İçeriğe git

Resim
- - - - -

Cooking "Chef" Guide

• Please log in to reply
Bu konuya 21 yanıt gönderildi

#1 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 04 Kasım 2010 - 11:57 ÖS

Resmi ekleyen

Cooking mesleğine ait belirli achievement'leri tamamladığımızda üstümüzde gururla taşıyacağımız "Chef" title sahibi olacağız. Bu achievement'ler nelerdir, nasıl yapılır irdeleyelim. =)

Hail to the Chef - Achievement - World of Warcraft

- Grand Master Cook - Achievement - World of Warcraft
Cooking skillinizi 350 yapmanız gerekiyor.

- The Cake Is Not A Lie - Achievement - World of Warcraft
Sizden bahse konu keki pişirmeniz isteniyor. Bunu yapabilmek için öncelikle bu recipe'ye ihtiyacınız olacak Recipe: Delicious Chocolate Cake - Item - World of Warcraft. Bu recipe Dalaran ve Shattrat'taki Cooking Daily'lerden kazandığımız çantaların içinden çıkıyor. Shattrat'taki Cooking Daily'lerde iki tür ödülü de seçebirsiniz ikisindende çıkıyor. (bu iki ödül olayını daha sonra açıklayacağım) Recipe'ın düşme oranı çok yüksek değil biraz şansa ihtiyacınız olacak. Tarifi öğrendikten sonra malzemeler kolayca ah ve vendorlarda bulunabiliyor.

- Kickin' It Up a Notch - Achievement - World of Warcraft
Shatratt şehrinde bu The Rokk - NPC - World of Warcraft Npc'nin verdiği dört farklı daily questi bitirmelisiniz. Dört gün içinde kesin bitireceksiniz diye bir olay yok,bazen aynı questi birkaç gün üst üste verebiliyor biraz sabır. Ayrıca "önemli" bir bilgi daha bu questler size ödül olarak iki seçenek sunacak Barrel of Fish - Item - World of Warcraft ve Crate of Meat - Item - World of Warcraft. Ödül olarak sürekli Fish olanı seçmeniz hayrınıza olur sebebi Outland Gourmet Achi'sini tamamlamak için muhtemelen bir recipe'niz eksik kalacak. O recipe sadece Fish ödül seçeneğinden çıkıyor. Bu questleride açıklayayım:

* Revenge is Tasty - Quest - World of Warcraft
Üç adet bundan Warp Burger - Spell - World of Warcraft pişirmeniz gerekiyor. Bu tarifi Recipe: Warp Burger - Item - World of Warcraft henüz öğrenmediyseniz Horde Innkeeper Grilka - NPC - World of Warcraft bu Npc'den, Alliance bu Supply Officer Mills - NPC - World of Warcraft Npc'den satın alabilirsiniz. Gerekli malzeme Terokkar'da Blackwind Warp Chaser - NPC - World of Warcraft beyaz renkli arada sırada görünmez olan timsaha benzer moblardan düşüyor. Bu item ise Giant Kaliri Wing - Item - World of Warcraft Terokkar'ın güneydoğusundaki Monstrous Kaliri - NPC - World of Warcraft adlı moblardan düşüyor. Malzemeleri tamamlayıp size verilen iteme cooking fire yanında tıklayın quest tamamdır.

** Manalicious - Quest - World of Warcraft
Netherstorm'da bulunan bu itemden Mana Berry - Item - World of Warcraft 15 adet toplamanız isteniyor. Item'in en çok bulunduğu yerler bu Mana Berry Bush - Object - World of Warcraft linkte belirtiliyor.

*** Super Hot Stew - Quest - World of Warcraft
Öncelikle 1x Crunchy Serpent - Item - World of Warcraft ve 2x Mok'Nathal Shortribs - Item - World of Warcraft pişirmeniz gerekiyor. Gerekli malzemeler Serpent Flesh - Item - World of Warcraft bu moblardan Scalewing Serpent - NPC - World of Warcraft diğeri Mok'Nathal Shortribs - Item - World of Warcraft ise bu moblardan Daggermaw Lashtail - NPC - World of Warcraft düşüyor. Bu tarifleri daha önce öğrenmediyseniz bu Npc'den Xerintha Ravenoak - NPC - World of Warcraft satın alabilirsiniz. Bunları hazırladıktan sonra haritanın güneybatısına giderek şu mobdan Abyssal Flamebringer - NPC - World of Warcraft kesiyorsunuz ve cesedinin üzerinde size verilen questi itemine tıklıyorsunuz quest tamamdır.

**** Soup for the Soul - Quest - World of Warcraft
4 adet Roasted Clefthoof - Item - World of Warcraft pişireceksiniz. Tarifi Recipe: Roasted Clefthoof - Item - World of Warcraft daha önce almadıysanız Alliance Uriku - NPC - World of Warcraft ve Horde Nula the Butcher - NPC - World of Warcraft adlı Npc'lerden satın alabilirsiniz. Gerekli malzeme Clefthoof Meat - Item - World of Warcraft bu moblardan Clefthoof - NPC - World of Warcraft elde ediliyor. Malzemeleri hazırladıktan sonra Nagrand'ın doğusuna gidin,linkte Maps - World of Warcraft gösterilen yerde özel bir bonfire var onun yanında quest itemine tıklıyoruz quest tamamdır.

- The Northrend Gourmet - Achievement - World of Warcraft
Listede bulunan yemekleri pişirmeniz gerekiyor. Malzemeler ah'de gayet ucuz bulamadığınızı farmlarsınız.

- Second That Emotion - Achievement - World of Warcraft
Bahsedilen dört farklı yiyecekten yemeniz isteniyor. Bunların tarifleri World Drop ve Drop Rate'leri oldukça yüksek. Yinede bu tariflerden birini veya birkaçını öğrenemediyseniz yiyecekler BoP değil. Yani ah'den yada başkalarından satın alabilirsiniz. Cooking mesleği olan arkadaşlarınızdan rica edebilirsiniz sizin için yaparlar. Kolay bir achievement.

- Critter Gitter - Achievement - World of Warcraft
Cooking mesleğinizi kullanarak bir miktar Critter Bites - Spell - World of Warcraft bundan yapın yada direk Ah'den satın alın. 10-15 arası yeterli olacaktır. Burada sizden istenen 3 dakika içinde 10 tane küçük yaratığı besleyip yemek sayeinde kontrolunuz altına almanız. Borean Tundra'daki Penguen'ler olur Icecrown'dakilerde,Scalawag Frog - NPC - World of Warcraft buradaki Kurbağalarda olur. Yapmanız gereken tek şey mobu taklayıp ardından yemeğe tıklamak,target değiştirin tekrar yemeğe tıklayın. Macro'da kullanabilirsiniz. Toplam 20-25 saniyenizi alacak çok kolay bir Achievement.

- Our Daily Bread - Achievement - World of Warcraft
Dalaran'daki Cooking Trainer'ın verdiği 5 ayrı daily questi tamamlamanız isteniyor. Bunları açıklama gereği duymadım Shattrat'takiler gibi çetrefilli değil, zaten Cooking kasıyorsanız hergün bu questleri yapmanız gerekiyor.

- Dinner Impossible - Achievement - World of Warcraft
Beş farklı Battleground'da Great Feast - Item - World of Warcraft (domuz) açmanız isteniyor. Domuz tarifi Dalaran'da Cooking Supplies Vendor'unda Cooking Award'larla alınıyor.

- Sous Chef - Achievement - World of Warcraft
100 farklı yemek tarifi öğrenmeniz isteniyor. Ah'yi de takip etmeyi unutmayın ucuz recipe'ları satın alarak zaman kazanabilirsiniz.

- Captain Rumsey's Lager - Achievement - World of Warcraft
Bu içecekten Recipe: Captain Rumsey's Lager - Item - World of Warcraft yapmanız isteniyor. Recipe daha önce edinmediyseniz Recipe: Captain Rumsey's Lager - Item - World of Warcraft Dalaran ve Shattrat'tan alınan Fishing, Cooking Daily'lerinden random olarak çıkıyor.

- The Outland Gourmet - Achievement - World of Warcraft
Listede bulunan yemekleri pişirmeniz isteniyor. Shattrat'taki daily quest ödüllerinde fish tercih etmenizi bu achievement için tavsiye ettim çünkü buradaki bazı tarifler şansınız yoksa bulmak için aylarca uğraştırabilir.

Bağlantım berbat olmasına rağmen bilhassa karmaşık olanları maksimum ayrıntıyla açıklamaya çalıştım ve gerçekten yoruldum. Hatalı olan yerler için uyarıda bulunabilirsiniz yada aklınıza takılan şeyleri konu içinde sorabilirsiniz yardımcı olurum.

Umarım faydası dokunur, hadi bakalım Chef'ler hayırlı olsun. :)
  • 2

Resmi ekleyen

Lok'Tar ogar, big brother. May the Warsong never fade..
Thrall, Warchief of the Horde

#2 el-ali

el-ali

Scout

• Members
  • 768 İleti
  • LocationSilvermoon City

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 12:00 ÖÖ

Eline sağlık paylaşım için teşekkürler (:
  • 0

VE Tanrı MAGE'i Yarattı..Hunter ve Rogue da yaratmış  :DYıllar sonra Bi edit... '' aslında tüm classlar güzel ve tanrı yaratmış aslında herşey artık OP olan classlarda bitiyor.. ''

Angélfall Rogue TwistingNether Angelfall Hunter Ragnaors

#3 Minnesota

Minnesota

First Sergeant

• Members
  • 311 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 12:06 ÖÖ

Güzel Paylasım Chef Tsk
  • 0

#4 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 12:12 ÖÖ

Teşekkürler, sabitliyorum.

#5 arkash

arkash

Senior Sergeant

• Members
  • 173 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 12:25 ÖÖ

Güzel paylaşım olmuş, eleni sağlık. ^^
  • 0

#6 Shadowalker

Shadowalker

Lieutenant General

• Members
  • 1.507 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 09:32 ÖÖ

Çok güzel bir rehber emeğine sağlık.
  • 0

#7 Prayer

Prayer

Senior Sergeant

• Members
  • 160 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 10:20 ÖÖ

- The Outland Gourmet - Achievement - World of Warcraft
Listede bulunan yemekleri pişirmeniz isteniyor. Shattrat'taki daily quest ödüllerinde fish tercih etmenizi bu achievement için tavsiye ettim çünkü buradaki bazı tarifler şansınız yoksa bulmak için aylarca uğraştırabilir.

Sene diyelim mi şuna.. hala bitiremedim :'(
  • 0

#8 knuckle

knuckle

Senior Sergeant

• Members
  • 197 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 02:05 ÖS

@prayer;

Recipeler çok rahat toplanıyor. Ben topladım da 2 ay da bekledi öyle charda. Zor geldi yemek yapmak. :D
  • 0

#9 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 02:15 ÖS

Bir ara girişeyim dediydim. Sonra gözüm korktu. Faydalı eser. Gelecek nesillere aktarılmalı.
  • 0

#10 Prayer

Prayer

Senior Sergeant

• Members
  • 160 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 05:24 ÖS

@prayer;

Recipeler çok rahat toplanıyor. Ben topladım da 2 ay da bekledi öyle charda. Zor geldi yemek yapmak. :)

benim için asıl mesele outland kısmını bitirmek...
bitek o kaldı zaten..
daily yapıyorum da buna rağmen çıkmıyo namıssız reciepeler

bendeki tamamen şans(sızlık):P
  • 0

#11 emosyon

emosyon

Knight Lieutenant

• Members
  • 588 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 05:58 ÖS

The Cake Is Not A Lie , şimdi çıksa chef olcamda cıkmıo bıraktım bende zaten.
  • 0

#12 knuckle

knuckle

Senior Sergeant

• Members
  • 197 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 07:06 ÖS

benim için asıl mesele outland kısmını bitirmek...
bitek o kaldı zaten..
daily yapıyorum da buna rağmen çıkmıyo namıssız reciepeler

bendeki tamamen şans(sızlık):P

Yanlış hatırlamıyorsam, Outland'deki dailylerden 4-5 recipe olması lazımdı. Biraz sabır :)
  • 0

#13 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 09:41 ÖS

Ellerine sağlık çok yararlı bir çalışma olmuş
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#14 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 05 Kasım 2010 - 10:53 ÖS

Rica ederim,linklerde falan herhangi bir hata falan varsa uyarın düzelteyim bu arada guide'ı hazırlarken bağlantı çok kötüydü hata olabilir. En kısa zamanda Fishing "Salty" guide hazırlamayı düşünüyorum bu arada. =)
  • 0

Resmi ekleyen

#15 knuckle

knuckle

Senior Sergeant

• Members
  • 197 İleti

Yazma tarihi: 06 Kasım 2010 - 12:31 ÖÖ

Yahu hakikaten yorum yapmışım da teşekkür etmek aklıma gelmemiş. Gerçekten açıklayıcı ve akıcı bir anlatım olmuş. Başarılarının devamını dilerim.
  • 0

#16 laanakafa

laanakafa

First Sergeant

• Members
  • 254 İleti

Yazma tarihi: 06 Kasım 2010 - 12:33 ÖÖ

o kadar çok üşeniyorum ki outland'e gidip daily'leri yapmaya. sırf outland recipe'ları ve 4 daily'si kaldı. sanırım aylarca daha öyle kalacaklar :P
  • 0

#17 knuckle

knuckle

Senior Sergeant

• Members
  • 197 İleti

Yazma tarihi: 06 Kasım 2010 - 12:37 ÖÖ

Bu arada unuttum yine =) "Salty" 'i ısrarla bekliyorum (bayinizden ısrarla isteyiniz). Özellikle şu Fishing Derby konusunda yardıma ihtiyacım var =)
  • 0

#18 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 06 Kasım 2010 - 02:18 ÖS

Bu arada unuttum yine =) "Salty" 'i ısrarla bekliyorum (bayinizden ısrarla isteyiniz). Özellikle şu Fishing Derby konusunda yardıma ihtiyacım var =)

Kendimi Ali Ağaoğlu gibi hissettim Salty Guide'ınız hazır. :)
  • 0

Resmi ekleyen

#19 Prayer

Prayer

Senior Sergeant

• Members
  • 160 İleti

Yazma tarihi: 15 Şubat 2011 - 04:27 ÖS

Yanlış hatırlamıyorsam, Outland'deki dailylerden 4-5 recipe olması lazımdı. Biraz sabır :)

5 kasımda yazmışım en son.. dün chef oldum mutluyum.. ne nazlı azimli reciepe'miş yaw :)
  • 0

#20 kaganaysu09

kaganaysu09

Corporal

• Members
  • 29 İleti

Yazma tarihi: 28 Ekim 2011 - 06:25 ÖS

eeeyvallah cok iyi oldu bu
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı