İçeriğe git

Resim
- - - - -

Alliance ve Horde Armaları

• Please log in to reply
Bu konuya 36 yanıt gönderildi

#1 Khellix

Khellix

Senior Sergeant

• Members
  • 157 İleti

Yazma tarihi: 17 Ekim 2010 - 04:49 ÖS

Alliance Genel Arması;

Resmi ekleyen

İnsanlar-Aslan ve güller(insanların cesaretini ve asaletini sembolize ediyor,ayrıca Aslan stormwindin sembolü)

Gece Elfleri-Çapraz elf okları ve sağdaki Hippogryp

Cüceler- Çekiç ve örs,Ironforge cücelerini,Soldaki Gryphon ise Aerie peak'in Wildhammer Cücelerini

Gnomelar-Altdaki Çarklar Gnome'ları (mühendislik,mekanikde zekaları ve başarıları dolayısıyla)

Cesaretin Sembolü;

Resmi ekleyen

İnsanların ırksal ikonudur.Cesareti ve azmi sembolize der.Armadaki kalkan, düşmüş Lordaeron kralığını gösterirken,kılıçlar ve altın aslan işlemeli çekiç,Stormwind Kralığının cesaretini işaret eder.

Bilgeliğin Sembolü;

Resmi ekleyen

Gece elflerinin ırksal ikonudur.Uzun yaşamdan ileri gelen bilgiyi ifade eder.Baykuş kafası,gardiyanların miğferini sembolize ederken,Ay görünümündeki Glaive'lari(kılıçları)
ve yarım ay sembolü,Elune'ya olan inancı gösterir.Çapraz oklar,kara tüyler,kalkan ve tüylerle zenginleştirilmiştir.

Ocağın Sembolü;

Resmi ekleyen

Cücelerin ırksal ikonudur.Metalurji'deki Kararlılık ve yeteneği sembolize eder.Büyük maden ocağınına atıf yaparcasında,örs ve çekiçle gösterilir.Kanatlar,Wildhammer klanını temsil eder.Capraz şimşekler,Titan Aman'Thul'u ifade eder.

Teknolojinin Sembolü;

Resmi ekleyen

Gnome'ların ırksal ikonudur,yaratıcılık ve teknoloji üzerindeki yeteneği sembolize eder.çapraz ingiliz anahtarları; gem taşını kavrayan ucu açık cıvataları sıktırır ve özenle süslenmiş dişliden oluşan kalkanıda sıkarlar.

Argus'un Sembolü

Resmi ekleyen

Drenei'ların ırksal ikonu,Argus'dan kaçısı ve Naaru'nun yardımını anlatır.Ortadaki altın mühür,Gift of the Naaru(Naarunun hediyesini) ve mor arklara bağlı mor taşlar ise Naarunun teknolojisini ve kıymetli taş yapmakdaki ustalığını gösterir.Parçalanmış kalkan ise,Dreanor'u temsil eder.(outland).

-----

Horde'un Genel Sancağı

Resmi ekleyen

Orklar-Ortadaki hanedan sembolü
Tauren-Boynuzlar,asılı elbise ve Tüyler
Forsaken-zincirlenmiş kemikler
Trolller-Tahtadan ve mor maskeler

Savaş Sembolü

Resmi ekleyen

Savaşcının doğasını ve yiğitliğini sembolize eder.Armadaki ana unsur,Horde'un da armasında yer alan kalkanın üzerindeki figürlerdir.Kurt Başları,Frostwolf Klanı ve orkların kurtlarla olan yakınlığını gösterirken, vahşi çift kanlı savaş baltalarıda kalkana eşlik eder.

Doğa Ananın Sembolü

Resmi ekleyen

Earth Mother(Doğa Anaya) olaran inancı sembolize eder.Gerdirilmiş deri ve kanlı toynak izinden damga Bloodhoff kabilesini temsil eder.Kalkandaki Odundan oluşan barış çubuğunın yanında armanın geri kalanında tauren şeflerinin savaş kılıçları vardır. en üste ise şamanizmi sembolize eden oyulumuş totem vardır.

Izdırabın Sembolü

Resmi ekleyen

Forsakenların ırksal ikonudur.Undead Vebasından çektikleri ızdırabı sembolize eder.İkonun ana öğesi,Porselenden yapılmış,Mor gözyaşları döken Slyvanas Windrunnerdır.3 Okla süslenmiştir,1 tanesi kırıktır.Kırık ucun yerinde,ölümü sembolize eden kuzgun kafası vardır.

Gölgelerin Sembolü

http://images4.wikia...-TrollCrest.jpg

Trollerin ırksal ikonudur,Karanlık loa'lara tapınma ve gölgeli voodoo büyülerini kullanmayı sembolize eder.3'lü mızrağın üzerinde Uzun dişli Tiki maskeleri ise Darkspear kabilesini gösterir.Çapraz çizgili kara derili kayışlar,mızrak sapları ve tahtadan yapıma değnekler çeşitli fetişleri gösterir,simyacılıkla ilgili çeşitli karışımlar ve voodoo bebeğini göze çarpmaktadır.

Kanın Sembolü

http://images2.wikia...on_of_Blood.jpg

Blood Elflerin ırksal sembolüdür.3.Savaşdaki düşüş ve yükselişlerini sembolize der.En tepedeki kan damlası,Scourge karşında düşen kardeşlerini ifade eder.Kalkandaki anka kuşu ise,Quel'thalas'ın hayatda kalması ve yeniden dirilmesini gösterir.Altın yapraklar ise Eversong Ormanı temsil eder.

------------------------------------
Edit,Yeni Armalar Bunlar

Gilneasın Sembolü

http://images4.wikia...orgen_crest.jpg

Worgenlerin ırksal arması,tahta kalkan kurt pençeleri tarafından yarılmıştır.Kalkanın tepesinde kurt kafatası ve kabilesel kolye mevcutdur,Kalkanın kenarlar güllerle,sarmaşıklarlarla ve fenerle süslenmiştir bu ögeler gilneasdaki ortak görüşleri yansıtır,küçük kurt kafası gül dallarına asılıdır,bir parça parşomenin içinde kurt kafası imgesi ve tanımlanamayan yazılar kalkana monte edilmiştir.Ortadaki rune yazısının sırrıda meçhuldür.

Kezanın Sembolü

http://images1.wikia...oblin-Crest.jpg

Goblinlerin endüstriyel teknolojilerini ve zekalarını yansıtmaktadır.Sembolin ortasındaki goblin çehresi,ırkı temsil ederken,dışarı açılan ve kıvrımlı borular(egsoz boru sistemi) endüstriyel teknolojiyi yansıtmaktadır,tepedeki yeşil lamba zekalarını sembolize eder.Çift ingiliz anahtarı mühendislikteki yeteneklerini anlatır. Gözden kaçmaya müsait olan unsur suratdaki altın diştir bu da goblinlerin aç gözlülüklerini ifade eder,tahta kalkan semboldeki metafordur yani goblin ekipmanlarının tehlikesine işaret eder,çünkü semboldeki roketli sistem çalışdığında borulardan alev çıkacak ve ilk yakacağı şey tahta kalkan ve dolayısıyla goblinin kendisi olacaktır.

Mevcut eski Diğer Armalar;

Scourge'in Arması

http://www.wowpedia....courgeCrest.jpg

Lorderonun Sembolünün çarpıtılmış versiyonu,İnsan çekiçleri Lichking soğuk kavrayışı ve Lorderona getirdiği yıkımı ifade eder,Ortada Frostmourne göze çarpmaktadır.

Genel Bilgi;(Ölü Hizmetkarlar)
Scourge,3 ana undead grubunun dünya çapında en yaygın olanırdır.[Diğer ikisi Scourge'dan koparak Horde'un Forsakenları ile özgürlüğüne kavuşan Death Knightların organizsayonu Knights of the Ebon Blade'dir].Burning Legion'ı istilasının öncü olmak için oluşturulmuşlardır,bir kaç başarısız denemeden sonra,Scourge şeytani efendileri Lejondan kurtulmuş,korkulan efendileri Lich King'in hakimiyeti altına girmişlerdir.Etkileri Northrend,Plagueland ve Kuzey Lordaeronda ve Güney Quel'thalasda ve hatta Kalimdorun bir kısmında yayılmıştır.Belkide Azeroth'un gördüğü en büyük tehlikelerden biri haline gelmiştir.

Lanetin Arması

http://www.wowpedia...._the_Damned.jpg

Arma Hakkında herhangi bir detaylı bilgi yok,onun yerine genel hatırlatma,bilmeyenlerede aktarma adına kısa bir bilgi
vermek istedim.

Cult of the Damned;(Genel Bilgi)

Lich King'in yaşayan hizmetkarlarıdır,Üyeleri coğunlukla insanlardan oluşmakda fakat çeşitli ırklarıda bünyesinde barındırmakdadır,Scourge'in Burning Legion'a bağlı olduğu sıralarda 3.savaşın başlarında oluşturulan bu kültün, Lorderonun yakınlarında faaliyetlerine başladığı bilinmektedir.Kültün kurulma aşaması Lich King Ner'zhul buzlu tahtında hapis oluşu,insanlara telapati kurarak ulaşması,güç için orkları,insanları ve elfleri ayartmaya çalışmasının eseridir.Amaçları doğrultusunda kayda değer ilk başarısı,Baş Lich olacak İnsan büyücüsü Kel'Thuzad'ın külte kazandırılması ve Lanetin kültünün lideri yapılmasıdır.Kültün üyeleri undead olmayı çok arzulamaktadırlar,hayatdadırlar Çünkü,Undead olmak onlar için bir onurdur ve bunu hak etmeleri gerekmektdir.İkincisi yaşayan canlılar olarak Horde ve Alliance meskenlerinde casusluk yapma imkanlarına sahiptirler,ücüncüsü canlılar arasına sızdıklarından canlılardan tarikata yeni üyeler çeker ve yetiştirirler bu yeni üyeler ya Lanetlilerin Kültüne ya da Scourge dahil edilir.

Konu Khellix tarafından 03 Mart 2011 - 04:58 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 1

#2 Itachi

Itachi

Knight Lieutenant

• Members
  • 839 İleti

Yazma tarihi: 17 Ekim 2010 - 04:56 ÖS

çok güzel bir paylaşım olmuş ellerine sağlık
  • 0

#3 dahasonra

dahasonra

First Sergeant

• Members
  • 293 İleti

Yazma tarihi: 17 Ekim 2010 - 05:31 ÖS

:) süper ya
  • 0

#4 altair_tyraen

altair_tyraen

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 20 İleti

Yazma tarihi: 17 Ekim 2010 - 05:34 ÖS

Lordaeron sembolü Forsaken'lar tarafındanda yer yer kullanılıyor. Sonuçta onlarda ölmüş Lordaeron'lular.
  • 0

#5 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 17 Ekim 2010 - 05:38 ÖS

Sanırım yeni olduğu için goblin ve worgen ikonları hakkında bilgi yok....
  • 0

#6 lordar

lordar

Knight Lieutenant

• Members
  • 491 İleti

Yazma tarihi: 17 Ekim 2010 - 05:48 ÖS

Lordaeron sembolü Forsaken'lar tarafındanda yer yer kullanılıyor. Sonuçta onlarda ölmüş Lordaeron'lular.

Arkadaşlar bana Lordaeron şehrinin girişindeki bayraklar dışında(kaldıki bu bayraklar Menethil Hanedanı döneminden kalma) Forsaken'in Lordaeron bayrağını kullandıkları biryer gösterin.Yıllardır bu oyunu oynuyorum Forsaken'in bu sembolü kullandığını görmedim.Bu sembol sadece Forsaken'in yerleştiği eski Lordaeron binalarında var.Forsaken kendi yaptığı bina ve ordusunda sembol olarak bunu kullanmıyor.

Yinede bu oyun büyük bir oyun yanılıyorda olabilirim.Eski Lordaeron yıkıntıları dışında Forsaken'in özellikle bu sembolu kullandığını görürseniz lütfen buraya koyun.
  • 0

#7 Khrunk

Khrunk

General

• Members
  • 2.195 İleti

Yazma tarihi: 17 Ekim 2010 - 05:51 ÖS

@lordar tam böyle bir şey yazacaktım ben de. Ben de hiç hatırlamıyorum, Undercity nin girişi dışında bu bayrakları.
  • 0

#8 Xae

Xae

Champion

• Members
  • 1.095 İleti

Yazma tarihi: 17 Ekim 2010 - 05:54 ÖS

Belf ve Dwarf armaları favorim
  • 0

#9 lordar

lordar

Knight Lieutenant

• Members
  • 491 İleti

Yazma tarihi: 17 Ekim 2010 - 05:56 ÖS

@lordar tam böyle bir şey yazacaktım ben de. Ben de hiç hatırlamıyorum, Undercity nin girişi dışında bu bayrakları.

Bence bu bayraklar sadece eski krallığın hatırasını oyunda yaşatmak için orada duruyorlar.
  • 0

#10 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 17 Ekim 2010 - 06:00 ÖS

Belkide maneviyat için ordada asılı olabilir.Bir zamanların anılarını canlı tutmak için....
  • 0

#11 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 17 Ekim 2010 - 09:42 ÖS

Ellerine sağlık
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#12 fartboy

fartboy

Üye

• Members
  • 303 İleti

Yazma tarihi: 22 Ekim 2010 - 05:44 ÖS

Tebrik ederim.Belkide uzun bir süredir açılmış en 'anlamlı' konu olmuş.Samimiyetle söylüyorum
  • 0

#13 predator09

predator09

Centurion

• Members
  • 906 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 22 Ekim 2010 - 05:56 ÖS

Izdırabın sembolü favorim.
  • 0

#14 Darth Revan

Darth Revan

Senior Sergeant

• Members
  • 157 İleti

Yazma tarihi: 22 Ekim 2010 - 08:09 ÖS

Dalarana gidin,ortadaki Ashbringer heykelinin yanındaki orc grunt heykeleini bulun, elindeki kalkana bakın(Forsaken Lordaeron simgesiyle gösteriliyor).Ayrıca benim bildiğim Aslan tüm insanların simgesi.WC3 te utherde ve Arthastada aslan sembolleri vardı.
  • 0

#15 lordar

lordar

Knight Lieutenant

• Members
  • 491 İleti

Yazma tarihi: 23 Ekim 2010 - 12:03 ÖÖ

Dalarana gidin,ortadaki Ashbringer heykelinin yanındaki orc grunt heykeleini bulun, elindeki kalkana bakın(Forsaken Lordaeron simgesiyle gösteriliyor).Ayrıca benim bildiğim Aslan tüm insanların simgesi.WC3 te utherde ve Arthastada aslan sembolleri vardı.

Baktım az önce haklısın.O kalkan Grand Marshal-High Warlord silahları döneminden kalma.Büyük ihtimalle Forsaken sembolu oraya sığmadığı için kullanıldı.

Dediğim gibi varsada çok nadir.
  • 0

#16 Cloudblood

Cloudblood

Centurion

• Members
  • 858 İleti

Yazma tarihi: 23 Ekim 2010 - 01:35 ÖS

Ellerine sağlık çok güzel bir çalışma olmuş. Her ırk kendini simgeleyen şeyler kullanmış. Oyundaki diğer ikonları da yaparsan çok makbule geçer.
  • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#17 altair_tyraen

altair_tyraen

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 20 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2010 - 10:36 ÖS

Izdırap sembolü en güzel bence
  • 0

#18 Forsaken Tuty

Forsaken Tuty

Üye

• Members
  • 4 İleti

Yazma tarihi: 09 Ocak 2011 - 01:08 ÖS

Forsakenları bir kez daha sevdim.Ayrıca bu konu çok güzel olmuş.Tebrikler harika çalışma.
  • 0

#19 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 09 Ocak 2011 - 01:48 ÖS

Forsaken armasından etkilendim.. Güzel çalışma..
  • 0

#20 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 09 Ocak 2011 - 02:18 ÖS

güzel çalışma. tebrik ederim.

Yeni gelen armalar ve bazı özel armaların bilgilerinide daha sonra buraya eklerseniz çok güzel bir bilgi arşivi olur. Basit, küçük ama anlamlı bir bilgi arşivi. :) Oyunda pek çok bayrak var ve ırkların bayrakları dışında pek bilinen yok. Devamını şahsım adına bekliyorum. :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı