İçeriğe git

- - - - -

Yamyamlık

• Please log in to reply
Bu konuya 92 yanıt gönderildi

#41 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 02:46 ÖS

Öte yandan çok çok alakasız yerlerde Shamanisticure yerli yersiz 'öngörüm 12den vurdu, bakalım kim haklı' şeklinde 4-5 kere yazmış olmasaydı, öngörüsüyle ilgili herhangi bir tartışma vuku bulmazdı.

---------------------------------------------------------------------

Sen hala beni algılıyamıyorsun.Benim yamyamlık ve canlı kurban ile ilgili tezim şu:''Açlık ve Terör zamanlarında karanlık tanrılarının isteklerini yerine getirmek amacı ile bu geleneğin başladığı.Bunda bir sıkıntı var mı?Ve dediğimi şöyle kanıtlıyorum şu ana kadar oyun içinde yaptığım görevlerde en eski canlı kurban ile ilgili hikaye Hakkar ve Atal'ai ile ilgili olandı.Trollerin Hakkarın eline düşmesi ve yozlaşması Dünyanın yıkımından sonraki sıkıntılı zamanlarda gerçekleşti.İşte o zaman ilk yamyamlık ve canlı kurban olayları başladı.Bu yüzden de bundan önceki Troll kültüründe Yamyamlık ögesi bulunmadığına inanıyorum.Zaman içerisinde Zandalar adası açıldığında o şehirde sağlam kalmış kitapları,parşomenleri yazıtları görünce dediğim kanıtlanacak'' diyorum.Aynı Troll druidliği ile ilgili yaptığım öngörü gibi....

Şu ana kadar sustum ama bu söylediğimin nesi gereksiz...
  • 0

#42 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 02:56 ÖS

valla ben shamana katılıyorum. Eleman 2008de trollerin şehri olmalı hatta echo island güzel olur diye konu açmıştı.2 yıl sonra dedikleri çıktı.adamda var birsey . Ayrıca yukarıda adam konu açtım diyor sende yok fln dedin adamı yalancı çıkartıcaktın sonra buldu konuyu linkini verdi birşey demedin. Kusura bakmayın teléfondan yazıyorum.

1. 'Troller'e druidlik verilsin, biz de form değiştirebilelim' demek öngörü mü? Ya da oynadığın ırkın oyunda şehri yokken şehir istemek? Orada yaptığı şey Lore ile bağlantı kurup öngörü yapmak falan değil. Zul Aman'da gördüğü trolleri (Axe Thrower, Shadow Hunter, gibi) ve bossların şekil değiştirebilme özelliklerinin (onu druidlikle özdeşleştirmiş) oynanabilir Troll karakterlerinde de olmasını istemiş. 'olsun be hacı bir ayıya dönüşsek pantere dönüşssek fena olmazmı' demek 12'den vurmuş bir öngörüde bulunmak değildir. Sapla samanın aynı şey olmadığı gibi.

2. Troller'in yamyamlığıyla 'bak benim tutan öngörüm var' demenin ne alakası var?
  • 0

#43 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 03:03 ÖS

Sen hala beni algılıyamıyorsun.Benim yamyamlık ve canlı kurban ile ilgili tezim şu:''Açlık ve Terör zamanlarında karanlık tanrılarının isteklerini yerine getirmek amacı ile bu geleneğin başladığı.Bunda bir sıkıntı var mı?Ve dediğimi şöyle kanıtlıyorum şu ana kadar oyun içinde yaptığım görevlerde en eski canlı kurban ile ilgili hikaye Hakkar ve Atal'ai ile ilgili olandı.Trollerin Hakkarın eline düşmesi ve yozlaşması Dünyanın yıkımından sonraki sıkıntılı zamanlarda gerçekleşti.İşte o zaman ilk yamyamlık ve canlı kurban olayları başladı.Bu yüzden de bundan önceki Troll kültüründe Yamyamlık ögesi bulunmadığına inanıyorum.Zaman içerisinde Zandalar adası açıldığında o şehirde sağlam kalmış kitapları,parşomenleri yazıtları görünce dediğim kanıtlanacak'' diyorum.Aynı Troll druidliği ile ilgili yaptığım öngörü gibi....

Şu ana kadar sustum ama bu söylediğimin nesi gereksiz...

Gereksiz kısım son cümle: 'Dediğim kanıtlanacak, tıpkı X öngörümün tuttuğu gibi'. Ortada öngörü yarışması yok. Resmi WoW Lore'u var ve kelimesi kelimesine şöyle yazıyor: 'Most trolls seem to practice cannibalism'. Yani trollerin çoğu yamyamlığı icra etmektedir.

Zandalar trolleri yamyamlığı benimsememiştir diye yazının en başında yazılmış zaten. Zandalar adası açılınca neyi göreceğiz? Zandalar trollerinin yamyam olmadığını mı? Eğer onu görmek istiyorsan o kadar beklemene gerek yok, yazdıklarımı tekrar oku yeter. Ayrıca senin troll fanatizmine varan anlayışına göre 'suçlu' troll yok nerdeyse, sadece kandırılmış troll var. Ama Lore ile ilgili yorumlarında Human'lar için defalarca 'katil', yaptıklarıyla ilgili de 'vahşet' yorumunu kullanıyorsun. Açlık ve terör çağı nedir? Onu açarsan sevinirim, daha önce de sormuştum.

Edit: Kendim vereyim cevabını, resmi olarak 'açlık ve terör çağı' diye bir çağ olmasa da wowwiki'de sonsuzluk kuyusunun oluşturulmasından sonraki dönemde bir kaç yüzyıl boyunca açlığın ve terörün hüküm sürdüğü, bu dönemde de trollerin içinde bulundukları durumdan kurtulmak için eski tanrılara, onların en karanlık olanına başvurduğu anlatılıyor. Bu durumu benim açımdan daha masum yapmıyor, sonuçta zorluklar çeken pek çok ırk ve kavim var wow Lore'unda ama bu yola başvuran troller sadece.

Edit2: 'Bize de troll versinler ya' başlıklı konunu iyice inceledim. Orada da trollfanatizmini ve uydurmacı/çarpıtmacı çizgine rastlamak mümkün. 'Troller en eski ırktır. Trolleri titanları yaratan tanrılar yarattı, milyonlarca yada yüzbinlerce yıldır vardır troller' diye sallamışsın. Blizzard'ın 'ilk ırk' vb. konulardaki resmi açıklamasının ucu açıktır ve kesin bilgiler içermez. Night Elf Lore'unda da ilk yaratılan ırkın Night Elfler olduğu anlatılır:

Elf and troll origins

There is some controversy that the separate origin of elves and trolls may be intertwined, but each race has their own story according to their own history. For players, the history of the elves is longer and more unified, since the night elf of today largely resembles that of millennia past, whereas the troll of today represents a more chaotic fragmented part of a larger troll diaspora whose history is filled with more continuous conflict. Trolls share traits with night elves, such as their body form and their ears.

• 0

#44 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 04:07 ÖS

Cevabını verdin işte kendin ben bir kaç yazı önce dünyanın parçalanmasından sonra diye söylemiştim.

Ben teorimi o donem için Zul'aman tanrılarına dayandırmıştım.Oradaki hayvan loaları gördüğümde kafama dank etti.Sonra çeşitli forumlara dadandım scroll of lore gibi orada bazı arkadaşlar Troll druidlerden söz ediyordu.Bende Trollere druidler eklensin diye konu açtım....

O donem benle çok dalga geçmişlerdi örneğin....

Troll den druidmi olur. taurenede rogue gelsin :D

O zaman gnome'ada priest pala ve druidlik gelsin.Hatta shamanlık ve hunterlık gelsin.Horde ve ally kardeş olsun.Arthas tekrar human olsun.KJ ve velen tekrar kanka olsun.Olsun da olsun.

Ya bende taurene warlock geslin istiyorm ama olmuyo :D

Ama ben tezimi savunmaya devam ettim...Tabi ozamanlar forum adabı tam oturmamıştı.Biraz ciddiyetsiz yazıyordum...

biladerler zul amanda form değiştiren orman trollerinin sınıfı ne sizce hiç merak ettnzmi ben onlara druidliği yakıstırdım wow dünyasında hayvan formlarıyla savaşan druidler war.O yüzdende bu zul amandaki form değiştiren trollerde druid olur dedim sizce bunun ne mantıksız yanı war ajaba?

Zandalar diye tabir ettiğin Troller bugunkü trollerin atası.Zandalar İmparatorluğu 16.000 yıl önce ikiye bölünür.Amani ve Grubashi kurulur bu sırada zaten Forest ve Jungle olarak trollerin evrimleştiği düşünülür.6 bin yıl sonra dünya parçalanır bir kaç yüz yıl süren kaos çağı yaşanır....

Bugünkü Zandalar'ın nasıl olurda evrimleşmediği bilinmiyor...

Saygılar.....
  • 0

#45 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 04:21 ÖS

Gereksiz kısım son cümle: 'Dediğim kanıtlanacak, tıpkı X öngörümün tuttuğu gibi'. Ortada öngörü yarışması yok. Resmi WoW Lore'u var ve kelimesi kelimesine şöyle yazıyor: 'Most trolls seem to practice cannibalism'. Yani trollerin çoğu yamyamlığı icra etmektedir.

Zandalar trolleri yamyamlığı benimsememiştir diye yazının en başında yazılmış zaten. Zandalar adası açılınca neyi göreceğiz? Zandalar trollerinin yamyam olmadığını mı? Eğer onu görmek istiyorsan o kadar beklemene gerek yok, yazdıklarımı tekrar oku yeter. Ayrıca senin troll fanatizmine varan anlayışına göre 'suçlu' troll yok nerdeyse, sadece kandırılmış troll var. Ama Lore ile ilgili yorumlarında Human'lar için defalarca 'katil', yaptıklarıyla ilgili de 'vahşet' yorumunu kullanıyorsun. Açlık ve terör çağı nedir? Onu açarsan sevinirim, daha önce de sormuştum.

Edit: Kendim vereyim cevabını, resmi olarak 'açlık ve terör çağı' diye bir çağ olmasa da wowwiki'de sonsuzluk kuyusunun oluşturulmasından sonraki dönemde bir kaç yüzyıl boyunca açlığın ve terörün hüküm sürdüğü, bu dönemde de trollerin içinde bulundukları durumdan kurtulmak için eski tanrılara, onların en karanlık olanına başvurduğu anlatılıyor. Bu durumu benim açımdan daha masum yapmıyor, sonuçta zorluklar çeken pek çok ırk ve kavim var wow Lore'unda ama bu yola başvuran troller sadece.

aç kalan herkes yamyam olur. arkadaşalrının cesetlerini yemek zorunda kalan insnalar vardı yakın geçmişte.. ayrıca trollerin inanışlarından dolayı bu şekilde hor görülmesi saçmalık.. lıght inanışı, elune inanışı, v.s ilede çok kolay dalga geçilebilir. troller inandığı şeyi yapıyorlar.. trolleri sevmezsin ama lore la ilgili olarak onları ikinci sınıfa felan koyamazsın.. kaldı ki troller kadar doğaya bağlı,, maneviyatı yüksek olan, zengin kültürlü v.s ırk yoktur. (bu olay almanların ikinci dünya savaşında zencileri felan aşağılamasına benziyor :D komik yani...

ayrıca karanlık tanrılara TROLLER başvuruyor diyemezsin. grubashi trolleri başvurmuş diyebilirsin. adamlarda onlarca kabile var.. grubashilerde zandalar sayesinde yanlışlarından dönüyorlar..
  • 0

#46 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 04:32 ÖS

Neyse konu tatlıya bağlandı gibi sanırım bir daha bu başlığa yazmıyacağım söyleyebileceğim herşeyi söyledim.....
  • 0

#47 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 04:41 ÖS

Ben teorimi o donem için Zul'aman tanrılarına dayandırmıştım.

Sen buna(aşağıdaki yazı) teori mi diyorsun?

olsun be hacı bir ayıya dönüşsek pantere dönüşssek fena olmazmı

'Trollere Zul Aman'daki classlar verilsin' demişsin.

özellk derken ne dediğimi bende bilmiyorum ama class olarak demek istedim druidlk.axe throw,shdaow hunter ......anladn bunlar eklense fealn

Bu teoriyse Blizzard forumları teorisyenden geçilmiyor :D

''Ahmet'in bisikleti var, benim neden yok?'' sorusu teori değildir. Sen temenni demek isterken teori yazmışsın sanırım. Ayrıca madem o öngörü, axe thrower, shadow hunter ve diğerleri nerede? :D
  • 0

#48 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 04:48 ÖS

Neyse konu tatlıya bağlandı gibi sanırım bir daha bu başlığa yazmıyacağım söyleyebileceğim herşeyi söyledim.....

heheheheh troll konu olunca hangi konu olursa olsun bir şeyler yazarsın. kendini kandırabilirsin ama bizi asla :P
  • 0

#49 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 04:52 ÖS

(bu olay almanların ikinci dünya savaşında zencileri felan aşağılamasına benziyor :P komik yani...

Ortada bir komiklik olduğu kesin, kahramanı da sensin.

............................................................................

aç kalan herkes yamyam olur

Afrika'da açlıktan ölenler var ama birbirini yiyenler yok. Demek ki yemeyenler de var.

.............................................................................

ayrıca karanlık tanrılara TROLLER başvuruyor diyemezsin. grubashi trolleri başvurmuş diyebilirsin.

Grubashi trolleri troll değil mi? Ya da sadece tek bir trollden mi oluşuyor da 'troller' diyince abes oluyor? Ayrıca ice trolleri, sand trolleri, orman trolleri, jungle trolleri, vs. hepsi Grubashi trollü olmadığına göre yamyamlığın tek nedeni Hakkar değil.

..............................................................................

trolleri sevmezsin ama lore la ilgili olarak onları ikinci sınıfa felan koyamazsın

İkinci sınıf ya da ona tekabül eden bir ifade nerede var?

..............................................................................

kaldı ki troller kadar ... maneviyatı yüksek olan ... ırk yoktur.

Yok canım :)
  • 0

#50 mutux

mutux

Senior Sergeant

• Members
  • 139 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 05:10 ÖS

Hıncal Uluç gibi her laftan polemik yaratıp prim yapma peşindemisin amaç ne herkesin dediği lafa karşı cıkıyosun adam sana bişeyi açıklıyo bu seferde gidip sölediği başka biseyde sorun buluyosun bosyere polemik yaratıp milletin keyfini kaçırma burda.
  • 0

#51 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 05:49 ÖS

Hıncal Uluç gibi her laftan polemik yaratıp prim yapma peşindemisin amaç ne herkesin dediği lafa karşı cıkıyosun adam sana bişeyi açıklıyo bu seferde gidip sölediği başka biseyde sorun buluyosun bosyere polemik yaratıp milletin keyfini kaçırma burda.

Nokta ve virgül kullan.

Sen kimsin ya? Kanki dayanışması mı bu?

İtiraz eden ben değilim. Benim yazdıklarıma itiraz edilmiş, ona cevap verdim.

Keyfine göre mi yazıcam senin. Keyfin kaçıyorsa okuma.
  • 0

#52 cleric

cleric

Sergeant

• Members
  • 56 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 06:10 ÖS

+1 . Kaç konudur postları takip ediyorum da bir hareketlenme çabaları. Nedenini çözmüş değilim.

Trolleri sevmiyor olabilirsin ,doğaldır. Ama Lore bölümüne herhangi bir ırkı yerme amaçlı(Bu kısmını ben de pek çözemedim amaç trolleri yermek mi troller yamyam ee pis kaka kötü diye tanıtmak mı yoksa yamyamlığın loredeki etkisi mi? Bana biraz trolleri yerme gibi geldi. Eğer yanlış düşünüyorsam doğrusunu belirtebilirsen memnun olurum) böyle konular açılması taraftarı değilim. Lore kısmına bir post yazılacaksa, bir konu oluşturulacak ise tarafsız olunması görüşündeyim.
  • 0
Ergenleştiremediklerimizden misiniz ?

#53 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 06:29 ÖS

+1 . Kaç konudur postları takip ediyorum da bir hareketlenme çabaları. Nedenini çözmüş değilim.

Trolleri sevmiyor olabilirsin ,doğaldır. Ama Lore bölümüne herhangi bir ırkı yerme amaçlı(Bu kısmını ben de pek çözemedim amaç trolleri yermek mi troller yamyam ee pis kaka kötü diye tanıtmak mı yoksa yamyamlığın loredeki etkisi mi? Bana biraz trolleri yerme gibi geldi. Eğer yanlış düşünüyorsam doğrusunu belirtebilirsen memnun olurum) böyle konular açılması taraftarı değilim. Lore kısmına bir post yazılacaksa, bir konu oluşturulacak ise tarafsız olunması görüşündeyim.

Ne hareketliliği? Foruma yazıldığında ya da yazılanlar tartışıldığında konuyu açanın bunda bir çıkarı mı oluyor?

Resmi WoW Lore'unda yamyamlık diye bir kategori var. Adamlar kategori olarak açıp anlatmışlar. Ben de onu buraya aktardım. Şerefsiz troller filan yazmadım. Oradaki bilgi neyse, aktardım. Eğer orada yergi varsa, trollseverler toplanıp Blizzard'da manevi tazminat davası açsın.

Ayrıca trollere yönelik yergi de yaparım Lore kapsamında. Lore bölümü burası ve herkes diğer fraksiyonlarla ilgili yalan/yanlış dayanaklar kullanmadığı sürece olumsuz düşüncelerini de paylaşabilir. Ben 'trolllerin çoğunda yamyamlık var, bu iğrenç' dediğimde kimse bana 'sen buna iğrenç diyemezsin' diyemez.
  • 0

#54 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 06:41 ÖS

Edit.
  • 0

#55 mutux

mutux

Senior Sergeant

• Members
  • 139 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 06:50 ÖS

Nokta ve virgül kullan.

Sen kimsin ya? Kanki dayanışması mı bu?

İtiraz eden ben değilim. Benim yazdıklarıma itiraz edilmiş, ona cevap verdim.

Keyfine göre mi yazıcam senin. Keyfin kaçıyorsa okuma.

Öncelikle kanki dayanışması diye bişey yok.Gördüğün gibi sadece benim keyfimi kaçırmıyorsun milletide rahatsız ediyosun burda.Shamanisticureyi bilen bilir bugüne kadar çok paylaşım yaptı forumda ama senin gibi gereksiz tepki vereni görmedim.
  • 0

#56 Khrunk

Khrunk

General

• Members
  • 2.195 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 07:05 ÖS

Ne güzel demişler.

DO NOT FEED THE TROLL.

anlayana :P
  • 0

#57 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 07:11 ÖS

Öncelikle kanki dayanışması diye bişey yok.Gördüğün gibi sadece benim keyfimi kaçırmıyorsun milletide rahatsız ediyosun burda.Shamanisticureyi bilen bilir bugüne kadar çok paylaşım yaptı forumda ama senin gibi gereksiz tepki vereni görmedim.

Onun farklı başlıklar altında yaptığı paylaşımlarla ilgili yorumlar yaptım. Çaba harcamasını taktir de ettim. Yaptığı doğru şeylerin yanında, doğru olmayanlar da var. Tercümelere yorum kattığını kendi de belirtti ve bu sağlıksız bir şey. Wow Lore'unu bu arkadaşımızın tercümelerinden okuyanlar trolleri üstün ırk filan sanar. Bu başlığı açıp paylaştığımda gelen ilk tepkiler hep aynıydı: Aman Shamanisticure görmesin. İnsanlar böyle düşünüyorsa ortada bir sorun vardır. Foruma kattıklarının olumlu olmasının yanında, yaptığı aktarımlara troll fanatizmini katıyor olması sorun teşgil ediyor.

Ayrıca bu başlığın konusu o arkadaş da değil. Kendisi işi ısrarla haklı/haksız tartışmasına çekince durum ister istemez polemik havası aldı. Ben kendisine cevap verince de, daha önce onun paylaşımlarını okumuş insanlar, sitede paylaşım yapan birine sataşma var diye bana cevap yetiştirmeye giriştiler.
  • 0

#58 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 07:12 ÖS

Edit.
  • 0

#59 WraThor!an

WraThor!an

Knight Lieutenant

• Members
  • 635 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 09:39 ÖS

Üst üste mesaj atıp editlemek yerine düzelt butonunu kullansan ?

Ayrıca lore bölümü diyorsun, lore bölümünde bilgini paylaşacaksan paylaş, yok üstüne iğrenç ot b*k diye gereksiz fikirlerini belirtmene gerek yok. Burda lore ile bilgi edinmek isteyen, bilgisini aktarmak isteyenler var, senin gibi her lafın arkasında bir bit yeniği arayan, verecek cevap bulamayınca eski konuları açan sivri zekalılar değil.
  • 0

#60 Misafir_inverse--ratio_*

Misafir_inverse--ratio_*
  • Guests

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 10:30 ÖS

Üst üste mesaj atıp editlemek yerine düzelt butonunu kullansan ?

Ayrıca lore bölümü diyorsun, lore bölümünde bilgini paylaşacaksan paylaş, yok üstüne iğrenç ot b*k diye gereksiz fikirlerini belirtmene gerek yok. Burda lore ile bilgi edinmek isteyen, bilgisini aktarmak isteyenler var, senin gibi her lafın arkasında bir bit yeniği arayan, verecek cevap bulamayınca eski konuları açan sivri zekalılar değil.

Üslubuna dikkat et benimle konuşurken. Sivri zeka vb. terbiyesizlikleri maruz görmüyorum. Epeyce cevap verdim, verecek cevabımın olmadığı ne gibi bir durum var?

Lore başlığı altında 'iğrenç' gibi gırla yorum var. Başka fraksiyonlara b*k atan. Lüzumsuzluk yapma, yapmayın.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı