İçeriğe git

Resim
- - - - -

Kahramanların Mezarları

• Please log in to reply
Bu konuya 32 yanıt gönderildi

#21 Khellix

Khellix

Senior Sergeant

• Members
  • 157 İleti

Yazma tarihi: 03 Ekim 2010 - 07:04 ÖS

Eline sağlık ilk başta.

Fakat daha fazla mezar var oyun içinde. Mesela Medivh'in mezarı Karazhan'ın sağındaki Cathedral'in yanında. İçeriye giriş henüz yok ammavelakin ileriki patchlerde açılması muhtemel bölgelerden birisidir. (Zaten bug yoluyla içeri girince içerisinin boşluktan ibaret olmadığını ve sanki yapım aşamasında olduğunu da görüyoruz)

Stromgarde kalıntılarında da Thoras Trollbane'in mezarı var. Hemen yanıbaşında da oğlu var.

Daha da vardır fakat şu an çok zamanım yok. Daha detaylı bir araştırma yapılırsa daha güzel bir çalışma ortaya çıkabilir.

Ellerinize sağlık, kolay gelsin.

Aslında yazarken aklıma geldi daha kimleri yazabilirim diye,arkadaşlar başka isimler söyler diye ummuştum ,saolasın.Başka bir başlıkda veya bunun devamında kalanlarla ilgili neler var neler yok araştıriyim,onlarıda yazmaya çalışırım.(Yazdım bir kenara).

Bu arada beni seven,saygı duyan,yapıcı eleştirilerde bulunan herkese bende teşekkür ederim.Sabırla okuyup değerlendirdiğiniz için.Her başlık altında tek tek cevap vermem uygun olmayabilir.Bunu forumdaki diğer başlıklar altına yazanlar için de söylüyorum,desteğinize müteşekkirim.Beni,çevirmeye iten olgu,yorumlarınız olmuştur.Dürüst olmak gerekirse,ilk başlarda insanların sıradan bir Tr çeviriden,hele ki benimkinden zevk alamayacaklarını düşünmüştüm,dolayısıyla bunca zamandır zahmete girmedim.Düşüncelerimi değiştirdiniz.
  • 0

#22 lordar

lordar

Knight Lieutenant

• Members
  • 491 İleti

Yazma tarihi: 03 Ekim 2010 - 07:46 ÖS

Lich King mağlup edilip wpl temizlenmeye başlayana kadar o bölgede tek ışık düşen yer uther'in mezarıydı.buda benden bir bilgi olsun:)
  • 0

#23 WraThor!an

WraThor!an

Knight Lieutenant

• Members
  • 635 İleti

Yazma tarihi: 03 Ekim 2010 - 10:11 ÖS

Aslında yazarken aklıma geldi daha kimleri yazabilirim diye,arkadaşlar başka isimler söyler diye ummuştum ,saolasın.Başka bir başlıkda veya bunun devamında kalanlarla ilgili neler var neler yok araştıriyim,onlarıda yazmaya çalışırım.(Yazdım bir kenara).

Bu arada beni seven,saygı duyan,yapıcı eleştirilerde bulunan herkese bende teşekkür ederim.Sabırla okuyup değerlendirdiğiniz için.Her başlık altında tek tek cevap vermem uygun olmayabilir.Bunu forumdaki diğer başlıklar altına yazanlar için de söylüyorum,desteğinize müteşekkirim.Beni,çevirmeye iten olgu,yorumlarınız olmuştur.Dürüst olmak gerekirse,ilk başlarda insanların sıradan bir Tr çeviriden,hele ki benimkinden zevk alamayacaklarını düşünmüştüm,dolayısıyla bunca zamandır zahmete girmedim.Düşüncelerimi değiştirdiniz.

Bazı gereksiz insanlar sırf birilerini demorolize etmek adına saçma sapan yorumlar yapabilir ki bu gayet doğaldır. Sonuçta şu forumda adam gibi çeviri yapan 2-3 kişi var. Onlara da illa çamur atacaklar. Zaten yazdığın metinin genel içeriğini anlayan adam, küçük detaylara takılmaz.

Diyeceğim şudur ki, sakın bu güzel çalışmalarını yarıda kesme. Belki de ileride bu hobi olmaktan bile çıkar, ciddi ciddi çevirmenlik yaparsın, hiç belli olmaz.
  • 0

#24 Cagrikurt

Cagrikurt

Centurion

• Members
  • 828 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 03 Ekim 2010 - 10:15 ÖS

Tıpkı Stargate gibi Warcraft evreninin derinlerine çok inmelisin. Çok eğlenceli birşeyleri bulacaksın Khellix :)

Warcraft evreni hakkında çevirileri yapan sayısı hergeçen gün artıyor. Wrathorian'ın dediği gibi demorolize etmeye çalışan umutsuz insanların zırvalıklarına aldırmayıp çeviri işine devam eden bu gençler sayesinde daha çok bilgiye kavuşabilecek ortaya kitle çıkar.

5-6 ay önce loredan çeviri yapan bir iki kişi vardı. 2-3 ay önce 4-5 kişi... Şimdi ise 6-7 kişi... Daha sonra bu sayı çoğalacak.. Bırakın da Warcraftı değil de Starcraftı ve Diablo yu bile türkçeye çevirecek kişiler çıkacak.
  • 0

Filozof Murloc der ki;
Aaaaaughibbrgubugbugrguburgle! aka RwlRwlRwlRwl...

#25 eflatun

eflatun

Knight Lieutenant

• Members
  • 645 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2010 - 04:41 ÖS

diablo çevriliyo ama adam gibi lore u yok
  • 0
hayal gücü, bilgiden daha önemlidir

#26 Cagrikurt

Cagrikurt

Centurion

• Members
  • 828 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 04 Ekim 2010 - 05:06 ÖS

Sabır... Zaman gösterecek :D
  • 0

Filozof Murloc der ki;
Aaaaaughibbrgubugbugrguburgle! aka RwlRwlRwlRwl...

#27 Platon

Platon

Üye

• Members
  • 310 İleti

Yazma tarihi: 04 Ekim 2010 - 07:46 ÖS

diablo çevriliyo ama adam gibi lore u yok

Adam gibi lore nasıl oluyor?
  • 0

#28 eflatun

eflatun

Knight Lieutenant

• Members
  • 645 İleti

Yazma tarihi: 05 Ekim 2010 - 05:40 ÖS

world of warcraft gibi kapsamlı bi lore u yok diyorum lore var ama kısa
  • 0
hayal gücü, bilgiden daha önemlidir

#29 nerosansar

nerosansar

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 27 Şubat 2011 - 09:22 ÖS

gene bu forumda her zaman olduğu gibi laf sokma çabasına girişilmiş şu şekilde uyarılsa yetmiyo mu örneğin dostum herşey güzel bide hellscream'i cehennem çığlığı olarak deştirmesen çünkü bu özel isim dense yetmiyo mu bozma çabası içine girişiliyo neyse çok güzel olmuş uther biliyodum ama oyunda hellscream'in mezarına hep gitmek istedim ama vakit bulamadim ilginç bir şekilde sayende öğrenmiş olduk başka böyle yok dimi 2 tane sadece?
  • 0

#30 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 27 Şubat 2011 - 10:46 ÖS

Durotan'ın mezarı
Durotan kimdi? Frostwolf Clanı şefi- Thrall'ın babası

Resmi ekleyen
e memorial plaque on the Rock reads:

Burada Durotan - Frostwolfların ilk şefi ve bizim şerefli şefimiz Thrallın babası - yatıyor. Türümüzün en cesuruydu- halkımızı köle olarak görmek isteyenler tarafından ihanete uğradı. Durotan hayatını bizi özgürlüğe kavuşturmak için adadı. Onun için onur duyarız ve mirası oğlu aracılığıyla bize aktarılmaktadır.

Drek'Thar, Far Seer of the Frostwolves

alteracda bu mezar. alterac valley battleground'da horde tarafinda başladiğinizda çikin az sag yapin görürsünüz.

Konu podaydr tarafından 27 Şubat 2011 - 10:52 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#31 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 27 Şubat 2011 - 11:00 ÖS

Terenas menethil var under city'ye girerken.

orası da güzeldir arkada sesler duyulur arthasın babasını öldürürken ki sesler wc3 sinematiğinde ki.

orada da
Resmi ekleyen
Burada Lordaeron'un son kralı King Terenas Menethil II yatıyor.

Büyük işler yaptı. -- Uzun süre hükmetti. --akılalmaz şekilde öldü

"May the Father lie blameless for the deeds of the son.
May the bloodied crown stay lost and forgotten."

Baba oğlunun işleri için suçsuz olduğuna kendini kandırabilir.
Kanlar içinde taç kayıp kalıp unutulabilir.
  • 0

#32 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 27 Şubat 2011 - 11:06 ÖS

Dath'Remar Sunstrider. Highborne'ların lideri.

Shrine of Dath'Remar var Sunstrider Isle'da. belflerin başlangıç yeri.

Resmi ekleyen

iki plaka varmış.

you have discovered the location of the shrine! Upon further investigation, you sense a strong pulse of the strange power that has gripped the Isle. You feel a bit uncomfortable standing by the shrine... And perhaps a bit disturbed.

Here stands the shrine of Dath'Remar, a fitting tribute to a noble elf. Let all who gaze on this monument remember his sacrifice against the Scourge and his dedication to the cause of our continued survival. All who prosper in Quel'Thalas do so thanks to him.
  • 0

#33 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 27 Şubat 2011 - 11:11 ÖS

khellix bulamadım demişti. ve offline şimdi. bulunurdu aslında. ama üyelerimiz yüzlerce sayfa taurenin ki mi gromun ki mi diye tartışırlar. onun yerine çevirsek yazsak insanlar istediklerini düşünse ya derdik . olmadı. bu da son mesajım lore'a

http://www.wowpedia....ronbeard's_Tomb bu var arkadaşlar. arkeoloji kasarken rastlamışsınızdır.
mcde falan ölünce http://www.wowpedia....gewright's_Tomb burada ruh olursunuz bu da bir mezarmış

http://www.wowpedia....Summoners'_Tomb bu da 7 kardeşin sanırım . bir ara ingilizce öğretmeyi bile düşünmüştüm. neyse
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı