İçeriğe git

Resim
- - - - -

Lore bakimindan en cok ilgi ceken class

• Please log in to reply
Bu konuya 102 yanıt gönderildi

Anket: En cok lore bakimindan ilgi ceken class (82 kullanıcı oy kullandı)

En cok lore bakimindan ilgi ceken class

1. Warrior (22 oy [8.63%])

Oyların yüzdesi: 8.63%

2. Warlock (35 oy [13.73%])

Oyların yüzdesi: 13.73%

3. Rogue (12 oy [4.71%])

Oyların yüzdesi: 4.71%

4. Mage (23 oy [9.02%])

Oyların yüzdesi: 9.02%

5. Priest (7 oy [2.75%])

Oyların yüzdesi: 2.75%

6. Paladin (57 oy [22.35%])

Oyların yüzdesi: 22.35%

7. Death Knight (29 oy [11.37%])

Oyların yüzdesi: 11.37%

8. Shaman (42 oy [16.47%])

Oyların yüzdesi: 16.47%

9. Druid (19 oy [7.45%])

Oyların yüzdesi: 7.45%

10. Hunter (8 oy [3.14%])

Oyların yüzdesi: 3.14%

11. Monk (1 oy [0.39%])

Oyların yüzdesi: 0.39%

Oy Misafirler oy kullanamazlar

#21 mutux

mutux

Senior Sergeant

• Members
  • 139 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 01:36 ÖÖ

direk death knight cevabını veren biri olarak üzerime alındığım için cevap yazma gereği duydum. :) genel olarak belki haklı olabilirsin ama kendimi o gruptan ayrı tutuyorum. wow'a wotlk paketinin başlarında katılmış biri olarak benim için tüm classlar aynıydı başlangıçta. mage ile başladım ama daha önce online oyun oynamamış biri olarak mage'in ne olduğunu bile bilmeden başladım. daha sonra Alliance'ın kutsal şovalyeleri dikkatimi çekti ve bir paladin oynadım. o ana kadar death knightlar sadece iti geliyordu bana çünkü lore ile ilgili yeterli bilgim yoktu. ama death knightlarla ilgili olan wow comics'i okuduğumda thassarian'ın hikayesi son derece ilgimi çekti. last rites görevinin hikayenin sonunda anlatılışı ve benim aklımda o görevi paladinimle sololarken yaşadığım gurur canlandı. o dakikadan sonra death knight gittikçe daha çok ilgimi çekmeye başladı. başlangıç quest serisinin hikayesini araştırmamla başlayan bütün araştırmalarım sonucunda knight of the ebon blade'i gerçek bir toplulukmuş gibi görüp kendimi oraya ait hissetmem, ebon hold'a her gittiğimde Highlord Darion Mograine'in karşısına geçip /salute atmam(ki kendisi Kral Varian'dan sonra salute attığım ikinci kişidir) death knight oluşumun sadece popüler akımın etkisiyle olmadığını göstermek için yeterli sanırım. :)

not: diğer postumda paladinle "çeliştiklerini" yazmışım, "çekiştiklerini" olacak o :)

Valla resmen duygularımın tercümanı olmuşşun dkyı ilk açtığımda questleri yaparken aldığım keyfi bida tadamadım oyunda:D
  • 0

#22 Erkligkan

Erkligkan

First Sergeant

• Members
  • 230 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 02:59 ÖÖ

ben cataclsym açısından değerlendirdim olayı. cataclysmde büyül rol oynayacak şahıslar bence shamanlardır. Paladinler eskisi gibi ortalıkda gözükeceklerini sanmıyorum. benim shaman açmamdaki neden thrall büyük şef'i okudukdan sonra orc shaman'ımı 80ledim.
  • 0

#23 laanakafa

laanakafa

First Sergeant

• Members
  • 254 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 03:11 ÖÖ

kesinlikle caster sınıflardan biri. fantastik bir evrende olduğumuza göre böyle olması gerektiğini düşünüyorum.

ha bunlardan hangisi derseniz orda yıllarca tartışılır. diğer fantastik kurgularla ilgili pek bilgim yok ama sanıyorum ki mage hepsinin babası. ama olmayabilir de..
  • 0

#24 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 12:31 ÖS

aslında wow daki en önemli sınıfları bulabilmek için, bütün kahramanları ve süper kötüleri, lore da iz bırakanalrı yazıp karşılarına sınıflarını yazarsak hangi sınıfların lor e hakim olduklarını görürüz..
trion,arthas(l.k dan önce),uther,turalyon,lothar---pala

nerzhul(lkdanönce)-thrall--shaman (bu ikisi yeter)
medivh,aegwyn,jaina --mage

hamuul, malfurion druid

.
.
.
.
.
sürer gider.. orataya temelde pala-shaman-mage kalır warlock ve diğerleri ikincil önemli sınıf olur..
  • 0

#25 legi

legi

Senior Sergeant

• Members
  • 153 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 01:20 ÖS

aslında wow daki en önemli sınıfları bulabilmek için, bütün kahramanları ve süper kötüleri, lore da iz bırakanalrı yazıp karşılarına sınıflarını yazarsak hangi sınıfların lor e hakim olduklarını görürüz..
trion,arthas(l.k dan önce),uther,turalyon,lothar---pala

nerzhul(lkdanönce)-thrall--shaman (bu ikisi yeter)
medivh,aegwyn,jaina --mage

hamuul, malfurion druid

.
.
.
.
.
sürer gider.. orataya temelde pala-shaman-mage kalır warlock ve diğerleri ikincil önemli sınıf olur..

lothar palamı ? Turalyon da class olarak daha cok warrıor gozukuyor Anduin Lothar da tam bir warrıor saydıklarından sadece paladın lığı ağır basan tirion ve uther. Thrall gladyator olarak yetıstırılmıs bir warrior du daha sonraları atalarını arastırdıktan sonra shamanlık uzerınde calısmaya baslamıs biri . bazı bolumlerı haric dediklerinin bir kısmına katılıyorum Druid konusunda Broll Bearmantle hakkındaki yazılarıda okumanızı onerırım

pala shaman mage Med'an - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft harmanlıyarak getırıyor blizzard karsımıza onlara gorede sanırım bu sekılde
  • 0

#26 PsikoTrex

PsikoTrex

Senior Sergeant

• Members
  • 127 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 01:21 ÖS

warlock ! Lanetleri yeter. :D Allah belanı versin skillî, 2 yakan bir araya gelmesin skilli fln :D
  • 0

#27 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 01:50 ÖS

Warlock diyecektim fekat sornasında düşündüğümde her sınıfın lore da gayet yer ettiğini gördüm.
Rogue desen garona, warlockları saymaya gerek yok. shaman ın babası thrall, dru,dler 100 yıllık uykusundan kalktı geldi. MEdivhi Rhonini mage olaraktan en bi başrolde. Windrunnerlar hunter. MEdivhin kankası paladin adını unuttum şinci, onu bırak Blodelfler in paladin olması bile zaten başlı başına hikaye. DK desen koca bir eklenti paketi.
yok yok. Adamlar iyi ayarlamış.
  • 1

#28 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 01:51 ÖS

lothar palamı ? Turalyon da class olarak daha cok warrıor gozukuyor Anduin Lothar da tam bir warrıor saydıklarından sadece paladın lığı ağır basan tirion ve uther. Thrall gladyator olarak yetıstırılmıs bir warrior du daha sonraları atalarını arastırdıktan sonra shamanlık uzerınde calısmaya baslamıs biri . bazı bolumlerı haric dediklerinin bir kısmına katılıyorum Druid konusunda Broll Bearmantle hakkındaki yazılarıda okumanızı onerırım

pala shaman mage Med'an - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft harmanlıyarak getırıyor blizzard karsımıza onlara gorede sanırım bu sekılde

Birde druidlikte öğretelim ya böyle çok yavan kaldı.....
  • 0

#29 azâzil7

azâzil7

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 02:04 ÖS

Anduin Lothar değil ama Turalyon bir paladin. ayrıca Thrall'ın gladyatörlük yanını kimse inkar etmiyor, ama gelmiş geçmiş en iyi bir kaç shamandan biri olması doğal olarak gladyatör yönünü ezip geçiyor.
  • 0

#30 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 04:03 ÖS

hızlı hızlı yazarken elimin ayarı biraz kaçmış, anduin ile varianı kafamda warrior olarak listelemek varken langur lungur yazınca varian ı bile es geçmişim.

druid, warlovk ya da her ne klassı çok beğeniyorsanız bu sizin olayınız. lore ağırlık belli.. lore da illaki her sınıftan ünlüler var. fakat pala,mage,shaman birazda druid lore da etkileri bakımından açık ara önde..
  • 0

#31 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 04:10 ÖS

Anduin Lothar değil ama Turalyon bir paladin. ayrıca Thrall'ın gladyatörlük yanını kimse inkar etmiyor, ama gelmiş geçmiş en iyi bir kaç shamandan biri olması doğal olarak gladyatör yönünü ezip geçiyor.

bir ara zorla dövüştürüldü diye koskoca shaman a gladyatör demek ayıptır.. alemin sayılı shamanlarındna biri.. yeni horde un ilk shamanı, elementlerin doğanın ruhların çok kısa sürede inanılmaz güçler verdiği *! lore un en özel torpilli shamanı dır...
  • 0

#32 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 04:35 ÖS

Prestij sınıflarıda ilgi çekici Ruh Şampiyonları(Spirit Champion) örneğin....Yada Buhar Savaşçılar(Steam Warrior),Techno Mage'ler vs......

Magni Bronzbeard'e gladiotor diye geçiyor bu adam aklından zoru mu var.Niye durduk yerde ölümüne dövüşüyor.Kralsın sarayın var her türlü rahata sahipsin nedir olayın rahat mı batıyor:D
  • 0

#33 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 04:43 ÖS

Thrall Magni gibi zevk için dövüşme tamam da adam resmen köleleştirildi. Bu deneyimi Thrall gibi bilge biri için çok değerlidir muhakkak ama zorla döğüşmek istemeyecek biridir ayrıca..
  • 0

#34 emosyon

emosyon

Knight Lieutenant

• Members
  • 588 İleti

Yazma tarihi: 09 Kasım 2010 - 06:12 ÖS

DnD ' ye göre kesinlikle paladin ve druid.
  • 0

#35 Makaveli

Makaveli

General

• Members
  • 2.038 İleti

Yazma tarihi: 09 Kasım 2010 - 06:59 ÖS

Arkadaslar sevdiginiz class ile lore bakimindan onplanda olan classi karistirmayin..benim ankette sormak istedigim okudugunuz kitaplardan vs . en on planda hangi tur classi gordugunuzdur sozon yaptiginiz 80 blood elf paladinim var o zaman paladin! misali olmus...ayrica warlock uzerinde durulmamis oyunun ana kotuleri (old godlarda`da warlockluk var ayrica) olmalidir bakarsaniz shamanlar,paladinler,warriorlar mageler bunlar hep burning legion` karsi savasmislar zamaninda . scourge olmadan once paladinler ne yapiyodu isik la futbolmu oynuyordu ? shamanlari hic saymiyorum...
  • 0

#36 veteranmete

veteranmete

Senior Sergeant

• Members
  • 118 İleti

Yazma tarihi: 09 Kasım 2010 - 10:57 ÖS

Valla resmen duygularımın tercümanı olmuşşun dkyı ilk açtığımda questleri yaparken aldığım keyfi bida tadamadım oyunda:D

Dk questlerinin neresi zevkli geldi ki ? masum insanları öldürmek ve işkence etmekten zevk mi alıyorsun? valla bende o questleri yaptım ama yaptıktan sonra vicdan azabı çektim resmen. ( mainimin paladin olmasının etkisi var sanırım bunda) Zaten Wow da yaptığım ve pişman olduğum sadece 2 şey vardır.
1. si dk questlerini yaptığım için vicdan azabı çekerim
2. side daha lore bilmezken forsaken dan aldığım bi görev sonucu uther in mezarındaki ışığı söndürdüm. Maini paladin olan bi arkadaşıma sorduğumda ise tepkisi "Ne yaptın lan sen!!" oldu direk. O günden sonra bana fallen paladin demeye başladı zaten ve hala vicdan yaparım kendime bu questi yaptığım için...
  • 0

#37 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 09 Kasım 2010 - 11:11 ÖS

Azeroth : Shaman - Druid
TBC : Warlock
WotLK : DK - Pala
Dinler ve İnanış : Pala - Priest
Dragon : Arcane mage

Warr, rog ve hunterın alakaları olduğunu zannetmiyorum...
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#38 black_3591

black_3591

Corporal

• Members
  • 51 İleti

Yazma tarihi: 09 Kasım 2010 - 11:20 ÖS

pala-shaman bence en çok ilgi çekeni neydi o clasic wowdaki pvplerde allyler aha shaman hordeler aha paladin :D nerde eski clasic wow günleri :D
  • 0

#39 stormweaver

stormweaver

Sergeant

• Members
  • 93 İleti

Yazma tarihi: 10 Kasım 2010 - 01:26 ÖÖ

Thrall'e saygım sonsuzdu ama büyük şefi okuduktan sonra kölesi olurum bu adamın demiştim :D Bu ne merhamet, ne güç ne büyük bir yürektir. Yıllarca köle olarak zulüm gördükten sonra bile düşmanlarına aynı saygısız tavırlarla yaklaşmadı hiçbir zaman. Her zaman barışı ön planda tutan bir insan olarak çıktı karşımıza. Varianda aynı kaderi paylaştı fakat karşımıza kin ve nefret dolu bir insan çıktı sadece. Şamanizm öğretilerinin etkisi olduğunu düşünüyorum burda. Her canlıyla barışık olmak, doğanın güçlerini bir amaç değil bir araç olarak kullanarak yine doğa ve hayatın korunmasıdır bence şamanizm. Klanlarının ruhani liderleridir şamanlar.

Şaman denilince sadece Thrall gelmez aklıma. Orcların Draenorda barış içinde yaşarken mutlu mesut halleride canlanır gözümde :D Şamansız bir klan başsız kalmış bir topluluk gibidir bence. Bu yüzden şaman bana göre her klastan ayrı bir yere sahiptir.
  • 0

#40 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 10 Kasım 2010 - 01:41 ÖÖ

Dk questlerinin neresi zevkli geldi ki ? masum insanları öldürmek ve işkence etmekten zevk mi alıyorsun? valla bende o questleri yaptım ama yaptıktan sonra vicdan azabı çektim resmen. ( mainimin paladin olmasının etkisi var sanırım bunda) Zaten Wow da yaptığım ve pişman olduğum sadece 2 şey vardır.
1. si dk questlerini yaptığım için vicdan azabı çekerim
2. side daha lore bilmezken forsaken dan aldığım bi görev sonucu uther in mezarındaki ışığı söndürdüm. Maini paladin olan bi arkadaşıma sorduğumda ise tepkisi "Ne yaptın lan sen!!" oldu direk. O günden sonra bana fallen paladin demeye başladı zaten ve hala vicdan yaparım kendime bu questi yaptığım için...

O zaman hiç Scarlet Monastery dungeon ına da girmedin vicdan azabı duyduğun için?
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı