İçeriğe git

Resim
- - - - -

cataclysm ön satıs

• Please log in to reply
Bu konuya 39 yanıt gönderildi

#1 radia

radia

Üye

• Members
  • 100 İleti

Yazma tarihi: 29 Ekim 2010 - 07:47 ÖÖ

blizzard tarafından cata ön satısı basladı hesabınıza girip cataya yukselme yaptıgınız zaman dataları yuklemeye baslıyor (ve kısa 1 not cata icin su anlık toplamda 750 mb lık dosya indiriyor)
  • 0

#2 oztheripper

oztheripper

Legionare

• Members
  • 474 İleti

Yazma tarihi: 30 Ekim 2010 - 11:48 ÖÖ

toplamda ne kadar boyutta dosya indirilecek bu şekilde alınırsa oyun? bilen varmı?
  • 0

#3 radia

radia

Üye

• Members
  • 100 İleti

Yazma tarihi: 30 Ekim 2010 - 11:50 ÖÖ

toplamda ne kadar boyutta dosya indirilecek bu şekilde alınırsa oyun? bilen varmı?

aldıktan sonra cata için toplamda 700 ile 750 mb arası dosya cekti
  • 0

#4 oztheripper

oztheripper

Legionare

• Members
  • 474 İleti

Yazma tarihi: 30 Ekim 2010 - 11:59 ÖÖ

aldıktan sonra cata için toplamda 700 ile 750 mb arası dosya cekti

"şimdilik" ama değilmi?.daha sonra bi 15gb daha gelecekse dvd alır kurarım daha iyi bu açıdan soruyorum
  • 0

#5 radia

radia

Üye

• Members
  • 100 İleti

Yazma tarihi: 30 Ekim 2010 - 02:47 ÖS

aldıktan sonra blizzarddan gelen mailde 7 aralıka kadar en az 1 kere login olup dosyaları indirmen isteniyor yeni pack olsa bile onunda ortık o kadar buyuk bisey olacagını sanmıyorum
  • 0

#6 Kalkar

Kalkar

Sergeant

• Members
  • 59 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 01:20 ÖS

Aral'da ön sipariş açıldı arkadaşlar. Fiyatta yaklaşık 80 TL. DnR'da fiyat 70 küsür.
  • 0

#7 colombus54

colombus54

Sergeant

• Members
  • 62 İleti
  • LocationEskişehir

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 05:53 ÖS

evet *Kalkar
dediğin gibi D&R önsipariş 71 lira
aral 80 ama bunlar kutulu fiyatı
cd keyli önsatışlar 57 civarı ama karasızım
cd key alıp 7 sinde hemen oyuna girip leveling yapmak var bide cd sini alıp her yüklemede patch beklememek var ne yapmalı sizce?
bide bu aral yada D.R kaç günde yollayabilir ki? pazar günü start alıcak bunların eline nezaman gecer nezaman yollarlar .
eskişehir d.r mağazsına gitmeyi planlıyorum pazar günü

• 0

Resmi ekleyen

#8 Bloodymagic

Bloodymagic

Senior Sergeant

• Members
  • 195 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 06:10 ÖS

kargo max 1 gün sürüyor

• 0

#9 Al'Akir

Al'Akir

Scout

• Members
  • 363 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 08:08 ÖS

Gittim aldım yükledim diyelim sonra format atmak zorunda kaldım zart oldu zurt oldu bir daha yüklemem gerekti yükleyebilirmiyim ben o 750mb yi ?
  • 0

#10 Echell

Echell

Zygor Keeper

• Moderators
  • 345 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 08:37 ÖS

Mavishoptan ön siparişimi verdim. Sanırım arada bide olsa gene oynamaya çalışacağım. Zaten evde yapacak fazla bir şeyde bulamıyorum.
  • 0

#11 colombus54

colombus54

Sergeant

• Members
  • 62 İleti
  • LocationEskişehir

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 08:40 ÖS

kargo max 1 gün sürüyor

tmm hocam kargo 1 gün sürüyor falan da olay şu hani 7 sinde açılacak cd keyi olan girecek hemen ama diğer satan yerler nezaman dağıtacak kutuyu aklıma tkaılan o hani gece satışları falan nezaman olucak 7 sindemi ?
  • 0

Resmi ekleyen

#12 laanakafa

laanakafa

First Sergeant

• Members
  • 254 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 09:20 ÖS

ben de eskişehir'deyim ve gidip bir mağazadan dvd şeklinde almayı planlıyorum. lakin halen nasıl yapacağımı bilmiyorum. sonuçta mağazalara sınırlı sayıda oyun geliyor.
  • 0

#13 tanta

tanta

Senior Sergeant

• Members
  • 151 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 09:34 ÖS

" Gittim aldım yükledim diyelim sonra format atmak zorunda kaldım zart oldu zurt oldu bir daha yüklemem gerekti yükleyebilirmiyim ben o 750mb yi ? "

Adamlar patch diye 5.2 GB dosya download ettirdi siz 750 MB den bahsediyorsunuz. Bu adamlar telekom a çalışıyor. 40 lira sırf patch için verdik.
  • 0

#14 Al'Akir

Al'Akir

Scout

• Members
  • 363 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 09:47 ÖS

" Gittim aldım yükledim diyelim sonra format atmak zorunda kaldım zart oldu zurt oldu bir daha yüklemem gerekti yükleyebilirmiyim ben o 750mb yi ? "

Adamlar patch diye 5.2 GB dosya download ettirdi siz 750 MB den bahsediyorsunuz. Bu adamlar telekom a çalışıyor. 40 lira sırf patch için verdik.

senin problemin farklı benimki farklı valla 10Mbit internet sınırsız babalar gibi yürü koçum (:
  • 0

#15 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 10:46 ÖS

Hadi biraz mantık yürütelim.

Blizz bize 5.2gb çektirdi sonra 1.3 mü 1.2 gb ne tekrar çektirdi, sonra küçük bir patch çıkarttı şimdide ön sipariş verenlere 750 mb dosya çektirdi. 7 aralıkta direk yükleme yapmadan oyuna girecekler denildi. Şimdi cata 750 mb mı?? patch dediğiniz şey aslında cata dosyaları. Hatta catayı çoktan çektiniz bile geçmiş olsun. Ha kutulu aldınız diyelim yükler bitirirsiniz ama ama unutmayın her bir paketle oyunu yükleme süresi dahada artıyor. Wolku kurmak için geçirdiğim sürede ben format atar driverları yüklerdim:confused: Kutulu alacaklara şimdiden geçmiş olsun. Fiyat zaten ortada aral 80 diyor blizz 70 küsüre hallediyor:confused:

Peki 7 aralıkta ne olcak?? Benim tahminim blizzden önyükleme yapanlar oyuna direk girecekler. cd keyi netten alanlar ve 750 mb dosyayı çekmeyenler o dosyayı çekecekler kutulu alanlar bence siz hazır başlamışken temiz format atın makinaya öyle kurun 8 bilemediniz 9 sabahı gibi oyuna girersiniz artık.
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#16 VCheGuevara

VCheGuevara

Senior Sergeant

• Members
  • 174 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 11:30 ÖS

Hadi biraz mantık yürütelim.

Peki 7 aralıkta ne olcak?? Benim tahminim blizzden önyükleme yapanlar oyuna direk girecekler. cd keyi netten alanlar ve 750 mb dosyayı çekmeyenler o dosyayı çekecekler kutulu alanlar bence siz hazır başlamışken temiz format atın makinaya öyle kurun 8 bilemediniz 9 sabahı gibi oyuna girersiniz artık.

Evet oyunu dijital alanlar serverların açıldığı ilk dakikadan itibaren girebilecek. Bir gecikme olmazsa eğer çarşamba 00:01'de açılacak serverler. Yani kutulu oyunların mağazalarda satışa sunulduğu saatte. Oyunu dijital alanlar Cataclysm'i saatlerce önce oynamaya başlayacak yani.

Artık kutulu oyun ve film devri resmen bitti. Dijital alın, hiç zorluk çekmeyin. İleride oyunu yeniden kurma ihtimaline karşı da saatlerce download ve kurulumla uğraşmamak için oyunu copy paste yapıp herhangi bir harici diskte yedekleyebilirsiniz. Ama benimde bir zamanlar olduğum gibi bazı kişilerde illa kutulu almak gibi eski alışkanlıklar vardır. Tavsiyem; en kısa zamanda çağa ayak uydurun. :P
  • 0

#17 Soulflame

Soulflame

Sergeant

• Members
  • 65 İleti

Yazma tarihi: 06 Kasım 2010 - 08:54 ÖÖ

Sahsen ben de kutulu oyundan yanayim. Ozellikle benim gibi kutulu oyun arsivi yapanlarin da yine kutulu alacagini dusunuyorum. Tamamen tercih meselesi.
  • 0

#18 colombus54

colombus54

Sergeant

• Members
  • 62 İleti
  • LocationEskişehir

Yazma tarihi: 06 Kasım 2010 - 10:51 ÖÖ

eet bende kutulu tercihim :) ama kararsızım :) sabaha kadar oynamakda var :)
  • 0

Resmi ekleyen

#19 Al'Akir

Al'Akir

Scout

• Members
  • 363 İleti

Yazma tarihi: 06 Kasım 2010 - 11:16 ÖÖ

Valla benim tercihim Ankara'da D&R'a gidip gece oradaki diğer wow oynayan insanlarla tabiki oyundan arkadaşlarımla birlikte takılıp sohbet edip kutulu almak. Benim amacım server first vs. değil eğer sizinde değilse keyfini çıkartın. Ben hali hazırda BETA serverda 2 tane 80->85 kastım bir çok insandan iyi ezberledim questleri zaten hızlı olmaya kalksam olurum ama biraz keyfini çıkartın şu işin...

Unutmayın wow'un sizi tek sosyalleştirdiği alan D&R lara yaplan expansion pack raidleridir... :) Ayrıca daha önce gidip bilmeyenlere söylicem birazda gaz verir ergenlere (: İlk gittiğimde oha dedim neden dedim bilmiyorum...İnsan hergün bişiler öğreniyor...

Gidin kutulu alın görün sevin birlikte yatın sabah başlayın MANYAK OLMAYIN LAN (: (:

• 0

#20 colombus54

colombus54

Sergeant

• Members
  • 62 İleti
  • LocationEskişehir

Yazma tarihi: 06 Kasım 2010 - 04:41 ÖS

eskişehir d&r sordum bu gün ön satış alıyoruz bizde ogün gelecek bizede cd dedi ama internetteki fiyattan satamıyoruz dedi ayrıca night sale yokmuş.
az gelir hemen biter zaten dedi...
  • 0

Resmi ekleyen

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı