İçeriğe git

Resim
- - - - -

Goldrinn ve Worgen Druidliği -Troll Druidliği Tezi

• Please log in to reply
Bu konuya 31 yanıt gönderildi

#1 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 22 Ekim 2010 - 08:19 ÖS

Goldrinn:
Resmi ekleyen
Goldrinn,orkçada La’gosh olarakta bilinen,güçlü Kadimlerden(Ancients) biriydi.Savaş alanında gaddarlığı ile ünlüdür. Yanan Lejyon’un ilk istilası sırasında yaklaşık 10.000 yaşlarındaydı.Kurt-Tanrı Yanan Lejyon’un istilasından önce binlerce iblisi öldürmüştür.Elder’thalaslı Geceelflerini şehirde Yanan Lejyon’a karşı koymalarına yardım etmiştir.Savaş sona erdiğinde birden ortadan kayboldu ve kimse onu bir daha göremedi.
Onun efsanesi Elfler,Troller,Cüceler ve goblinlere kadar uzanı-her halk efsaneyi kendine göre uyarlamıştır ama her ulusun efsanesinde boyun eğmeyen,yardım sever,gaddarca savaşan bir tanrı olarak tasvir edilmiştir.

Tırpan Druidleri(Druid of Scythe)
Şimdi Goldrinn’den söz ettikten sonra Tırpan Druidleri(Druid of Scythe) hakkındada biraz konuşmak gerekir.Bu druid grubu Goldrinn’in yolunu izler.Bu şekil-değiştirenler yabani worgen şekillerine bürünmeye başladılar sonuçtada akıllarını yitirdiler.Buradan çıkacak sonuç ise worgen laneti eski formlarına dönemeyen Geceelfleri olabilir ama Ur’un kitabı beni yalancı çıkarıyordu Worgenlerin başka bir gezegene ait bir ırk olduklarını yazıyordu.Şimdi Worgenler için iki tez var Ur’un kitabına göre başka bir gezegenden gelen zebaniler olduğu Tırpan druidlerine((Druid of Scythe) göre de eski formlarına dönemeyen Geceelfleri olduğu konusunda.Ama biraz daha araştırma yapınca gerçekler su yüzüne çıkmaya başladı.Bu kontrollerini yitirmiş eskiden geceelfi olan worgenlerini diğer druid grubları hapsetmeye karar verdi.Diğer druidler worgenleri yakalayıp bir başka bir diyara açılan bir ağacın içine tüm worgenleri mühürlediler.Ama bizim meraklı Ur’umuz bu yaratıkları araştırdı ve arkasında çeşitli dökümanlar bıraktı.Bu dökümanları ele geçiren Argual ve Velinde Yıldızşarkısı Elune'nin tırpanını kullanarak mühürlü worgenleri hapishanelerinden çıkardı.Ama worgene dönüşen geceelfler arkalarında Solmuş Günlük(Faded Journal) adında bir belge bıraktılar.Gilneas’a saldıran yabani worgenlerin birisinin üstünde bu günlüğe rastlandı.Bu belgede Malfurion’a kendi druid yolunu kabul ettirmeye çalışmaları ve aralarında geçen tartışmalar var.Yani Cataclysm’e kadar bildiğimiz Worgenlerin başka dünyadan gelen bir ırk olduğu yalan çıkıyor.Worgenlerin ataları Geceelfleridir.
Aynı Avian’a ve Harpylerde olduğu gibi bu şekil değiştirenlerde eski formlarına dönememiş.

Solmuş Günlük

Birinci Gün
‘’Bir druidin armağını özgürlüğüni kucaklamak ve doğanın tüm görünüşlerini keşfetmektir.’’ Malfurion sıklıkla bu sözcükleri söylerdi.Bu görüşü gerçekten yaşadığına inanacak kadar aptaldım.Henüz benim Shan’dom özgürlünu püskürtürken,Beni küçük düşürdü benim druidlerimin formlarını yasakladı.Gizli mekanımızda pratik yaparken bizi keşfettiğinde,Beni hala büyük kızgınlıkla geri çağrabilir.

‘’Bu form kontrol edilemez.Seni tüketecek ve hepimizi tehlikeye atacak’’
Malfurion’un cehalet ile aldığı karar bizi çileden çıkarıyordu.O kadim kutrun ruhu anlamaz mı?Bana ve kardeşlerime Goldrinn tarafından verilen lutfu?Biz onu seçmedik.O bizi seçti.Arkamızı dönüp doğanın kendisinden kaçınmak.
Irkımız alçak satyrlar iler savaşırken Malfurion bizi redetti,böyle zamanlarda bu sadece bana acı verdi.Bir çok druid onun savaşın gelgitinde ırkımızı destekledi.
Artık çok önemli değil.Bugün ben ve kardeşlerim vahşi doğada yeniden yaşama başlamak için geceelfi toplumundan ayrılacağız.Biz shan’domuzun inancı ile hatalı olduklarını göstereceğiz ve Goldrinn’in ruhunun kontrol edilebildiğini kanıtlayacağız.

7.Gün:
Ormanın kalbinde yeni evimizi oluşturduğumuzdab bu yana yedi gece geçmişti.Bizim form liderimiz,Renthel toplumumuzun sorumluluğunu aldı,onun bilge liderliği altında sonundan gerçek özgürlüğü buldum.Goldrinin azıdişini yerleştirdiğimiz yıkık bir ağaç kökünde her formlarımızı uygulardık.Onun güzelliğinin düşüncesi….sadece onun varlığı beni güçlendiriyor görünüyordu.Bazı zamanlarda merak ediyorum,beklide kadim kurt bu kalıntısını(azı dişi) bırakmasının nedeni dünyada onun formunu takip edenler için bir hediyedir.Bu gecelerde benim içimiyenilenmiş bir inanç ile yeteneklirimi goldrinin ruhuyla doldurdu.Malfurion sık sık bunun tehlikeli olduğunu söyledir ama yanıldığını kanıtladık.

12.Gün:
Bu gece bir tartışma vardı.Thaldrus adındaki druid Renthel’in liderliğine karşı çıktı ve yeni lider olmak istedi.Ve iki druidde kendi formlarında(worgen formu) tartışmaya karar verdi.Thulgus Renthel’in üstüne atılına ve yere çiviliyene kadar birbirlerinin çevresinde sanki sonsuza kadar döndüler,ağızları salyalar akıyordu ve dişlerini gösterdiler.Renthel onurluca yenilgiyi kabul etti ve ve daha fazla şiddet yaşanmaması için liderliği bıraktı.Keşke Malfurionda bu akşam Renthel ve Thaldrus arasında yaşanan saygınlığa tanık olabilseydi.

23.gün:
Garip bir olay yaşandı.Kardeşlerim gün boyunca formlarında daha fazla zaman geçirmeye başladı.Birçoğu formlarına hakim olmayı bir gereklilik haline getirdi,lakin ben yegane sebep olduğunu hissetmiyorum.
Bir dürtü,ilksel kaynaklı,benim içimde büyüyor.Sadece formuma büründüğüm zaman tatmin edebildiğim bir arzu.Diğerlerininde bu arzuyu hissetiğinden korkmaya başladım.

28.gün:
Bu gece,iki ayı altında,vahşi doğada formumuza girmeye cüret ettik ve üç geyiği katlettik.Kardeşlerim ve ben Öyle açlıktan ölmüştük ki,yaratıkları kolayca parçalara ayırdık,yemek yerken birbirimizi pençeledik ısırdık…Geyiğin kanlı etine dişlerimi geçirdiğimde Euphoria üstüme yıkıldı.Ben açlıktan ölmeseydim bile ,yarıtığı mideme doldurmak beni tatmin ederdi.

38.Gün:
İlk kez formumuzda 7 gece kadar kaldık. Bir geceden diğer geceye , kurtlar gibi yaşadık.Form liderimiz Thaldrus Gece Elfi bedenlerinin zayıf olduğunu söyledi.Herkes ona güvendi.Herkes onu takip etti.Eğer bana söylesiydi,beni öldürmesine izin verirdim.
Goldrinn’in ruhu bizi tüketmişti. Fighting it feels just as wrong as giving in.

42.gün:
Hala ağzımda liderimiz Thaldrusun kanının tadı var.Detayları tekrar edemem.Tek hatırladığım Thaldrus’un Goldrinn’in dişini düşen bir ağaçtan alması.Onu yakaladı inine sürükledi…..
<Günlüğün bu yaprağı kan lekeleri yüzünden okunaksızdır>
Thaldrus dışarı çıkması iki gününü aldı.Bekledik.Azı dişleri,pençeleri ve rane dağılmıştı.Kürkü ve eti her yerdeydi.Sadece kemirilmiş kemikler kalmıştı.
Artık bir liderimiz yoktu.

52.gün:
Üstünden çok zaman geçmişte ve nihayet tekrardan talihin yüzüme güldüğüni hissettim.Beş gece önce,Diğer form üyelerini aramak için inimden çıkmıştın.Yakında başka bir şey keşfettim,başkabirini.Kokusu tanıdığım gece elfi Ralar Fangfire’a aitti,malfruion’un druidlerinden.Onun çevresini sardık,lakin davetsi misafir çevresini tutmuştu.Gecelfi formunda olmasına rağmen,Onda herhangi bir korku belirtisi sezmedim.(koklamadım).Onun kibri tamamen çileden çıkarıyordu.
Öfkeli üç kardeşim Ralaar’a saldırdı ve yeni gelen şekil değiştirdi,küçük bir eforla bize karşı koydu….ama henüz kardeşlerimi öldürmedi.
O anda onun ile bizim aramızdaki farkı anladın.Biz vahşileşmiştik…yaralı,zayıf,perişan.Ralaar,aksine güçlü haşmetle ve hala Goldrinn’in özüyle doluydu.Hiçbirimiz meydan okumaya kalkışmadığı zaman,Ralaar Geceelfi formuna geri döndü ve konuştu. In a tirade that reminded me of Malfurion, he berated us for becoming mindless animals and squandering what he referred to as the purity of Goldrinn's esence.Hala benim shandom farklıydı,Ralaar bize gerçe kadim kurda ulaşmanın gerçek yolunu öğreteceğine söz verdi.Onun sesinde muazzamn bir öfke hissetim,Haftalar önce kaybettiğim kontrolümü elime aldım.
Teker teker formlarımızı bıraktık.Umuyorum ki kardeşlerimde benim gibi yapmıştır.Bu yeni gelen yabanıcya karşı garip bir yakınlık hissettim.Sanki Goldrinn’in habercisi buradaydı.
Ralar söz verdiği gibi eğitime başladı,Bize ilk adını sormamıza rağmen söyledimi.Kendini Alpha Prime olarak tanıttı.-Gaedrin Aydişi(Moonfand),Form Druidi.

Artık Worgenlerin sırlarını biliyoruz eski bir druid Tarikatıydı.Şanslı olanlar Ralaar Fangfire ile karşılaşıp hafızlarını kişiliklerini geri kazandırlar.Vahşi ve Talihsiz olanları diğer druid grupları tarafından hapsedildiler ta ki Velinde ve Argual zindanlarından worgenleri çıkarana kadar.Aslında ben hala bu vahşilerin kurtarılabileceğini düşünüyorum bakalım cataclysm bize neler gösterecek.

Bundan sonra inceleyeceğim konu Primalizm,Zandali efsanelerinde geçen Raptor Loa gonk olacak.Umarım yazıyı beğenirsiniz.Eski açtığım başlığıda kaldırırsanız burdaki daha düzgün oldu

• 0

#2 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2010 - 12:35 ÖÖ

Troll Druidliği Tezi:
Troll druidliğinden söz etmeden önce Primalistler ve Loalar hakkında biraz konuşmak gerekir.

Loa’lar nedir?
Troller Rahiplik,Şamanizm,Büyücü-Hekimlik,Druidzm,Gölge Avcılığı,Efsun Ustalığı Loa’lardan aldıkları güçler sayesinde yaparlar.Burada Loa’lar nedir sorusu ortaya çıkar.Loalar hakkında çeşitli söylentiler vardır.Bazıları Tanrı oldukları yönündedir,bazıları güçlü Orman ve Hayvan ruhları oldukları yönündedir,bazıları Astral bir düzlemden gelen ruhlar olduğu yönündedir.Hatta bazıları ölen güçlü mojoya sahip troll ruhları oldukları yönündedir. Yüzlerce Loa vardır,sadece belli bir kısmı,bazı kabileler tarafından tapınılır.Fakat pekçoğu Orman Trolleri tarafınan bilinmektedir.Yaşamında büyük olan pekçok troll atası ve ölümü aşmayı başaranlar loa olmaktadır.Fani dünyayla ilgilenmeye devam ederler.

ölmüş herhangi bir atanın ruhu,hatta Terkedilmişlerin Gölge yükselenleri bile loa olarak düşünülebilir.

Mojo nedir?

Troller büyü yapabilmek için kullandıkları enerjinin adıdır.

Gelelim Troll Druidzmine Aslında troller için benim görüşüme göre iki türlü Druidzm var biri sadece Hayvan Krallığı yolunu izleyen aynı Tırpan Druidleri gibi akıllarını yitiren Primaller diğerleri ise Hayvan ve Orman ruhlarını aynı anda kullanabilen kadim rahipler.

Primalizm Nedir?
Resmi ekleyen
Savaşlarda çılgına dönen ve hayvansal bir öfkeye sahip olan savaşçılardır.Bu savaşçılar kendilerini medeniyetten uzaklaştırır ve doğanın bir parçası olurlar.Primalistlere göre herkesin içinde bir hayvan ruhu vardır.Bunu ortaya çıkarmak için İlksel bir öz(Narutodaki kesiş çakrası:) ) toplaman gerekir.Primal olmanın ilk koşullarından biri içindeki hayvanı bastırmayı bilmektir ama çoğu kişi bunu yapamaz.Primaller içlerindeki hayvanla temasa geçtiklerinde yıkıcı bir güç elde ederler.İçindeki hayvanı kontrol edebilenler dönüşüm sırasında ya gözleri ya da uzuvları hayvanlaşır.Ama öfkesine yenik düşenler Troll-Hayvan arası bir görünüm alır ve akıllarını yitirirler.Hayvanlar gibi avlanır ve yaşarlar.Aynı Tırpan Druidlerinin Worgene dönüşüp benliklerini yitirmesine benziyor.

Trollerdeki Druidzmin Kaynağı?
Resmi ekleyen

Troll druidliğinin asıl kaynağının Loalar olduğunu yazımın başında belirtmiştim.Troller çeşitli hayvan ve orman ruhları sayesinde bugunkü Druid güçlerini elde edebiliyordu.Karamızrak ve Kırıkmızrak kabilesinin druidliğide bu hayvan Loa’lardan biri ile temasa geçmesiyle yaşanıyor.Kadim Zandalar imparatorluğu döneminde efsanelerde adı geçen Raptor Loa Gonk sayesinde.Raptor Loa sayesinde Karamızrak ve Kırıkmızrak kabilelerinden uzun yıllar sonra yeniden druidler çıkmaya başlıyor.Gonk Zen’tabra ile bağlantıya geçerek ona ruhlar ile daha farklı bir şekilde bağlantıya geçebileceğini söylüyor.Bu yöntem ile doğanın tüm ruhlarının hizmetine gireceğini anlatıyor.Bu yöntemin Zandalar döneminden beri bazı rahiplerin uyguladığından söz ediyor ve Troller yeniden druidzmi keşfediyorlar.
Resmi ekleyen
ZenTabra

• 0

#3 Cloudblood

Cloudblood

Centurion

• Members
  • 858 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2010 - 06:12 ÖS

Ellerine sağlık çok güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş. Bu trollerin druidliği çok farklı olacak. Daha önce niye iletişime geçmemişler bunlar da şimdi geçiyorlar?
  • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#4 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2010 - 07:41 ÖS

Geçmişteki bazı rahipler güçlere ulaşabilmiş.Örnek vermek gerekirse Zul'aman tanrılarında hayvan Loalar vardı.....
  • 0

#5 Caslouch

Caslouch

Üye

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 39 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2010 - 07:46 ÖS

Güzel bir çalışma sayende birkaç şey öğreniyoruz.
  • 0

#6 fatalistic

fatalistic

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 39 İleti

Yazma tarihi: 25 Ekim 2010 - 12:40 ÖS

paylaşım için teşekkürler her zamanki gibi çok güzel olmuş ellerine,emeğine sağlık yıllardır troll druid hevesiyle yaşıyordum sayende troll druidzmi hakkında bilgi sahibi oluyorum.
  • 0

#7 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 25 Ekim 2010 - 01:07 ÖS

Ben 3-4 yıldır bekliyordum Trollerin druid olmasını hatta bu konuda bir başlık açmıştım çoğu kişi benimle dalga geçmişti ama haklı olduğum artık ortaya çıktı....Hemde yeryüzündeki ilk ölümlü druidlerin Troller olduğu ortaya çıktı.Zandalar İmparatorluğunun tarihini tam olarak bilebilseydik belkide Cenariondan bile eski diyebilirdim ama bilemiyorum.Cenarion ve diğer Kadimler yaklaşık 20 bin yaşında Amani ve Grubashi 16bin yıl önce kuruldu ama Zandalar nezaman kuruldu nezaman Amani ve Grubashi olarak ayrıldığı hakkında malesef bir bilgi yok......
  • 0

#8 Cagrikurt

Cagrikurt

Centurion

• Members
  • 828 İleti
  • LocationIstanbul

Yazma tarihi: 25 Ekim 2010 - 04:35 ÖS

Tabii ki aynı fikirdeyim. Aynı şekilde bende bekliyordum. Bu kadar araştırmacı ve hırs ruhuna devam edebilmen harika. Başkalarının ümitsiz sözlerine aldırmamışsın :P
  • 0

Filozof Murloc der ki;
Aaaaaughibbrgubugbugrguburgle! aka RwlRwlRwlRwl...

#9 Cloudblood

Cloudblood

Centurion

• Members
  • 858 İleti

Yazma tarihi: 25 Ekim 2010 - 04:53 ÖS

Karamızrak(Darkspear) Kabilesi'ndeki rahipler ve rahibeler druidliği bilmiyorları veya zamanla unutmuşlardı. Zul'Aman'a saldırıldığında Amani Trollerinin druidliği kullandığı anlaşıldı(yoksa anlaşılmadı mı) o halde niye bu kadar zaman beklediler?
  • 0

FOR THE HORDE!

#10 keule123

keule123

First Sergeant

• Members
  • 264 İleti

Yazma tarihi: 25 Ekim 2010 - 06:02 ÖS

Genel hikayede kalimdor parçalanmadan önce night elflerin büyük bir imparatorluk kurduğu belirtiliyor fakat night elflerin bu imparatorluğu tüm kıtayı kapsıyormu? Eğer kapsamıyor ise night elfler yaşam kaynağı civarına yerleşmiş ve değişime uğramış troller olabilirmi?
  • 0

#11 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 25 Ekim 2010 - 06:38 ÖS

Corrupt Troller olabilitesi var ama olmayada bilir.....
  • 0

#12 Makaveli

Makaveli

General

• Members
  • 2.038 İleti

Yazma tarihi: 25 Ekim 2010 - 08:56 ÖS

Night Elf`ler sonsuzluk kuyusunun etrafina yerlesmis eski bir zandalar troll kabilesidir.(suan sadece bir teori ama zuldazar oyuna geldiginde rastakhan herseyi acikliyacak). Kulaklarin ve deri rengindeki benzerlikte bu teorinin ihtimalini artiriyor.
  • 0

#13 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2010 - 12:09 ÖÖ

Rastakhan binlerce yıl yaşında değil oda ölümlü bir açıklık getirmesi için Tarihi belgeler Zul'dazarda iyi muhafaza edilmiş olması lazım......Şu anda pek bir belge yok elimizde....Ya yakılmışlar ya kırılmışlar vs....

Night Elf`ler sonsuzluk kuyusunun etrafina yerlesmis eski bir zandalar troll kabilesidir.(suan sadece bir teori ama zuldazar oyuna geldiginde rastakhan herseyi acikliyacak). Kulaklarin ve deri rengindeki benzerlikte bu teorinin ihtimalini artiriyor.

Nelflerin Zandalar değilde ya Orman ya da Karatroll türlerinden biri olduğunu düşünüyorum.Çünkü Nelflerin ilk ortaya çıkışı Amani ve Grubashi zamanına denk geliyor.....
  • 0

#14 Cloudblood

Cloudblood

Centurion

• Members
  • 858 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2010 - 03:50 ÖS

Ben soruma cevap alamadım. Biri cevaplayabilir mi?
  • 0

FOR THE HORDE!

#15 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2010 - 03:49 ÖÖ

Karamızrak(Darkspear) Kabilesi'ndeki rahipler ve rahibeler druidliği bilmiyorları veya zamanla unutmuşlardı. Zul'Aman'a saldırıldığında Amani Trollerinin druidliği kullandığı anlaşıldı(yoksa anlaşılmadı mı) o halde niye bu kadar zaman beklediler?

Anlaşıldı ama Troller druid güçlerini kullanabilmelerine rağmen kendilerini druid olarak adlandırmıyorlardı.Kendilerine Loa Rahibi felan diyorlardı.Adama desen abi sen druid olmuşun ya o ne lan der heralde.Druidzm olduğu halde bu adla anılmıyor......En mantıklı açıklaması....

Zentabra'nın bir diyaloğunda şöyle diyordu:

''Voljin bizi uzun zamandır bekletiyordu'' bu uzun zamandan Kasıt Durator'a göç mü yoksa adadan kaçışlarımı ya da Zu'aman Tanrılarından sonra mı bilinmez.....
  • 0

#16 fatalistic

fatalistic

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 39 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2010 - 10:43 ÖÖ

Genel hikayede kalimdor parçalanmadan önce night elflerin büyük bir imparatorluk kurduğu belirtiliyor fakat night elflerin bu imparatorluğu tüm kıtayı kapsıyormu? Eğer kapsamıyor ise night elfler yaşam kaynağı civarına yerleşmiş ve değişime uğramış troller olabilirmi?

oyun geneline bakarsak eski n.elf kalıntıları hep kalimdor kıtasında var ek da görmedim fakat şöyle bir durum söz konusu olabilir yıllar geçmiş kalıntılar kaybolmuştur belki ek deki wow dünyasında her şey mümkün ama öyle bir şey olduğunu sanmıyorum şu n.elf mi troll den çıktı,troll mü n.elf ten çıktı bir açıklığa kavuşsa da bizde rahatlasak :)
  • 0

#17 keule123

keule123

First Sergeant

• Members
  • 264 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2010 - 11:09 ÖÖ

Valla bence bu kalimdor yıkılmadan önce kuzey batı ve ortadaki maelstorm un bulundugu yerdeki well of eternity de dahil bu bölgeye trollerden olma ne ler hakimdi ve diğer güney doğu bölgelerinede troller hakimdi gibime geliyor yani tropik bölgelere mesela stv. Onun dışında şu an zaten eastern kingdoms un kuzey kısmındada çok büyük troll yapıtları var bunları detaylı olarak Shamanisticure bilir konuya açıklık getirmeli.
  • 0

#18 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2010 - 01:08 ÖS

oyun geneline bakarsak eski n.elf kalıntıları hep kalimdor kıtasında var ek da görmedim fakat şöyle bir durum söz konusu olabilir yıllar geçmiş kalıntılar kaybolmuştur belki ek deki wow dünyasında her şey mümkün ama öyle bir şey olduğunu sanmıyorum şu n.elf mi troll den çıktı,troll mü n.elf ten çıktı bir açıklığa kavuşsa da bizde rahatlasak :)

Sadece çoğunluğu kalimdorda ama suya gömülü Naga bölgelerinin bazıları Doğukrallıklarına yakın....Trollerin iki kıtadada kalıntıları var...

Ama bir de şöyle düşünmek lazım kim kimden çıkması önemli değil.Önemli olan Nelfler ve Nelflerden türeyen Worgenler,Harpyler,Nagalar,Satyrlar,Helf ve Belfler hepsi ayrı bir ırk millet olmuşlar.Yani Troller ile bağlantılı bile olsalar artık Troll değller.
  • 0

#19 fatalistic

fatalistic

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 39 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2010 - 02:01 ÖS

Sadece çoğunluğu kalimdorda ama suya gömülü Naga bölgelerinin bazıları Doğukrallıklarına yakın....Trollerin iki kıtadada kalıntıları var...

Ama bir de şöyle düşünmek lazım kim kimden çıkması önemli değil.Önemli olan Nelfler ve Nelflerden türeyen Worgenler,Harpyler,Nagalar,Satyrlar,Helf ve Belfler hepsi ayrı bir ırk millet olmuşlar.Yani Troller ile bağlantılı bile olsalar artık Troll değller.

kesinlikle haklısında ama genel anlamda merak edilen bir konu o yüzden biran önce açıklığa kavuşturulmasıı iyi olur bence
  • 0

#20 smh31

smh31

Sergeant

• Members
  • 100 İleti

Yazma tarihi: 31 Ekim 2010 - 11:31 ÖÖ

Zul'Gurub da tiger boss vardı oda bir çeşit duruid degilmi ?
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı