ya 5 char ile giriyorum hiç bişi düşmüyor bu kadar mı şansız olur bi insan sadece emblem cıkıyor pff
  • 0

VE Tanrı MAGE'i Yarattı..Hunter ve Rogue da yaratmış  :DYıllar sonra Bi edit... '' aslında tüm classlar güzel ve tanrı yaratmış aslında herşey artık OP olan classlarda bitiyor.. ''

Angélfall Rogue TwistingNether Angelfall Hunter Ragnaors

#25 kankapower

kankapower

Scout

• Members
  • 144 İleti

Yazma tarihi: 21 Eylül 2010 - 10:45 ÖÖ

Bana şu yeri delen alet çıktı. 1 saat cooldownu var. sağ tıklayınca alete charınız görünmüyor. bide şu kırık şişe daggeri çıktı. yarın mount düşer inşallah. kaç gün sürücek bu event ?

6 ekim'de bitiyor.
  • 0

#26 arkash

arkash

Senior Sergeant

• Members
  • 173 İleti

Yazma tarihi: 21 Eylül 2010 - 12:52 ÖS

Arkadaşlar birde bir yerden düşme ile ilgili bir ach var,ben bira içtim atladım etrafı içmiş gibi gösteren kafalığı taktım atladım hepsinde öldüm olmadı bi türlü nedir bunun sırrı bi yazarsanız sevinirim,birde bu BRD deki boss sololanacak bir bossmu yoksa partimi bulalım ?

Kastettiğin achi'yi sarhoşken 65 yarddan düşüp ölmediğinde alıyorsun. Ölmemen gerek yani. :D

Peki kıyafet alıp giydikten sonra geri vermeyi deneyen oldu mu? Tokenleri tekrar geri alabiliyormuyuz acaba kıyafeti geri satmaya kalktığımızda. Geçen sene olduğunu söylemişti bir iki arkadaş.
  • 0

#27 yasin61

yasin61

Sergeant

• Members
  • 78 İleti

Yazma tarihi: 21 Eylül 2010 - 08:41 ÖS

su coren direbrew i öldürmek dungeon findera geldiya hep gidersek mount düsme olasiligi varmi her zmn
  • 0

#28 arkash

arkash

Senior Sergeant

• Members
  • 173 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2010 - 12:07 ÖÖ

su coren direbrew i öldürmek dungeon findera geldiya hep gidersek mount düsme olasiligi varmi her zmn

Mount bu sene artık sadece günde bir kere alabildiğimiz o fıçıdan düşüyor diye okudum. Bosstan düşmüyormuş artık.
  • 0

#29 nacrem

nacrem

Scout

• Members
  • 534 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2010 - 01:15 ÖÖ

Arkadaşlar brewfestle alakalı bir sorunum var. Umarım arada kaybolup gitmez.

İlk sefer brewfest questlerini yaparken bir yerden üç tane fıçı alıp getirmemiz isteniyor, onu yaptıktan sonra o görevi veren arkadaş ya da hemen yanındaki arkadaş bize yardıma devam edebileceğimizi söylüyor. Bu sefer quest vermiyor ama bineği tekrar veriyor. Her alıp getirdiğimiz fıçı için de 2 token veriyor. Şimdi sorun burada başlıyor. Ben mounta bindim, taşıdım bir kere sonra druid olarak form tuşum çok yakınlarda olduğundan dolayı form değiştirdim. El alışkanlığı işte. Neyse. Bu sefer gittiğimde tam olarak şunu diyor.

http://img831.images...92110161207.jpg

Nasıl yeniden alabileceğime dair bir fikri olan yardımcı olabilir mi? Ya da çözüm bulabilecek bir arkadaşımız iki dakikasını ayırıp bir bakarsa çok memnun olacağım : )
  • 0

#30 el-ali

el-ali

Scout

• Members
  • 768 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2010 - 05:00 ÖÖ

Acaba bunlarda daily hesabı mı çalışıyor.şimdi denedim bende aynı sendeki gibi oldu.
  • 0

VE Tanrı MAGE'i Yarattı..Hunter ve Rogue da yaratmış  :DYıllar sonra Bi edit... '' aslında tüm classlar güzel ve tanrı yaratmış aslında herşey artık OP olan classlarda bitiyor.. ''

#31 nacrem

nacrem

Scout

• Members
  • 534 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2010 - 05:04 ÖÖ

dailyleri yaptım az önce ama yine alamadım. brewmonth klubümüdür neyse onun için 200 token lazım 198 token var bende. 2 tanesini de bi achi için harcamıştım yine. neyse yarına kaldı artıkın title. yine de çözüm bulunursa çok sevineceğim. Çünkü kıyafet achileri de token istiyor.
  • 0

#32 el-ali

el-ali

Scout

• Members
  • 768 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2010 - 07:02 ÖÖ

Elek görevini tekrar aktif etseler bari ya.Coğu kişi yapamadı yapsalar bile teslim edemedi.40 token az buz degil
  • 0

#33 Baraddür

Baraddür

Legionare

• Members
  • 449 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2010 - 07:07 ÖÖ

Evet bende aynı dertten sıkıntılıyım,iki dly yapıyorum tekrar mount almak istediğimde kırbaçı çantama atıyor ama binemiyorum bir türlü 2-2 taşıma işine girişemedim bir malesef hiç ...
  • 0
i'm Forsaken

#34 SeKoMaN

SeKoMaN

First Sergeant

• Members
  • 259 İleti
  • LocationAntalya

Yazma tarihi: 22 Eylül 2010 - 08:34 ÖÖ

Arkadaşlar brewfestle alakalı bir sorunum var. Umarım arada kaybolup gitmez.

İlk sefer brewfest questlerini yaparken bir yerden üç tane fıçı alıp getirmemiz isteniyor, onu yaptıktan sonra o görevi veren arkadaş ya da hemen yanındaki arkadaş bize yardıma devam edebileceğimizi söylüyor. Bu sefer quest vermiyor ama bineği tekrar veriyor. Her alıp getirdiğimiz fıçı için de 2 token veriyor. Şimdi sorun burada başlıyor. Ben mounta bindim, taşıdım bir kere sonra druid olarak form tuşum çok yakınlarda olduğundan dolayı form değiştirdim. El alışkanlığı işte. Neyse. Bu sefer gittiğimde tam olarak şunu diyor.

http://img831.images...92110161207.jpg

Nasıl yeniden alabileceğime dair bir fikri olan yardımcı olabilir mi? Ya da çözüm bulabilecek bir arkadaşımız iki dakikasını ayırıp bir bakarsa çok memnun olacağım : )

malesef günde birkez yapabiliyoruz getir fıçıyı götür 2 papeli olayını:P geçen sene ben canımda çok yanmıştı :P ya düşüyürdum yada acil işim çıkıyordu bırakıyordum
  • 0

#35 alagoz81

alagoz81

Knight Lieutenant

• Members
  • 651 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2010 - 08:38 ÖÖ

tekrardan rame binip varil taşıma yapmanız için npcnin resetlenme süresini beklemeniz lazım diye biliyorum. yanlış görmediysem 18 saat felan diyordu galiba. kısacası kamçıyı yandakinden almanız önemli değil, mecburen ram veren npcnin resetlenmesini beklemeneiz lazım. Tokenlerle giysi aldığınızda , giysileri tekrar veremiyorsunuz. Yani o tokenler gitti artık:) geçen seneki gibi giysileri verip tokenler geri alınmıyor.

her varil teslim ettiğinizde size yanılmıyorsam 30 saniye daha ek süre veriyordu. o nedenle taşıma işinde hata yapmayacak şekilde hareket etmeniz lazım.

Brewfest alınanına girdiğinizde solda duran goblinlerden biri var. Onla konuştuğunuzda size gözlük veriyor ve onu kullandığınızda etraf bulanık şekilde oluyor. Düşük lvl çarla quest yaparken gözlerim bozuluyordu çıkardım:)

düşük lvl çarlarla bazı yiyecekler ve içkiler alınmıyor. Bu çok kötü oldu 28 lvl çarla yaptığımda achilerin bazıları yarım kaldı. Düşük lvller içinde lvline göre de festival bossu ayarlanıp kesilse daha çok zevkli olacaktı ama yok:))

Düşük lvl çarla yaptığımda kurtu kodoya çevirme iteminden bolca aldım zevkli oluyor. 80 lvl çar gibi gözüküyor öle:)
  • 0

#36 Bloodymagic

Bloodymagic

Senior Sergeant

• Members
  • 195 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2010 - 01:40 ÖS

evet bugunki droplardan sadece frost cıktı

• 0

#37 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2010 - 05:27 ÖS

Arkadaş chesti açtı içinden kodo mount çıktı, inanamadık.
Bazı arkadaşlar karşı çıkacak "chestden çıkmıyo bossdan çıkıyo" diye, gözümle gördükten sonra...

Pek çok insanın en sevdiğin eventlardan birisi. Sabitlenmiş guide için emeği geçen herkese teşekkürler, emeğinize sağlık.
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#38 nacrem

nacrem

Scout

• Members
  • 534 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2010 - 05:46 ÖS

O poşetten; kodonun, ramın, direbrew remotenin, tankard içki kupası one handin vs vs vs düştüğüne bizzat şahit oldum. Direk boss lootundan trinket dışında birşey düşüren olursa ss alsın koysun pek inanmıyorum çünkü. yüze yakın kez denedik sadece trinket düştü.
  • 0

#39 evoliser

evoliser

Sergeant

• Members
  • 92 İleti

Yazma tarihi: 22 Eylül 2010 - 11:12 ÖS

az once ram düştü =) o poşetten
  • 0

#40 yasin61

yasin61

Sergeant

• Members
  • 78 İleti

Yazma tarihi: 23 Eylül 2010 - 07:22 ÖÖ

Bu paralari biriktirmek cok zor.Hergün 25 tane dailyden 4ficiyada 8 tane toplam 33 aliniyor ve bence bu cok az.Baska para kazanma yöntemi var mi?Birde su boss dan görev cikti 40 altin aldim ondanda.Ama artik o cikmiyor nasil cikartabilirim biliyor musunuz?
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı