İçeriğe git

Resim
- - - - -

Turkce q rehberi

• Please log in to reply
Bu konuya 12 yanıt gönderildi

#1 yyaylaridone

yyaylaridone

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 17 Ocak 2008 - 09:07 ÖS

yaw bunca zamandir wow oynuyorum bi sürü kill quest yaptım hepsinide allakhazam, thottbot ve wowhead dan bakarak yaptım peki neden bi türkce sitede quest rehberi yok? boyle bi site yapmak kimsenin aklina gelmiyormu elin gavurunun sitesine teslim ediyoz yeni char ve yeni oyunculari :) artık bu ise dur diyecek birileri yok muuuuuuu :)

Burning legion
char names Cénarius & Cyqnus
  • 0

#2 makusla06

makusla06

Lieutenant General

• Members
  • 1.630 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 17 Ocak 2008 - 10:02 ÖS

World Of Warcraft Türkçe Quest Açıklamaları - WoW-Turk.com bi bak istersen :)
  • 0

#3 alpingo

alpingo

Sergeant

• Members
  • 70 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2008 - 12:54 ÖÖ

quest helper ftw
  • 0

#4 @fyok

@fyok

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 04 Mart 2008 - 12:22 ÖÖ

World Of Warcraft Türkçe Quest Açıklamaları - WoW-Turk.com bi bak istersen ;)

ii guzelde quest ara diyorum hicbi tepki yok sitede
  • 0

#5 yyaylaridone

yyaylaridone

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 21 Mart 2008 - 04:03 ÖS

is basa düstü suan yabanci sitelerden data base leri indirmeye basladim isin kötüsü ingilizceden türkçeye cevirmek zor olucak :)
su an wow turk te bulunan questlerin sayisi yeterli degil o yüzden daha detaylı bi siye yada bi addon lasim ki galiba boyle bi calisma vardi yanlis hatırlamiyorsam
  • 0

#6 Eldora

Eldora

Lieutenant General

• Members
  • 1.930 İleti

Yazma tarihi: 24 Mart 2008 - 11:57 ÖÖ

site çalışıyor ama quest sayısı 695
Bu ara ilgilenmeye çalışıcam sizde quest ekleyerek yardım edersenız cok sevınırız
  • 0

#7 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 17 Haziran 2008 - 03:57 ÖS

iyimiş hocam bende vakit buldukca evden açıklama yaparak quest ekliyebilirim.
"Hep destek, tam destek"
  • 0

#8 xxfearxx

xxfearxx

Knight Lieutenant

• Members
  • 558 İleti

Yazma tarihi: 17 Haziran 2008 - 04:06 ÖS

Ben bir ara quest bölümüne Daily questlerin en hızlı nasıl yapılacağını zincir ve noktalı noktalı mapte göstererek anlatmayı düşünüyorum. günde bu kadar daily yapıp arta kalan dailyleri yapamayanlar için güzel olur hem.
  • 0

#9 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 22 Ağustos 2008 - 03:22 ÖS

sonuç çıktı mı?
  • 0

#10 fatalquake

fatalquake

Scout

• Members
  • 249 İleti

Yazma tarihi: 07 Ekim 2008 - 04:55 ÖS

çıkarsa linkini bildirirseniz sevinirm
  • 0

#11 Andazol

Andazol

Knight

• Members
  • 364 İleti

Yazma tarihi: 10 Ekim 2008 - 08:24 ÖS

Yalan olur bence... Şimdiye kadar adamakıllı herşeyi sonuna kadar götüren bir çalışma göremedim ne yazık ki... (Tabi ki böyle birşey yapmak zorunda değilsiniz, ama söyleyipde devamını getirmemek biraz tembellik.)

Sadece Resim&Video bölümünde 1 tane WoW Comics kitaplarını Türkçe'ye çevirme çalışmasını gördüm. Çok başarılı ve sıkılıp usanılmadan devam ettirebiliyorlar. Yani işlerini yarım bırakmıyorlar. Çeviren kişilere ve yardımcı olanlara çok teşekkürler.

İnşallah bu Türkçe quest olayıda yarım kalmazda (yada başlanırda) hiç değilse questlerin ayrıntılarını anlayabiliriz.

Ben bir ara quest bölümüne Daily questlerin en hızlı nasıl yapılacağını zincir ve noktalı noktalı mapte göstererek anlatmayı düşünüyorum. günde bu kadar daily yapıp arta kalan dailyleri yapamayanlar için güzel olur hem.

Tamam ama millet öyle birşey istemiyor ki.(Dikkat et millet deidm, konuyu açan demedim :) ) İstenilen şey yaptığımız questin konusunu anlamak. Yani gidip birşey topluyorsak ne için topluyoruz, ne olmuşda o questi yapıyoruz. Mesela birisinin kellesini istediklerinde tamam yerini buluyoruz kesiyoruz getiriyoruz. Ama bu adam ne yapmış ki biz bunun kellesini kesip getiriyoruz. Yoksa neyin nerede olduğu önemli değil. Tabi ki senin dediğinde yapılabilir ama şimdilik zaten herkes dailysini bir şekilde yapıyor. Yani o dediğin sonradan da yapılabilir ki zaten questlerin içerisinde neyin nerede olduğu hikayesi ile birlikte yazıyor. Senin dediğin olay 'Guide' olayıdır. Burada istenilen ise o Guid'deki questlerin ne anlama geldiğidir, amaçlarıdır. (Konuyu açan arkadaş thotbot ve wowhead'deki şeylerin Türkçe olmasını istemiş ama bu çok saçma. Sans questin nerede olduğunu gösterdiğine göre İngilizce'de olsa Türkçe'de olsa zaten resimiyle birlikte koordinatı ile birlikte görürüsün. Onu Türkçe'ye çevirmek mantıksız olur. Ki öyle siteleri Türkçe'ye çevirip Türkçe bir guide yapmak yerine questleirn konusunu Türkçe olarak anlayabileceğimiz bir emek bence daha yararlı olur.)

Kolay gelsin.
  • 0

#12 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 13 Ekim 2008 - 07:45 ÖÖ

Meselede o kordinat ile bu quest burda şunu alıp şunu yapıcan yerine questlerin konusu ve hikayesi ile çevirmek gerekli, bu durum böyle olunca beni aşıyor çünkü ingilizce si ileri seviye birileri için çok daha kolay bu iş :'(
  • 0

#13 karayell

karayell

Advanced Member

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 49 İleti

Yazma tarihi: 22 Temmuz 2009 - 03:56 ÖS

ingilizceye gerek yok eğer o questi çözüp yaptıysan zaten anlattıgında salak olmayanlar anlar açıklamasını güzel şekilde yaparsan salaklarda anlar :) böyle bir site yapılırsa hem level kasması kolay olur hem yeni başlayanlar içinde bi ayrıcalık olur bizim zamanımızda yoktu hiç biri kıçımızı yırtarak kastık totbot falan yoktu :)
bari bizden sonrakiler rahat olur en azından ve turkce quest olduktan sonra kolay meslek kasma rehberinide ben ayarlıcam size söz :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı