İçeriğe git

Resim
- - - - -

WoW-Turk Sezonluk Yarışmaları

• Please log in to reply
Bu konuya 58 yanıt gönderildi

#1 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 26 Eylül 2010 - 09:09 ÖS

Merhaba arkadaşlar. Yönetim olarak bir süredir düşündüğümüz bir uygulamayı yakın zamanda aktif olarak yapmayı düşünüyoruz.

Her sezon(ilkbahar, yaz, sonbahar, kış) bir yarışma yani yılda 4 yarışma düzenlenecek. Bu yarışmalar ile ilgili aklımızda şu an için bir kaç fikir var. Bunun dışında sizde fikirlerinizi özel mesajla bana bildirebilirsiniz.

İlk fikrimiz olan bilgi yarışmasını önümüzdeki hafta içinde sonbahar dönemi için başlatmayı planlıyoruz. Yarışma sonucuna göre, ilk üçe giren üyeler kendilerini normal üyelerden farklı hissedecekleri aşağıdaki üye grubuna 3 ay süreyle(ilk ayki yarışma için aralık ayına kadar) dahil edilecekler. Bu üye grubunun özellikleri ise şöyle:

-Mesaj kutusunda daha fazla mesaj saklama
-Avatar seçerken daha büyük boyutta avatar kullanabilme
-Kendi mesajlarını 1 saat kuralı olmaksızın editleyebilme
-Özel üye rengi
-Özel üye rütbesi

Bunun dışında bu dört dönemde dereceye giren üyeler sırasıyla
1. olan 5 puan, 2. olan 3 puan, 3. olan 1 puan olmak üzere puanlandırılacak yıl sonunda en çok puanı alan üye hem yılın üyesi seçilecek hemde uygun sponsor bulunması halinde bir hediye ile ödüllendirilecektir(aynı puanı alan üyeler arasında üyeler arasında bir ek yarışma düzenlenecek ve bu yarışma sonucunda yılın üyesi belirlenecektir.).
  • 0

Resmi ekleyen

#2 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 26 Eylül 2010 - 09:14 ÖS

Arkadaşlar önümüzdeki 2 hafta içinde yapacağımız ilk yarışmanın kuralları şöyle olacaktır:

--Yarışma bilgi yarışması şeklinde olacaktır.
--Yarışma soruları üyelerden gelen sorulardan adminlerin seçtiği sorulardan ve adminlerin kendi hazırladığı sorulardan çıkacaktır.
--Yarışmada en çok doğru yanıtı veren üyeler sırlandıralacaktır. İlk üç e giren aynı sayıda doğru yanıtı veren üyeler olması halinde yanıtları ilk yollayan üye dereceye girecektir(örn: 1. üye 10 doğru 2. üye 9 doğru 3. ve 4. üye 7şer doğru yollarlar ise 3. ve 4. üyeden ilk mesaj atan dereceye girecektir.).
--Yarışma soruları yarışmanın yapılacağı tarih önceden belirtilmek üzere forumda ayrı bir başlık açılarak verilecek, yanıtlar ise Gleominas'a özel mesaj yoluyla yollanacaktır.
--Yarışmada bir üyenin hile yaptığı farkledili ve/veya şikayet alınırsa o üyenin durumu araştırılacaktır. Durumun doğru çıkması halinde üye yarışmadan ihraç edilecek ve Forum Kuralları gereğince dolandırıcılık yaptığından sınırsız süre ile banlanacaktır.
--Yarışmaya soru yollamak isteyen üyelerimiz hazırladıkları soruları, yanıtlarıyla birlikte yanıtın doğru olduğunu kanıtlayan kaynak linkini de vererek Gleominas'a özel mesaj atabilirler.
--Yarışma WoW-Turk.com yönetimi tarafından düzenleniyor olup, hiçbir neden belirtmeksizin kurallar değiştirilebilir ve/veya yarışma iptal edilebilir. Yarışmaya katılan tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılır.
  • 0

Resmi ekleyen

#3 cengznucel

cengznucel

Champion

• Members
  • 1.043 İleti
  • LocationBalıkesir - Bandırma

Yazma tarihi: 27 Eylül 2010 - 01:36 ÖS

Yarışmacılara ayrıca ******** ailesi olarak da ek ödüller vermeyi uygun bulduk.

http://www.wowpazar.com/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=2&id=3852&Itemid=93#3852
  • 0

#4 MickeyTheKing

MickeyTheKing

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.394 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 27 Eylül 2010 - 01:56 ÖS

Umarım yeterli katılımla güzel bir event gerçekleştiririz...
  • 0
Smart as a pair of a little boys shoes.

#5 wasabi

wasabi

Lieutenant General

• Members
  • 1.747 İleti

Yazma tarihi: 28 Eylül 2010 - 12:41 ÖS

ben hazırlıyım soruları kazık sorarım ama ona göre:P
  • 0
Nothing is true. Everything is Permitted

#6 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 28 Eylül 2010 - 01:15 ÖS

Valla herkesten soru bekliyorum. Soruları yollayın bana yukarıda yazdığım gibi.
  • 0

Resmi ekleyen

#7 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 30 Eylül 2010 - 05:53 ÖS

Soruları almaya devam ediyoruz. Yarışmanın düzenleneceği tarih çok yakın bir zamanda açıklanacak :D
  • 0

Resmi ekleyen

#8 xetra

xetra

Champion

• Members
  • 1.484 İleti

Yazma tarihi: 30 Eylül 2010 - 07:36 ÖS

ben hazırlıyım soruları kazık sorarım ama ona göre:P

Güçlerimizi birleştirmeliyiz :twisted:
  • 0

#9 GeceMavisi

GeceMavisi

Champion

• Members
  • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 30 Eylül 2010 - 10:20 ÖS

bence bundan birşey çıkmaz. Çok duru olmuş
  • 0

#10 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 04 Ekim 2010 - 08:52 ÖS

Arkadaşlar yarışma tarihimiz belli olmuştur.

10 Ekim Pazar günü saat 19.00-21.00 arasında herhangi bir saatte sorular yayınlanacaktır.

--Yarışma bilgi yarışması şeklinde olacaktır.
--Yarışma soruları hazırlanmış olup şu anda yanlızca iki admin tarafından bilinmektedir. Toplamda 10 soru sorulacak yarışmada ilk 9 soru 10 puan, sonuncu soru 20 puan değerindedir.
--Sorular yayınlandıktan sonra üyelerin cevapları ilk 30 dakika içinde göndermesi gerekmektedir. 30 dakikadan sonra gelen cevaplar kabul edilmeyecektir.
--Yarışma soruları üyelerden gelen sorulardan adminlerin seçtiği sorulardan ve adminlerin kendi hazırladığı sorulardan çıkacaktır.
--Yarışmada en çok doğru yanıtı veren üyeler sıralandıralacaktır. İlk üç e giren aynı sayıda doğru yanıtı veren üyeler olması halinde yanıtları ilk yollayan üye dereceye girecektir(örn: 1. üye 10 doğru 2. üye 9 doğru 3. ve 4. üye 7şer doğru yollarlar ise 3. ve 4. üyeden ilk mesaj atan dereceye girecektir.).
--Yarışma soruları yarışmanın yapılacağı tarih önceden belirtilmek üzere forumda ayrı bir başlık açılarak verilecek, yanıtlar ise Gleominas'a özel mesaj yoluyla yollanacaktır.
--Yarışmada bir üyenin hile yaptığı farkledilir ve/veya şikayet alınırsa o üyenin durumu araştırılacaktır. Durumun doğru çıkması halinde üye yarışmadan ihraç edilecek ve Forum Kuralları gereğince dolandırıcılık yaptığından sınırsız süre ile banlanacaktır.
--Yarışma WoW-Turk.com yönetimi tarafından düzenleniyor olup, hiçbir neden belirtmeksizin kurallar değiştirilebilir ve/veya yarışma iptal edilebilir. Yarışmaya katılan tüm üyeler bu kuralları kabul etmiş sayılır.
  • 0

Resmi ekleyen

#11 s7e7v7e7n7

s7e7v7e7n7

Champion

• Members
  • 1.130 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2010 - 09:40 ÖS

hani karışmak gibi olmasın, siz mutlaka düşünmüssünüzdür ama sorduğunuz sorular bence googlede arayıp bulamıyacağınız tarzda olmalı bence. Yani yoksa cevaplamak çok basit olur sanki...

Misal a.b.d. nin başkenti neresidir gibi sorular;
a.b.d. nin başkenti neresidir - Google Search
kolayca bulunabilir.

Ama başka şekilde soru olursa örneğin; Gleominas ın sevdiği renkler nelerdir gibi.. bunu googlede arasan da bulamazsın.

Tabi çarpıtmayalım yukardaki verdiğim örnekleri. Onlar ilk aklıma gelen şeylerdi. Sadece bahsetmek istediğim bence sorulan soruların googlede bulunmaması gerekiyor.
  • 0

#12 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 04 Ekim 2010 - 09:43 ÖS

hani karışmak gibi olmasın, siz mutlaka düşünmüssünüzdür ama sorduğunuz sorular bence googlede arayıp bulamıyacağınız tarzda olmalı bence. Yani yoksa cevaplamak çok basit olur sanki...

Misal a.b.d. nin başkenti neresidir gibi sorular;
a.b.d. nin başkenti neresidir - Google Search
kolayca bulunabilir.

Ama başka şekilde soru olursa örneğin; Gleominas ın sevdiği renkler nelerdir gibi.. bunu googlede arasan da bulamazsın.

Tabi çarpıtmayalım yukardaki verdiğim örnekleri. Onlar ilk aklıma gelen şeylerdi. Sadece bahsetmek istediğim bence sorulan soruların googlede bulunmaması gerekiyor.

Google'da isteyen herşeyi bulur :) Şaka bir yana soruların içinde kolay olan da var zor olanda. Genel olarak google da bulunabileceğini de sanmıyorum. Özellikle son soru legend :)
  • 0

Resmi ekleyen

#13 s7e7v7e7n7

s7e7v7e7n7

Champion

• Members
  • 1.130 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2010 - 09:55 ÖS

-Mesaj kutusunda daha fazla mesaj saklama. (mütevaziyimdir. 3-5 tanıdığım sağolsun ayda 1 kere mesaj atar bunda zaten sıkıntı yok)
-Avatar seçerken daha büyük boyutta avatar kullanabilme (kedimi seviyorum. daha büyüğü gözü yorar)
-Kendi mesajlarını 1 saat kuralı olmaksızın editleyebilme(lafımın arkasındayımdır. yazdığım şeyi okurum bi güzel. Sonra dönüp arkama bakmam bile :) )
-Özel üye rengi (vala renk körüyüm (hakikatten renk körüyüm) altın kaplama yapsan bile farkedemem)
-Özel üye rütbesi (rütbem "Lieutenant General" yeaahh. kimde var he kimde :) )

Bunları yazdım yarışmaya katılmayacağım için :D Varlığınız yeter Gleominas :)

Ama size yardımcı olabilirim isterseniz sorular için. neyle ilgili şeyler soracaksınız belli mi? yani oyunla filan ilgisi olabilir mi? Yıllık izindeyim. 3-5 tane şey üretebilirim.
  • 0

#14 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2010 - 10:00 ÖS

Geçti bile, soruları şeettik :) Aslında istense feci kazık, orayı burayı gezmeyi zorunlu kılan sorular sorulur da... Öyle bir şey için daha fazla süre vermek lazım. Tembel insanlar olduğumuzdan da o kadar uzun süren bir yarışmaya katılım az olabilir.

#15 s7e7v7e7n7

s7e7v7e7n7

Champion

• Members
  • 1.130 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2010 - 10:02 ÖS

e haydi bakalım hayırlı olsun şimdiden. yarışmaya katılmayacağım ama cidden merak ettim bu soruları şimdiden :) tüyo var mı tüyo :)
  • 0

#16 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2010 - 10:05 ÖS

Vallahi her şeyin bir fiyatı vardır hehehe :) Ödüllerin de ne olduğunu cengznucel açıklayacak. Bu arada soruları sadece Gleominas ve ben biliyoruz, diğerleri zaten soruları bilmiyor.

#17 Gleominas

Gleominas

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.798 İleti
  • LocationAntalya/Ankara

Yazma tarihi: 04 Ekim 2010 - 10:12 ÖS

-Mesaj kutusunda daha fazla mesaj saklama. (mütevaziyimdir. 3-5 tanıdığım sağolsun ayda 1 kere mesaj atar bunda zaten sıkıntı yok)
-Avatar seçerken daha büyük boyutta avatar kullanabilme (kedimi seviyorum. daha büyüğü gözü yorar)
-Kendi mesajlarını 1 saat kuralı olmaksızın editleyebilme(lafımın arkasındayımdır. yazdığım şeyi okurum bi güzel. Sonra dönüp arkama bakmam bile :) )
-Özel üye rengi (vala renk körüyüm (hakikatten renk körüyüm) altın kaplama yapsan bile farkedemem)
-Özel üye rütbesi (rütbem "Lieutenant General" yeaahh. kimde var he kimde :) )

Bunları yazdım yarışmaya katılmayacağım için :D Varlığınız yeter Gleominas :)

Ama size yardımcı olabilirim isterseniz sorular için. neyle ilgili şeyler soracaksınız belli mi? yani oyunla filan ilgisi olabilir mi? Yıllık izindeyim. 3-5 tane şey üretebilirim.

Cengiz'in açıklayacağı ödül'ü direk olarak yoksaymışsın :mrgreen:
  • 0

Resmi ekleyen

#18 LuxAeterna

LuxAeterna

Sergeant

• Members
  • 129 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2010 - 11:02 ÖS

Cengiz ödül olarak 10 level bedava pwl hakkı belirlesin katılım çığ gibi olur :)
  • 0

#19 s7e7v7e7n7

s7e7v7e7n7

Champion

• Members
  • 1.130 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2010 - 11:57 ÖS

cengiz soruları bilmeden ödüllerimi açıkladı :)

Cengiz Na'aptın :)

Tamam ozaman, ben sorularda yardımcı olamadım. Bari bir ödülde benden olsun. İstanbul görüşmesi olursa, Sorulara bilenede bilmeyenede benden çay :D

Gönlümüz zengin lanet olsun :)
  • 0

#20 cengznucel

cengznucel

Champion

• Members
  • 1.043 İleti
  • LocationBalıkesir - Bandırma

Yazma tarihi: 05 Ekim 2010 - 10:13 ÖS

cengiz soruları bilmeden ödüllerimi açıkladı :)

Cengiz Na'aptın :)

Tamam ozaman, ben sorularda yardımcı olamadım. Bari bir ödülde benden olsun. İstanbul görüşmesi olursa, Sorulara bilenede bilmeyenede benden çay :)

Gönlümüz zengin lanet olsun :D

Abi mecbur ödül vericez :)

Sitenin ana sponsoruyuz :) Bide titlemi bi ara Ana Sponsor olarak değiştirseler kıyak olacak :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı