İçeriğe git

Resim
- - - - -

En iyi online oyun

• Please log in to reply
Bu konuya 216 yanıt gönderildi

Anket: En iyi online oyunu (19 kullanıcı oy kullandı)

En iyi online oyunu

1. WoW (495 oy [78.20%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 78.20%

2. LOTRO (31 oy [4.90%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 4.90%

3. Sro (14 oy [2.21%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 2.21%

4. Rf online (8 oy [1.26%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 1.26%

5. Hero online (9 oy [1.42%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 1.42%

6. Fiesta online (4 oy [0.63%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 0.63%

7. Ko (25 oy [3.95%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 3.95%

8. Kal online (4 oy [0.63%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 0.63%

9. Age of Conan (36 oy [5.69%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 5.69%

10. Archlord (7 oy [1.11%] - Görüntüle)

Oyların yüzdesi: 1.11%

Oy Misafirler oy kullanamazlar

#21 Eldora

Eldora

Lieutenant General

• Members
  • 1.930 İleti

Yazma tarihi: 24 Mart 2008 - 01:09 ÖS

ultima online dı bencede :D
  • 0

#22 keremy

keremy

Scout

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 26 Mart 2008 - 01:12 ÖS

Hero bence kesinlikle.hem simdi turkçeside cikmis.
anarchyde güzel oyundur bak onuda severim ama ağir bir ingilizce olayı mevcut ondan türkçe olarak simdilik heroyu denemeyi dusunuorm :D
  • 0

#23 Zaraki Kenpachi

Zaraki Kenpachi

Senior Sergeant

• Members
  • 179 İleti

Yazma tarihi: 26 Mart 2008 - 04:32 ÖS

Bakın Wow da herkes pvp yapar ama Ultima Online da herkes pvp yapamaz uo en zevkli online oyundur... ah ah mavileri ne keserdik....
  • 0

#24 GARYOSAVAN

GARYOSAVAN

Sergeant

• Members
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2008 - 02:10 ÖS

Ultima On-Line oynamamış, 7X Char kasmamış, UO'da PK yapmamış adama mmorpg biliyor demezler bu alemde... PC'de DOS ne ise mmorpg'de UO'dur...
  • 0

#25 schahin

schahin

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.176 İleti
  • LocationBalıkesir

Yazma tarihi: 29 Mart 2008 - 08:42 ÖS

lol yada sen daha once baska bı oyun oynamadın :-D

daha once cok oyun oynadım hatta hayatım oyunla gectı dıebılırım...atarı salonlarındakı oyunlarda (ozellıkle mortal kombat ve kıng of) rekor ve 1vs1 lerde benı herkes tanırdı...(yanıma arkadaslarım dısında kolay kolay gıren olmazdı onlarada zevk ıcın)

ama bı konuda haklısın online oyun olarak daha ıkıncı oyunum... (SRO)

zaten saka olsun dedım canım :) ama ultimayı cok merak ettım sımdı herkes ondan bahsedıyo...fakat wow bırakıp yada ara verıpde onu oynayamam sımdı...
4ever wow
  • 0
Resmi ekleyen

#26 BigbadVodoo

BigbadVodoo

Knight Lieutenant

• Members
  • 608 İleti

Yazma tarihi: 30 Mart 2008 - 01:57 ÖÖ

uo oynamak ıcın oncelıkle mutlaka iyi oynayanları ama kesınlıkle ezıklerı deıl(ozamanlar noob yokdu tamamen turkce konusulurdu terımler oh ne guzel gunlerdı)
ızlemen şart ızlemeden o oyuna baslarsan sadece mınıng kasarsın yada ınscrıptıonla res scroolu sata sata para yaparsın ^^
kenpaçi bilader 10 numara laf ettin oncelıkle bukadar lafı gectı bahsetmeden yapamayacagım affola..

3d mmoların hepsınde skıll bar numaralar vs gorunur macro yapmak kolaydır tuşa basarsın uygularsın sadece sayılar kullanılır(genelde abartmayalım ^^ )
benım warlockumun (uo da warlock hem melee hemde caster karısımına denır ole dusundugunuz gıbı deıl yane) macrolarında klavyede olmayan tus yokdu ki backspaceyı bıle macroya koymustum (hepsını akılda tutmak zorundasın actıon bar yok)
gelelım pvp sıne
mesela ıtem kasarsın bu oyundada war ıyı guzel hersey tanıdık gıbıdır
bu ıs saatlerını alabılır 4 saat +15 katana ararsın dusmez (enchant basma gıbı bı sacmalık yokdur canavarların(mobda neymıs ca-na-var) gucune gore ıtemler cıkar baldroglardan genelde 15 cıkar ıyıdır sewımlıdır keserdık)
ve ustundekı sette blackrock felandır ımba yane karızmasın onunde bow yaparlar ıste gıttın savasa onune gelenı yardın ettın gıttın
adamlar senı eve ceker(evet ev her playerın kendıne aıt evı kalesı satosu hatta sarayı wardır carpenter skıll'ıyle yapılır guıld ıcın sarttır) yatırırlar ustundekı herseyı lootlarlar cırıl cıplak kalırsın kı mavıysen(ıyı taraf yane) ana şehirlere pk (player kıller) gıremez ama bu oyunda ole bı pvp sıstemı wardırkı (bana sımdı guıld wars ws maval okumayın uo pvp nın allahıdır) mavıler mavılere pk pk ya dalabılır sehrın ıcındede dalar keser gene lootlar yane afk felan olunacak oyun deıl dıken ustundesın..
en sewdıgım ozellık :
savan 7x char kasmayan mmo bılmıodur dedı dogru dedı ama bı olay daha war
bu oyunda yenı char acarsın X ın felan yokdur skıll capında ama 7x lık adamı kesebılırsın (yeteneklıysen tabı walla ukalalık olucak dehset pvp yapardım a katanayla +15 katanalı aynı anda ss lı adam kesmıslıgım cookdur)
evet gelelım mesleklere (craft skıllerı deıl meslekler türkçemizi yaşatalım)
birsürü meslek wardır kasması katıyen sıkmaz wowdakı gıbı sacma salakda deıldır gayet mantıklıdır superdır para kesınlıkle kasılır her sekılde (npc ye satarak bıle para babası olursun)
oyuncular kendılerıne gemi satın alabılırler denızlere acılabılırler ıyı fıshıng yaparlar gene bunlarla para kazanılır ayrıca yenılır karın doyurur şükredin
bandaj wardır pvp esnasında basarsın (ki biz ona actıon derız pvp neymıs) bu sayede en uzun savaşım 2 saat 27 dakıkadır (kesınlıkle dogrudur 1 vs 1 dir) artık ellerımız yorulmus ayaklarımız bıtkın yeter abı wallaha sen yoluna ben yoluma demısızdır
eventlerde wardır ewet superlerdır gm ler yapar
gm (grandmaster demek{oda mesela 1 skıllını 100 yapmıssan grand masterdır} oyundakı game master deıl ^^)topuk yarısması en baba yarısmadır ^^
at yarısı superdır
pvp yarısması (arena aynı mantık)
güzellik yarısması(kesınlıkle denenesı bı olaydır)
gm ler şehirlere buyuk dev canavarlar salardı tum playerler kesmeye calısırdı (healermı? yada tank? oda ne herkez kendı basının caresıne baksın der bu oyun adama) ıcınden 20 30 ıtem cıkardı we kım lootlarsa ne o ole greedmıs needmıs hızlı olan kazanır arkadas

ayrıca dunyanın(abartmadan dıorum) en zevklı olayıdır spawn bulmak bulmaya calısmak (bınek sawnları anımal tamerler wardır degısık bınekler tamelerler) spawnı bulursun marklarsın (mark book wardır ıstedıgın yerı mark buyunle kaydedersın booka eklersın ıstedıgın yere ısınlanırsın super olaydır) sonra her bınegın zamanı wardır o zaman geldıgınde spawn noktaları ewlere senlıktır hele unicorn yada kii rin ise
arkadaslar daha fazla yazmak ısterdım ama fazla uzun oldu bılın dıe yazdm oynarsınız yada oynamassınız dıe deıl zaten 3d cıktı mmo bıttı...

ayrıca tekrar oynamak ısteyen eskı uo culardan warsa haber etsın 2 elım kanda gelırım şerefsizim
  • 0

#27 mirria

mirria

Knight

• Members
  • 338 İleti

Yazma tarihi: 30 Mart 2008 - 03:07 ÖÖ

ayrıca uo ile ilgili:

-bandaj: koyun bulur yünlerini kırkarsınız. yünleri eğirir ip yaparsınız. ipleri dokur kumaş yaparsınız. ve en son kumaştan bandaj.

-binek: en ezik char ın bile bineği olabilir yeter ki verilebilsin. belirtmekte fayda var ki; binekten inerseniz binek de sizinle birlikte döğüşür ve öldürülebilir.

-asla bi sw(swordsman) tek başına bi balrog öldüremez. bunun için mage olmazsa olmazdır.

-chardan sıkırlırsan veya memnun değilsen yeni char açman gerekmez. tüm skilleri sıfırlarsın yeni kasarsın. talent sıfırlama gibi para da vermezsin

-büyücülerin büyü yapmak için büyü kitabı+materyale ihtiyacı vardır.

-büyücüler de zırh giyebilirler ama o zırh üzerindeyken büyü yapamazlar

-bi mavi dier bi maviyi keser yada kesilmiş maviyi lootlarsa crim(suçlu)(gri) olur onu kesen ve lootlayan crim olmaz. bi nevi kelle avcılığı. :)

-bir pk sürekli pk keserse zamanla maviye döner

-nickinin önünde lord veya lady yazanlardan korkmak gerek :(

şimdilik aklıma gelen bunlar. rp açısından süper bi mmoydu uo. darısı yeni oyunlara
  • 0

#28 jonbloody

jonbloody

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 2.043 İleti
  • LocationBursa

Yazma tarihi: 31 Mart 2008 - 10:33 ÖS

Last chaos, dark and light... guzel oyunlar :)
  • 0

Calithrawiel 90 Kitana 90 Déep 85 Guillotine 85 Gémma 90 Yakut 90 Zizu 85 Lalaíth 85 Galenas 86 Jonbloody 81
Tránquillizer 82 Gwilwileth 90 Ivy 85 Pati 82 Bisküvi 66 @Nagrand, WoW

#29 GARYOSAVAN

GARYOSAVAN

Sergeant

• Members
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 31 Mart 2008 - 11:05 ÖS

mirria birde Dark Lord, Dark Lady var...

Arkadaş apra charımla 7X adam kestiğim çok oldu demişte... 7X Dark Lord, Dark Lady kes bakayım sen. Birde GM poison kullanan Warlocklar hem silaha zehir sürer hem PvP'de seni sürekli zehirler, zehir otomatik vurduğu için o an zaten büyü atamazsın fizıl olur, adam impor us cux short spear ile hakkından gelir... :( Oyunda oto potta yok. Bir yanda çanta açık hızlıca bandaj basıp pot içmeye kasarsın. Bandajı da makroya alabilrisin ama pot yine şart. Dungeon önüne tuzak kurarsın görünmez olur saatlerce beklersin adam gelince keser adamın saatlerce emek verip topladıklarını çalar kaçarsın... Off off... Ultima On-Line anlatmakla bitmez. 2. sini yapsalarda onu oynasak. UO'nun yanında WOW harbiden basit.
  • 0

#30 Eldora

Eldora

Lieutenant General

• Members
  • 1.930 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2008 - 02:12 ÖÖ

Ultima On-Line oynamamış, 7X Char kasmamış, UO'da PK yapmamış adama mmorpg biliyor demezler bu alemde... PC'de DOS ne ise mmorpg'de UO'dur...

heh katılıyorum
ahh ahh nebula sanane serverları
bu arada wow sitesine en ıyı online oyun dıye anket acan arkadaşı tebrık edıyorum
sonuclar gercekten şok edici
  • 0

#31 BigbadVodoo

BigbadVodoo

Knight Lieutenant

• Members
  • 608 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2008 - 01:45 ÖS

garyo okadar yazdım okadar oynadım bırakda elım hızlı olsun :)
hem bandaj denen olayda poı kaldırmada war bandajı basar dwm ederık sorun deıl olmadı annoxla ıyılestırırık kolay seyler bunlar ^^
  • 0

#32 GARYOSAVAN

GARYOSAVAN

Sergeant

• Members
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 01 Nisan 2008 - 06:50 ÖS

İşte o dediklerin her shard'da farklı. :) Birde öyle bir durum var. Kasmadığım shard kalmadı ama en çok Quaxis'i seviyordum, çünkü en çok action ve GM'lerin etkinlikleri orada vardı. :)
  • 0

#33 borkenek

borkenek

Champion

• Members
  • 1.562 İleti

Yazma tarihi: 05 Nisan 2008 - 09:45 ÖÖ

ultima oynamış olmak bile ayrıcalıktır ilk online oyun kendisini hiç bozmadı hala aynı ve güzel ama uo cular yavaş yavaş wow'a geliyolar bi çoğu geldi bile :P

bir tanesi kuzenim olmakta..60olmustur druidi..bu karakter kimseyi ezerek kesemiyo diye aglamakta..
  • 0

#34 Melankoli

Melankoli

First Sergeant

• Members
  • 253 İleti

Yazma tarihi: 10 Nisan 2008 - 06:34 ÖS

ultima güzeldi rf falan bilmiyorum ama sadece pvp den bahsediyosunuz oysa wOw bir dünyadır ... bi konusu senaryosu bilem war :D .. ultimada da artık eski seviyeli iyi oyuncular yok .. wOw adam yolda görüyo duruyo buff atıyo fln... lwl kasmak zor ama dungeonlar sayesinde çok eğlenceli görevler çok ayrı bi boyutta diğer oyunlar sadece canawar kesmekten ibaret .. wOw da ise git kafasını alcağın adamı olduğu yeri temizle , temizledikten sonra al kafasını ver :D

bir tanesi kuzenim olmakta..60olmustur druidi..bu karakter kimseyi ezerek kesemiyo diye aglamakta..

aynen ben de druid açtım ilk karakterim , bnde hep derdim bu oyunun en ezik karakteri druid mi diye ? ama artık anladım en iyisi , bundan sonra mage kasıcam oyunu daha da kavramak için

he bu arada baktım adı geçen oyunlara hepsi wOw özentisi grafikler falan ,
  • 0

#35 Azagthoth

Azagthoth

Centurion

• Members
  • 998 İleti

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2008 - 04:23 ÖÖ

UO yok, Ragnarok yok, Lineage 2 yok çok büyük ayıp bunlar ama

wow grafiklerine iyi diyen adamı orjinal serverda lineage 2 oynamaya davet ederim.fiesta falan geçen yaz sonu betadan çıktı...

seçeneklerde oy verilebilecek WoW var ve adil olmuyor bu WoW forumunda açılan oyun anketinin içinde WoW olması en temizi oy vermemek veya LOTRO sivrilir burada WoW u saymazsak ...

KO ya mı versem agalar sevinir kınayt 1 numara falan :)
  • 0

#36 0guz

0guz

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 16 İleti

Yazma tarihi: 10 Mayıs 2008 - 11:23 ÖÖ

oyum aoc ve lotro ya...
  • 0

#37 canokay834

canokay834

Sergeant

• Members
  • 71 İleti

Yazma tarihi: 26 Mayıs 2008 - 01:16 ÖS

kesinlikle uodaki action hiçbiyerde yoktur,en baba mesleklerde uoda bence
  • 0

#38 GARYOSAVAN

GARYOSAVAN

Sergeant

• Members
  • 94 İleti

Yazma tarihi: 26 Mayıs 2008 - 04:02 ÖS

UO2 çıksa millet başka MMORPG oynamaz zaten. :P Oynayanlarında sosyal hayatı biter aynen eskiden olduğu gibi. :D Ayrıca UO daki guild muhabbeti hiçbir yerde yok. Bir mage saldırı aldı diyelim, her hangi bir PK veya düşman guildden. Arkadaşlarına Brit bank veya Guild Castle'a gitmelerini söyler olduğu yerden oraya portal açar sonra kendisine saldıranlara bir ordu adamla saatlerce saldırır, kestiklerini diriltir yeniden saldırırlardı... Ah ah... Saatler süren actionlar PvP'ler... Şimdilerde kestin bitti adam şehre girer çıkmaz. UO'da şehir içinde bile adam crim veya guild üyesi ise keserdin. :) Bankasına item koyarken keser onun eşyalarını alır kendi bankana koyardın... Ah ah... Nerde o eski günler... :)
  • 0

#39 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 26 Mayıs 2008 - 06:00 ÖS

UO2 çıkıcak diyolardı bi ara, hatta eskilerin oyun dergileri PCGamer ve GameShow tanıtmıştı diye hatırlıyorum o oyunu, ama ne olduysa bir daha haber alınamadı o oyundan :)
Henüz çıkmadı ama UO'nun yapımcısından Warhammer geliyor yakında, umarım mmorpg klasikleri arasın girer, ben oldukça umutluyum :)
  • 0

#40 ern213

ern213

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 20 İleti

Yazma tarihi: 04 Ağustos 2008 - 12:57 ÖS

oylama yapmaya gerek yoktu :D WoW
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı