İçeriğe git

Resim
- - - - -

Metal music platformu

• Please log in to reply
Bu konuya 145 yanıt gönderildi

#21 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 03 Mart 2008 - 07:01 ÖS

Majestic dedim the majestic diye bişi çıktı gansta rap r&b saçma sapan bi şarkı çıktı ^^
Ayrıca Cokili o şarkının adını hiç bir zaman tam ezberleyemedim en az 100 kere dinlememe rağmen :)

Ayrıca grup adlarının yanında bildiğiniz favori güzel şarkılarınızı söylerseniz yani atıyorum xx adlı grup tavsiye ettinizi şu şarkıları iyi bende temin eder dinlerim böyle hangi şarkı inerse insin deneyelim mantığıyla arıyorum :)
  • 0

#22 darkesthour

darkesthour

Lieutenant General

• Members
  • 1.952 İleti

Yazma tarihi: 03 Mart 2008 - 08:37 ÖS

valla seçim yapmak zor...
o kadar süper şarkılar var ki...

Beseech - In Her Arms
Beseech - Manmade Dreams
Beseech - Gimme Gimme Gimme

Devildriver - The Mountain
Devildriver - Nothing's Wrong

Iron Maiden - hepsi... seçemiyorum aralarından....

Manowar - Heart Of Steel
Dark Avenger
Outlaw
Ride The Dragon
Kill With Power
House Of Death

Obituary - Body Bag
Obituary - Infected

Theatre Of Tragedy -
01 - Velvet Darkness They Fear
02 - Fair And 'Guiling Copesmate Death
(ard arda dinle)

Within Temptatation - Mother Earth
Within Temptatation - Ice Queen
Within Temptatation - Angels

Apocalyptica - One

Iced Earth - Dark Saga
Iced Earth - Watching Over Me

Dream Threater - Pull Me Under

şimdilik makinamda olanlardan seçebildiklerim bunlar...

aklıma ilk gelen sağlam şarkı:

Deep Purple - Perfect Stranger

ilk bunu dinle... ;)
  • 0

#23 darkesthour

darkesthour

Lieutenant General

• Members
  • 1.952 İleti

Yazma tarihi: 03 Mart 2008 - 09:44 ÖS

Ozzy Osbourne - Mr. Crawlin
Dio - Don't Talk The Strangers
Judas Priest - Painkiller
Judas Priest - Breaking The Law
Yngwie Malmsteen - Heaven Tonight

2000 yılında sayım yapan görevlilerden biriydim...
görevimi öğlen olmadan bitirdim...
sayım nedeni ile sokağa çıkma yasağı vardı...

o sırada camdan dışarı bakan insanlar,
bağıra bağıra bu şarkıyı söyleyen bir manyak görüyorlardı!!

YouTube - Judas Priest Breaking The Law

akşama kadar, kulağımda walkman'le
bomboş sokaklarda bağıra bağıra şarkı söyleyedim...
çok zevkliydi....

Edit: İşte bu şarkıyı arıyordummm

Judas Priest - A Touch of Evil

YouTube - Judas Priest-"A Touch of Evil"

ihtiyacım varmış...
  • 0

#24 darkesthour

darkesthour

Lieutenant General

• Members
  • 1.952 İleti

Yazma tarihi: 03 Mart 2008 - 10:20 ÖS

Judas Priest - A Touch of Evil

YouTube - Judas Priest-"A Touch of Evil"

ihtiyacım varmış...

YOU'RE POSSESSING ME!!!

Müzik dinlerken zevkin doruğuna ulaşmak nedir...

BUDUR...
  • 0

#25 makusla06

makusla06

Lieutenant General

• Members
  • 1.630 İleti
  • LocationAnkara

Yazma tarihi: 04 Mart 2008 - 01:47 ÖÖ

Oyun oynarken fazl müzik dinleyemiorum ventten dolayı..Ama gece yatarken Haggard,Moonspell,Theatre of Tragedy dınlemeden yatmam..
  • 0

#26 nithalak

nithalak

General

• Members
  • 2.722 İleti

Yazma tarihi: 04 Mart 2008 - 08:03 ÖÖ

Majestic dedim the majestic diye bişi çıktı gansta rap r&b saçma sapan bi şarkı çıktı ^^
Ayrıca Cokili o şarkının adını hiç bir zaman tam ezberleyemedim en az 100 kere dinlememe rağmen :)

Ayrıca grup adlarının yanında bildiğiniz favori güzel şarkılarınızı söylerseniz yani atıyorum xx adlı grup tavsiye ettinizi şu şarkıları iyi bende temin eder dinlerim böyle hangi şarkı inerse insin deneyelim mantığıyla arıyorum :)

Majestic cok zor bulunan bır grup arattıgın zaman sacma sapan seyler cıkıyor dogrudur.

Ikı tane albumu var ısımlerı;Boyle arat belkı bırseyler bulursun....

1) abstract symphony
2) trinity overture
  • 0

#27 nithalak

nithalak

General

• Members
  • 2.722 İleti

Yazma tarihi: 04 Mart 2008 - 08:35 ÖÖ

Judas Priest bu arada temmuzda konsere gelıyor haberınız olsun ;

Bır terslık olmazsa orda olmayı umud edıyorum belkı gorusur tanısırız...

Bu arada Darkest bır kac sarkı soylemıs Judas'tan breaking the law ve touch of evil;

Ikısı de super sarkıdır;
Bırı 1980 yılına aıt british steel albumunden dıgerıde 1990 Painkiller albumunden.

Painkiller albumu tam bır klasıktır.Icınde bos sarkı olmayan nadır albumlerden bırıdır.Thrash muzıgın en ıyı orneklerınden bırıdır.Bu sekılde thrash muzıkte unutamadıgım albumler;

Judas Priest_Painkiller
Annihilator_Never Neverland
Helstar_Nosferatu
Kreator_Renewall
Exodus_Bonded By Blood
Testament_The Legacy
Cacophony_Speed Metal Symphony
Overkill_The Years of Decay
Metal Church_Metal Church
Anthrax_Spreading the Disease
Nevermore_Dead Heart in a Dead World
Agent Steel_Order Of The Illuminati
Running Wild_Port Royal
Anvil_Forged in Fire
Sodom_Agent Orange
Sepultura_Arise
Slayer_Seasons In The Abyss
Rage_Secrets In A Weird World
  • 0

#28 Archely

Archely

Ancient Leader

• Saygın Uye
  • 926 İleti

Yazma tarihi: 04 Mart 2008 - 06:54 ÖS

27 Temmuz da Metallica gelecek deniyor, bekliyoruz..
  • 0
In the end, you will all serve me!..

#29 Cannibalized

Cannibalized

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*
  • 23 İleti

Yazma tarihi: 04 Mart 2008 - 09:26 ÖS

Ben bu kadar çok şeyi dinleyemem abi pc almaz 5gb boş yer kaldı daha add-on indirmeye devam edersem o da biter:D
  • 0

#30 Nefermu

Nefermu

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 15 İleti

Yazma tarihi: 05 Mart 2008 - 12:57 ÖÖ

Epica,Dimmu Borgir,Within Temptation,Marduk,Cenoapth,İn Flames,After Forever,Moonspell,Cradle Of Filth,Kamelot,Leaves Eyes,Rammstein,Nightwish

Favorilerim
  • 0

#31 Archely

Archely

Ancient Leader

• Saygın Uye
  • 926 İleti

Yazma tarihi: 05 Mart 2008 - 02:06 ÖÖ

System of a Down dinledigim gun, karakterimi silerim >.>
  • 0

#32 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 05 Mart 2008 - 10:17 ÖÖ

27 Temmuz da Metallica gelecek deniyor, bekliyoruz..

söylenti değil, kesin haber.
  • 0

#33 Archely

Archely

Ancient Leader

• Saygın Uye
  • 926 İleti

Yazma tarihi: 08 Mart 2008 - 01:16 ÖS

O zaman kesinlikle gitmek lazım, iyice bir arastırma yapmaliyim sanırım.. Bilet sıkıntısı felan cekmek istemiyorum.
  • 0

#34 2FuN

2FuN

Sergeant

• Members
  • 85 İleti

Yazma tarihi: 09 Mart 2008 - 09:02 ÖÖ

Lacrimas Profundere dinlemenizi öneririm bi ara onunla lvl kasıyodum HIM e benzer ama çok güzel bi gruptur..
  • 0

#35 nithalak

nithalak

General

• Members
  • 2.722 İleti

Yazma tarihi: 10 Mart 2008 - 11:47 ÖÖ

Gamma Ray_The New world order

Muhtesem bır album...
  • 0

#36 Archely

Archely

Ancient Leader

• Saygın Uye
  • 926 İleti

Yazma tarihi: 15 Mart 2008 - 07:29 ÖS

Metallica.com

27 Temmuz'u atlamislar :)

Sanirim yalan oldu.
  • 0

#37 ancientsign

ancientsign

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.012 İleti

Yazma tarihi: 16 Mart 2008 - 06:50 ÖS

Açıkçası o kadardır bakıyorum ama ilk defa gördüm burayı ben de birkaç şey yazmak istedim...:D

Çünkü müzik ve özellikle de ilgimi çeken şeyler hakkında araştırma yapmak benim hobim ve hayatımdaki en önemli olay..Geniş sayılabilecek bir cd/dvd arşivim var plaklar da elimden geldiğince bulabildiklerim..Acaba genel anlamda dinlediklerime yakın dinleyen var mıdır diyerek bakarken sayfalara neredeyse birebir nithalak ile aynı şeyleri düşünüp dinlediğimizi gördüm :D

Bence çoğu konuda özellikle müzik konusunda kesinlikle kategorizasyon olmalıdır...Bundan doğal ne var ki...Birbirinden çok farklı çeşitlerde binlerce müzik türü ve bunların altkollları var.....

Slipknot nasıl metal değilse(ki bir nu-metal dolaşır ama nu-metal de bir metal türevi değildir),Greenday de punk değildir...Benim en çok sinirlendiğim insanların bilmeden konuşması ve de müziklerin içinin başka türlerle doldurulup karıştırılmak istenmesi...Geçen gün başka bir forumda gördüm "Amerika'nın cesur çocukları Greenday!" diye bir başlık...Greenday'in hem çok cesur(!!) hem de punk olduunu iddia eden bir cahil arkadaşımız vardı orda...Zaten punk olma komikliğini geçtim The Exploited,*** Pistols gibi grupların görüşleri,söylemleri ile Greenday'i karşılaştırmaya çalışmak bile başlı başına dengesizlik...

Kendi adıma konuşursam,ki bu müziği dinleyip yaşayan ve farklı düşüneni görmedim daha,metal'in içinin bir sürü saçmalıklarla doldurulmasına tepkimi gösteririm...Yapılmaya çalışılan rap-metal,elektronik etkiler,nu-metal gibi akımlar tamamen metal'in de içini boşaltmaya yönelik amaçlardır....şimdiki sokakta gördüğüm ya da tanıdığım yeni metalle tanışmış kişilerde,abi ben slipknot korn dinliyorum nu-metal metal'in en güzeli gibi söylemler duyduğumda,kan beynime sıçrıyor...iki distortion ile metal yapılmaz...En çok sinirlendiğim konu insanların araştırmayıp,oturup adamakıllı dinlemeyip sadece okuduklarının ve de kulaktan duyduklarının etkisiyle düşünmeleri ve yorum yapmaları...Genele göre bu müziğin geçmişini bilen ve saygı duyulması gerekenlere saygı duyan çok az kişi gördüm..

4 ve 5.paragraflar benim zamanında başka bir yerde yazdığım bir yazıdan alıntı..

Benim müzik zevkim ana eksende thrash metal odaklı olup(trash değil tHrash) genelde çeşitli kollara ayrılmakta..

Bu konuda çok hassasım,bilgisayarımda bir tane bile mp3 olmadığı için ya da dergi-kitap olsun çok fazla sahip olduğum için mutluyum..

Herkesin zevki kendine ve tabii ki herkes istediğini dinleyebilir ama mesela soulburn'ün yazdığı listeden 3-4 grup dışında geri kalanlarının da metal kategorisine hatta thrash kategorisine sokulması beni çok rahatsız ediyor..kornuymuş slipknotıymış saymıyorum bile..Sizi eleştirdiğimi sanmayın-özellikle soulburn :) - ama o grupların çoğu metal olmayan gruplar..

NWOAHM diye birşey çıkarttı dönek plak şirketleri ve metal basını..
Ve şimdinin gençliği eskilere oranla yokluğu bilmedikleri için bu -genel anlamda- kimsenin umurunda değil..İnsanlar lanse edilen şekillerde dinliyor ve kabul ediyorlar herşeyi..

Bir de fuck mtv kısmına katılmıyorum anca ergenlik yaşında edilebilecek bir laf,çünkü mtv hiçbir metal grubunun değişiminden sorumlu değil..Para kazanmak için para getiren şeylere önem veriyorlar hepsi bu..Evet eskiden metal ağırlıklı programlar vardı ama gidip Metallica mtv yüzünden değişti demek mantıksız..Metallica'nın ego yüzünden değiştiği ortada bunun başka bir sebebi yok..

Ülkemizdeki dinleyicinin genel kesimi bilinçsiz olduğu için bizde de ne metal müzik kültürü var adam gibi ne de konserler..Bazı yıllar gelen istisnai büyük gruplar dışında,hala bar konserleriyle gidiyoruz..Olması mutlaka gerekiyor ama yanına da eklenmesi gereken orta ve büyük ölçekli yerel grup konserleri ile bir nebze ivme kazandırılmalı..Şu anki gençliğe sorsanız-yabancıyı geçtim yerel olarak-Türkiye'de metal müzikte başarılı gruplar diye çok büyük olasılıkla Pentagram ve bir sürü yanında ıvır zıvır grup ismi duyarsınız maalesef kapasite bu..Pentagram'ı tanımaları da sadece Anatolia ile olmuş ya da Mezarkabul adı altında olandır..

Aslında bu kadar konuşmak da anlamsız herşey sizin müziği hayatınızda nereye koyduğunuza ve ne kadar önem verdiğinze bağlı..:)

Saygılar

.
  • 0

#38 Cokili

Cokili

Centurion

• Members
  • 843 İleti

Yazma tarihi: 16 Mart 2008 - 11:11 ÖS

+1 nu-metal miş rapcore muş uzak dursun..
  • 0

#39 darkesthour

darkesthour

Lieutenant General

• Members
  • 1.952 İleti

Yazma tarihi: 17 Mart 2008 - 02:17 ÖÖ

.

bütün dediklerine katılıyorum dostum...

Ben Metalci olduğunu savunan bir insan değilim...
ama Metalciyim diye geçinen bir çok kişinin
Iron Maiden, Deep Purple gibi baba grupları tanımadığına çok rastladım....

slip knot, limp biskuit, linkin park gibi gruplar da metal değil... başka birşey...

bir çok grubu ve şarkıyı dinledim,
Klasik müzikten tut, jazz, Hip Hop vs... herşeyi dinlerim...
ama Heavy Metal'den aldığım zevki hiçbiriden alamam...

artık, o ruha sahip, müzik kültürü olan, çok az kişi olduğuna inanıyorum...

MTV, Linkin Park'ı yüzyılın en iyi 2. metal/rock grubu seçtikten sonra
gözümdeki değeri sıfırdır...
VH1, cuma geceleri çok iyidir, arada TRT'de Rock Station vardı...

:)
  • 0

#40 nithalak

nithalak

General

• Members
  • 2.722 İleti

Yazma tarihi: 17 Mart 2008 - 09:33 ÖÖ

dedıklerınıze katılmamak mumkun degıl...

testament konserınde grubu beklerken bılırsınız boyle bazı parcalar calar.Onlardan bırı annihilator fun palace dı ben ve arkadaslarım costu tabıı eskı gunler ve kalıtelı thrash muzıgı duyunca duramadık ama onumuzdekı gencler ""bu ne ya bunlar da kımmıs fena da degıl"" demıslerdı.

Yanı adamlar metal muzık dınlıyorum dıyor ve thrash konserine gelıyor ama bu akımın en onemlı grubunu bılmıyor cok yazık.

Keza ulkemıze fates warning veya suicidal tendencies gıbı kendı alanlarında dunyaca unlu gruplar geldı.Gıdenler bılır bu gruplar neredeyse bar ortamında cıktı.Bu olur mu arkadaslar?.Kusura bakmayın ama turkıyede bu muzık tutulmuyor benım gıbı cogunlugun yanında kolaylıkla ıhmal edılebılecek bır azınlık bu muzıgı dınlıyor.

Hal boyle olunca metalica gıbı özunden kopmus gruplar hala stadyum konserı verırken helloween,overkill,kreator gıbı gruplar ne yazıkkı ulkemızde yenı melekın otesıne gecemıyor.Bu cok yazık,buna cok uzuluyorum.

Sımdı soyledıgınız yenı grupların hıcbırını dınleyemeyen veya tahammul edemeyen bırı olarak bu grupların ragbet gormesı ve ulkemıze bunlar gıbı grupların cokca davet edılmesı (roken coke cılgınlıgı nesı rock anlıyamadım ama) benı gercekten hayal kırıklıgına ıtıyor.Judas priest gıbı bır dev gelecek olan ulkemızde ne bır reklam ne de bır heyecan goruyorum.Sımdıden heyecanlanan tek kısı ben mıyım dıye merak edıyorum.

Bu yozlaşma baska alanlarda da var.Bıraz dusunun artık hangı rock barda slayer duyuyoruz.Ben bırakın taksımı kadıkoyde zincir ve rock pubda bıle calındıgı zamanları bılırım.Rock pubın sahıbı tanıdıgımdır o da tarzını yumusatanlardan ama yınede gıderım oraya cunku o boyle yenı gruplar ıle degıl eskı saygıya layık gruplara yer vermektedır.(Pınk floyd,ozzy osbourne,black sabbath,rainbow...etc).

Keza caravan hala asagı yukarı aynı cızgısınde devam ederken yenı olusum do rock ınanılmaz yozlasmıs bır bar ortamı sunmaktadır tabıı bu bana gore.Gercı caravanda cıkan bır grup (çizmeli kedi) twisted sister caldıgında yuhlanırsa baska bırsey beklemek de utopyacılıga gırer herhalde...

Neyse ben yıne hosuma gıden bır album soyleyerek yazımı kapatayım;

artension_Future world

Herhalde bu albumdekı lıne upı soylesem sızı neler beklıyor anlarsınız;

John West_vocal
Roger Staffelbach_guitar
Steve DiGiorgio_bass
Vitalij Kuprij_keyboards
Mike Terrana_drums

Ozellıkle gitarsitleri haric bu ısımler efsane olmus ısımlerdır.Internetten bu ısımler aratılarak bu adamların gectıgı her album gozu kapalı alınıp dınlenebılır.(bırkac death metal grubu ıle karsılasabılırsınız ama ozellıkle steveın gecmısınde ).Hatta solo albumlerını (ozellıkle john west) veya bır albumu olan mıke terrananın drumda oldugu savage cırcus gıbı grupların albumlerını bıle tavsıye ederım.Daha derınlere ınersenız blınd guardıan veya hammerfall tarzı etkılere ulasırsınız bunlar ısvec power metalının en onemlı orneklerı lost horizon,Nocturnal rites,defender ve persuader gıbı gruplardır.

Ozellıkle persudaerın ılk albumu ""the hunter"" darkest gıbı hunter oynayan arkadaslara sıddetlıce tavsıye edılır album kapagıda sızı memnun edecektır muhtemelen :).Buaraya koyuyorum resmı ındırmek sıze kalmıs...:)

http://static.metal-.../6/2/5/2625.jpg

Bu arada ben avatarımı degıstırdıgım zaman bır cok ınsan bana bunu sormustu.Kadın bır savascı vardı (bknz sol ustte nithalak yazısının ustu) ben bunu bıraz degıstırerek koymustum.Ama bır Allahın kulu cıkıp da sen bunu burdan aldın dememıstı.Ustelık metalın kralıcesı dıye bılınen bırının yaptıgı bır ıstı bu, benım warlock tarzı karakterlere sempatı duymamın da sebebıdır kendısı...

Iste resmın orjınalı ılk kez burda :)

http://personal.tele...warriorsoul.jpg

Kendısı doro persch solo albumlerının yanında warlock dıye bır grubun kurucusu hatta warlock tarzı gıtarları metal dunyasına sokan kadın, ınanılmaz sesın sahıbı.Meraklılar arastırabılır...

Bu da bır dıger sebebı benım oyunlarda karanlık taraf buyulerını ozellıkle vampric tarzı secmemın (draın lıfe,sıphon lıfe,death coıl...etc :))

http://static.metal-...s/6/0/5/605.jpg

Kendısı muhtesem otesı bır albumdur...
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı