İçeriğe git

Resim
- - - - -

Insane Title - Ayrıntılı açıklama

• Please log in to reply
Bu konuya 23 yanıt gönderildi

#1 Swazladage

Swazladage

Scout

• Members
  • 8 İleti

Yazma tarihi: 24 Ekim 2010 - 05:06 ÖÖ

Merhaba arkadaşlar,

Ben bu achievement'ın /90 ını tamamlamış bulunmaktayım, bitti diyebiliriz. Size öncelikle achiev hakkında bilgi vereceğim ve bu achiev'i yapmak isteyenlere bazı kısa yollar anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle achiev'in ana mevzusu aşağıda göstereceğim 1 faction honored olmak üzere 7 faction'a exelted olunmasıyla tamamlanıyor. İsminden de anlaşılacağı gibi "deli işi" titlesini alıyorsunuz.

Örnek : "Swazladagell the Insane"

Gerekli olan; Zaman, bol bol para, sabır, Darkmoon Faire (Exalted) için inscription mesleği olan bir karakter veya guildinizden sabırlı bir arkadaş ve kesinlikle yüksek lvl bir rogueniz olması gerekiyor
Ya da sizi çok seven bir rogue arkadaşınızın olması lazım.
(1400 e yakın "heavy junkboxes" toplattığınız zaman sevgisi biraz azalabilir:cool: rogue ve inscriptionsuz böyle bir işe kalkışmayın derim. )
Shen'dralar exeltedı için Engineer mesleği varsa bir nebze sizi rahatlatır. Mailbox veya argent çocuğuna kesinlikle ihtiyacınız var çünkü düşecek olan libramlardan sadece 1 tane çantanıza alabiliyorsunuz bunun için 2 adet düştüğü zaman birini diğer karakterinize mail olarak göndermeniz gerekiyor. O karakterinizin de bank karakter olması hayrınıza. Ona Guild kurup libramları guild bankta saklayabilirsiniz.

Bu site Reputation hesaplama konusunda size çok yardımcı bir site:
WoWJuju Home

1 - Bloodsail Buccaneers (Honored)
2 - Everlook (Exalted)
3 - Ratchet (Exalted)
4 - Booty Bay (Exalted)
5 - Gadgetzan (Exalted)
6 - Ravenholdt (Exalted)
7 - Darkmoon Faire (Exalted)
8 - Shen'dralar (Exalted)

Arkadaşlar şimdi size her şehre nasıl rep kasılır sırasıyla anlatacağım ve fakat en alttaki paragrafta hepsini iç içe yapabileceğiniz bazı püf noktaları vereceğim.

1 - Bloodsail Buccaneers (honored): İlk rep run budur.
Yer: Stranglethorn Vale , Booty Bay şehrindeki goblinler.

"Eğer goblin görevlerinden birçoğunu yapmadıysanız bu görevleri en son aşamaya kadar bekletin çok işinize yarayacak. Fakat birçok insan 80 lvl olana kadar bu görevlerin bir çoğunu yapmış oluyor. Loremasterların vay haline:o ki ben loremasterım aman ha diyim" :)

Yapmamız gereken goblin şehirlerinde goblin keserek bu bölgeye (korsanlara) rep kazanmaktır. Korsanlara karşı repiniz artarken goblinlere karşıda düşer. (ee birbirine düşmanlar) Gadgetzan, Everlook, Ratchet, Booty bay bu şehirlerin hepsi goblin şehridir. Bloodsail Buccaneers 'a friendly olana kadar goblin kesiyoruz.

Friendly olduğunuzda "Avast Ye, Scallywag" ve "Avast Ye, Admiral!"
adlı bir görev serisi başlıyor. Avast Ye, Scallywag - Quest - World of Warcraft

Bu görev serisini tamamladıktan sonra ilk achievinizi, korsan kıyafetlerinizi ve "bloodsail admiral" titlesini alıyorsunuz, ayrıca bu iki görev toplam 525 Bloodsail rep veriyor. Görev bittikten sonra şehre geri dönüp honored olana kadar gözünüz dönmüş bir şekilde goblin kesmeye devam. Honored olduğunuzda bütün goblin şehirlerine 0/36000 hated seviyesine gerilemiş oluyorsunuz.

Not: aman diyim Tanarise gidip bir ah ye bakayım demeyin ve uzun bir süre herhangi bir goblin şehrinin yakınından bile geçmeyin. Size bir şekilde saldırdılar diyelim sakın kesmeyin kaçın yoksa honord repiniz düşmesin)

2 - Gadgetzan, Everlook, Ratchet, Booty Bay : Goblin şehirlerine exelted için başlangıç.
Yer: Tanaris,
Map için 2 adet link veriyorum +1 link
1. Gadgetzan, Everlook, Ratchet, Booty Bay bölgelerine rep kasabileceğiniz nokta;
Southsea Dock Worker - NPC - World of Warcraft
2. Everlook, Ratchet, Booty Bay bölgelerine rep kasabileceğiniz nokta;
Wastewander Assassin - NPC - World of Warcraft
3. extra bir yer daha (çok gerekli bir yer değil)
Southsea Brigand - NPC - World of Warcraft

Bloodsail honored olduktan sonra rep kaybetmeden goblin şehirlerine rep kazanabilmemiz için yukarıda verdiğim haritadaki korsanları kesmemiz gerekiyor.

1. haritadaki korsanların her biri Gadgetzan'a 5, Everlook, Ratchet, Booty Bay'e 2.5 rep vermektedir.
2. haritadaki korsanlar ise gadgetzan hariç Everlook, Ratchet, Booty Bay' 2.5 rep vermektedir.

ve fakat bu bölgeler sadece honored 11999 seviyesine kadar rep kasabiliyorsunuz. Exelted seviyesine gelebilmemiz için Dire Maul north ve haritanın sahil bölgesinde "sınırsız" 2 görev yeri vardır ancak bunları yaparak exelted olabiliriz. Şimdi derseniz madem sınırsız, direk onları yapalım - bende derim ki korsan kesmek çok daha hızlı bir yöntem zaten ondan dolayı honored ın sonuna gelince bitiyor ve bu görevlerle daha yavaş bir şekilde exelted a doğru ilerliyoruz.

Görevlere geçmeden önce haritada nasıl bir seyir halinde bulunacağınızı anlatayım.
1. Haritadaki yerde Gadgetzan' a daha fazla rep verdiği üzere bunu eşitlemek için önce 1. haritadaki korsanları temizleyin respawn olana kadar 2. haritadaki bölgeye gidin ve orayı temizleyin . 1 haritaya tekrar döndüğünüzde ne kadar hızlı kesmiş olsanız da hepsinin yenilendiğini göreceksiniz. 1 ve 2. harita arasında sürekli gidip geleceksiniz. Bu sayede bütün bölgeleri Honored 11999 seviyesine getirdikten sonra exelted olmak için yukarı bahsettiğim görevleri yapmaya başlayabilirsiniz.
(Gadgetzan bölgesi honored 11999 dan sonra ilerlemiyor, diğer bölgeler ilerlemeye devam ediyor ve fakat Dire Maul daki Gordok Shackle Key görevini gobline her teslim ettiğinizde 350 bütün şehirlere rep vermektedir ayrıca Knot Thimblejack's Cache adında bir kutu hediye etmektedir. Bu kutuyu açtığınızda çok güzel meslek recieptleri ve /30 şansla Ogre Tannin itemi düşmektedir. Yukarıda bahsettiğim gibi goblinde 2 adet görev var bunlardan biri anahtar teslimi 350 rep diğeride Ogre Tannin denen itemle beraber yapılan görevle 75 rep vermektedir. Ayrıca Ogre Tannin itemi goblinin bulunduğu odanın 1. katında bulunan sandıktan /100 ihtimalle düşmektedir. Yani Dire Maul a her girdiğimizde 1 veya 2 adet Ogre Tannin + anahtar görevi = 500 veya 1 adet düşerse 425 rep gelmektedir. Yani exelted olmak çokta zor değil.)

Not: Ben Loremaster achivini yaptığım için goblinlere ait hiç bir görevim bulunmamaktadır, ondan bu 2 göreve bağımlı kaldım. Siz bu görevleri yapmadıysanız internetten goblinlere ait başka görevlerin yerlerine bakarak extra rep kazanabilirsiniz. Tavsiye ediyorum bunu honored 11999 seviyesine gelince yapamaya başlayın.

Görev 1. Gordok Shackle Key: Bu görev için Dire Maul north' un içindeki moblardan bu anahtarı düşürmek gerekiyor ve aynı instance nin içindeki gobline teslim ettiğiniz zaman bütün goblin şehirlerine 350 rep kazanıyorsunuz.
Anahtarın Linki:
Gordok Shackle Key - Item - World of Warcraft
Görevi teslim edeceğiniz Goblinin yeri haritada Halls of Destruction bölgesinde:
Knot Thimblejack - NPC - World of Warcraft
Bu görevden sonra aynı goblinden "The Gordok Ogre Suit" adında sınırsız bir görev başlatabiliyoruz.
The Gordok Ogre Suit - Quest - World of Warcraft
ilk teslim ettiğinizde bütün şehirlere 250 rep devamında 75 er rep vermektedir.
Yukarıda verdiğim linkte görev için gerekli malzemeleri gösteriyor fakat aralarındaki "Ogre Tannin" adlı itemi her instanceye girdiğinizde sadece 1 kere alabiliyoruz. Bu nedenle her 75 rep için instanceden çıkıp resetleyip tekrar girmeniz gerekmektedir. Itemin bulunduğu yer, goblinin bulunduğu bölgedeki merdivenlerden 1. kata çıkın ve duvarın köşesindeki sepeti açın.
Ogre Tannin - Item - World of Warcraft

Not: aslında başka bir görev daha var fakat Shen'dralar exelted matleri için dire maul u bol bol farmlamak zorundasınız ve her girdiğinizde bu itemi biriktirmeye başlayın derim. 11999 a geldiğinizde çatır çatır rep kasarsınız.

Eğer bu görev sıkarsa diğer görevden biraz bahsedeyim ama oda çok zevkli değil;) Zaten Dire maul u farmlamak zorunda olduğunuz için onunla zaman kaybetmeyin derim.
Refuel for the Zapping - Quest - World of Warcraft
Again With the Zapped Giants - Quest - World of Warcraft
Bu iki görevde aynı goblinden alınıyor . linklerden bakarsınız. görev başına 25 rep yani toplam her yaptığınızda 50 rep veriyor.

Shen'dralar (Exalted): Sadece gülüyorum. Nasıl başlasam bilemiyorum:D Çok çok çok çok fazla paraya ihtiyacınız var ve 200 den fazla Dire Maul u farmlamanız gerekiyor.
Yer : Dire Maul içindeki Shen'dralar Factionu
Shen'dralar - Faction - World of Warcraft

Gerekli malzemeler: (Libram of Focus, Libram of Protection, Libram of Rapidity), Pristine Black Diamond, Large Brilliant Shard, Skin of Shadow, Frayed Abomination Stitching, Blood of Heroes.

Kısaca anlatmak gerekirse bu factionun içinde 3 adet görev vardır her bir görev için ayrı bir libram gereklidir. Bu libramlar Dire maul içindeki moblardan random şekilde düşer ve çantanıza her birinden sadece 1 er tane bulundurabilirsiniz. Bu nedenle engineer mesleğinizin olması sizin artınızadır. Mailbox açar itemleri alt karakterinize gönderir veya bank karakteriniz varsa kendi guild bankınızda saklayabilirsiniz. Her libram görevi sizden farklı matler ister. yukarıda verdiğim linkte biraz aşağı inerseniz libramlar ve yanlarında istediği matleri görebilirsiniz. Bu mattlerden en zoru ve pahalısı Pristine Black Diamond itemidir. ben tanesini 450 g veya şanslıysam 400 g den satın alıyorum . Drop ratesi çok çok düşük bir itemdir.0.1, 0.2, 0.3, 0.4 gibi farklı moblardan düşebilir. (şu ana kadar yaptığım farmlardan sadece 3 kere bu itemi düşürebildim ve exelted için 80 adet bu itemden lazım:eek:)

Bu 3 görevden sadece 2 sini yapın. Libram of Rapidity adlı görevi yapmaya uğraşmayın çünkü onun istediği Blood of Heroes adlı itemi aramak gerçekten zaman kaybı.

Libram of Focus Görevi: 1x Libram of Focus, 1xPristine Black Diamond, 4x Large Brilliant Shard, 2x Skin of Shadow = 500 rep
Libram of Protection Görevi: 1x Libram of Protection, 1xPristine Black Diamond, 2x Large Brilliant Shard, 1x Frayed Abomination Stitching = 500 rep

Skin of Shadow'un Düştüğü bölge: Scholomance instancesin de bütün ana boslardan düşme olasılığı var fakat benim tavsiyem aşağıda vereceğim linkteki mobları farmlamanız. instance içinde bu mobların yerini bulursanız 20 dakika içinde 5 kere instanceyi resetleyip toplam 10 adet bu itemden elde edebilirsiniz.
Risen Construct - NPC - World of Warcraft

Frayed Abomination Stitching düştüğü bölge: Stratholme instancesinin son bossunun bulunduğu bölgedeki Abominationlardan düşüyor. Tavsiyem instancenin ana kapısından değilde sağ taraftaki kapıdan girerek 3 bossu kestikten sonra açılan son boss kapısının önündeki Abominationları farmlamak. arada son bosstan düşen atı farmlamak içinde güzel bir bahane olur:D

burdaki en büyük sorun Pristine Black Diamond itemidir. Bu söylediğim 3 instancedeki bütün moblardan bu itemin düşme olasılığı var. Ayrıca Blackrock Spire, Zul'Gurub, Blackwing Lair gibi yerlerde de bu itemlerin düşme olasılığı var. Yani demem o ki Kestiğiniz bütün mobları lootlayın hem paraya ihtyacınız var hem librama hemde Diamonda.

Ben Lootladığım itemleri paraya çevirerek satın alma yöntemini kullandım bin kat daha hızlı topluyorsunuz diyebilirim:D Kolay gelsin .

Ravenholdt (Exalted):
Tek Kelime ile Rogue işi. Alterac Mountains deki hırsızları keserek adam başı 5 reple 11999/12000 honored seviyesine getiriyorsunuz. Exelteda yükseltmek için 1400 adet "heavy junkboxes" itemini Syndicate factionundaki sınırsız daily görev olan adama teslin ediyorsunuz. İlgili link aşağıdadır.
Syndicate - Faction - World of Warcraft
Not: Ben rogue karakterimle bir macro yazdım ve black rockta koşarak 50-60 lvl moblardan heavy junkboxes iteminı lootladım . Her girişimde 60 - 70 adet çantamda birikiyor. roguemde engineer mageimde engeneer shamanımda:D çok sevdiğim bir meslek bu nedenle roguenin çantası dolduğu anda mage gönerip onlada teslim ediyordum. böylece çantamda yer sorunu olmuyor yoksa 1400 tane itemi nereme sokacam. ayrıca darkmoon içinde çok fazla malzeme gerekiyor.

Darkmoon Faire (Exalted):
Bu exelted için inscription ve herb mesleğinizin olması büyük bir kazanç. Her ayın belirli bir haftası Darkmoon haftasıdır ve panayırda bulunan bir vendorda bazı bitkiler ve deriler oldukça ucuza satılmaktadır. Respawn süreleri 5 ila 30 dakika arasındadır. Kartlardan önce Darkmoon panayırında belirli görevler vardır. Oldukça basit görevler. Bu görevlerle Friendly 2000/6000 seviyesine hemen gelebiliriz. Burdan sonrası darkmoon cardlarla ancak exelted olabiliriz. Şimdi genel olarak olay şudur epic kartlar 350 rep diğer kartlar 25 rep verir. Epic kartlar sizlerde bilirsiniz ki çok pahalı ve yapımı zordur ve fakat bu süre içinde şansıınız iyi giderse 1 ay içinde 4-5 epic kart yapılabilir. Bunun dışında normal kartlardan gene 1400 civarı gerekir. bunun içinde 20-30 lvl arası çok fazla bitki gerekmektedir. Benim tavsiyem 20-30 lvlla yapılabilecek rogues decklere bağlı kalınmadan 60 lvla kadar yapılabilecek (rogues,deamons,swords, mages) gibi çeşitli kartları sürekli üremektir. AH den ne kadar ucuz bitki bulursanız alın ve sürekli olarak bunları çevirip kart yapın. Başka bir tavsiye vermem gerekirse Kalimdor - The Barrens bölgesinin camp taurajo kısmının alt bölgesinde çok fazla rogues deck yapacak bitki bulunmaktadır. Burada çok rahat bitki farmlayabilir bol bol rogues card yapabilirsiniz.

Sonuç olarak. Aslına bakarsanız çok karışık ve pahalı gözüken bu achivment bir çok karakteri olan oyuncular için pekte zor bir achivment değildir. Hepsi birbiriyle bağlı derken mesela Shen'dralar libramlarını ararken goblin şehirlerine kasılacak rep iteminide farmlayabilirsiniz, black diamondlarınıda, düşürmek için uğraşabilirsiniz veyahut darkmoon kartlar için burdaki bitki formundaki moblardan bitkide farmlayabilirsiniz. Rogueyle black rock ta heavy junkboxes farmlarken mobları toplu keserek Black diamond arayabilirsiniz ve aynı zamanda bu arayış içersinde çok fazla farklı loot toplamış oluyorsunuz. Bunlardan yüksek miktarda para kazanabiliyorsunuz. Örneğin ben 1 haftada 65k kazanıyorum:D Yani herşeyi iç içe yaparsanız oldukça kısa bir sürede hatta abartmıyorum 1 ayı biraz aşkın sürede bu title i alırsınız. Kardeşim ne gerek var bu kadar kasmaya bu bir oyun diyenlere derim ki bunu bana söylemeyin arkadaşlarınıza kendi görüşünüzü paylaştığınız insanlara anlatın beni ilgilendirmez. Ben internette bu achivi aratırken türkçe tek bir açıklama bulamadım. Aslında buldum ama 13 sayfa geyik dönmüş bir yazıydı. Sadece çok kısa bilgiler ve abi bu achiv yapılırmı olurmu şöylemi böylemi laflarıyla boşboş doldurulmuş yazılardı. ingilizcesi olmayan türkçe detaylı bişey aramak isteyenlere dir bu yazı.

Eksik varsa lütfen hatırlatın veya ekleyin. Ben çok yüzde oranlarına girmeden yüzeysel anlatmayı tercih ettim. Cataclysm geliyor diyenlere şöyle söyleyebilirim. wow forumlarında bu soru çok kez soruldu ve gm tarafından bu tarz achivlerin kaldırılmayacağını açıklayan mavi yazılar mevcuttur. ilgilenenler bakabilirler. Saat sabah 10 olmuş yazı yanlışlarımı daha sonra düzeltirim.İlgilenen herkese şimdiden kolay gelsin...
  • 0

#2 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 26 Ekim 2010 - 10:10 ÖÖ

Çok güzel bir rehber olmuş. Ama asla kalkışmayacağım bu işe :)
  • 0

#3 WILT

WILT

Senior Sergeant

• Members
  • 137 İleti

Yazma tarihi: 28 Ekim 2010 - 12:44 ÖS

Dostlar achievment maalesef cataclysmde alınamayacak hale geliyor, eğer bazı factionları cata çıkana kadar bitirmezseniz. Betadan edindiğim bilgilere göre Shendalar repi ve Bloodsail repi farmlanamaz hale geliyor. Söylentiye göre en sona DMF'i bırakanlar yapabilecek sadece.
  • 0

#4 batmann93

batmann93

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 24 İleti

Yazma tarihi: 20 Kasım 2010 - 01:37 ÖS

Catada kalkacağı kesin mi bu tittle nin ona göre başlıyacağım..
  • 0

#5 WILT

WILT

Senior Sergeant

• Members
  • 137 İleti

Yazma tarihi: 20 Kasım 2010 - 07:24 ÖS

Onu da değiştirdiler. Şu an için söylenen Bloodsail ile exalted olunması gerektiği, Shendalar'ın kalkacağı falan filan. Ama değiştirecekler gibi geliyor. Bakalım.

Bu arada ben de bitirdim. Başlayacak ve devam eden arkadaşları tebrik ederim.
  • 0

#6 arkash

arkash

Senior Sergeant

• Members
  • 173 İleti

Yazma tarihi: 20 Kasım 2010 - 08:21 ÖS

Onu da değiştirdiler. Şu an için söylenen Bloodsail ile exalted olunması gerektiği, Shendalar'ın kalkacağı falan filan. Ama değiştirecekler gibi geliyor. Bakalım.

Bu arada ben de bitirdim. Başlayacak ve devam eden arkadaşları tebrik ederim.

Tebrikler adına sevindim. http://localhost/wow...tyle_emoticons/default/cool.gif Cata gelmeden kurtuldun. Ben ne dmf ile uğraşıyorum artık işim sadece farm'a kaldı ama cataya kadar yetişmeyecek eminim. Artık cata gelince bakacaz.
  • 0

#7 BoRriZ

BoRriZ

Senior Sergeant

• Members
  • 190 İleti

Yazma tarihi: 27 Kasım 2010 - 05:36 ÖS

no-Lifre oyuncu işi bu titLe.. Blizz in oyunucuyu oyunda tutmasını çok iyi biliyor
Arşiv sistemini kim geliştirdiyse Blizz ona miLyon doLar borçLu vaLLa xD

• 0

#8 oGGy

oGGy

Scout

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2010 - 03:47 ÖÖ

ve 4.0.3a patchinden sonra bu title ile ilgili değişikleri yazıyorum (gözlemlediğim kadarıyla)

Ravenholdt'a honored olana kadar kesilicek olan moblarda hatrı sayılır bir düşüş var neredeyse kesicek hiç bişey bulamadım 5-10 mob belki de başka yere gitmişlerdir ve ben görememişimdir umarım öyledir zira değilse neutralden exalteda kadar (eskiye göre iki katı) yani 2800 junk box farmlamamız gerekicek yani öylesi daha mantıklı gibi duruyor.

Shen'dralar repi kalktı sevindirici bir haber.

Bloodsail'e exalted olmamız gerekmiyor honored yine yeterli.

Booty Bay,Ratchet ve Everlook'a revered olmama rağmen hala kestiğim korsanlardan rep alabiliyorum ancak Gadgetzana gelmiyor.Gadgetzan'a nasıl rep kasıcağımız hakkında bir fikrim yok sanırım yine Quest yaparız ama hangi quest veya oraya rep veren questleri topluca bulabildiğim kolaylık sağlayan bir kaynağa rastlamadım.

Darkmoon Faire rep işi hakkında bir bilgim yok ama 120 ins'e sahip bir karakter ile bruiseweed ve strangekelp'i AH'den alarak veya farmlayarak Rogue deck elde edebilir ve rahatlıkla exalteda kadar kasabilirsiniz tabi goldunuz var ise http://localhost/wow...tyle_emoticons/default/cool.gif
  • 0

#9 WILT

WILT

Senior Sergeant

• Members
  • 137 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2010 - 04:58 ÖS

Darkmoon için "rahatlıkla" kelimesi pek uymamış dostum. Rahatlıkla 1650 tane rogue deck, ki bu da 5100 e yakın mysterious card eder, farmlayabiliyorsan maşallah. :P Kesinlikle epic decklerle gidin diyorum.

Shen'dalar'ın kalkması ise tamamen saçmalık, achievment yine de oyunun en zor achievlerinden biri, hatta hala en zoru. Ama Shen'dalar kaldırarak en az 1 ay daha alan bi kısmını kaldırmaları çok ve çok saçma oldu. Batırdılar diyebilirim.
  • 0

#10 Caylaq

Caylaq

Scout

• Members
  • 223 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2010 - 05:46 ÖS

İnsane nerflendi en önemli nerf shendralar repusu kalktı buda su demek Pristine black diamond a para harcamanıza gerek yok. Bloodsail buccaneers a honored oldukdan sonra bu repuyu honored da tutmanıza gerek yok buda bir diger nerf i. Su anda insane in en zor kısmı darkmoon exalted. Roque deck ile yalan ama cataclysm gelince ucan mountla yalan olmakdan cıkabilir fakat buna harcanacak zaman da en son seviye darkmoon cardlarla cok rahat exalted olabilirsiniz.

Bloodsail honored dan sonra goblinlere neutral e kadar cloth verebiliyorsunuz her goblin sehri farklı cloth. Cloth verme işinde bi puff nokta var Cloth verdiginiz goblin sehrine 500 digerlerine 250 veriyor ve bu 250 yi neutral den sonra da veriyor. Soyle anlatıyım mesela everlook a runecloth vererek neutral oldugunuzda booty bay ve diger lerine hated 22k/36k felan oluyor. Gidip tanaris e cloth verdiginizde everlook a da repu veriyor ve tanaris neutral e geldiginde everlook friendly i geciyor bootybay ve ratchet unfriendly e yaklasıyorlar aynı işlem booty bay ve ratchet içinde yaparak hepsini neutral ve ustu seviyelere cektikden sonra. REvered a kadar ratchet da korsan farmlamak en mantıklısı ratchet a 1 saatte 6k digerlerine 3k repu gainleniyor en azından ben moonkin druidle bu rakamlara rahat ulasıyorum. REvered dan sonra diremaul da key questini yaparak exalted oluyorsunuz. Saatte 1750 repu 60 kere yapmanız gerekiyor buda 12 saat ben 1 gunde yapmıstım cinlilige bakar biraz :).
  • 0

#11 Caylaq

Caylaq

Scout

• Members
  • 223 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2010 - 05:56 ÖS

DArkmoonfaire e kasarken de 1 tane bile herb toplamadım. SAdece ah dan materialleri cektim deck yaptım ve geri satarak kastım tabi ben kastıgım zaman toc daha yeni geldiginden darkmoon card greatness 7k civarına satılıyordu. maliyeti ise 3k civarıydı aynı durum cataclysm dede olacak ilk darkmooncard ları satıs ı maliyetinden fazla olacak bu sekilde decklerden repu alıp trinketleri satarak hem para kasıp hemde charınızı exalted yapabilirsiniz. junk box içinde tanesi 10 gold dan satın alınabiliyor farmlıyan bulursunuz 10gold a roque a ihtiyacınız yok paranız varsa yoksa eskiden en iyi yer scholomance dı su anda neresi bi fikrim yok kasan arkadaslara allah kolaylık versin gerci nerflerden sonra zorlugu kalmadı ciddi ugrasan adam DMF harici kalanları 1 hafta da exalted lar.

DMF için size bir baska yol her darkmoon vendordan deck i trinket e cevirenler olur onlardan sadece repuyuda satın alabilirsiniz trinket soulbound deil siz deck i verir trinketi ve repuyu alıp adama verirsiniz inscriptionla ugrasmak istemiyorsanız
  • 0

#12 arkash

arkash

Senior Sergeant

• Members
  • 173 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2010 - 06:16 ÖS

İyi de tam da shen'dralar'a o kadar para harcayıp exalted olduktan sonra... Bari bi achi filan verselerdi fos kısmına. Hakkaten rezil ettiler onca emegi.
  • 0

#13 WILT

WILT

Senior Sergeant

• Members
  • 137 İleti

Yazma tarihi: 05 Aralık 2010 - 09:06 ÖS

FoS gelecek zaten, çok küçük ihtimal de olsa, bi mount, title yahut pet (cacık) gelebilirmiş.
  • 0

#14 episode

episode

Champion

• Members
  • 1.383 İleti

Yazma tarihi: 04 Ocak 2011 - 04:58 ÖS

Burning Legion EU - Wrath of Ottomans dan Hexene arkadaşımız title aldı kendisini buradan tebrik ediyorum.

İşte bizim delimiz: http://woo.wowstead....il-fikir-versin
  • 0

#15 arkash

arkash

Senior Sergeant

• Members
  • 173 İleti

Yazma tarihi: 05 Ocak 2011 - 12:58 ÖÖ

Tebrik ediyoruz arkadaşı, yakışmış. :)
  • 0

#16 Meteora*

Meteora*

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 12 İleti

Yazma tarihi: 19 Ocak 2011 - 11:01 ÖS

yahu şu achievementi tamamlamış arkadaşlar bi el atıversin lütfen sylvanasta darkmoon fairea rep kasma işi tamamen tıkanmış durumda şöyle ki;

friendly 2000/6000 dan exalteda 100 küsür tane deck lazım bu adamlar piyasa değeri 300-400gold olan epic deckleri alıp 1000golda koymuşlar alıp kasmaya kalksanız 100k goldunuz olması lazım ki bu hem bende olmadığı gibi hemde aşırı derecede yüksek bi para inscription kastım sırf matları alıp kendim yapiyim diye ama matlarıda aynı adamlar decke göre yükseltmiş örneğin 1 deck 1000goldsa onun için lazım olan 8 kartın tanesi 100 küsür gold yani yine aynı hesaba geliyor hadi herb alıp milling yapiyim desem herbleride yükseltmişler...pigment aliyim desem onuda yükseltmişler kısacası sylvanasta adamın teki işi gücü bırakmış darkmoon fairea rep veren herşeyin fiyatını 2-3katına çıkarmış hal böyle olunca goldla ancak bi yere kadar kasılabilinir bi hale geliyor durum(en azından benim için:D) bende herbleri sıfırdan kendim farmlamaya karar verdim şimdi sorum şu olucak hangi decki yapiyim? ve onun için lazım olan herbi hangi mapten bulabilirim bitirmiş arkadaşlardan birisi el atsın insane kasıcam ayağına cidden kafayı sıyırıcam yoksa :)

işin kolayına kaçıyorum gibi düşünmeyin gerçekten 1-2haftadır herşeyi bıraktım bunun hesaplamasını yapıyorum pcde 1 wow-turk 1 wow 4-5 tanede hesap makinesi penceresi açık devamlı hesap hesap 1 repin bile hesabını yapar oldum durumum vahim.
  • 0

#17 cihanozan

cihanozan

Scout

• Members
  • 55 İleti

Yazma tarihi: 21 Ocak 2011 - 02:46 ÖS

yahu şu achievementi tamamlamış arkadaşlar bi el atıversin lütfen sylvanasta darkmoon fairea rep kasma işi tamamen tıkanmış durumda şöyle ki;

friendly 2000/6000 dan exalteda 100 küsür tane deck lazım bu adamlar piyasa değeri 300-400gold olan epic deckleri alıp 1000golda koymuşlar alıp kasmaya kalksanız 100k goldunuz olması lazım ki bu hem bende olmadığı gibi hemde aşırı derecede yüksek bi para inscription kastım sırf matları alıp kendim yapiyim diye ama matlarıda aynı adamlar decke göre yükseltmiş örneğin 1 deck 1000goldsa onun için lazım olan 8 kartın tanesi 100 küsür gold yani yine aynı hesaba geliyor hadi herb alıp milling yapiyim desem herbleride yükseltmişler...pigment aliyim desem onuda yükseltmişler kısacası sylvanasta adamın teki işi gücü bırakmış darkmoon fairea rep veren herşeyin fiyatını 2-3katına çıkarmış hal böyle olunca goldla ancak bi yere kadar kasılabilinir bi hale geliyor durum(en azından benim için:D) bende herbleri sıfırdan kendim farmlamaya karar verdim şimdi sorum şu olucak hangi decki yapiyim? ve onun için lazım olan herbi hangi mapten bulabilirim bitirmiş arkadaşlardan birisi el atsın insane kasıcam ayağına cidden kafayı sıyırıcam yoksa :D

işin kolayına kaçıyorum gibi düşünmeyin gerçekten 1-2haftadır herşeyi bıraktım bunun hesaplamasını yapıyorum pcde 1 wow-turk 1 wow 4-5 tanede hesap makinesi penceresi açık devamlı hesap hesap 1 repin bile hesabını yapar oldum durumum vahim.

Düşük level bi karakter kas ( yapabileceğinin en iyisini masrafsız bi şekilde anlatıyorum.) mesleklerinide herbalism ve inscription yap 60 level epic deckleri yap, nasıl yapıcana gelince gidiceksin winterspringe tonla çiçek bulabilirsin tabiiki yaptığın farma bağlı çıkan çiçekleri kırıp düşen rareler ile günlük kart yapacaksın Ink leride ahte satarsın hem gelir olur hemde işni halletmiş olursun ben o şekilde 3 4 gün içinde sıkı farm yaparak darkmoona exalt oldum, kolay gele
  • 0

#18 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2011 - 05:19 ÖS

İnsane nerflendi en önemli nerf shendralar repusu kalktı buda su demek Pristine black diamond a para harcamanıza gerek yok. Bloodsail buccaneers a honored oldukdan sonra bu repuyu honored da tutmanıza gerek yok buda bir diger nerf i. Su anda insane in en zor kısmı darkmoon exalted. Roque deck ile yalan ama cataclysm gelince ucan mountla yalan olmakdan cıkabilir fakat buna harcanacak zaman da en son seviye darkmoon cardlarla cok rahat exalted olabilirsiniz.

Bloodsail honored dan sonra goblinlere neutral e kadar cloth verebiliyorsunuz her goblin sehri farklı cloth. Cloth verme işinde bi puff nokta var Cloth verdiginiz goblin sehrine 500 digerlerine 250 veriyor ve bu 250 yi neutral den sonra da veriyor. Soyle anlatıyım mesela everlook a runecloth vererek neutral oldugunuzda booty bay ve diger lerine hated 22k/36k felan oluyor. Gidip tanaris e cloth verdiginizde everlook a da repu veriyor ve tanaris neutral e geldiginde everlook friendly i geciyor bootybay ve ratchet unfriendly e yaklasıyorlar aynı işlem booty bay ve ratchet içinde yaparak hepsini neutral ve ustu seviyelere cektikden sonra. REvered a kadar ratchet da korsan farmlamak en mantıklısı ratchet a 1 saatte 6k digerlerine 3k repu gainleniyor en azından ben moonkin druidle bu rakamlara rahat ulasıyorum. REvered dan sonra diremaul da key questini yaparak exalted oluyorsunuz. Saatte 1750 repu 60 kere yapmanız gerekiyor buda 12 saat ben 1 gunde yapmıstım cinlilige bakar biraz :).

ben catadan cok önce kasmaya başlamıştım fakat daha sonra "napıyorum len ben" dedim ve kendimi 2-3 defa tokatladım.. =) fakat şimdi nerflenmiş olması en azından shendralar repusunun kalkması ve p.b. diamond lara ucuk kacık rakamlar verme zorunluluğu kalktığına göre tekrar yapmayı düşünüyorum şuan..

sorum ise şu olucak..

ben zamanında bloodsail ile honored oldum fakat achievementtan vazgectikten sonra repu seviyesini honoredda tutmadım, malum goblin panpalarımızla aramız bozuk kalmasın diye bastım clothu.. fakat sonuc olarak honoredı gördüm.. title ın yeni halindede bloodsail reputationda honored zorunluluğu kaldırdıldığına göre..

yani demem o ki, ben şimdi bu title icin uğraşmaya başlasam tekrar bloodsail reputation ile uğraşmam gerekirmi acaba?
  • 0

#19 cihanozan

cihanozan

Scout

• Members
  • 55 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2011 - 06:07 ÖS

ben catadan cok önce kasmaya başlamıştım fakat daha sonra "napıyorum len ben" dedim ve kendimi 2-3 defa tokatladım.. =) fakat şimdi nerflenmiş olması en azından shendralar repusunun kalkması ve p.b. diamond lara ucuk kacık rakamlar verme zorunluluğu kalktığına göre tekrar yapmayı düşünüyorum şuan..

sorum ise şu olucak..

ben zamanında bloodsail ile honored oldum fakat achievementtan vazgectikten sonra repu seviyesini honoredda tutmadım, malum goblin panpalarımızla aramız bozuk kalmasın diye bastım clothu.. fakat sonuc olarak honoredı gördüm.. title ın yeni halindede bloodsail reputationda honored zorunluluğu kaldırdıldığına göre..

yani demem o ki, ben şimdi bu title icin uğraşmaya başlasam tekrar bloodsail reputation ile uğraşmam gerekirmi acaba?

Mevcut rep durumun aşağıdaki resimdekiler gibi olmalı Honored Kalmalısın
http://i1101.hizlire...1/1/22/2831.bmp
  • 0

#20 oGGy

oGGy

Scout

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2011 - 06:14 ÖS

Düşük level bi karakter kas ( yapabileceğinin en iyisini masrafsız bi şekilde anlatıyorum.) mesleklerinide herbalism ve inscription yap 60 level epic deckleri yap, nasıl yapıcana gelince gidiceksin winterspringe tonla çiçek bulabilirsin tabiiki yaptığın farma bağlı çıkan çiçekleri kırıp düşen rareler ile günlük kart yapacaksın Ink leride ahte satarsın hem gelir olur hemde işni halletmiş olursun ben o şekilde 3 4 gün içinde sıkı farm yaparak darkmoona exalt oldum, kolay gele

dostum o dediğin yere gittim ben acayip herb var ancak 1000 tane herb topladım 60a yakın sapphire pigment düştü buda 60 tane ink of the sky ediyor oda 12 tane kart...bu kartlarda ne yazık ki hep aynı düştü nerdeyse 6tane seven of elementals geldi biraz sakat bi iş yani bana göre belli kartlardan 10ar tane 20tane olurken diğerleri hep 1 tanede kalıyo hele bazıları hiç yok 3günde de olucak gibi değil açıkcası şanslıymışsın sen :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı