İçeriğe git

Resim
- - - - -

Metal music platformu

• Please log in to reply
Bu konuya 145 yanıt gönderildi

#41 darkesthour

darkesthour

Lieutenant General

• Members
  • 1.952 İleti

Yazma tarihi: 17 Mart 2008 - 03:19 ÖS

hehe resimler süpermiş dostum :P

biyerlerden bulup dinleyeyim bari :D
  • 0

#42 darkerelf

darkerelf

First Sergeant

• Members
  • 268 İleti

Yazma tarihi: 19 Mart 2008 - 05:30 ÖS

manowar,pantera,metallica bunları tek geçerim hele PANTERA !! :P
  • 0
Kaybettiğinde değil, Vazgeçtiğinde Yenilirsin.

#43 BigbadVodoo

BigbadVodoo

Knight Lieutenant

• Members
  • 608 İleti

Yazma tarihi: 21 Mart 2008 - 04:30 ÖS

opeth kalmah necrophagıst obıtuary celtıc frost
hıcbırını opeth kadar sewmedım hıcbırını twılıght ıs my robe a degısmem (belkıde deısırım)
  • 0

#44 psyko

psyko

Scout

• Members
  • 613 İleti

Yazma tarihi: 23 Mart 2008 - 01:52 ÖS

Gamma Ray_The New world order

Muhtesem bır album...

inanılmaz...gerçekten harika...iyiki denemişim daha ilk şarkıda tüylerim diken diken oldu...
  • 0

#45 nithalak

nithalak

General

• Members
  • 2.722 İleti

Yazma tarihi: 24 Mart 2008 - 11:49 ÖÖ

sevdıysen aramıza hosgeldın dıyorum :) sende helloween fanı olma yolundasın dıyebılırım...

Gamma Ray aslında helloween'dan kopan cok yeteneklı bır adamın kurdugu grup Kai Hansen.Zaten cogu turneye bırlıkte cıkarlar kı Turkıyeye de bırlıkte gelıp bazı sarkıları bırlıkte ıcra ettıler (future world gibi).

Helloween eskı ve yenı uyelerının tek tek yaptıgı ıslerı arastırırsanız karsınıza cıkan her gruptan muthıs zevk alacagınız kesındır yanı satısfed guarantee dıyebılırız :)

Bıraz ırdelıyelım ıstersenız;

Helloween su ankı uyelerı;

Andi Deris
Markus Grosskopf
Sascha Gerstner
Michael Weikath
Daniel Loeble

Bunların ıcınde sadece Michael Helloween dısında baska iş yapmamaktadır.

Eski üyelerde en az onlar kadar degerlı ısımlerdır;

Michael Kiske
Kai Hansen
Roland Grapow
Uli Kusch
Mikkey Dee

Sımdı tek tek bu adamların neler yaptıgına bakalım bakın neler cıkacak;

Andi Deris: Muthıs bır vokal.Daha once Pink Cream 69 grubunda vokallık yaptı.Hard Rockın en ıyı orneklerınden bırıdır.Mukemmel bır soundu vardır bu grubun.Ayrıca ikı tane solo albumu vardır Andi'nin.Ikısıde bırbırınden guzeldır.Sıddetlı olarak bu adamın bulundugu her albumu tavsıye ederım.

Markus Grosskopf: Harıka bır bass guıtarcı.Bass ıle solo atabılen nadır adamlardan bırı.En onemlı projesı Edguy (sıddetlıce tavsıye edılır) grubunun kurucusu Tobıas Sammet ıle Avantasia da calmasıdır.Ep'ler dahıl 5 albumu vardır bu toplama grubun ve bu grupta kımler yoktur kı anlatamam kesın temın edılmesı gerekır.Bunun yanında ıkı tane daha yan projesı vardır ama cok tavsıye etmem.

Sacsha Gartner: Iyı bır guıtarıst olabılır ama Helloween sounduna hıc uymadıgını dusundugum bır adam.Calıstıgı dıger grubu zaten cogumuz bılırız ve severız.Bu Freedom Calldır.

Daniel Loeble: Iyı bır drummer.Ozellıkle hızlı atakları ve sahne showu dıkkat cekıyor ama Ulı gıbı bır teknıgı yok.Rawhead Rexx dıye bır grupta parladı ama cok tavsıye etmıyorum bu grubu zaten ıkı tane albunlerı olmasa da olur tabıı benım gıbı koleksıyoncu ısenız ve adamın o andakı cızgısı ıle helloween dakı cızgısını fılan karsılastırmak ıstersenız ındırebılırsınız :)

Sımdı eskı uyelere bakalım;

Michale Kiske: Gelmıs gecmıs en ıyı vokalıstlerden bırıdır bence.Metal dunyasında silver throat dıye bılınen bır adam.Sımdı bu adam o kadar cok yerde karsımıza cıkar kı nerden baslıyacagımı bılemıyorum.Oncellıkle herhalde kendı adıyla cıkardıgı solo albumlerden bahsetmem gerekır.Tek kelıme ıle dırek alınması edınılmesı gerekn albumlerdır.Hele instant clarity olmazsa olmazlardandır. (Iron maiden guitaristi Adrian smith bıle vardır burda).

Bunun dısında supared ve kiske dıye grup kurup yaptıgı albumler cok ıyıdır.
Ama daha cok baska gruplara yaptıgı vokaller yanı yan projeler ıle karsımıza cıkar.Burda bazen ıthalatcı fırma ıle yasadıgı anlasmazlıklar yuzunden ısım degıstırmek zorunda bıle kalmıstır ne gruplar vardır burda;
Avantasia,MasterPlan,Indigo Dying,Place Vendome,Edguy,Renato Tribuzy, Thalion,Aina,Timo Tolkki ve Gamma Ray.Burdakı bazı grupları ılk defa duydugunuzu tahmın edıyorum ama mutlaka en azından bır dınleyın pısman olmayacaksınız...

Kai Hansen: Gamma Ray'in kurucusu olan bu adamın bır dıger projesi Iron Saviordır.Bu toplama grubda dıkkat edılmesı gereken grubdur cunku daha once bahsettıgım Savage circus,Gamma Ray ve Blind Guardian elemanlarını ıcınde ıhtıva eder.Tabıı bu adamlardan da kotu bırsey cıkmaz.

Bu adamda Michael gibi yan projelerın adamıdır en sevdıgı sekılde guest appreancedır.Burda kımsenın bılmedıgı bazı tanıdık yerlerde karsımıza cıkar ornegın;Blind Guardian Follow The Blind_Valhalla sarkısını hepımız bılırız ama bılmedıgımız vokalın Kaı Hansene aıt olmasıdır.Keza somewhere far beyonda bır sarkıda lead guıtarda yıne o vardır.Blınd guardıan dısında Angra (super otesı bır grup_Brezılyada Sepultura hakımıyetıne son vermıstır), HammerFall,Avantasia, Heavenly ve Stormwarrior (Hamburg asıllı bır grup Kaı bunları cok destekler aynı mahallenın cocukları ) gıbı gruplarda da yer almıstır.Tum bu grupları tavsıye ederım hıcbır zararı olmaz...

Roland Grapow: Efsanevi gitar vituozudur.Helloweenın en ıyı ıslerınde hep o vardır.Time of the Oath metal muzıgın doruklastıgı albumdur ve bu Rolandın sayesındedır.Ikı tane solo albumu vardır bunlardan Kaleidoscopeda vokal Vesceraya aıttır (bılmeyenler ıcın kendısı Malmsteenın vokalıstıdır).Bu album kesınlıkle tavsıye ettıgım super bır albumdur drumlarda Terrana ımzası da bır baska sebeptır.Ayrıca Keyboard Jens Johansondır kı bu Johanson kardeslerı yazarsam bu yazı dızısı herhalde aksama kadar surer.Ama Jensi en cok bıldıgımız yer Stratavorioustır yınede bu ıcebergın su ustundekı yuzudur.

Roland MasterPlan isimli bır grup kurmustur.Bu grubu cok yakından takıp ederım ve tavsıye ederım.Rolan dısındakı uyelere bakarsak Jorn Lande (muthıs vokal ozellıkle Ark grubundakı) ve Uli Kusch ıle yıne Mıke Terrana karsımıza cıkar.Sırf bu ısımler bu grubu bızı dınlemeye ıter.

Ayrıca Rolan Timo Tolkki (Stratavorious) nın kurdugu Katipelto grubunda da calmıstır.Bu grupta da ınanılmaz ısımler vardır.Edınmenızı tavsıye ederım.

Uli Kusch: Almanların en cok bılınen drummerı.Muthıs teknıgı ıle on plana cıkar.Nerelerde boy gostermedı kı; hazır olun acayıp bır lıste gelıyor

Rage
Holy Moses
HeadHunter (Destruction grubunun vokalıstının kurdugu grub)
Gamma Ray
Helloween
Sinner
Aeronautics
Beatiful Sin (kendı grubu kımlerle kurdu Pagans Mind_ işte bır baska power metal kılometre tası)
Ikı tane solo albumu var.(drummer solo albumu ısteyenlere bunları tavsıye ederım)
Raınbowun 11 parcasının cover edıldıgı albumde yer almıstır

Bu adam varsa album dınlenır dıyıp kapıyorum bu kısmı...

Mikkey Dee: Sadece bır albumde drumları caldı.(Rabbıts dont come easy.) Cok ıyı bır helloween albumu degıldır.Ama Dee Kıng Dıamond ve Motorhead'in efsanevı drummerıdır.Ben baska sey demıyorum...

Sımdı Helloween gordugunuz gıbı bırcok kısıye ılham olmus ve uyelerı ıle sadece kendı adıyla degıl bırcok yere damga vurmus okul gıbı bır gruptur.Daha derıne ınersek ınanamayacagınız gruplar cıkar (orn Jorn Landeyı kısa kestım adam bırcok yerde boy gosterır.).Bu adamların her gruptakı cızgısı degısıklık gosterır ve baska gruplarda olsa aslında arkada hep aynı ısımlerın bulunması bu dunyadakı ıyı adamların cok da fazla olmadıgını gormemı saglamıstır.

Helloween power ve progresıve rockda en onemlı gruplardan bırıdır.Ben ıse yukarda saydıgım ve saymadıgım grupların tum albumlerıne sahıp olan bırı olarak cok sanslıyım dıyebılırım.

Verebılecegım en buyuk tavsıye bır grubu dınlerken sound hosunuza gıttıyse derıne ının ve elemanlarını ınceleyın bu elemanların dıger projelerını de edının,goreceksınız kı zevkınız sızı yanıltmayacak ve asla hosunuza gıtmeyen bırsey cıkmayacak...
  • 0

#46 jediardeth

jediardeth

Centurion

• Members
  • 862 İleti

Yazma tarihi: 25 Mart 2008 - 04:37 ÖS

MTV mi? o da ne?
şu yüzyılın en iyi rock / metal grubu olarak seçtikleri,
Linkin Park olan bir kanaldan mı bahsediyosun...

yok öle bişi....

Baya bir araştirma yaptim, arşivimi kariştirdim.. netten bakindim,
Yine de unuttuklarim olabilir… eklersiniz artik….

HEAVY METAL IÇIN OLMAZSA OLMAZLAR:

Accept (Udo)
AC/DC
Alice Cooper
Audioslave
Black Sabbath
Bruce Dickinson (Iron Maiden)
Cindirella
Deep Purple
Def Leppard
DIO
Dream Theater
Guns N' Roses
Helloween
Iron Maiden
Iced Earth
Judas Priest
King Diamond
KISS
Led Zeppelin
Manowar
Man At Work
Mercyful Fate
Misfits
Mötley Crüe
Motörhead
Megadeth
Obituary
Overkill
Ozzy Osbourne
Opeth
Pantera
Pearl Jam
Pink Floyd
Rainbow
Rush
Savatage
Saxon
Scorpions
Sepultura
Slayer
Twisted Sister
Testament
Therion
U.D.O.
Van Halen
W.A.S.P.
White Lion
Whitesnake
YES
Yngwie Malmsteen

BU GRUP VE KIŞILERI IYICE ÖZÜMSEDIKTEN SONRA

ŞUNLARI DA DINLEYEBILIRSINIZ:

Amon Amarth
Amorphis
Apocalyptica
Annihilator
Beseech (The Mary Major)
Blind Guardian
Children Of Bodom
Cradle Of Filth
Demons & Wizards
Devildriver
Evanescence
Fear Factor
Godsmack
Ill Nino
In Flames
Kreator
Katatonia
Lacuna Coil
Machine Head
Marduk
Mezarkabul (Pentegram)
Moonspell
Metallica
Nightwish
Nine Inch Nails
Nirvana
Paradise Lost
Rammstein
Sonota Arctica
Symphony X
Theatre Of Tragedy
Within Temptation

HEPSINI DINLEDIKTEN SONRA

ZEVKINIZE GÖRE BUNLAR DA FENA DEĞIL

A Perfect Circle
Anathema
Angra
Apocalyptica
Bullet For My Valentine
Catamenia
Catharsis
Creed
Dark Tranquillity
Darkest Hour
Dragonforce
Fleshless
Gathering
Gorefest
Hammerfall
Incubus
Inkubus Sukkubus
Katafalk
Kataklysm
Katharsis
Korn
Limp Bizkit
Linkin Park
Lordi
Luca Turilli
Lucifer
Marilyn Manson
My Dying Bride
Offspring
Omen
Papa Roach
Queens Of The Stone Age
Rage Against The Machine
Salem
Samael
Static-X
Stonehenge
System Of A Down
Warhammer
Warlock

ROCK SEVERLERIN ASLA DEĞIŞEMEYECEKLERİ GRUPLARDAN:

Cranberries
Cardigans
Queen

TÜRK GRUPLARINDAN SEÇMELER

Şebnem Ferah
Özlem Tekin
Volvox
Almora
Catafalque
Mor ve Otesi
Mavi Sakal
Yaşar Kemal
Moğollar
Barış Manço
Kargo
Athena
Antisilence
Knight Errant

:D HEADBANGER'S RULES :D

ohoo naptın sen abi rocktan girdin metal dedin black metal yapıp gothic metale gectin baktın olmadı heavy metale gectin düzenlemen gerek bunları :D
  • 0

#47 jediardeth

jediardeth

Centurion

• Members
  • 862 İleti

Yazma tarihi: 25 Mart 2008 - 04:42 ÖS

göremedim ama Haggard da cüsel D: yanlız özümsenmesi gerekenlerden biride Metallica dır.. Heavy Metalin günümüzdede çalan çok iyi HM grublarındadır ek seçenek deyil özümsenmesi gerekir bence başta mesela Nightwish bilipte yada Pink floyd yada Deep Purple bilipte Metallica bilmemezlik olmaz. Kesinlikle tadına bakmak lazm..
  • 0

#48 ancientsign

ancientsign

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.012 İleti

Yazma tarihi: 25 Mart 2008 - 05:44 ÖS

Yalnız jedi yazdığında tek bir yanlış var :D

Nightwish dinleyip Metallica bilmmek garip olur ama Metallica bilip Pink Floyd,Black Sabbath bilmemek garip olur..Sonuçta Metallica'nın olmasını sağlayan etkenler bu gruplar..

Bu konuda çok fazla yazmak gereksiz çünkü dünyada onlarca metal forumunu takip ettim Türkiye dahil her yerde Metallica'ya bok atmak adlı lafı kullanan çok fazla metal bildiğini sanan insan var ama maalesef 88'yılı Metallica'nın -bence- en parlak albümünü yapıp yıkılma yılıydı..90 son çırpınıştı sonra da battı...İnsanlar niye kabul etmiyor bilmiyorum ama Metallica bitti çok zaman önce..Yahu ben ilk albümlerini deli gibi dinleyip niye kötülüğünü isteyeyim :D Hala bazı arkadaşlarıma garip geliyor bu yıl gelirlerse gitmem demem..99 yılı bile berbattı bunun nasıl olacağını düşünmek istemiyorum..

Her metal dalında zamanın verdiği yaşlanmayla olsun,Metallica gibi ego/para yüzünden olsun onlarca grup var çizgisinden çıkan ama bu kadar eleştirilmesindeki asıl pay-%90'lık Metallica hakkında konuşan yeni nesli asla katmıyorum- tabanında bir thrash metal grubu olmasıdır...Thrash metal ve dinleyicisi farklıdır metal içinde bile..

Fan kavramı yaptığı herşeyi destekleme anlamında değildir buna asla katılmıyorum ama asla...Sahnede son derece yırtıcı bir vokalle söylenen AJFA'dan sonra yavşakça uzatılıp kısaltılarak söylenen hiçbir şeyin benim gözümde zerre değeri yoktur..
  • 0

#49 __Ony__

__Ony__

Scout

• Members
  • 5 İleti

Yazma tarihi: 25 Mart 2008 - 06:18 ÖS

arkadaşlar burda bi metal fanı olarak bulunmamaktayım fakat çok sıkı bi rock-blues dinleyicisiyimdir. Yalnız benim dinlediğim çoğu grup metal olmuş burda ki bunların en serti hard rock tır(pink floyd,led zepellin,acdc,deep purple,kiss,rainbow,guns'n roses,scorpions,rush,pearl jam vs.) bunların metalle alakaları yoktur arkadaşlar yanlış anlaşılmasın :) metal olarak bi iron maiden,metallica,judas priest(hastasıyım),nightwish(tarja nın sesi hatrına),blind guardian bide slayer ın bikaç şarkısını güzel bulurum o kadar.. ayrıca offspring anathema limp bizkit linkinpark audioslave(chris cornell için bile dinlenir gerçi) gibi grupların metalle ne alakası var anlayamadım :S
  • 0

#50 nithalak

nithalak

General

• Members
  • 2.722 İleti

Yazma tarihi: 26 Mart 2008 - 08:02 ÖÖ

Metallıca hakkındakı yorumlara tamamen katılıyorum;

Rıde the lıghtnıng
Master of Pupets
And justıce for All

elımden bırakamadıgım ve hala dınledıgım uc albumdur ama 91 yılında enter sandmanden sonra asla yenı bır metallıca albumu edınmedım ve bunu cok espirili bır dılle de metallıca bolumune de yazdım.Benım ııcnde metallıca cok tan oldu ama asla hatıralarımda degıl...

gelelım ony arkadasımızın yazıdgı seye burda bazı yerlerde metal musıc tarıhcesı hatta metal muzıgın dogusu gıbı konulara daldık hal boyleyken ac/dc,kıss,deep purple ...etc gıbı gruplara nasıl degınmeyecektık merak edıyorum.

Metal musıc dedıgımız sey rock akımının bır sonucudur ve bence bu ıkı olguyu bırbırınden ayırmak yersızdır.Her turlu metal sayfasına gır ınternetten sen saydıgın grupları oralarda bulursun.Bu yuzden ben bu tarz her muzıgı metal musıc gıbı bır ust kumede bırlestırmeyı daha uygun buluyorum.Ama tabıı kı meatl musıc altında bırcok tur vardır ve bunlar farklıdır ama ozu ve cıkıs felsefesı hepsı aynıdır.
  • 0

#51 Torturer

Torturer

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*
  • 19 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2008 - 08:33 ÖÖ

bu sene ülkemiz adete festival ve konser festivalleriyle doldu. testament, Haggard , The Alan Parsons Live Project, Judas Priest, jetro rull, orphned land, Whitesnake, Def Leppard, White Lion vs vs. yeterli mi :D

ayrıca mikkey dee, king diamond un en iyi albümlerinde çalmıştır sonra motörhead'e geçip yardırmaya devam etmiştir. hastasıyız.
  • 0

#52 jediardeth

jediardeth

Centurion

• Members
  • 862 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2008 - 09:31 ÖÖ

Yalnız jedi yazdığında tek bir yanlış var :)

Nightwish dinleyip Metallica bilmmek garip olur ama Metallica bilip Pink Floyd,Black Sabbath bilmemek garip olur..Sonuçta Metallica'nın olmasını sağlayan etkenler bu gruplar..

Bu konuda çok fazla yazmak gereksiz çünkü dünyada onlarca metal forumunu takip ettim Türkiye dahil her yerde Metallica'ya bok atmak adlı lafı kullanan çok fazla metal bildiğini sanan insan var ama maalesef 88'yılı Metallica'nın -bence- en parlak albümünü yapıp yıkılma yılıydı..90 son çırpınıştı sonra da battı...İnsanlar niye kabul etmiyor bilmiyorum ama Metallica bitti çok zaman önce..Yahu ben ilk albümlerini deli gibi dinleyip niye kötülüğünü isteyeyim :) Hala bazı arkadaşlarıma garip geliyor bu yıl gelirlerse gitmem demem..99 yılı bile berbattı bunun nasıl olacağını düşünmek istemiyorum..

Her metal dalında zamanın verdiği yaşlanmayla olsun,Metallica gibi ego/para yüzünden olsun onlarca grup var çizgisinden çıkan ama bu kadar eleştirilmesindeki asıl pay-%90'lık Metallica hakkında konuşan yeni nesli asla katmıyorum- tabanında bir thrash metal grubu olmasıdır...Thrash metal ve dinleyicisi farklıdır metal içinde bile..

Fan kavramı yaptığı herşeyi destekleme anlamında değildir buna asla katılmıyorum ama asla...Sahnede son derece yırtıcı bir vokalle söylenen AJFA'dan sonra yavşakça uzatılıp kısaltılarak söylenen hiçbir şeyin benim gözümde zerre değeri yoktur..

araştırıpta gelmişşiniz :D :) evet haklı olabilirsiniz tekrar düsününce öyle ama napiim yani metallicanin ztn 80lerin sonlarından kalma parcalarını dinliyorum ben yenileri sevmiyorum dinlemek istemiyorum.. Ama napalım işte ego :) kabullenmek istemiyoruz xD (adıma ve arkadaşlarım adına söylüyorum)
  • 0

#53 Gabjads

Gabjads

Druid Class Mod

• Members
  • 261 İleti

Yazma tarihi: 14 Nisan 2008 - 08:02 ÖS

anlamıyorum insanları metal dinleyince büyüyolar kutsallaşıyorlar sanki. çoğu ben metalciyim demek için zorla Children of Bodom dinliyor. ya zorla müzik mi dinlenir. müzik ruh işidir. bigün açarım Death diskografimi voice of the soul dinler ağlarım... sonraki gün açarım iced earth diskografimi bi sinirlenirim içime kapanırım. yada Pink floydlarımı açarım böyle bir değişik olurum. ruh işidir bu. insanlar anlamıyor bunu deliriyorum ya. şahsen 5. sınıftan beri Death dinliyorum. çoğu kez dinlemiş anlamış ağlamış Chuck Schuldiner gibi bir filozof öldüğü için bunalıma girmiş vs. vs. bir kişiyim. adamın biri geliyor diyorki sen metalden ne anlarsın git blues dinle fergie dinle. evet blues'u da ben dinledim fergie'yi de. hoşuma giden herşeyi dinlerim. hiçbir zamanda müzik dinlerken zorlanmam kendimi kasmam şunuda dinlemeliyim diye. hiçbir zamanda ben metalciyim amon amarth dinledim metalci oldum deathçiyim ben havalarında gezmedim.

insanların dinledikleri müziğe saygı duymalı bence. punk müzikten nefret ederim. ama bi insan gelip ben punk müzik dinliyorum punkta bu böyledir şu şöyledir diyince saygı duyar insan. en azından özenmemiştir sallamaz,zorlamaz kendini o müziği yaşar. çok konuştum forum sakinleri kusra bakmayın. bu yazıdanda metalci falan diye yorum çıkarmayın. sevdiğim müziği dinliyorum. insanlar buna metal diyor, blues diyor. baya bişi diyen var. okuyan herkese teşekkürler.
  • 0

#54 Azagthoth

Azagthoth

Centurion

• Members
  • 998 İleti

Yazma tarihi: 09 Mayıs 2008 - 06:55 ÖS

anlamıyorum insanları metal dinleyince büyüyolar kutsallaşıyorlar sanki. çoğu ben metalciyim demek için zorla Children of Bodom dinliyor. ya zorla müzik mi dinlenir. müzik ruh işidir. bigün açarım Death diskografimi voice of the soul dinler ağlarım... sonraki gün açarım iced earth diskografimi bi sinirlenirim içime kapanırım. yada Pink floydlarımı açarım böyle bir değişik olurum. ruh işidir bu. insanlar anlamıyor bunu deliriyorum ya. şahsen 5. sınıftan beri Death dinliyorum. çoğu kez dinlemiş anlamış ağlamış Chuck Schuldiner gibi bir filozof öldüğü için bunalıma girmiş vs. vs. bir kişiyim. adamın biri geliyor diyorki sen metalden ne anlarsın git blues dinle fergie dinle. evet blues'u da ben dinledim fergie'yi de. hoşuma giden herşeyi dinlerim. hiçbir zamanda müzik dinlerken zorlanmam kendimi kasmam şunuda dinlemeliyim diye. hiçbir zamanda ben metalciyim amon amarth dinledim metalci oldum deathçiyim ben havalarında gezmedim.

insanların dinledikleri müziğe saygı duymalı bence. punk müzikten nefret ederim. ama bi insan gelip ben punk müzik dinliyorum punkta bu böyledir şu şöyledir diyince saygı duyar insan. en azından özenmemiştir sallamaz,zorlamaz kendini o müziği yaşar. çok konuştum forum sakinleri kusra bakmayın. bu yazıdanda metalci falan diye yorum çıkarmayın. sevdiğim müziği dinliyorum. insanlar buna metal diyor, blues diyor. baya bişi diyen var. okuyan herkese teşekkürler.

çok güzel yazmışsın hayatımda 3 kez dinlediğim müzik türünde gelişen olaylar yüzünden ağladım

1- Chuck gibi bir filozof öldüğü için
2- Immortal dağıldığını açıkladığında
3- Dimebag gibi bir dehayı kaybettiğimizden.

bunun dışında Vibeke'ye evlenme teklif etmiş adamım (norveççe e-mail atmıştım, gençlik işte :)) ama cevapsız kaldı teklifim oysa evlenip adını aybüke yapsakdık fena mı olurdu :cry:

sevdiğim grup ve parçalardan yazmak için zamanım olmadığından şimdilik burada kesmek zorundayım takip edilesi başlıklar arasına alıyorum kendisini fırsat buldukça yazarım bol bol.
  • 0

#55 darkesthour

darkesthour

Lieutenant General

• Members
  • 1.952 İleti

Yazma tarihi: 22 Mayıs 2008 - 11:58 ÖÖ

Arkadaşlar bana bayan vokali olan ve Heavy Metal yapan
eski / yeni farketmez bildiğiniz grupları söyleyebilir misiniz?

tek istediğim, arka fonda böğüren birileri olmadan,
sadece bayan seslerinin olduğu, birkaç grup.. şarkı...

ve evet evanescence'nin bu grupların içinde olduğunu düşünmüyorum...

nightwish, within temptation, after forever gibi gruplar
bence gothic/semfonik metal'e giriyor...

benim aradığım, arzuladığım ise heavy metal... :D

çok şey mi istiyorum???
  • 0

#56 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 22 Mayıs 2008 - 12:25 ÖS

hem heavy metal olsun, hem brutal vokal olmasın diyince zaten kafadan bir cok grubu kesip atmıs oluyorsun. bahsettigin nightwish, withing temptation, evanescence vb bunlar da zaten senin de soyledigin gibi degil.

aklıma istedigin tarza en yakın ve uygun olan Doro geliyor.

ha dersen ille de hatun vokal olsun, sana tarzları farklı olan en azından deneyebilecegin grupları sayabilirim, bir kısmını zaten bildigini tahmin ediyorum.

guano apes, the gathering, arch enemy, kidney thieves, flyleaf, lacuna coil, liv kristine, theatre of tragedy, epica vs..
  • 0

#57 darkesthour

darkesthour

Lieutenant General

• Members
  • 1.952 İleti

Yazma tarihi: 22 Mayıs 2008 - 04:30 ÖS

haklı olabilirsin dostum..
bu grupların yarısını biliyorum... diğerlerini de duymuştum...
dinleyebilirim...

benim aradığım, gothic olmayan, hafif olmayan,
hızlı, güçlü bir kadın sesi....

Tarja (Nightwish) gibi hafif, kulağa hoş gelen süper bir şey aramıyorum...
gerçi "over the hills and far away" şarkısı baya başarılı
ama tam olarak aradığım bu değil...
açıklayamıyorum ne istediğimi...

sert birşeyler istiyorum...

neyse Doro'dan başlayarak bilmediklerimi dinlemeye başlayacağım abi
verdiğin değerli bilgiler için çok saol :)

Edit: Tekrar düşündüm de "Guano Apes" te baya iyiydi.. aradığım o olabilir...
The Gathering'i de çok duydum.. Doro'dan sonra onu deniycem...
  • 0

#58 soulburn

soulburn

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 1.285 İleti

Yazma tarihi: 22 Mayıs 2008 - 05:08 ÖS

girls school diye eski kız grupları da var bu arada.

ha bi de kittie geldi aklıma. ayrıca walls of jericho, otep'i de ekliyeyim.
  • 0

#59 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 22 Mayıs 2008 - 05:57 ÖS

flyleaf-cassie
arch enemy-we will rise
guano apes-open your eyes
epica-cry for the moon
bunlar verilen grupların beğendiğim şarkıları. Tabi sağdan soldan duyduğum popüler parçalar öyle tek tek her şarkıya bakıp bu güzel demedim :D
  • 0

#60 psyko

psyko

Scout

• Members
  • 613 İleti

Yazma tarihi: 24 Mayıs 2008 - 12:12 ÖS

Arkadaşlar bana bayan vokali olan ve Heavy Metal yapan
eski / yeni farketmez bildiğiniz grupları söyleyebilir misiniz?

tek istediğim, arka fonda böğüren birileri olmadan,
sadece bayan seslerinin olduğu, birkaç grup.. şarkı...

ve evet evanescence'nin bu grupların içinde olduğunu düşünmüyorum...

nightwish, within temptation, after forever gibi gruplar
bence gothic/semfonik metal'e giriyor...

benim aradığım, arzuladığım ise heavy metal... :D

çok şey mi istiyorum???

arch enemy dicem ama pek kadına benzemiyo angela'nın sesi:D
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı