İçeriğe git

Resim
- - - - -

En iyi online oyun

• Please log in to reply
Bu konuya 216 yanıt gönderildi

Anket: En iyi online oyunu (19 kullanıcı oy kullandı)

En iyi online oyunu

1. WoW (495 oy [78.20%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 78.20%

2. LOTRO (31 oy [4.90%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 4.90%

3. Sro (14 oy [2.21%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 2.21%

4. Rf online (8 oy [1.26%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 1.26%

5. Hero online (9 oy [1.42%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 1.42%

6. Fiesta online (4 oy [0.63%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 0.63%

7. Ko (25 oy [3.95%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 3.95%

8. Kal online (4 oy [0.63%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 0.63%

9. Age of Conan (36 oy [5.69%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 5.69%

10. Archlord (7 oy [1.11%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 1.11%

Oy Misafirler oy kullanamazlar

#201 GenceKsK

GenceKsK

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 267 İleti

Yazma tarihi: 19 Temmuz 2010 - 07:27 ÖS

knuckle ekimde osi accountumu açtırcam gelmek istersen beklerim sende benim gibi fanatiksin. osi pve ye dayalı bir server bilirsin ama pvp yapanların sayısıda azımsanmıcak derecede.

bu arada ultima onlinede şuana kadar hiçbir oyunda gelişmemiş kervan , ticaret , korsancılık vardır :)
gerçek dünyada bulunan tefecilik hariç :) aklınıza gelebilecek bütün meslekler ultima onlinede mevcuttur.
  • 0

#202 bora333

bora333

Senior Sergeant

• Members
  • 145 İleti

Yazma tarihi: 19 Temmuz 2010 - 08:07 ÖS

Biri KO demis yalniz >.>

keske bi kisi olsa bu ne ya ko ve wowu kiyaslamak...Bence dalga gecmek icin verilen oylar bunlar:p
  • 0

#203 knuckle

knuckle

Senior Sergeant

• Members
  • 197 İleti

Yazma tarihi: 19 Temmuz 2010 - 08:09 ÖS

knuckle ekimde osi accountumu açtırcam gelmek istersen beklerim sende benim gibi fanatiksin. osi pve ye dayalı bir server bilirsin ama pvp yapanların sayısıda azımsanmıcak derecede.

bu arada ultima onlinede şuana kadar hiçbir oyunda gelişmemiş kervan , ticaret , korsancılık vardır :)
gerçek dünyada bulunan tefecilik hariç :) aklınıza gelebilecek bütün meslekler ultima onlinede mevcuttur.

Parmaklarımı açmam lazım :) PVP hastasıyımdır ben onu baştan belirteyim :)
  • 0

#204 GenceKsK

GenceKsK

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 267 İleti

Yazma tarihi: 19 Temmuz 2010 - 08:20 ÖS

Bende pvp hastasıyım ilk oynamaya basladığımda 70 mage yaptığımda pk olmuştum sen düşün :)
parmak konusundada merak etme eskiden hızlıysan hala hızlısındır. ben hala 3-4 kişi aynı anda kesebiliyorum :)
  • 0

#205 knuckle

knuckle

Senior Sergeant

• Members
  • 197 İleti

Yazma tarihi: 19 Temmuz 2010 - 08:47 ÖS

Arena Rogue Deathwing EU :)
  • 0

#206 GenceKsK

GenceKsK

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 267 İleti

Yazma tarihi: 19 Temmuz 2010 - 08:54 ÖS

:) benimde karakter rogue pvp ci adam belli ediyo kendini

Denemaul EU :)
  • 0

#207 deftones

deftones

Champion

• Members
  • 1.199 İleti

Yazma tarihi: 20 Temmuz 2010 - 04:45 ÖS

Konuya kaynak yapayım aradan,

@deftones,

Tüm zamanların en iyi online oyunu World of Warcraft karışır diyorsun ya, bundan 10 sene sonra emin ol o oyun başkası olacak :) World of Warcraft şu an en iyi doğru zaten bunu hepimiz kabul ediyoruz ama şahsım adına hiç bir oyun bana Ultima'nın tadını veremedi. 33.6K modemle bağlanmak için saatlerce yırtınırdım ki 10 dakika oynayayım diye. İçerik olarakta Ultima gibisi gelmedi. Hangi online oyunda dilencilik diye bir meslek var ? :)

tüm zamanların online oyunu bundan 10 sene sonrada wow un rakamlarına başka bir oyun ulaşmadıgı surece gene wow olacaktır:) tabi bu rakamlar dahilinde olan bişeydir nedir bu rakamlar tabikide oynayan oyuncu sayısı,oyun dergi ve sitelerinden alınan rating ve yorumlar! henuz bu konularda wowun yanına yaklaşabilen bir oyun yok .buna ultima da dahil:) ancak alınan zevkler oyunlara gore farklılık gosterecegi için biz nekadar sevsekte rakamların da yalan soylemedigi bir gercek heleki 5-6 yıldır oynuyorsak :)

bir 10 sene sonra olayına donecek olursak, nasıl 14 sene once diablo single ve multi player dalında en iyi oyun ise ve hala diablo 3 ü agzımızın suları akarak bekliyor isek ilerki yıllarda wow 2 yada wc4 gibi bir yapıtıda en iyi online oyun dalında konusuyor olabilriiz nede olsa blizz den babam çıksa oynarım mantıgı milyonlarca kişide var:)

benim asıl uzuldugum en iyi olacak kadar saglam lore a sahip oyunları (war,aoc vb.) dandik dundik firmaların boş yere harcamaları :) umarım ilerki donemlerde en iyi ler arasında swtor ve war.40k gibi oyunlarıda konusuyor oluruz:)
  • 0

#208 GenceKsK

GenceKsK

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 267 İleti

Yazma tarihi: 20 Temmuz 2010 - 05:30 ÖS

iyide bu dediklerinin hepsine sahip ultima online :)
  • 0

#209 Baraddür

Baraddür

Legionare

• Members
  • 449 İleti

Yazma tarihi: 21 Temmuz 2010 - 10:03 ÖÖ

Bence pek te adil bir anket değil,çünkü wowturkte açılmı bir anket buraya takılan çoğu insan wow cu :D
  • 0

#210 knuckle

knuckle

Senior Sergeant

• Members
  • 197 İleti

Yazma tarihi: 21 Temmuz 2010 - 10:48 ÖÖ

tüm zamanların online oyunu bundan 10 sene sonrada wow un rakamlarına başka bir oyun ulaşmadıgı surece gene wow olacaktır:) tabi bu rakamlar dahilinde olan bişeydir nedir bu rakamlar tabikide oynayan oyuncu sayısı,oyun dergi ve sitelerinden alınan rating ve yorumlar! henuz bu konularda wowun yanına yaklaşabilen bir oyun yok .buna ultima da dahil:) ancak alınan zevkler oyunlara gore farklılık gosterecegi için biz nekadar sevsekte rakamların da yalan soylemedigi bir gercek heleki 5-6 yıldır oynuyorsak :)

bir 10 sene sonra olayına donecek olursak, nasıl 14 sene once diablo single ve multi player dalında en iyi oyun ise ve hala diablo 3 ü agzımızın suları akarak bekliyor isek ilerki yıllarda wow 2 yada wc4 gibi bir yapıtıda en iyi online oyun dalında konusuyor olabilriiz nede olsa blizz den babam çıksa oynarım mantıgı milyonlarca kişide var:)

benim asıl uzuldugum en iyi olacak kadar saglam lore a sahip oyunları (war,aoc vb.) dandik dundik firmaların boş yere harcamaları :) umarım ilerki donemlerde en iyi ler arasında swtor ve war.40k gibi oyunlarıda konusuyor oluruz:)

Ben değil Blizzard'dan babam çıksa, 3. dereceden apaçi kuzenim bile çıksa yerim. Rakamlara fazla takılmıyorum açıkçası, Şahin'de Türkiye'de en çok bulunan ve kullanılan araba ama bu onu en iyi yapmaya yetmiyor. Sözlerimden şu anlaşılmasın WoW kötüdür. WoW bana göre sanat eseridir. Milletin 1 ay da kastığı charları 3 ay da kasıyorum ben. Yavaş yavaş, okuya okuya, etraftaki bütün kitapları okuyarak hikaye parçacıklarını birleştiriyorum ve bana göre lore konusunda Hollywood bile yanına yaklaşamaz Blizzard'ın. Hatta dün daha Buzmavisi'ni Warsong'da bol bol yatırdım :) SS'de aldım :). İşin esprisi bir tarafa söylemek istediğim çok emek harcanıyor doğru ama çabuk tüketiliyor. Ultima'nın oyuncuları daha bilinçliydi. Sadece "level" kasmak değildi. Ultima gerçekten hissettiren bir oyundu. Mesleklerde LF JC veya WTS Frozen Orb değildi. Ayrıca WoW'un zamanındaki altyapı ve Ultima'nın zamanındaki altyapıyı göz önünde bulundurmak lazım. 250.000 barajını geçtiğinde nerdeyse sevinç çığlıkları attı Richard. Oyun dergileri konusuna gelince de isim vererek konuşmak gerekirse Türkiye'de sadece Oyungezer'e güvenirim. Daha Call of Juarez 1 mi yoksa 2 mi incelediklerinin farkında olmayan, Pes 2010'un pre-betasını inceleyip puan veren Level benden uzak olsun. Aynı şekilde Eidos'un reklamları için Kane and Lynch'e yüksek puan(bkz: rakamlar ve yorumlar) veren Gamespot, DarkFall Online'ı 2 saatte inceleyen EuroGamer'da. WoW'un bu kadar satmasına ve oynanmasına rağmen yapımcıların bazı kökten değişikliklere giderek risk alması aslında hoşuma gidiyor. Çünkü bu para peşindeki sözde profosyonel ruh yerine, eğlence arayan amatör ruhlu olduklarını gösteriyor. Bu da açıkçası beni umutlandırıyor. Ultima'nın yerini alabilir mi benim için ? Açıkçası mümkündür. Ancak benim ki oyundan çok ilk oyuncağını unutmayan bir çocuk muamelesi gördüğü için Ultima başkadır. Yatağımın yanında ayakta durarak uyumayı özledim :) Diablo için de senin de söylediğin gibi nasıl Diablo Hack and Slash olarak bizim için ilkti, üçüncüsünü ağzımızın suyunu akıtarak bekliyorsak Ultima için de aynı şeyi hissediyoruz ;).
  • 0

#211 GenceKsK

GenceKsK

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 267 İleti

Yazma tarihi: 21 Temmuz 2010 - 12:39 ÖS

knuckle gerçekten çok iyi açıklamıssın
  • 0

#212 knuckle

knuckle

Senior Sergeant

• Members
  • 197 İleti

Yazma tarihi: 21 Temmuz 2010 - 01:17 ÖS

knuckle gerçekten çok iyi açıklamıssın

Görevimiz :D for the chaos
  • 0

#213 Seydo

Seydo

Scout

• Members
  • 125 İleti

Yazma tarihi: 19 Ağustos 2010 - 07:34 ÖS

wow sonra diablo 2
  • 0

#214 encladus

encladus

Sergeant

• Members
  • 87 İleti

Yazma tarihi: 20 Ağustos 2010 - 12:04 ÖÖ

çok fazla online oyun yok daha fazlası eklenebilirdi ve wow la ilgili bir foruma wow oynamayan birisi girmeyecegi için herkesin wow demesi normaldir (kim wow demedi ki? ;)) yoksa sevmedigin bi oyunu niye oynayasın ki :D
  • 0

#215 smushroom

smushroom

Sergeant

• Members
  • 73 İleti

Yazma tarihi: 24 Ağustos 2010 - 02:59 ÖS

DDO (Dungeons&Dragons Online) oynayan var mı bilmiyorum

Blizzard pazarlama ve reklam konusunda cok basarılı orası kesin
hatta getirdigi sistemi cogu oyunda gormek de mumkun

ancak eger reklama girmeyecekse inceleyin derim

Home | Dungeons & Dragons Online
  • 0

#216 turtiS

turtiS

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 48 İleti

Yazma tarihi: 09 Haziran 2011 - 07:02 ÖS

56 kbps baglantı
laggggg
rotting corpse is attacking you
hay ak ya
0oo0o0o0o00

Bunun verdiği tadı hiç bi oyun veremedi daha bana
  • 0

#217 inflameous

inflameous

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 392 İleti

Yazma tarihi: 09 Eylül 2011 - 08:26 ÖÖ

Listedeki oyunlardan RF ve Hero Online hariç hepsini oynadım. Listede yok ama ben Ragnarok Online demek istiyorum. Çünkü başka hiç bir oyunda olmayan bazı özellikler taşıyor. Weakness-strength, size modification, çok esnek kartlar ve classlar ve daha sayamayacağım birçok enteresan içeriğe sahip. Ancak oyun grinding manyağı yapıyor insanı :P
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı