İçeriğe git

Resim
- - - - -

Lore bakimindan en cok ilgi ceken class

• Please log in to reply
Bu konuya 102 yanıt gönderildi

Anket: En cok lore bakimindan ilgi ceken class (82 kullanıcı oy kullandı)

En cok lore bakimindan ilgi ceken class

1. Warrior (22 oy [8.63%])

Oyların yüzdesi: 8.63%

2. Warlock (35 oy [13.73%])

Oyların yüzdesi: 13.73%

3. Rogue (12 oy [4.71%])

Oyların yüzdesi: 4.71%

4. Mage (23 oy [9.02%])

Oyların yüzdesi: 9.02%

5. Priest (7 oy [2.75%])

Oyların yüzdesi: 2.75%

6. Paladin (57 oy [22.35%])

Oyların yüzdesi: 22.35%

7. Death Knight (29 oy [11.37%])

Oyların yüzdesi: 11.37%

8. Shaman (42 oy [16.47%])

Oyların yüzdesi: 16.47%

9. Druid (19 oy [7.45%])

Oyların yüzdesi: 7.45%

10. Hunter (8 oy [3.14%])

Oyların yüzdesi: 3.14%

11. Monk (1 oy [0.39%])

Oyların yüzdesi: 0.39%

Oy Misafirler oy kullanamazlar

#1 Makaveli

Makaveli

General

• Members
  • 2.038 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 12:41 ÖÖ

Evet arkadaslar sizce lore bakimindan bakarsak oyun boyunca hep ilgi ceken ve cool olarak tabir edilen class hangisidir ? Bence kesinlikle warlock... sonrasinda warrior gelir.

Konu Powah tarafından 06 Mayıs 2013 - 02:46 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#2 legi

legi

Senior Sergeant

• Members
  • 153 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 12:45 ÖÖ

kanımca once warrıor ve mage sonra druid arkasındanda paladın hikayeye goz atarsak liderlerın veya onemli kişilerın class ları bu sekılde shamanı pek katmıyorum cunku thrall dan baska yok gibi var ama fazla bılınmıyor. orneğin malfurion la ılgılı lore bolumlerı okuyunca insanın druid oynayası gelıyor
  • 0

#3 cleric

cleric

Sergeant

• Members
  • 56 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 12:46 ÖÖ

Magedir bana göre . Arcane olanından hemi de :D
  • 0
Ergenleştiremediklerimizden misiniz ?

#4 Itachi

Itachi

Knight Lieutenant

• Members
  • 839 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 01:29 ÖÖ

kesinlikle shaman
thrall gibi bir örnek varken :D
  • 0

#5 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 01:59 ÖÖ

Yeminbozan bu çevriyi kendin mi buldun yoksa bir kitapta mı gördün?
  • 0

#6 azâzil7

azâzil7

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 02:16 ÖÖ

yeminbozan warcraft evreninden bağımsız olarak düşünürsek warlock için çok da yanlış bir çeviri değil.

bkz. warlock:

Scottish in origin, the word literally means "oath breaker" and dates back to the burning times. It was used in reference to those who betrayed other witches and, as such, still holds very negative connotations today; despite it's popularisation in Victorian fairy stories.

ama bana göre warcraft literatürünün bir parçası olan warlock için en doğru çeviri "kara büyücü"dür.

bkz-2. warlock:

A man who practices black magic or demonic arts.

anket için kendi yorumuma gelirsek, death knight derim. aslında paladinle baya bir çelişiyorlar ama onca paladinin ölüp daha sonra death knight olarak dirilmesi death knightları bir adım öne çıkartıyor.
  • 0

#7 Makaveli

Makaveli

General

• Members
  • 2.038 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 02:27 ÖÖ

yeminbozan warcraft evreninden bağımsız olarak düşünürsek warlock için çok da yanlış bir çeviri değil.

bkz. warlock:

ama bana göre warcraft literatürünün bir parçası olan warlock için en doğru çeviri "kara büyücü"dür.

bkz-2. warlock:

anket için kendi yorumuma gelirsek, death knight derim. aslında paladinle baya bir çelişiyorlar ama onca paladinin ölüp daha sonra death knight olarak dirilmesi death knightları bir adım öne çıkartıyor.

Bence Kara buyucuden cok seytani buyucu daha yakisi kalir.
  • 0

#8 azâzil7

azâzil7

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 02:40 ÖÖ

Bence Kara buyucuden cok seytani buyucu daha yakisi kalir.

şeytani büyücü deyince aklımda family guy'daki evil monkey tarzı bir şey canlanıyor :D

hani gücünü sadece kötü yönde kullanan bir büyücü imajı veriyor. kara büyü ise bir çok büyücünün kullanılmaması gerektiğini düşündüğü büyü türüdür.(özellikle dalaran büyücülerinin düşüncesi bu yöndedir) demonic denilen türde büyüler içerir evet, ama genel olarak şeytanice amaçlar içerdiği söylenemez. sonuçları tamamen kullanan kişinin amaçlarıyla paralel şekillenir. bu yüzden de şeytani büyülerden çok karanlık büyüler daha uygun gibi gözüktü bana.
  • 0

#9 Makaveli

Makaveli

General

• Members
  • 2.038 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 02:42 ÖÖ

Evet ama Shadow Priest`lerde shadow kullanir yani karisma durumu olabilir o yuzden seytani yakisi kalir kanisina vardim..
  • 0

#10 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 02:47 ÖÖ

Ben şaman diyorum ama listede şaman yok, saman var:mrgreen:

İşin ilginç kısmı saman denilince aklıma "gizli inek bölümü" ve "inek kral" gelilyor.

Bu arada yeminbozan bana nedense eski türk filmlerini hatırlattı:mrgreen:
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#11 azâzil7

azâzil7

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 02:55 ÖÖ

evet shadow priest konusunda haklısın. ama onlarınkine tam olarak büyü denemez, daha çok ruhani şeylerle uğraşıp duruyorlar. diğer büyü türleri biraz daha farklı. özellikle magelerin uğraştığı büyü daha bilimsel yaklaşımlar içerir. mesela Yüce Medivh bir ateş topu yaratmanın bazılarının inandığı gibi yoktan var ederek ya da paralel bir evrenden alevler çağırarak değil, bulunduğun alanda zaten var olan ısıyı bir noktada, yani elinde yoğunlaştırmanla mümkün olduğunu söyler.(bildiğin simple science)

İngilizcedeki demonic sorcerer tam olarak tanımlıyor warlocku bu noktada aklında oluşanları tahmin edebiliyorum. ama Türkçede şeytani büyücü deyince benim kafamda bir şeyler yerine oturmuyor. ama sonuç olarak şunu söyleyebilirim; warcraft evrenindeki warlockun yeminbozan olmadığından eminim :mrgreen:
  • 0

#12 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 04:51 ÖÖ

Yeminbozan? Hmm. İyiymiş.
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#13 lokknes

lokknes

Scout

• Members
  • 245 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 06:04 ÖÖ

Druid iyidir iyidir xD
  • 0

#14 veteranmete

veteranmete

Senior Sergeant

• Members
  • 118 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 07:41 ÖS

ilk paladin sonrada druid gelir bana göre
  • 0

#15 Cloudblood

Cloudblood

Centurion

• Members
  • 858 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 08:26 ÖS

Tabiki de büyücü. Çünkü büyü Azeroth'tur. Büyü heryerdedir. Onu görebilenler vardır göremeyenler vardır. Büyü çok güçlüdür. Kullanana göre değişir hem iyi hem de kötü olabilir. Büyü warcraft'ın ilk başından beri vardır.
  • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#16 İloo

İloo

Sergeant

• Members
  • 84 İleti
  • LocationFallen Kingdom Lordaeron

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 09:30 ÖS

Ölüm Şövalyesi Favorimdir !
  • 0
For The Alliance !

#17 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 09:33 ÖS

yani aslında bunun için ankete gerek yok. alliance için,

1)pala
2)druid
3)mage

horde için

1)shaman
2)druid
3)warlock

tüm ırklar sıralamsı bana göre 1) pala 2)shaman)3 druid 4) mage 5 ) warlock

lorde daki önem ve yer alma seviyesine göre..
  • 0

#18 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 09:36 ÖS

İçeriği 'lore' olan bu soru için biraz geç kalındı aslında, 3-4 yıl önce sormak lazımdı bunu :)
Eskiden insanlar sevdiği, lore unu bildiği ve saygı duyduğu classlarla oynardı. Özellikle paladin, druid ve şaman oyuncuları bu sınıflandırmaya girerdi. Ama şu an kim hangi classtan dayak yese gidip o class ı açıyor hemen. Wotlk döneminde türeyen paladin oyuncularını saymıyorum bile.
Belki ufak bir ihtimal şaman oyuncularının bir kısmı Thrall nedeniyle oynuyorlardır vurulan critler yerine. Onun dışında 'lore' konulu bir topicte 'Death Knight' cevabını veren kişilerden oluşuyor büyük çoğunlukla oyuncu profili.
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#19 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 10:08 ÖS

ilk paladin sonrada druid gelir bana göre

Benim düşünceme göre ilksel sınıflar ilk önce oluşmuşlardır.Şamanizm,geomancy,druidzm,primalizm vs... gibi.Paladinlik diyince akla daha sistemli oluşmuş bir kavram gibi gözüküyor.

Not:Ordaki ilk kelimesini yanlış anlamışım bu yorumu görmezden gelin.....
  • 0

#20 azâzil7

azâzil7

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 12:54 ÖÖ

İçeriği 'lore' olan bu soru için biraz geç kalındı aslında, 3-4 yıl önce sormak lazımdı bunu :)
Eskiden insanlar sevdiği, lore unu bildiği ve saygı duyduğu classlarla oynardı. Özellikle paladin, druid ve şaman oyuncuları bu sınıflandırmaya girerdi. Ama şu an kim hangi classtan dayak yese gidip o class ı açıyor hemen. Wotlk döneminde türeyen paladin oyuncularını saymıyorum bile.
Belki ufak bir ihtimal şaman oyuncularının bir kısmı Thrall nedeniyle oynuyorlardır vurulan critler yerine. Onun dışında 'lore' konulu bir topicte 'Death Knight' cevabını veren kişilerden oluşuyor büyük çoğunlukla oyuncu profili.

direk death knight cevabını veren biri olarak üzerime alındığım için cevap yazma gereği duydum. :) genel olarak belki haklı olabilirsin ama kendimi o gruptan ayrı tutuyorum. wow'a wotlk paketinin başlarında katılmış biri olarak benim için tüm classlar aynıydı başlangıçta. mage ile başladım ama daha önce online oyun oynamamış biri olarak mage'in ne olduğunu bile bilmeden başladım. daha sonra Alliance'ın kutsal şovalyeleri dikkatimi çekti ve bir paladin oynadım. o ana kadar death knightlar sadece iti geliyordu bana çünkü lore ile ilgili yeterli bilgim yoktu. ama death knightlarla ilgili olan wow comics'i okuduğumda thassarian'ın hikayesi son derece ilgimi çekti. last rites görevinin hikayenin sonunda anlatılışı ve benim aklımda o görevi paladinimle sololarken yaşadığım gurur canlandı. o dakikadan sonra death knight gittikçe daha çok ilgimi çekmeye başladı. başlangıç quest serisinin hikayesini araştırmamla başlayan bütün araştırmalarım sonucunda knight of the ebon blade'i gerçek bir toplulukmuş gibi görüp kendimi oraya ait hissetmem, ebon hold'a her gittiğimde Highlord Darion Mograine'in karşısına geçip /salute atmam(ki kendisi Kral Varian'dan sonra salute attığım ikinci kişidir) death knight oluşumun sadece popüler akımın etkisiyle olmadığını göstermek için yeterli sanırım. :)

not: diğer postumda paladinle "çeliştiklerini" yazmışım, "çekiştiklerini" olacak o :)
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı