İçeriğe git

- - - - -

Yamyamlık

• Please log in to reply
Bu konuya 92 yanıt gönderildi

#1 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 03:28 ÖS

World of Warcraft'da kendi ırkını ya da diğer Humanoid'leri sistematik olarak yiyen Humanoid'ler yamyam kategorisine girer. Spekülasyonları dışta tutarsak resmi WoW Lore'unda yamyam kategorisine giren 4 ırk vardır:

1. Troller (büyük bölümü)
2. Bonechewer Orc'ları
3. Broken Draenei
4. Undead

Tali Yamyamlar

- Bonechewer Orc'ları: Bonechewer Orc'larının humanoid yedikleri bilinmektedir. Bu clana mensup orclar savaşta malup ettikleri düşmanlarının organlarını, kemiklerini ve uzuvlarını aksesuar olarak kullanırlar.

- Broken Draenei: Geniş bilgi bulunmamakla beraber Broken Draenei'ın da başka humanoidleri yediğine rastlanmıştır.

- Undead: Undead'ler iyileştirme etkisinden dolayı başka humanoidleri ve undeadleri yemektedirler.

Göbekadı Yamyam

Bütün yamyamlık icraatları arasında en sistematik olanı Troller tarafından gerçekleştirilmektedir. Troller yamyamlıkla özdeşleşmiştir ve Zandalar, Revantusk ve Darkspear trolleri dışındaki istisnasız bütün Troller yamyamdırlar. Sadece başka humanoidleri değil, Trolleri de yerler. Darkspear trolleri de Horde'a katılana kadar kanasusamış tarihlerinde kara büyü ve yamyamlığı alabildiğine icra etmişlerdir. Darkspear trolleri Horde'a katıldıktan sonra yamyamlığa son vermiş ve öldürdükleri düşmanlarının ruhlarını etkisiz hale getirme yöntemi olarak onları yemek yerine kalplerini söküp yakmak yada kafa derilerini yüzmek yolunu seçmişlerdir.

Bahsi geçen bu 3 kabile dışındaki tüm Forest, Jungle, Sand ve Ice trolleri, ayrıca mistik Dark troller hemcinslerini ve başka humanoidleri büyülü bir ritual olarak yerler.

Yamyamlığın icrasında Forest trolleri dışında kalan kısımlar yamyamlığı büyü icraatlarının bir parçası olarak görürken, Forest trolleri bunu daha çok bir beslenme yöntemi olarak kullanır.
  • 0

#2 mutux

mutux

Senior Sergeant

• Members
  • 139 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 03:40 ÖS

Bİ anda soğudum trollerden ya öldür bırak neden ayrıntılara giriyon onuda geçtim kendi ırkını yicek kadar midesizlermiş:)
  • 0

#3 Deltaus

Deltaus

Moderatör

• Moderators
  • 523 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 03:52 ÖS

aman shamanistucure(yanlış olabilir:/) görmesin^^

bilgiler için saol
  • 0

#4 Xae

Xae

Champion

• Members
  • 1.095 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 04:15 ÖS

Shamanisticure bi bomba patlatır şimdi buna karşı :)
  • 0

#5 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 04:32 ÖS

Shamanisticure bi bomba patlatır şimdi buna karşı :)

"Troller zengin mutfak kültürleriyle Azzeroth'un genel kültür seviyesini en tepeye çıkartmıştır. Ünlü 'denizden babam çıksa yerim' sözü aslında bir Troll atasözünün değiştirilmiş versiyonudur. Ayrıca mantıklı olarak ele alındığında bir ölünün çürüyüp heba olmasındansa yenilip besin değeri olarak bünyeye karışması çok daha hayırlıdır. Trollerin yedikleri insanları sindirdikten sonra anüslerlerinden dışarı çıkartmaları da, insanlara yönelik 'aha insanlar, siz bizim s.çtığımız b.ksunuz' mesajı veren bir gövde gösterisidir."

der bence.
  • 0

#6 legi

legi

Senior Sergeant

• Members
  • 153 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 04:35 ÖS

açlık başa bela denizden babam cıksa yerım hesabi olmus :)
  • 0

#7 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 06:56 ÖS

Yamyamlık kendi türünü yeme anlamında olarak kullanıldığı zaman tek trollerde var ama herhangi bir insanımsı yeme anlamında ise.
Ogreler,Humanlar,Centaur ve Gnollarda yamyam.

Humans and other races are known to eat Murlocs.

Aslında bence murloc ızgarası güzel olur onları daha çok hayvan olarak görüp humanların yemesine hak veriyorum.....

Genel olarak yamyamlığın çıkışı olarak dünyanın parçalanmasından sonraki açlık ve terör dönemi gibi gözüküyor.Ozaman kadar canlı kurban ve yamyamlık geleneği yoktu.

Saygılar....

Not:Wowwiki çevrisi mi oyunda yaptığın questlerin çevrisi yoksa magic and mayhem vs gibi warcraft rpg kitaplarından aldığın bir şey mi?
  • 0

#8 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 06:59 ÖS

Yamyamlık kendi türünü yeme anlamında olarak kullanıldığı zaman tek trollerde var ama herhangi bir insanımsı yeme anlamında ise.
Ogreler,Humanlar,Centaur ve Gnollarda yamyam.

Humans and other races are known to eat Murlocs.

Aslında bence murloc ızgarası güzel olur onları daha çok hayvan olarak görüp humanların yemesine hak veriyorum.....

Alıntıyı tam yaparsak daha anlaşılır olur:

While described as cannibals by some sources, or seemingly meeting the criteria of cannibalism as described regarding the trolls, the status of these races as cannibals is unconfirmed.

Humans and other races are known to eat Murlocs as an ingredient of Westfall Stew and Murloc Fin Soup.

Murloc eti tüm ırklar için bir cooking malzemesi zaten.

Ben lafını asla sakınmayan biri olarak bu alıntıda cümleyi noktayla kesmek suretiyle yaptığın kırpmada iyi olmayan niyet ibareleri görüyorum.

Senin bu tavırlarınla oyunda Troll avlama eğilimim daha da artıyor :) Bizim serverdaki troll nüfusuna farkında olmadan büyük zarar veriyosun :)

Genel olarak yamyamlığın çıkışı olarak dünyanın parçalanmasından sonraki açlık ve terör dönemi gibi gözüküyor.Ozaman kadar canlı kurban ve yamyamlık geleneği yoktu.

Saygılar....

Not:Wowwiki çevrisi mi oyunda yaptığın questlerin çevrisi yoksa magic and mayhem vs gibi warcraft rpg kitaplarından aldığın bir şey mi?

Troll yamyamlığının dünyanın bulunduğu durumla pek alakası yok. Tamamen kendilerine has bir vahşet dürtüsü.

Kaynak: Wowwiki
  • 0

#9 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 07:03 ÖS

Ben görevleri yaptığım sırada doğruladım bunu gayette murlockları yiyip içiyoruz...Çorbası çok lezzetli oluyor favori yemeğimdir.

Buda bir canlı kurban ayini.

Resmi ekleyen
  • 0

#10 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 07:11 ÖS

Alıntıyı tam yaparsak daha anlaşılır olur:

While described as cannibals by some sources, or seemingly meeting the criteria of cannibalism as described regarding the trolls, the status of these races as cannibals is unconfirmed.

Humans and other races are known to eat Murlocs as an ingredient of Westfall Stew and Murloc Fin Soup.

Murloc eti tüm ırklar için bir cooking malzemesi zaten.

Ben lafını asla sakınmayan biri olarak bu alıntıda cümleyi noktayla kesmek suretiyle yaptığın kırpmada iyi olmayan niyet ibareleri görüyorum.

Senin bu tavırlarınla oyunda Troll avlama eğilimim daha da artıyor :) Bizim serverdaki troll nüfusuna farkında olmadan büyük zarar veriyosun :)

Troll yamyamlığının dünyanın bulunduğu durumla pek alakası yok. Tamamen kendilerine has bir vahşet dürtüsü.

Kaynak: Wowwiki

Ben teorimi söyledim açlık ve terör zamanlarında yiyecek kıtlığından çıkmış bir gelenek.Özellikle Hakkar dönemini incelersen Canlı kurban geleneği ilk kez ozaman başlıyor.Kan tanrısının ruhunu şaad etmek için kendi halkını öldürüyor.Daha sonradan bu kurban olayı diğer loalar içinde uygulanmış...Darkspear artık loalar için insanımsı değilde hayvan kurban ediyorlar...

Saygılar.....
  • 0

#11 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 07:15 ÖS

Yukardaki resim herşeyi anlatıyor. Yorumu kamuoyuna bırakıyorum ama yine de 'iğrenç' demekten alamıyorum kendimi.

İnsan insana bunu yapar mı be ?! Troll trolle yapıyor ama...

Orclarla savaşırım ama trollerle savaşılmaz, troller ancak avlanır.
  • 0

#12 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 07:18 ÖS

Bana görede iğrenç ama ne yapabilirim yamyamlık yönü dışında seviyorum Trollleri mi.Zandalar adası açıldığı zaman gerçek kültürlerini öğrenme şansı bulduğumuzda bu yamyamlık veya canlı kurban geleniği olmadığını göreceksiniz bende ozaman size demiştim diyeceğim.Aynı Troll druidler olduğunu bunun cenarisustan bağımsız olduğunu İlk druidlerin Troller oldğunu ve troll druidlerin ekleneceğini söylediğim gibi...
  • 0

#13 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 07:23 ÖS

Bana görede iğrenç ama ne yapabilirim yamyamlık yönü dışında seviyorum Trollleri mi.Zandalar adası açıldığı zaman gerçek kültürlerini öğrenme şansı bulduğumuzda bu yamyamlık veya canlı kurban geleniği olmadığını göreceksiniz bende ozaman size demiştim diyeceğim.Aynı Troll druidler olduğunu bunun cenarisustan bağımsız oldğunu ve troll druidlerin ekleneceğini söylediğim gibi...

İyi de zaten Zandalar yamyamlığı benimsemeyen 2 troll tribe'ından biri(Darkspear sabıkalı). Geriye kalan büyük çoğunluğu nereye koyacaksın? Gerçek troll kültürü, öz troll, hakiki troll diye sınıflandırma yapma şansımız yok. Sonuçta trollerin çok büyük çoğunluğu bunu yapıyor.
  • 0

#14 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 07:29 ÖS

Tamam inverse-ratio bırak zaman kimin haklı olduğunu göstersin.Ben şu ana kadar sahip olduğum bilgilere dayanarak bu yorumu yaptım.Bakayım Troll druidlerde yaptığım yorum gibi buda 12'den vuracak mı =] bekleyip görelim ozamana kadar sen haklısın....
  • 0

#15 legi

legi

Senior Sergeant

• Members
  • 153 İleti

Yazma tarihi: 02 Kasım 2010 - 08:33 ÖS

ayrıyetten tauren yiyen adama yamyam denılmesınede karsıyım http://localhost/wow...tyle_emoticons/default/confused.gif ozaman oyundakı herkes yamyam olur :D

espri soğuk ama katlanın :D :D :D
  • 0

#16 smh31

smh31

Sergeant

• Members
  • 100 İleti

Yazma tarihi: 03 Kasım 2010 - 12:31 ÖS

Ben görevleri yaptığım sırada doğruladım bunu gayette murlockları yiyip içiyoruz...Çorbası çok lezzetli oluyor favori yemeğimdir.

Buda bir canlı kurban ayini.

Resmi ekleyen

çok guzel resim :)
  • 0

#17 sahindertli

sahindertli

Knight Lieutenant

• Members
  • 596 İleti

Yazma tarihi: 03 Kasım 2010 - 01:38 ÖS

elfim güzelim night elfim nasıl kıydınız siz ona. :).
Yav herşeyi anladıkta dranei lere ne demeli nasıl ally siniz siz. Bırakın şu horde adetini dimi :).
  • 0

#18 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 03 Kasım 2010 - 01:48 ÖS

elfim güzelim night elfim nasıl kıydınız siz ona. :).
Yav herşeyi anladıkta dranei lere ne demeli nasıl ally siniz siz. Bırakın şu horde adetini dimi :).

Onlar broken Draenei, şekil olarak Alliance Draenei'larına benzemiyorlar.

http://images4.wikia...00px-Broken.jpg
  • 0

#19 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 03 Kasım 2010 - 01:51 ÖS

Tamam inverse-ratio bırak zaman kimin haklı olduğunu göstersin.Ben şu ana kadar sahip olduğum bilgilere dayanarak bu yorumu yaptım.Bakayım Troll druidlerde yaptığım yorum gibi buda 12'den vuracak mı =] bekleyip görelim ozamana kadar sen haklısın....

Hangi konuda kimin haklı olduğunu zaman göstersin?

Zandalar, Revantusk ve Darkspear(sonradan bırakanlar) trolleri dışındaki bütün troller yamyamdır diyorum. Karşı mı çıkıyorsun buna?

Troll druidliğiyle yaptığın öngörünün linkini verir misin ayrıca.
  • 0

#20 Caslouch

Caslouch

Üye

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 39 İleti

Yazma tarihi: 03 Kasım 2010 - 02:21 ÖS

Resimi daha önce görmemiştim güzelmiş :)
Trollerin loresini gerçekten ilgi çekici buluyorum yazı için teşekkürler.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı