İçeriğe git


Resim
- - - - -

Broxigar


 • Please log in to reply
Bu konuya 42 yanıt gönderildi

#1 laptu

laptu

  Scout

 • Members
 • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2010 - 01:36 ÖÖ

Broxigar The Red:
Resmi ekleyen
Biyografisi:
Broxigar Birinci,İkinci ve Üçüncü savaşlarda bulunan tecrübeli bir ork savaşçısıdır.Bir çok kişi tarafından kahraman olarak bilinir.Üçüncü savaşta iblislere karşı komutası altında askerlele bir dağ geçitini savunması en çok bilinen kahramlığıydı.Bu savaş sırasında tüm yoldaşları öldü.Geçidi korumayı başarmışlardı ama sadece Broxigar hayatta kalmıştı.Halk bu kahramanlığından dolayı Broxigara şereflendirmişlerdi.Brox korkaklığı yüzünden kendini asla affedemedi arkadaşlarının hepsi onurları ile ölürken tek o hayatta kalmıştı.Bu olay büyük bir depresyona girmesine neden oldu.

Ork şamanlar Stonetalon dağlarında bir anarmallik sezmişlerdi.Broxigar ve genç savaşçı Gaskal buradaki anormallikleri gözlemlemesi için yollanmışlardı.Yoldaş Gaskal öldürüldü ve Broxigar kendini bir insan ve ejderha ile on bin yıl öncesinde buldu.

Geceelfleri Arasında:
Aniden,Broxigar Aygardiyanları(Moon Guard) tarafından yakalandı.Aristokratlar şehri Surramora getirildi.Surromarda bir kafesin içinde tutuluyordu.Gecelflerinin çoğu ona bir hayvan gibi davranıyorlardı ama içlerinden Elune Kardeşliğinin rahibesi Tyrande Broxigar’ın kalbine dokunmayı başardı.Karnını doyurdu ve yaralarını iyileştirdi.Broxigar Tyrandey’e şaman diye seslenmeye başlamıştı çünkü iyileştirme gücünün ruhlar tarafından bahşedildiğini düşünüyordu.Broxigar Krasus,Rhonin ve Tyrande sayesinde özgürlüğünü kazandı.Savaş yetenekleri sayesinde Kaldorei Direnişi içinde saygınlık kazandı.Malfurion Sonsuzluk Kuyusundaki yok ederken Broxigar onu korudu.

Lejyon’a Karşı:
Malfurion Yarı-Tanrı Cenarus’un talimatları ile Broxigara elmas kadar sert bir maddeden bir balta yaptı. Sonsuzluk Kuyusundaki son savasta, Brox eger simdi bu savası yenerlerse gelecegin kurtulacagını ve geçiti savunurken ölen adamlarının bir şansı daha olabileceğini düşündü.Çünkü eğer iblisleri burada durdurabilirse dağ geçitini savunmak zorunda kalmayacaklardı.Soridormi adlı bronz ejderin sırtına atladı ve açılan geçitten Yanan Lejyon’un diyarına geçtiler(Bu yerin ya Argus ya Xroth gezegeni olduğu tahmin ediliyor).Yüzlerce iblis ile savaştı.Geçitteki üstünlüklerini kırıp İblis ordusunu yavaşlattı.Kara Titan Sargeras geçitteki engeli aşmak için geldi.İlk kez bir ölümlü ile bir Phanteon karşı karşıya geldi. Broxigar cesur bir hamleyle koca titanı ayagından yaraladı. Bu yara krasus ve dier buyuculerin hedefi olmus, illidan ve malfurion a geçiti kapatacak kadar zaman kazandırmıştı.Broxigar’ın yaşamı Sargeras’ın kırık kılıcı elinde sona ermişti ama fedakarlığı boşa gitmedi ve geçit kapandı.

Brox o yeri tarihte bir ölümlünün Yanan Lejyon’un liderine kafa tuttugu tek yer olarak mühürlenmiştir.

Brox’un yaptığı bu kahramanlık kendi halkı tarafından bilinmiyordu.Krasus Broxigar’ın baltasını alıp bir ork şaman kılığına girer ve tüm yaşananları Thrall’a anlatır.Thrall’ın onu adını onurlandırmasını söyler.
 • 0

#2 asdf2

asdf2

  Scout

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 11 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2010 - 02:21 ÖÖ

Horde ally farketmez herkesin kaderini değiştrmiş bir kahraman...
Bir de sorum olacak
Brox'un baltasının özel bir ismi varmıdır acaba ?
 • 0

#3 Cloudblood

Cloudblood

  Centurion

 • Members
 • 858 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2010 - 06:19 ÖS

Broxigar Sargeras'ı yaralayınca diğerleri niye vakit kazanıyorlar. Sargeras bu adamı bir saniye öldürebilecek güçte. Yoksa Sargeras yaralanınca farklı şeyler mi oldu?
 • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#4 podaydr

podaydr

  Lieutenant General

 • Members
 • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 25 Ekim 2010 - 03:24 ÖÖ

Resmi ekleyen

bu balta oyunda var diye hatırlıyorum ama tam çıkartamadım
 • 0

#5 Makaveli

Makaveli

  General

 • Members
 • 2.038 İleti

Yazma tarihi: 25 Ekim 2010 - 06:41 ÖS

Best hero ever.
 • 0

#6 lordar

lordar

  Knight Lieutenant

 • Members
 • 491 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2010 - 10:35 ÖÖ

Alliance taraftarı olarak kabul etmeliyimki gelmiş geçmiş en cesur ölümlü Broxigar.
 • 0

#7 laptu

laptu

  Scout

 • Members
 • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2010 - 11:08 ÖÖ

Broxigar kadar olmasada Troll efsanelerinde geçen Minloth adında birisi daha vardır broxigar gibi imkansızı başarmaya çalışan.Eskilere ve Uşaklarına baş kaldıran.Gerçi başaralı olamıyor sonunda şehri İhlali sulara gömülüyor ama.........

İki karakterde hayranlık uyandırcak şekilde yakında Minloth hakkında kurgu bir hikaye yazmayı deniyeceğim.....
 • 0

#8 eflatun

eflatun

  Knight Lieutenant

 • Members
 • 645 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2010 - 11:08 ÖÖ

nasıl bir aileyse her üyesi mi müthiş olur ya
 • 0
hayal gücü, bilgiden daha önemlidir

#9 Itachi

Itachi

  Knight Lieutenant

 • Members
 • 839 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2010 - 02:07 ÖS

Broxigar Sargeras'ı yaralayınca diğerleri niye vakit kazanıyorlar. Sargeras bu adamı bir saniye öldürebilecek güçte. Yoksa Sargeras yaralanınca farklı şeyler mi oldu?


Eğer ingilizcen var ise Broxigar'ın galibiyeti getiren hamleyi nasıl yaptığını ve ne işe yaradığını bu yazıdan anlayabilirsin.

Warcraft: War of the Ancients üçlemesinin son kitabı The Sundering'ten alıntıdır. Sargerası Azerotha getirecek portalın kapatılışını anlatmaktadır.


Yet, throughout Kalimdor, the Burning Legion was cast from the ground and tossed helplessly toward the Well of Eternity. Their struggles were as nothing against the wind and as Krasus and the rest watched, they massed over the waters like a gigantic swarm of bees before dropping into the maelstrom.
“Is that it? Is it over?” shouted Rhonin.
“It may be…and it may be not!” To Alexstrasza, Krasus called, “To Malfurion!”
She nodded, banking in the direction of the druid and Ysera. Rhonin and the red male followed close behind.
Malfurion and his mount hovered over the whirlpool, the night elf awash in the Demon Soul’s golden glow. His normally-dark skin looked almost as pale as Krasus’s. He glanced at the cowled mage in anxiousness.
“He’s still trying to come through!” The druid’s face had aged. Lines traced over it and his eyes had sunken in a little. “I don’t know if my spell can hold him!”
Krasus gazed down, his heightened senses enabling him to see deep into the Well.
Deep into the portal…
And so it was that he beheld Sargeras, lord of the Legion.
Molten armor clad the titan from neck to foot, its black fury so great that it burned the mage’s eyes just to look. Fighting the pain, Krasus dared stare into the face of evil, a monstrous distortion of perfection. Once, there had been a handsome, even beautiful being—a being of the race that Krasus knew had created his world. Now, however, the beauty was tainted. The flesh was that of death and the eyes the fiery emptiness of utter chaos. Sargeras’s teeth were fangs. Behind him whipped a long, thick tail with jagged scales jutting out at the tip. His hands ended in wicked, curved talons and in one of those hands, he wielded a monstrous sword cracked midway but with a jagged edge still capable of much mayhem.
Krasus choked, horrified at what he discovered next. On the end of that monstrous weapon, a tiny, green body lay impaled.
Brox.
In all the excitement, the mage had forgotten all about the orc. Now, though, Krasus understood why his party had gained precious—very precious—seconds. The orc had sacrificed himself to delay the Legion.
Sargeras stood at the gateway. Despite the incredible forces driving his horde back into his realm, the lord of the Legion pressed forward. Slowly, surely, he reached the portal…
But as Sargeras neared, Krasus noted a stunning thing. The demon lord was injured, albeit minutely. A small slash mark decorated his right leg, a mark that Krasus’s keen eyes recognized as made by an ax.
Brox’s ax. Impossible as it seemed, the enchanted weapon had scratched Sargeras. Not enough to cause him any real harm, of course, but that a wound existed at all opened up a unique possibility.
“Rhonin! Alexstrasza! We must act as one! Malfurion! Be prepared! You will have your chance to destroy the portal, but only barely!”
The others followed his lead. Krasus felt his queen and his former protege allow him to guide their power. The red male added his strength as well, as did Ysera. It left Malfurion open to attack, but if this final effort failed, none of them could hope to survive.
Eyes alight with power, Krasus focused the party’s combined magic at the gateway. The mage trusted to the demon lord’s intense concentration for the success of the spellcasters’ desperate venture.
In comparison to Sargeras, both Archimonde and Mannoroth were as fleas. The power of a hundred dragons would have been as nothing to him. Had Krasus sought to strike Sargeras directly, either in the chest or head, the results would have been laughable, at least to the demon lord. That Brox had managed his miraculous attack at all said much for the power imbued in the weapon by the druid and his shan’do.
No, instead, the mage poured all that he was given by the others at the tiny, insignificant wound Brox’s ax—a piece of Kalimdor’s magic itself—had managed.
And then it happened. Krasus sensed Sargeras’s concentration weaken just for a moment. Not from pain—that would have been too much hope for—but rather, simply from startlement.
Which was what Krasus wanted. “Now, Malfurion!”
Clutching the Demon Soul tight, Malfurion assailed the portal.
Krasus had gambled that the magically-wrought wound would be just sensitive enough to gain the demon lord’s momentary attention if it was struck again. All their assembled might had done had been to create a slight irritation, one upon which Sargeras had instinctively focused instead of the gateway.
The mouth of the maelstrom quivered, then lost cohesion. An explosion of energy erupted from the depths of the whirlpool.
The portal started to collapse.
One side after another, the fiery border surrounding it fell in upon itself. Sargeras attempted to reconstruct it, but by then, it had moved beyond even his power to do so. One precious second had stolen the demon lord’s victory.
 • 0

#10 Cloudblood

Cloudblood

  Centurion

 • Members
 • 858 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2010 - 04:39 ÖS

İngilizcem iyi değil. O yüzden ingilizcesi iyi olan arkadaşlardan veya konuyu bilen arkadaşlardan soruma yanıt istedim. Sen de sağol yanıtını vermişsin. Ama ingilizcem iyi olmadığı için hala yanıt beklemekteyim.
 • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#11 Itachi

Itachi

  Knight Lieutenant

 • Members
 • 839 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2010 - 12:29 ÖÖ

o halde ben kısaca çevirisini yapayım

Highborne; Well of Eternity yani Sonsuzluk Kuyusunun dibinde açtıkları bir portalla Sargeras Azeroth'a getirilmeye çalışıyorlardı. Artık portal neredeyse bitmiş halde ve Sargeras tam Azerotha geçicekken Krasus Sargeras tarafından öldürülmüş olan Broxigarın cesedini farkediyor. Sargerasa baktığında Broxigar'ın Demigod Cenarius tarafından yapılmış baltasıyla Sargeras'ı bacağından yaralayabildiğini görüyor. Normalde Sargeras'ın herhangi bir yerine saldırarak onu durduramayacaklarını biliyor ama Brox'un yaraladığı yere odaklanırsak belki bir umut vakit kazanabiliriz diyor ve herkese onun emriyle beraber oraya saldırmalarını söylüyor.

bu olay şeye benziyor aslında herhangi bir malzemeye çekiçle felan vurursan çatlak olan yerinden kırılır ya bunlarınkide o hesap belki işe yarar diye saldırıyorlar ve Sargeras bu saldırının etkisiyle portalı stabil tutmaya çalışırken birden acıya odaklanıyor portalı bir anlığınada olsa serbest bırakıyor. Bunu bekleyen Malfurionda İblis Ruhu(Demon Soul)'u kullanarak portala zarar vermeyi başarıyor. Ardından etraftaki onca büyünün dengesizliğiyle Sargeras ne kadar uğraşsada deyim yerindeyse portal kendi ağırlığı altında ezilerek yıkılıyor ve Sargerasın Azeroth'a geçmesi Brox'un bıraktığı o küçük yara ile engellenmiş oluyor.
 • 1

#12 pyuce

pyuce

  First Sergeant

 • Members
 • 173 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2010 - 11:48 ÖÖ

süper yaaa tüylerim diken diken olduuu...
 • 0

#13 Cloudblood

Cloudblood

  Centurion

 • Members
 • 858 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2010 - 12:22 ÖS

Ne yaraymış be onun sayesinde Azeroth'un işgali gecikti demek ki neymiş Broxigar olmasaymış Azeroth bugünki gibi özgür olamayacaktı ve her yerde demonlar olacaktı. Ayrıca adamalr ne güzel de planlamışlar bir kısmı açılan yaradan Sargeras'la uğraşırken bir kısmı da portalla uğraşıyor ve sonunda zafer geliyor.
 • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#14 Xae

Xae

  Champion

 • Members
 • 1.095 İleti

Yazma tarihi: 27 Ekim 2010 - 12:30 ÖS

Saurfang ailesi oyundaki ev sevdiğim ailedir. Dranosh u Deathbringer yaparak Blizz biraz beni üzdü ama Wrathgate de Lich King e gözünü kırpmadan saldırması olayı biraz kurtardı.
 • 0

#15 forsakers

forsakers

  Knight Lieutenant

 • Members
 • 540 İleti

Yazma tarihi: 04 Aralık 2010 - 09:12 ÖS

Resmi ekleyen

bu balta oyunda var diye hatırlıyorum ama tam çıkartamadım


Arcanite ripper ayrıca gitarda calıo
 • 0

#16 cernobia

cernobia

  Üye

 • Members
 • 446 İleti

Yazma tarihi: 04 Aralık 2010 - 09:18 ÖS

balta diyerek varok tan mı bahsediliyor yoksa elindeki silah tan mı ? :)
 • 0

#17 black_3591

black_3591

  Corporal

 • Members
 • 51 İleti

Yazma tarihi: 04 Aralık 2010 - 11:20 ÖS

gelmiş geçmiş en iyi kahraman.Aslında birde şu lich kingin ölüm videosunda gördüğümüz trion gibi onuda bir videoda görebilseydik iyi olurdu.sadece yazılı kaynaklarla okuyucuya ulaşması bilinirliğini kısıtlıyor gibi geldi bana :)
 • 0

#18 lokknes

lokknes

  Scout

 • Members
 • 245 İleti

Yazma tarihi: 04 Aralık 2010 - 11:25 ÖS

NASA'nın gizli dosyaları gibi xD
 • 0

#19 Deltaus

Deltaus

  Moderatör

 • Moderators
 • 523 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2010 - 11:15 ÖS

ya peki biri şu bi anda zamanda yolculuk yapmasını açıklıyabilirmi,daha öncede okumuştum böyle bişi tyrandeyle iki kişi daha bu broaxigarla iki kişi dahayamı dönüşüyodu neydiburdada tam ters,alak bullak oldu kafam:S
 • 0

#20 deftones

deftones

  Champion

 • Members
 • 1.199 İleti

Yazma tarihi: 06 Aralık 2010 - 07:11 ÖS

o yukarıdaki silah "High Warlord's Battle Axe" oluyor bu arada:)
 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı