İçeriğe git


Resim
- - - - -

Blizzard


  • Bu konu kapalı Konu Kapalı
Bu konuya henüz cevap yazılmadı

#1 wormer

wormer

    Saygın Uye

  • Saygın Uye
  • 769 İleti

Yazma tarihi: 04 Mart 2008 - 12:56 ÖS

Merhaba Arkadaşlar;

Posted Image

Bu haberi Blizzard dan hakettiği müşteri hizmetlerini alamayan arkadaşlarım adına yazıyorum. Yazıyı kısaca özetlemek gerekirse son zamanlarda artan hack olayları yüzünden Türk WoW oyuncularının mağduriyeti hakkındadır. Blizzardın bu konuda tepkisiz ve çözümsüz kalması akıllarda büyük bir soru işareti bırakıyor !

Olay genelde şu şekilde gelişiyor: Öncelikle normal şekilde heyecanla Account unuza giriş yapmak için oyunu açıyorsunuz. Kullanıcı adınız ve şifrenizi girdikten sonra yanlış şifre olduğuna dair ilk uyarıyı görüyorsunuz tekrar deneme yaptığınızda şifrenizin gerçekten değiştirilmiş olduğunu anlayarak, Account Management bölümünden giriş yaparak şifremi unuttum sekmesini kullanarak, yeni şifrenizi mail adresinize istiyorsunuz. Yeni şifrenizi alıp oyuna giriş yaptığınızda hiç hoş olmayan bir görüntü ile karşılaşıyorsunuz. Characterinizin soyulmuş ve tüm emekleriniz gittiğini görüyorsunuz. Oyun içinde hemen bir ticket açıyor GM nin size wisp ile geri dönmesini bekliyorsunuz. Sonra GM nihayet size wisp ile sormaya başlıyor: Nasıl oldu, sorunun nedir? Sizde durumunuzu anlatıp mağduriyetinizi aktarıyorsunuz. GM gayet ilgili ve anlayışla gerekli araştırmayı yapacağını ve durumu kontrol edeceğini söylüyor. Teşekkür edip emeklerinizi geri alacağınızı düşünüyorsunuz. Bir sonra ki oyuna giriş denemenizde ya “ACC Closed” yada “ACC Suspended” uyarısı ile karşılaşıyorsunuz e-mailinizi kontrol ettiğinizde ACC nizin iptal edildiğini veya kapatıldığını sebebin ise yaptığınız “Involvement in online trading activities” yani “Online ticaret aktivitesi” olduğunu öğreniyorsunuz.

Blizzard a yazdığınız hiç bir e-mail den cevap alamadığınız gibi Blizzard ın ücretsiz telefon danışma hatlarından da faydalanmanız mümkün olmuyor çünkü Türkiye de oyuncu sayısı ciddi bir rakama ulaşmasına rağmen Blizzardın müşteri hizmetleri yok. Evet arkadaşlar şu an bu şekilde mağdur durumda kalan Türk WoW oyuncularının sayısı epey çoğalmış durumdadır. Sitemizin bu konuda yapacağı mücadele ise ilk olarak bu haberle başlamış bulunmaktadır. Blizzard ile yapılacak görüşme ve yazışmaları takip edebilmek için forumlarımızı takip edebilirsiniz.

Unutmayın bu olay bir gün hepinizin başına gelebilir ve aynı şekilde hepinizi mağdur edebilir…

WoW-Türk Yönetim
  • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı