İçeriğe git

Resim
- - - - -

Loremaster, Seeker, Explorer Title ve Frostbitten,

• Please log in to reply
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1 Swazladage

Swazladage

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2010 - 05:04 ÖÖ

Arkadaşlar bu 3 title birbiriyle bağlantılı 3 ayrı achievement'tır . Şimdi başlıkta 5 ayrı achievement bulunmakta. Çünkü bu bütün achievement leri ayrı ayrı yapmak yerine hepsini bir arada yapmak mümkün. (veya bazı achivlerin /90 ını bu sırada tamamlamak "Frostbitten - Bloody Rare")
Loremaster : Mevzu harita üzerindeki neredeyse bütün questlerin bitirilmesiyle tamamlanır.
Ödül: Loremaster Colours tabard, Loremaster Titlesi
The Seeker: achiev'i ve verdiği titleyi almak için toplam 3000 quest'in bitirilmesi gerekiyor.
Ödül: The Seeker titlesi
Not: Zaten Loremaster olabilmek için +3000 q yapmış oluyorsunuz.
Loremaster için ise;
Classic:
[Loremaster of Kalimdor] 685 quest
[Loremaster of Eastern Kingdoms] 550 quest

The Burning Crusade:
[Loremaster of Outland]: Outland bölgesindeki 7 yerin quest zincirinin tamamlanması gerekiyor.
Horde: Loremaster of Outland Horde
Alliance: Loremaster of Outland Alliance

Wrath of the Lich King:
[Loremaster of Northrend]: Northrend bölgesindeki 8 yerin quest zincirinin tamamlanması gerekiyor.
Horde: Loremaster of Northrend Horde
Alliance: Loremaster of Northrend Alliance

World Explorer :
The Explore Bölgeleri
Bu achiev yukarıda verdiğim Linkteki bölgelerin harita üzerinde açılması ile yapılır. Eğer harita ile alakalı addon kullanıyorsanız bu addonları kapatarak nereleri gezmediğini görebilirsiniz.
Ödül: The Explorer titesi ve tabardı

Şimdi Lore ve seeker gibi achievleri yaparken zaten bütün haritayı gezmiş oluyorsunuz. Tabi bu arada bazı yerlerede dikkat ederek World Explorer:the explorer achivinide almak mümkün. Mesela bazı köprüler veya mağralar vardır bunların üstünden yada içine girmeden tamamlamanız mümkün değil bunlara dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Kesinlikle Wowhead Client adlı programı wowhead sayfasından indirmenizi ve kayıt olmanızı birçok şey için öneririm.
Link: Wowhead Client
Loremasterlık öyle kolay bir achivment değildir. Özellikle en zor bölge olan Kalimdor'da son 2-3 quest'i saatlerce arayabilirsiniz. Wowhead Client'ten hangi achievleri tamamladığınızı ve yapmadıklarınızı takip edebilirsiniz. Özellikle quest takip etmek açısından hayati bir önem taşır. Görev listesine kendi ayarlarnızdan bakmanızı tavsiye ederim çünkü bazı görevler The seeker titlesi için geçerli olurken Loremaster achievement'ine sayılmamaktadır. Örnek olarak Kalimdor da undeath gibi farklı factiondaki quest lerı e.kingdom'a sayabilir veya hiç saymayabilir. Bunlara dikkat etmelisiniz.

Frostbitten - Bloody Rare achievleri:
İşte Deli işi bir achiev daha yapan birisini görmedim ama yapılamayacak achievler de değil doğrusu. Biraz şansa bakar.
Bu achiev Outland ve Northrend deki özel rare ları bulmanız gerekiyor.
Olmazsa olmaz addon NPCScan ve NPCScan.Overlay Kesinlikle bilgisayarınıza kurmalısınız.
Curse addon link:
NPCScan: Bu addon bir rare yakınlarındaysanız size uyarı verir. Npcscan
NPCScan Overlay: Bu addon ise minimapte aradığınız rarelerin gezdiği yolaları renkli bir çizgi ile gösterir. eğer o rari bulursanız otomatik olarak haritadan siler veya ayarlarından silmemesinide isteyebilirsiniz. Çünkü bazen rare in ölüsünü bulduğunuz zamanda buldunuz diyip silebiliyor fakat o rare achivini yapmanız için sizin öldürmeniz gerekiyor. Npcscan Overlay

Yani Loremaster explorer gibi achievleri yazarken birçok rare rastlayacaksınız. Bunların farkında olabilmeniz için bu addonları kesinlikle yükleyin. Örneğin ben bu achievleri yaparken rarelerin /80 ine yakınını bulup kesmiştim. Daha sonra da kesmediğim veya rastlamadığım rarelerin yerlerine bakıp hergün aklıma geldikçe o bölgelerde gezinerek bu 2 achivi beleş bi şekilde tamamladım diyebilirim. Sadece bu achievle uğraşacaksanız gidin insane felan kasın daha kolay:D

Bu arada Storm peakstaki Time lost Bu achive dahil değil. Rahat olun:D
  • 0

#2 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2010 - 10:11 ÖÖ

Çok teşekkür ediyorum bu bilgiler için.
  • 0

#3 Hellsaber

Hellsaber

Sergeant

• Banned
  • 71 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2010 - 03:04 ÖS

Güzel paylaşım eline sağlık teşekkürler özellikle rare achivementı için olan addon süper...
  • 0

#4 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 29 Ekim 2010 - 08:59 ÖS

Explorer title ı şu anda buglı durumda. Thunder Bluff explore edilmiyor. Haritada açılıyor TB ama ach. sayfasına kayıt edilmiyor TBnin explore edildiği. Bu nedenle de Explorer title ı alınamıyor.

Eğer bu bugdan muzdaripseniz GMe bir ticket açmanız lazım. Yazınızda TBnin explore edilemediği için Explore Mulgore, dolayısıyla da Explorer titleını alamadığınızı söyleyin açık açık.

Ben dün bu durumdayım. Ticket açtım, bugün mail atmışlar Mulgore ach ini verdik diye. Bu şekilde title ı da almış oldum. Yani eğer TB durumu sizde de varsa ticket açın GMlere. Onlar hallediyor.
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#5 radagast06

radagast06

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 03:57 ÖÖ

cata lisimde insane title kasılması kalkıcakmı bilen birileri varsa soyleyebilirmi acaba ?
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı