İçeriğe git

Resim
- - - - -

Profesyonel Yardım?

• Please log in to reply
Bu konuya 15 yanıt gönderildi

#1 blackwollf

blackwollf

Senior Sergeant

• Members
  • 169 İleti

Yazma tarihi: 09 Ekim 2010 - 04:23 ÖS

Merhabalar
Bir konuda yardıma ihtiyacım var,rogue a göre job seçiminde sorun yaşıyorum...
Engi öneriyor herkes ana job olarak ve 2. olarak jc yada enchant diyorlar.
Ben bunları onaylıyorum ama şöyle bir sıkıntım var;jobumun hem bana yaramasını hemde para yapabilecek niteliklere sahip olmasını istiyorum.

Mesela bana engi nin ,enchantın ve jc nin bana saglıyabileceklerini söyleyebilirseniz daha kolayy bir seçim yapabilirim...
Açıkcası Jc ve eng kasmak için mining gerekiyor ki mining de iyi para kasan bir job.Özellikle jc ve enchantingin yararını merak ediyorum cunku 10 g vererek herseyi yaptırabiliyorum baskalarına.Eger fazladan birşey saglamıyorsa engi ve miningi tercih ederim...

2. sorunum ise şu; normalde ben undead rogue a sahiptim, sonra ally in bglerde uzun süre üstünlük saglamasıyla human a geçtim ama kanım ısınmadı human a ne saldırı stilini nede o şişko vücuduna alışamadım... Geçenlerde iyi bir human rogue nin trinketlerinde gördüm.whispering fanged skull du adı ve kafamda çelişkiler oluştu bu trtinket sayesinde sonucta 1100 Ap az değil ve rogue hızlı vurdugu icin bu buff garanti gibi...
Yardım ederseniz sevinirim, şu an aklımda tekrar undead olmak var ama o trinket humanda kal dedirtiyor bana !
  • 0

#2 berkex12

berkex12

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 41 İleti

Yazma tarihi: 10 Ekim 2010 - 02:36 ÖS

İlk karakterin sanırım..
Bence ilk başta mining skinning al paran olur. İlerde PVP yapıcaksan sonra skinning i engi yle değiştirirsin. Bu yolla levellarken de iyi para yaparsın.
Trinket konusuna gelince o trinket humanlara özel değil. Horde yada Ally ol fark etmez her ırkla o trink i alabilirsin
  • 0

#3 blackwollf

blackwollf

Senior Sergeant

• Members
  • 169 İleti

Yazma tarihi: 10 Ekim 2010 - 03:07 ÖS

İlk karakterin sanırım..
Bence ilk başta mining skinning al paran olur. İlerde PVP yapıcaksan sonra skinning i engi yle değiştirirsin. Bu yolla levellarken de iyi para yaparsın.
Trinket konusuna gelince o trinket humanlara özel değil. Horde yada Ally ol fark etmez her ırkla o trink i alabilirsin

dediklerimden hicbirsey anlamamissin. İlk karakterim degil... Job ustune fazla gitmedigim icin fazla bir bilgim yok . Para icin diyorsunda benim zaten 7 k goldum var su an.dikkat edersen jobun para yapabilecek niteliklere sahip olmasi dedim param yok bana para icin job demedim. trinket olayinida anlamamissin. Hemen hemen her rogue battlemasters rage ve medallion kullanir. Humanda zaten racial oldugu icin medallion yerine whispering fanged skull koymak ne kadar farkettirir onu sordum. Yazdiklarimi yanlis anladigini farzediyorum ve konuyu profesyonel" basligi altinda acmamin nedenide tam olarak profesyonel bir yardim beklememdir...
  • 0

#4 Stunnah

Stunnah

Senior Sergeant

• Members
  • 177 İleti

Yazma tarihi: 10 Ekim 2010 - 06:03 ÖS

7 araliktan sonra ne olur bilemem ama an itibari ile pvp ve pve icin en iyi meslekler

1.engineer
2. jewel craft

race olarak pvp icin ally tarafinda human horde tarafinda blood elf.

para kasma isine gelirsek toc raidinin ordaki dailyler sayesinde 30-35 dk da 200-300 gold yapiyorsun zaten. mounta atlayip diyar diyar mine aramana gerek yok, hos arayacaksan bile bir alt kasip 77 yapman yeterli mining icin. sonucta main karakterinle maximum dps istersin, mining staminasi degil.

peki neden engineer en iyi meslek?

pve:

saronite bomb. her cd de kullanirsan dps artar.
eldivene haste enchant. mutilate icin haste onemini anlatan zilyon konu vardir.
boot enchant. aklima gelen toc hc deki ilk beastlerin sonuncusunda lazimdi, anub hc de anub kovalarken kullaniyorsun, icc de bosstan uzaklasinda yakinlasmak gene kullaniyorsun yaninda birde crit rate veriyor.
cloak: 1 agility fazlasi var :rolleyes: haste enchant kullanmiyorsan.

jc: 3x 68 AP yapiyorsun 3 tane 40 yerine. ama sadece bu yonden bakmamak lazim, expertise eksigini tek bir gemlede kapatmana yardimci oluyor yada combat gidiyorsan arp gem takiyorsun. enchanting kasmis olsan tek sansin yuzuklere 40 ap basmak olacakki JC nin 3x 68 AP gemleri sana gene daha fazlasini veriyor.

saronite bomb ve diger enchantlar icin mining gerekiyor bunun icin bir alt acip O'nada mining/enchantin kasabilirsin boylece enchanter aramak zorundada kalmamis olursun sadece kendi kullanacagin enchant recipeleri alirsin vendordan. ayrica 2. bir karakterinin olmasi gunluk hc kasip extra bagde alamanada yardimci olacaktir.

pvp:
engineer;
eldivene roket. > butun enchantlardan
kemere stun enchanti [arenada islemiyor malesef]
gene boota sprint enchanti super ise yarar bglerde.

JC: 68 ap gene her sekil diger butun mesleklerden daha fazla katki saglar kaldiki hit acigin var ise 34 hit kullanma sansinda oluyor.

uzun lafin kisasi bir rogue icin
main: engi JC
alt: mining enchanting
  • 0

#5 blackwollf

blackwollf

Senior Sergeant

• Members
  • 169 İleti

Yazma tarihi: 10 Ekim 2010 - 06:48 ÖS

tek kelimeyle harika bilgilendirdin beni, ne kadar teşekkür etsem azdır :shock:

job olarak kafama yattı,şimdi race işini sorayım.80 undead vardı human yaptım, humandan memnun kalmadım,tekrar horde yapmayı dusunuyorum.blood elf cok kafama yatmıyor çünkü görüntüye çok önem veriyorum neden bilinmez ve belfin stealth tayken görüntü hatası oluyor, omuzlukları ters dönüyor gibi :rolleyes:
female aç desen herzaman kendi cinsiyetimi savunmusumdur, oda olmaz...
bana öyle bir neden söyleki blood elf ve undead arasnda seçim yapabileyim:-o
(bu arada pvpciyim, fena da değilim- priestle 2v arenada 81 maç yapmıstık 59 unu aldık,iyi gidiyorduk o ally e geçene kadar :D)
  • 0

#6 ZeaQ

ZeaQ

Knight

• Members
  • 327 İleti

Yazma tarihi: 10 Ekim 2010 - 07:08 ÖS

Şimdi yukardaki arkadaş yardımcı oldu sanırım meslekler konusunda. Bende race hakkında yardımcı olayım elimden geldiğince. Öncelikler bence bir rogue için en güzel raciallar humanda bana göre, ama diyorsanki illa horde dönecem, blood elf öneririm silence vs çok işe yarıyor pvpde. Görüntüleride hiç kötü değil bence. Undeade gelirsek, herkes undead be abi :rolleyes: biraz farkın olsun. Aslında boşver racialları git troll yada orc aç :D ben orcum mesela çok memnunum görüntüsündende racialındanda.
  • 0

#7 blackwollf

blackwollf

Senior Sergeant

• Members
  • 169 İleti

Yazma tarihi: 10 Ekim 2010 - 07:15 ÖS

biliyorum herkes undead, troll ün kolları uzun, orc stealthta uefa topuna dönüyor :rolleyes: takmamak lazım aslında ama takıyorum işte...

hani üçgen vücud olur, kaslı olur baklava olur,humanda dikdörtgen vücud,odun mübarek...
suan human mesela rogue ' um racial sagolsun fazladan 2 trinket kullanıyorsun ama şöyle bir durum var... res kasıyorsan en çok res trinketten geliyor ki human o medallionu kullanmadıgı icin enchlerle falan dengeliyor resi. Ne gerek var ki ?:D direk medallionun kalsın diger itemleride AP gidersin...
  • 0

#8 Stunnah

Stunnah

Senior Sergeant

• Members
  • 177 İleti

Yazma tarihi: 10 Ekim 2010 - 08:34 ÖS

simdi gorunus onemli ise birsey diyemem en guzel gozukeni al o zaman kendine kalmis bir secenek, kimse senin zevkini bilemeyecegi icin oneride sunamaz. ben us serverina gecmek zorunda kaldigim icin 0 dan karakter actim ve pvp de en avantajli olan humani sectim. biryerde hem fikiriz male human odun gibi, bundan dolayi female actim bende.

wotf nerf yemeden once undead tartismasiz horde tarafinda en iyi pvp ci idi. ama su an itibari ile belf, 7 araliktan sonrada goblin olacak. senin yerinde olsam cataya kadar bekler direk goblin yaparim karakterimi. ally kalacaksan human her sekil daha iyi. catada invis gorme ++ kalkacak ama trinket olayi bence hala humanlari en iyi pvp racei yapiyor. bak mesela 190 ap veren pvp trinketi kullanan bir suru rogue var adamlar resil veren pvp trinketini istemiyorlar cunku AP istiyorlar. ayrica set upina gorede trinket kullanirsin, defansif oynayacaksan mesela 60 frost embleme alinan bi tank trinketi var 228 stamina 6400 dmg absord. bu trinket battlemasterlarla ayni cd yide paylasmaz. bu ne demek oluyor? mesela 2v2 de rakip rog seni buldu ve ustune rupture birakti tank trinketini aciyorsun ve vanish oluyorsun. invisken yiyecegin rupture dmgleri absord olacagindan vanish bozulmuyor ve diger roga cheap shot ile aciyorsun combati yada baska bir senaryoda olabilir. attacker oyanayacaksan 2 tane attack trinketide takabilirsin. resilience farkini her yerden kapatirsin derim. sadece goruntusu iyi degil diye human olmamak bence buyuk hata
  • 0

#9 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 10 Ekim 2010 - 09:46 ÖS

Bekle gnome aç. Dagger a da expertise artısı gelecekmiş. Zaten minik kimse tıklayamıyor.
  • 0

#10 blackwollf

blackwollf

Senior Sergeant

• Members
  • 169 İleti

Yazma tarihi: 10 Ekim 2010 - 10:27 ÖS

Bekle gnome aç. Dagger a da expertise artısı gelecekmiş. Zaten minik kimse tıklayamıyor.

tab? :rolleyes:
  • 0

#11 Itachi

Itachi

Knight Lieutenant

• Members
  • 839 İleti

Yazma tarihi: 10 Ekim 2010 - 11:25 ÖS

rogue tablanmaz
rogue stealth gezer ve en önemlisi arkadan saldırır :rolleyes:
  • 0

#12 galthran

galthran

Üye

• Members
  • 79 İleti

Yazma tarihi: 11 Ekim 2010 - 10:48 ÖÖ

Engineering i zaten gayet güzel anlatmış arkadaş, jc için de söylenecek çok birşey yok son derece esneklik sağlayan bir profession, farzı misal enchanter olsan mecbur ap kullanıcaksın ringlere, ama jc isen ne eksikliğin varsa onu tamamlarsın. Combatsan arp, muti isen haste vs.

Raciallar için de çok takılı kalmamanı tavsiye ederim, tabiki human racial pvp de tartışmasız en iyi. Linki bulursam gönderirim, şu trinket falan kullanıyodu human bi rogue, baya da yüksek ratingi vardı, Bauble of True Blood - Item - World of Warcraft, human olmanın avantajı tartışılmaz.
  • 0

#13 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 11 Ekim 2010 - 11:37 ÖÖ

Tab çok da faideli değil, hele bg gibi kalabalık yerlerde. Zaten rogue olmasından mütevellit görükmüyor. 2 sn gözüküp hooop vanish. (abartı söz konusu)
Bende de human var. (30) lvl onu gnome a çevirmeyi planlıyorum. Zira bir de perception nerf yiyecekmiş diye duydum.
  • 0

#14 blackwollf

blackwollf

Senior Sergeant

• Members
  • 169 İleti

Yazma tarihi: 11 Ekim 2010 - 03:04 ÖS

bi tank trinketi var 228 stamina 6400 dmg absord.

o imba birşey zaten, vanish öncesi cos atmamak icin birebir...

ama res konusunda hala haklı oldugumu dusunuyorum:twisted:
1k dan sonra res kasmak zorlasıyor,o medallion ile direk 146 civarı ekliyor sana ki arenacı icin res degeri paha biçilemez-biliriz;-)
  • 0

#15 Turti89

Turti89

Sergeant

• Members
  • 98 İleti

Yazma tarihi: 11 Ekim 2010 - 03:39 ÖS

tüm iyi rogueler undead ama hebelehebele. şekil için undead rogue FTW. ama özellik için human ağır basar. ama undead iken yasayacagın rage ile o trinket farkını kapatabilirsin kanımca:D
  • 0

#16 blackwollf

blackwollf

Senior Sergeant

• Members
  • 169 İleti

Yazma tarihi: 12 Ekim 2010 - 03:03 ÖS

tüm iyi rogueler undead ama hebelehebele. şekil için undead rogue FTW. ama özellik için human ağır basar. ama undead iken yasayacagın rage ile o trinket farkını kapatabilirsin kanımca:D

haha fikri tuttum :):D

butun iyi rogue'lar ud mi? ben sylvanastayım bütün 2200 rating + olanlar belf :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı