İçeriğe git


Resim
- - - - -

"Battlemaster" Guide


 • Please log in to reply
Bu konuya 65 yanıt gönderildi

#1 azâzil7

azâzil7

  First Sergeant

 • Members
 • 269 İleti

Yazma tarihi: 08 Kasım 2010 - 02:23 ÖS

Battlemaster, 5 farklı battlegrounda ait 55 adet achievementtan oluşan bir pvp meta achievementıdır. Ödül olarak kendisiyle aynı ismi taşıyan title'ı yani "Battlemaster"ı verir. Pvp'nin ciddi anlamda dibine vurduğunuz uzun bir süreç gerektirir. Sabrınızın taştığı, böyle achievement mı olur diye başlayan lanet cümlelerini sıraladığınız bu sürecin sonunu getirmek hiç kolay değildir. Benim oynadığım battlegroup'un Alliance'ının galibiyet yüzdesi dalga geçilebilecek kadar düşük olduğu için özellikle 100 galibiyet farmlama achievementları tamamıyla işkenceden ibaretti. Fakat sonunda alttaki screenshottaki görüntü inanın her şeye değdi. Deneyecek herkese bol bol sabır, şans ve başarılar diliyorum. Umarım bu bilgiler bir "Savaş Üstadı" olma yolunda az da olsa işinize yarar.

Resmi ekleyenMaster of Alterac Valley:

Alterac Valley Veteran: 100 galibiyet almanızı gerektiren klasik achievementımız.

The Sickly Gazelle: Alterac Valley haritasının tam ortasındaki bölgede rakip takımdan birini bineğinden inmeden kesmeniz gerekiyor. İnsanların son zamanlarda Alterac Valley eğlencelerinin ortada durup birilerini ganklemekten ibaret olduğunu göz önünde bulundurursak bglerdeki en kolay achievement bu diyebiliriz.

Stormpike Battle Charger/Frostwolf Howler: Factionınıza bağlı olarak Alterac Valley’deki bineği almanız gerekiyor. Eskiden 60 Alterac Valley amblemiyle alınıyordu, daha sonra 50k honor pointle alınır oldu, 4.0.1’deki puan değişikliklerinden sonra, yani şu anda 2k honor point gerektiriyor. Bunu Alterac Valley içindeki ya da Alterac Mountains’deki faction quartermasterınızdan almanız mümkün.

Everything Counts: Alterac Valley’de bulunan iki maden var. Bunlardan biri Alliance base’ine, diğeri Horde base’ine yakın. Başlangıçta biri Koboldlara, diğeri Trogglara ait oluyor. Takımınızdan biri gidip mağaranın kontrolünü elinde bulunduran mobu kesmeli ve madenin kontrolünü takımınıza kazandırmalı. Achievementı elde edebilmeniz için iki maden de takımınızın kontrolü altındayken savaşı kazanmanız gerekiyor.

To the Looter Go the Spoils: Adından da anlaşılabileceği gibi loot isteyen bir achievement. Rakip takımdan ölen birinin cesedinin üstüne sağ tıklayarak onu yerden kaldırıp graveyarda gönderme şansınız oluyor. Bu işlemi yaptığınız zaman aynı bir mobu lootladığınızdaki gibi rakibinizden de lootlar çıkıyor. Bu lootların arasında biraz ender düşen “Autographed Picture of Foror & Tigule” itemini bulmanız gerekiyor. Bu itemi lootladığınız anda achievementı almış olacaksınız.

Loyal Defender: Alterac Valley’deki generalinizin(Alliance için Vanndar Stormpike, Horde için Drek’Thar) odasında 50 adet rakip takım oyuncusu öldürmeniz gerekiyor. Death Knightlar için küçük bir tüyo, Generalinizin arkasında kamp kurun, kafasını içeri uzatanı death griple çekin ve Generaliniz rakibinizi tek vuruşta sizin için öldürsün.

Alterac Grave Robber: Toplamda 50 graveyardı takımınıza kazandırmanız gerekiyor. Gözünüzün korkmasına gerek yok, 100 galibiyet alana kadar gayet rahat bir şekilde bitirebileceğiniz bir achievement. Küçük bir tüyo, oyunun başlangıcında tarafsız olan Snowfall Graveyard’a gidip onu almayı alışkanlık haline getirirseniz bu achievementı çok daha çabuk bitirip aklınızda yer etmemesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca önemli bir not, size ait olan bir graveyardı rakip takım ele geçirdikten sonra tamamen kontrol altına alabilmeleri için 4 dakika geçmesi gerekir, bu süreç içerisinde graveyardı tekrar çevirirseniz graveyardı almış değil savunmuş olursunuz ve savunulan graveyardlar bu achievement için sayılmaz. Şimdiden söyleyeyim ki daha sonra sinir yapmayın.

Tower Defense: Toplamda 50 kule(Alliance için bunkerler, Horde için towerlar) savunmanız gerekiyor. Kule savunmak demek, rakip takım size ait olan kulelerden birini assault ettiğinde, yani ele geçirdiğinde kuleyi yok edebilmesi için 4 dakika boyunca kuleyi korur. Sizin yapmanız gereken şey ise, bu 4 dakikalık süre geçmeden kuleyi tekrar takımınıza kazandırmaktır. Bu achievementı diğerlerinden ayrı tutmanızı ve bunu yapmaya çalışırken bütün konsantrasyonunuzu kuleleri savunmaya odaklamınızı öneririm. Örneğin bir kuleyi savunmak için 10 kişi birden rakibe daldıysanız bırakın takım arkadaşlarınız rakipleri öldürmekle uğraşsın, siz direk kuleye yönelin ve onu çevirmeye çalışın. Rakipleriniz size saldırarak sizin castinizi interrupt edecektir. Siz pes etmeyip tekrar tekrar denemeye devam edin. İşe yarayacağı tecrübe ile sabittir. Sonuç olarak son derece sinir bozucu bir achievement olduğunu söyleyebilirim ama zaman içinde rahat rahat bitirebileceğiniz için zor bir achievement sayılmaz.

Alterac Valley All-Star: İşte size Alterac Valley’deki zorlayan achievementlardan bir tanesi. Sadece bir Alterac Valley savaşı içerisinde, bir kule ele geçirmeniz, bir graveyard ele geçirmeniz, bir kule savunmanız, bir graveyard savunmanız ve ortadaki alanda yani Field of Strife’da bir düşman öldürmeniz gerekiyor. Bunu yapabilmek için öncelikle “Alterac Grave Robber” achievementında anlattığım gibi Snowfall Graveyard’a hızlıca gidip orayı çevirip achievementın gerekliliklerinden birinden kurtulmalısınız. Daha sonra takım arkadaşlarınız rakibin captain’ına(Alliance Captain’ı Balinda, Horde Captain’ı Galvangar) saldırırken henüz çevirilmemiş ilk kuleye girip onu çevirmeniz gerekiyor. Bu ikisini yaparken büyük olasılıkla takımınızdan birileri düşmanlarınızdan birini ortadaki alanda çoktan öldürmüş olur ve siz de o honorable killi alacak kadar yakın mesafede olduğunuz için achievementın o kısmını da tamamlamış olursunuz. Son olarak sıra savunmaları yapmaya geldi. Savunmada ilk iş olarak rakibin kontrolü altındaki kulelerinizin durumunu kontrol etmeniz gerekiyor. En az sayıda savunmaya sahip olan kuleyi hızlıca tespit edin, etrafında bekleyin ve onu savunmak için uygun bir an kollayın, daha sonra harekete geçin. Bunu da yapabilirseniz son aşama olan graveyard savunmaya geleceksiniz. Haritanızı açıp graveyardlardan yarısı gri yarısı rakibinizin renginde olan graveyard sembollerine bakın. Yarı yarıya boyanmış semboller ele geçirilmiş fakat savunulması gereken 4 dakika henüz bitmemiş olan yerleri gösterir. Henüz tamamen rakibinizin kontrolü altına girmemiş graveyardlardan en yakınına doğru gidin ve graveyardı savunun. Tüm bunları aynı savaş içerisinde yapabilmeyi başardığınız takdirde achievementı tamamlamış olacaksınız.

Alterac Valley Blitz: Alterac Valley’i 6 dakikadan kısa bir sürede kazanmanız gerekiyor. Bunu yapmanın tek yolu, savaş başlar başlamaz toplu olarak rakibin Generaline saldırıp onu öldürmektir. Bu hem zor hem de çok kolay bir achievement haline dönüşebilir. Özellikle Alterac Valley holiday haftasında sürekli girerseniz, hızlı hızlı kazanıp fazladan honor toplamaya çalışan iyi oyunculara denk geleceğinizden işiniz kolaylaşır. Ama her “Let’s rush to boss” diyenin gazına gelip, grupta tank ve healer var mı yok mu diye kontrol etmeden Generale saldırılırsa wipe yenecek ve koca raid en gerideki graveyardta doğacağından oyun kafadan kaybedilmiş sayılacaktır. Ayrıca bu achievement için tank ve healerlar kadar range dps de önemlidir, çünkü Generaller melee dpslere çok yüksek damageler yaptığı için meleeler çoğu zaman combatı ölü şekilde tamamlar. Bu yüzden yeterli sayıda range dps yoksa bu da wipe için bir sebep olabilir.

Stormpike Perfection/Frostwolf Perfection: Alterac Valley savaşını rakibinizin bütün kulelerini yıkarak kazanmanız gerekiyor; fakat olay bununla bitmiyor. Aynı zamanda sizin kulelerinizden hiçbirinin rakibin kontrolü altında olmaması ve Captain’ınızın hayatta olması gerekiyor. Lütfen buraya dikkat, kulelerinizin yıkılmamış olması bu achievement için hiçbir şey ifade etmez! Yani rakibiniz, siz achievementın tüm gerekliliklerini sağlamışken ve oyunu kazanmanıza bir saniye kalmışken kulelerinizden birini çevirirse, henüz yıkılmamış olmasına rağmen kontrolü ele geçirdiği için achievementınızın başarısız olmasına sebep olacaktır. Bu achievement Alterac Valley’nin hatta Battlemaster’ın en zor achievementlarından biridir. Düşük levellerde denk gelme olasılığı yüksektir; fakat 80 level’e gelene kadar yapamamışsanız vay halinize. 40 kişilik bir battleground olduğu için bir premade kurmak oldukça zordur, bu yüzden elinizden gelen aşağıda anlatacağım taktikleri iyice bilen küçük gruplarla girip şansınızı denemektir. Bu denemeleri yaparken taktikleri kısaca anlatan macrolar hazırlayıp raide pug olarak dahil olan takım arkadaşlarınızı bilgilendirmek çok yararlı olabilir. Gelelim bu zor achievementı başarabilmek için taktiklere. Öncelikle rakibiniz büyük bir grup olarak Captain’ınıza saldıracağı için çok kalabalık bir grupla Captain’ınızı savunmanız gerekiyor. Bazen 5 kişi bile yeterli olabilirken bazen 25 kişi dahi başarısız olabiliyor. Bu sayı tamamen rakibinizin saldırdığı sayıyla doğru orantılıdır. Savunma grubu işini yaparken geriye kalan grup saldırıya geçip rakip kulelerden ilk baştaki 2 taneyi çevirmeli ve yarıya bölünüp mutlak bir savunma yapmalıdır. Çok çok önemli bir ayrıntı, saldırı grubu rakibinizin Captain’ını kesinlikle ama kesinlikle öldürmemelidir. Oyunun savunmalar yüzünden uzayacağını göz önünde bulundurduğumuzda siz rakibin son kulelerini yıkamadan rakip takımın reinforcement’ı sıfırlanıp oyun sona erebilir. Captain’ınızı hayatta tutmayı başardıktan sonra savunmada iki gruba ayrılmanız gerekiyor. Bir grup oyunun sonuna kadar Captain’ınıza saldırıldığı taktirde sizi alarma geçirebilmek için sürekli olarak Captain’ın yanında nöbet tutmalıdır. Diğer grup ise alınan kulelerinizi büyük gruplar halinde saldırarak savunmalıdır. 4 dakika geçip ele geçirdiğiniz ilk 2 kule yıkıldıktan sonra saldırı grubu yine birlikte hareket ederek rakibin başlangıç baseindeki 2 kulesini de ele geçirmek için saldırır. Yine eşit 2 gruba bölünüp iki kule de savunulur. Bu kulelerin yıkılmasına az bir süre kala savunma grubu küçük gruplara ayrılır ve her bir kulenizde nöbet tutar. Bunun sebebi siz oyunu kazanana kadar her hangi bir kulenin son anda ninjalanmasını dolayısıyla achievementınızın başarısız olmasını engellemektir. Tüm bunları başarabildiğiniz anda saldırı grubu rakip General’e saldırıp oyunu bitirmeyi deneyebilir. Başarılı olurlarsa achievementınızı kutlamaya başlayabilirsiniz; fakat başaramazlarsa oyunu kazanmak için rakibinizin reinforcementları bitene kadar gerekli savunmaları yapmaya devam etmeniz gerekiyor.


Master of Arathi Basin:

Arathi Basin Veteran: Arathi Basin’de 100 galibiyet almanız gerekiyor. Bu achievement size angarya gibi gözükmesin çünkü size tek yararı bu achievement olmayacak. 100 galibiyet kasana kadar büyük ihtimalle Arathi Basin factionınızla(The League of Arathor-The Defilers) revered oluyorsunuz. Daha sonra 2-3 haftalık bir çalışma ile factionınızla exalted olarak tabardınızı alabilirsiniz. Tabi exalted olduktan sonra 5 base domine etme görevini Refuge Pointten alıp yapmanız gerekecek.

Arathi Basin Assassin: Arathi Basindeki 5 alanın her birinde beşer honorable kill almanız gerekiyor. Unutmayın almanız gereken killing blow değil honorable kill o yüzden ben bu kadar adamı nasıl öldürecem diye kara kara düşünmenize gerek yok.

Disgracin’ the Basin: Takımınız adına sadece bir Arathi Basin savaşı içerisinde 3 base ele geçirmeniz gerekiyor. Base ele geçirmek ya daha önce kontrol edilmeyen bir base’i bizzat çevirmeniz, ya da karşı factionın tamamıyla kontrolü altında olan(yani bayrak rengi gri olmayan) bir base’i yina bizzat çevirmenizle olur. Bu achievementı yapmakla uğraştığınız dönemde factionınızın ilk base’i olan yeri direk önden atlayıp çevirmeniz çok yararlı olacaktır. (Alliance için stables, Horde için farm)

Overly Defensive: Takımınız adına sadece bir Arathi Basin savaşı içerisinde 3 base savunmanız gerekiyor. Base savunmak da ne demek derseniz şöyle açıklayım, bir faction bir base’i çevirdiğinde onu tamamen ele geçirip, ordan puan elde etmeye başlayabilmesi için 1 dakika boyunca kontrolü altında tutmalıdır.(deadly boss mode bu süreyi gösterir) Base savunma ise rakip faction bir base’i çevirdiğinde o 1 dakikalık süremiz bitmeden onu tekrar kendi takımımıza kazandırmak için bayrağı çevirmemiz demektir. Bunu yapmanın en kolay yolu şudur, takımınızın boş bıraktığı baseleri arkadan dolaşıp ninjalayan kişileri öldürmek ve sonrasında boş kalan base’i savunmak. Unutmayın bu achievement için yalnız bir savaş içinde 3 base birden savunmanız gerekiyor. Yalnız şunu sakın unutmayın, oyunun başlangıcında ilk çevirilen baseler bir tarafın kontrolü altına girmediği sürece çevirmeniz base savunma olarak sayılmayacaktır. Yani Alliance iseniz oyun başlar başlamaz Hordeların aldığı ilk base olan farma saldırıp onu çevirirseniz bu bir base savunma olmayacaktır. Çünkü o base sizin sahip olduğunuz bir baseden çevirilmemiş, başlangıçta sahipsiz olan bir baseden çevirilmiştir.

Arathi Basin All-Star: Bir Arathi Basin savaşı içerisinde 2 base ele geçirmenizi, 2 base de savunmanızı gerektiriyor. Biraz uyanık, biraz da şanslı olmanızı gerektiren bir achievement. Ayrıca, Overly Defensive ve Disgracin’ the Basin achievementlarından her hangi birini yaptığınız bir savaş içerisinde yapma şansınız çok yüksektir. O yüzden diğer ikisinden birini yaptığınız zaman kendinizi salmak yerine diğer kısma da odaklanıp bu achievementı bitirebilirsiniz.

Me and the Cappin’ Makin’ it Happen: Toplamda 50 Arathi Basin base’ini ele geçirmeniz gerekiyor. Bu achievementın aklınızın bir köşesinde yer etmesine bile gerek yok çünkü 100 galibiyet alana kadar bunun haliyle biteceğini garanti edebilirim.

To the Rescue: Bir önceki achievementımızın benzeridir. Fakat bu sefer 50 base’i savunmanız gerekiyor. Overly Defensive’de anlattığım base savunma olayını toplamda 50 kere yapmamız gerekiyor. Bu achievement da eğer gereken önemi gösterirseniz 100 galibiyet alana kadar çoktan tamamlanmış olacaktır.

Arathi Basin Perfection: Karşı takıma bir puan bile vermediğiniz, yani 1600-0 ile sonuçlanan bir savaş kazanmanız gerekiyor. Bunu yapmanız için birkaç farklı şansınız var. Birincisi ve en önemlisi karakterinizi levellerken zaten yapmış olma ihtimaliniz. Düşük levellerde son derece dengesiz savaşlar yaşandığı için çok sık karşılaşılan bir durumdur. İkinci şansınız, son derece ezik bir rakip takıma denk gelmek ya da sayıca az olan bir rakibe denk gelmek. Özellikle rakibinizin sayıca az olması durumu gecenin ilerleyen saatlerinde sıklıkla karşılaşılan bir durum olabiliyor. Üçüncü ihtimal ise premade ile girmenizden geçer. Grubunuzu 4’e ayırmanız gerekir. 3 grup gold mine, blacksmith ve lumber mill’i almak için dağılır. 4. grup ise önce karşı tarafın aldığı ilk base’i ele geçirir ki bu en önemli noktadır, bunu başaramadığı takdirde rakip 1 puan dahi alsa achievement başarısız olur. 4. grup daha sonra yardıma ihtiyacı olan baselere destek kuvvet olarak katılır. Tabi başlangıçta ilk base’inizi almanız gerektiğini söylememe gerek yok sanırım.(Alliance için stables, Horde için farm) Bütün baselerin kontrolü sağlandıktan sonra 10 kişiye yakın bir grup, rakip takım base ele geçiremediği için başlangıç graveyardlarında doğacağından orada baskı oluşturmalıdır. Rakibi oraya sıkıştırıp 5 base’in kontrolünü ele geçirdikten sonra oyun 1 dakikadan fazla sürmeyecektir.

Let’s Get This Done: Arathi Basin savaşını 6 dakikanın altında kazanmanız gerekiyor. Arathi Basin Perfectionla birebir aynı şeyleri gerektiriyor diyebilirim. Tabi tek bir şey hariç, o da rakibinize birkaç puan kaptırmanız burada achievementınızı berbat etmeyecektir, elbette ki 6 dakikanın altında kazanabildiğiniz sürece.

Territorial Dominance: Toplamda 10 kere baselerin tamamını kontrol ettiğiniz savaş kazanmanız gerekiyor. 5 base’in tamamına sahip olarak kazandığınız tüm galibiyetler bu achievement için sayılacaktır.

Resilient Victory: Rakibinizin en az 500 puan öne geçtiği bir savaşı geriden gelerek kazanmanız gerekiyor. Bu achievementlarla uğraşmak isteyenlerin gözünü korkutmamak için en zorları sonlara doğru yazmayı tercih ettim. Bu achievementlar da onlardan bir tanesi. Premadele girmediğiniz sürece denk gelmesi çok ama çok zor bir achievementtır. O yüzden premade ile nasıl yapmanız gerektiğini anlatacağım. Hiçbir base’i çevirmeden direk blacksmith’e doğru 15 kişi birden gidin sadece orayı çevirin ve rakip 500 puan üstünlük kurana kadar bekleyin. Daha sonra bir grup blacksmithte kalmak üzere 4 gruba ayrılın, gold mine, lumber mill ve başlangıç base’iniz olan base’i ele geçirin.(Alliance için stables, Horde için farm) Burada başlangıç base’inizi ele geçirmeniz baselerin tamamını savunabilmeniz için çok önemlidir. Çünkü aksi takdirde rakip haritanın her iki tarafında da birer graveyarda sahip olacaktır ve iki taraflı saldıracaktır. (biri base’in graveyardı, diğeri başlangıç graveyardları)

We Had It All Along *Cough*: Gelelim son ve en zor achievementımıza. Arathi Basin’i 1600-1590 şeklinde yani sadece 10 sayı farkla kazanmanız gerekiyor. Eğer bu pugla girdiğiniz bir savaşta başınıza geliyorsa son derece şanslı birisiniz demektir. Yok değilse size yine premade yolları gözüktü demektir. Fakat bunun premade’i de çok kolay bir çözüm değildir. Tek yapabileceğiniz skor tabelasında baselerin dağılımının o anki durumu oyun sonuna kadar değişmediği takdirde oyunun kaça kaç biteceğini yazan kısmı takip etmek ve 1600-1590’ı yakaladığınız anda baseleri savaş sonuna kadar olduğu şekilde muhafaza etmektir. Bahsettiğim puan kısmı normal skorun yanında parantez içerisinde yazan skordur.


Master of Eye of The Storm:

Eye of The Storm Veteran: Eye of The Storm savaşında toplam 100 galibiyet almanız gerekiyor.

Storm Capper: Eye of The Storm bayrağını bizzat taşıyıp takımınızın sahip olduğu baselerden birine teslim etmeniz gerekiyor.

Bound for Glory: Eye of The Storm bayrağını hiç ölmeden 3 defa teslim etmeniz gerekiyor. Bu achievement için savaşın bitişine kadar hayatta kalmanız gerekmiyor, 3 bayrağı teslim ettiğiniz anda achievementı tamamlıyorsunuz. Bu achievement ile uğraşırken eğer 1-2 bayrağı ölmeden teslim ettiyseniz ve dahası da gelebilecek gibiyse yani achievementınıza çok yaklaşmışsanız takım arkadaşlarınızdan destek istemekten çekinmeyin. Bayrağı taşıyan takım arkadaşlarınıza whisper yoluyla achievementa çok yakın olduğunuzu açıklayarak, onlardan bayrağı size vermelerini rica ederseniz çoğu zaman size yardımcı olacaklardır.

Bloodthirsty Berserker: Eye of The Storm savaşında berserker buffına sahipken bir düşmanınızı öldürmeniz gerekiyor. Bu achievementla ilgili aklınızı karıştırabilecek iki nokta var. Birincisi söz konusu berserker buffı silahınıza yaptığınız enchantlar değil, Eye of The Storm baselerinin önünde ya da içinde bulunan kırmızı bufflardır. Bu bufflar baselerden alındıktan sonra belirli aralıklarla respawn olur yani bir savaş içerisinde birkaç defa alabilirsiniz. Ama unutmayın 2 farklı buff ile ortak spawn ihtimaline sahiptir, yani her defasında berserker spawn olmaz. Bu buffları almak için üstlerinden geçmeniz yeterlidir. İkinci önemli noktamıza gelelim; bu buffa sahipken bir düşmanınızı bizzat son vuruşu yaparak sizin öldürmeniz yani killing blow almanız gerekiyor. Saldırdığınız bir düşman ölür; fakat son vuruşu bir takım arkadaşınız yapar ise achievementı tamamlamış olmayacaksınız.

The Perfect Storm: Eye of The Storm savaşını 1600-0 kazanmanız gerekiyor. Bu achievement düşük levellerde çok sık rastlanan achievementlardan birisi. Ama 80 levelde yapması da zor değil. İyi bir premade kurarak çok rahat halledilebilir. Yapmanız gereken şey oyun başlar başlamaz 4 gruba ayrılmak. Altışarlı iki grup rakibin hiç puan alamamasını sağlamak için oyun başlar başlamaz rakibe yakın olan 2 base’e saldırır. Birer kişi de kendi tarafınıza yakın baseleri ele geçirir ve oyun sonuna kadar saldırıları rapor etmek için orada bekler. Geriye kalan son kişi işe 4 base ele geçirildikten sonra bayrağı alıp oyunun hızlı bir şekilde bitmesi için bayrağı teslim eder. Tüm baseler ele geçirildikten sonra rakipleriniz baselerde graveyardları olmayacağı için başlangıç bölgelerine dönecektir. Bu noktada baskı uygularsanız baselere saldırı olmasını engelleyebilir ve işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Tüm bunları yapabildiğiniz takdirde oyun fazla uzun sürmeyecek ve achievementınızı başarılı bir şekilde almış olacaksınız.

Flurry: Eye of The Storm savaşını 6 dakikanın altında kazanmanız gerekiyor. “The Perfect Storm” achievementı için söylediğim her şey bu achievement için de geçerlidir. Tabi bu achievementta rakibiniz birkaç puan alırsa bu size başarısızlığa mal olmayacaktır.

Eye of The Storm Domination: Eye of The Storm’da 4 base’in de kontrolünüz altında olduğu toplam 10 savaş kazanmanız gerekiyor. Unutmayın oyunun sona erdiği an 4 base’in tamamının sizde olması lazım. Son anda kontrolünüzden çıkan bir base ile biten bir savaş bu achievement için sayılmayacaktır.

Stormtrooper: Sadece bir Eye of The Storm savaşı içinde 5 düşman bayrak taşıyıcısını öldürmeniz gerekiyor. Grup olarak yapabileceğiniz gibi tek başınıza da deneyebilirsiniz. Gözüktüğü kadar zor değildir, sadece doğru zamanda doğru yerde olmayı bilmeniz gerekir. Peki onu nasıl bilecem diye sorarsanız, merak etmeyin başarısız denemeler size ne zaman nerde olmanız gerektiğini öğretecektir. Son bir not olarak da şunu söyleyeyim, bayrak taşıyıcısını öldürenlerin yakınlarında olmanız yeterli. Yani killing blowu bizzat alma zorunluluğunuz yok.
bir posta yazılabilecek maksimum karakter sayısını geçtiğim için 2. postta devam edecek...
 • 1

#2 azâzil7

azâzil7

  First Sergeant

 • Members
 • 269 İleti

Yazma tarihi: 08 Kasım 2010 - 02:40 ÖS

Master of Warsong Gulch:

Warsong Gulch Veteran: Warsong Gulch savaşını 100 kere kazanmanız gerekiyor. Aynen Arathi Basin’de olduğu gibi bu achievement da Warsong Gulch factionınızla exalted olma yolunda çok büyük aşama kaydetmenizi sağlayacaktır.

Warsong Gulch Perfection: Warsong Gulch savaşını 3-0’lık skorla kazanmanız gerekiyor. Bu savaşın perfection achievementı diğerleriyle kıyas dahi kabul etmeyecek kadar basit. Her hangi bir ekstra çaba göstermenize gerek olmayan bir achievement.

Warsong Expedience: Warsong Gulch savaşını 7 dakikanın altında kazanmanız gerekiyor. Bu çok sık olmamakla birlikte pug bir grupla denk gelebilecek bir achievement. Ama iyi bir premade ile çok daha rahat yapılabilir. Taktik olarak izlemeniz gereken yol şöyle: başlangıçta genel olarak yapılan şeyin aksine tüm bir ekip olarak bayrağa saldırmamalı ve büyük bir grupla düşmanınızı orta alanda karşılayıp onlara wipe yedirmelisiniz. Daha sonra graveyardlarına doğru ilerleyip onları orada sıkıştırmalı ve bayrak taşıyıcılarınızın işini sağlama almalısınız. Arka tarafta bayrak taşıyıcı 2-3 kişilik bir grubunuz olmalı. Bunlar hızlı hareket etme bufflarına sahip classlar olmalıdır.(druid, shaman vs.) Biri bayrağı alıp teslim edene kadar öteki bayrağın yakınlarında beklemeli ve bayrak teslim edildikten sonra bir sonraki için hemen harekete geçmelidir. Son bayrak da aynı hızla alınıp teslim edildikten sonra achievement tamamlanmış olacaktır.

Capture The Flag: Warsong Gulch bayrağını bizzat taşıyıp teslim etmeniz gerekiyor. Karşı basedeki spawn noktasından sizin almış olmanız gerekmez.

Ironman: Warsong Gulch bayrağını 3 defa ölmeden bizzat taşımanız ve teslim etmeniz gerekiyor. Yine bayrağı ilk sizin almış olmanızı gerektirmeyen bir achievement. Bu achievement Eye of The Stormdaki “Bound for Glory” achievementının Warsong Gulch versiyonudur. Aynı taktikler burada da geçerli. O achievement için dediğim gibi bunda da takım arkadaşlarınızdan destek isteyebilirsiniz.

Quick Cap: Warsong Gulch bayrağını karşı baseden bizzat sizin almanız ve 75 saniye içinde kendi base’inize teslim etmeniz gerekiyor. Diğer bayrak teslim etme achievementlarından farkı bayrağı karşı base’den sizin alma zorunluluğunuz olmasıdır. Gelelim 75 saniye süre limitine, bazı classların özellikleri bu achievementı oldukça kolaylaştırır. Bunlar druidlerde dash ve travel form, shamanlarda wolf form, magelerde blink, roguelarda sprint, death knightlarda unholy presence, warriorlarda buldukları fırsatlarda charge. Hunterlar etraflarında kendilerine saldıracak kadar yakın kimse yokken aspect kullanabilir. Hatta hunter değilseniz bile bir hunter arkadaşınızdan sizinle birlikte hareket edip sizi aspectiyle desteklemesini isteyebilirsiniz. Bunların dışında kalan classlar(warlock, priest, paladin için aklıma bir skill gelmedi, atladığım varsa hatırlatırsanız seviniri) için en kritik nokta Warsong Gulch’taki baselerden çıkış koridorlarında bulunan sprint buffıdır. Tabi bu buff diğer classlar için de mutlaka alınması gereken bir bufftır. Bunların dışında ekstra olarak Swiftness Potion ve hız arttıran jewelcraft trinketi kullanmanız da son derece yararlı olur.

Supreme Defender: Toplamda 100 düşman bayrak taşıyıcısını öldürmeniz gerekiyor. Panik yapmayın 100 galibiyet kazanana kadar arada mutlaka kaynayıp gidiyor.

Persistent Defender: Toplamda 50 Warsong Gulch takım bayrağınızı base’inize döndürmeniz gerekiyor. Bayrağınızı döndürmek demek, düşman bayrak taşıyıcısı öldükten sonra yere düşen bayrağınıza tıklayan ilk kişi olup onu savunmak ve base’inize güvenli bir şekilde geri göndermek demektir. Bu achievement sürekli aklınızın bir köşesinde ise, refleksleriniz ve tabi bağlantınız iyiyse bu da 100 galibiyete kadar arada mutlaka kaynayacaktır. Benden size bir tavsiye Warsong Gulch’ta bayrak savunmak achievement için olmasa bile sürekli aklınızda olsun. Her zaman için bütün bir oyunun seyrini değiştirecek kadar önemli olabilecek bir hamledir.

Frenzied Defender: Sadece bir Warsong Gulch savaşı içinde toplamda 5 bayrak savunmanız gerekiyor. Bayrak savunmalarını “Persistent Defender”da anlattığım şekilde yapmanı gerekiyor. Grubunuzdan biraz destek almadığınız sürece bütün bayrakları çevirmeniz biraz zor açıkçası. Premade ile girdiğiniz zaman ufak bir ricada bulunup bunu da aradan çıkartabilirsiniz. Grup olarak düşman bayrak taşıyıcısını öldürdükten sonra herkes bayrağı sizin savunmanız için bıraktıktan sonra dummy’de dps yapmaktan daha zor bir hali kalmıyor achievementın.

Not In My House: Düşmanınız bayrağınızı ele geçirdikten sonra bayrak odasını terketmeden öldürmeniz ve bunu sadece 1 Warsong Gulch savaşı içinde toplamda 2 kere yapmanız gerekiyor. Denk gelme olasılığı ortanın biraz altında, premade ile son derece basit bir achievement. Bayrak odasında tüm bir grup bekleyip bayrağı alan düşmana bütün crowd controller ile yüklenip kesmekten başka yapmanız gereken bir şey yok.

Save The Day: Düşman bayrak taşıyıcısını bayrağı kendi base’ine taşıdıktan sonra teslim edemeden öldürmeniz gerekiyor. Tabi bunu yaparken düşmanın bayrağının da sizin kontrolünüzde değil yerinde olması gerekiyor. Achievementın amacı adından da belli olduğu gibi günü kurtarmak, yani düşman bayrağı teslim edemeden son anda öldürüp savunmak. Yine bir premade ile “Not In My House”da olduğu gibi, bu sefer düşman bayrak odasında tüm bir grup bekleyip düşman bayrak taşıyıcısı içeri girer girmez crowd control ardından top yekün nuke sonrası achievementınızı alabilirsiniz.


Master of Strand of The Ancients:

Strand of The Ancients Veteran: Strand of The Ancients savaşında toplam 100 galibiyet almanız gerekiyor.

Storm The Beach: Strand of The Ancients savaşını 4 dakikanın altında kazanmanız gerekiyor. Çok sık rastlanan bir achievementtır. Özellikle ilk raundta rakibinize karşı başarılı bir savunma yaptıysanız ikinci raundta rakibinizden çoğu kişi afk olarak kalacağından rahat rahat yapabileceğiniz bir achievement.

Explosives Expert: Sadece bir Strand of The Ancients savaşı içinde düşman surlarından henüz yıkılmamış birini başarılı bir şekilde seaforium charges ile bombalamanız gerekiyor. Bu bombalar başlangıçta gemiden indiğiniz bölümde, ayrıca takımınıza kazandırılan workshopların girişinde bulunuyor. Bir bombanın bir sura başarılı bir şekilde hasar verebilmesi için rakip tarafından imha edilmemesi gerekiyor. Ayrıca bombayı koyduktan sonra bineğinize atlayıp fazla uzaklaşırsanız yine başarısız olmuş sayılacaksınız. O yüzden bombayı surun hemen dibine yerleştirin ve patlayana kadar hiçbir yere kıpırdamayın. Bununla ilgili küçük bir tüyo, takımınız bir taraftan surları yıkıp ilerlerken siz diğer tarafta henüz yıkılmamış olan kapıları bombalayıp durabilirsiniz.

The Dapper Sapper: Strand of The Ancients savaşında seaforium charges kullanarak toplamda 100 suru başarılı bir şekilde bombalamanız gerekiyor. “Explosives Expert” ile aynı kurallara ve püf noktalara sahip. Sürekli bombaları kullanmaya devam edin, bir süre sonra aradan çıkacaktır.

Steady Hands: Rakibinizin surlarınıza koyduğu seaforium bombalarını sadece bir Strand of The Ancients savaşı içinde toplamda 5 kez başarılı bir şekilde imha etmeniz gerekiyor. Bir bombayı imha edebilmek için rakibiniz bombayı yerleştirdikten sonra ona sağ tıklayıp cast süresi bitene kadar interrupt edilmemeniz gerekiyor. Toplamda 5 bombayı birden interrupt edebilmeniz için bu achievementı baya denemeniz gerekiyor. Eye of The Storm’daki “Stormtrooper”da olduğu gibi bu achievementta da doğru zamanda doğru yerde olmak önemli ve başarısız denemeler size bunu nasıl yapacağınızı öğretecektir.

Artillery Expert: Strand of The Ancients savaşındaki turretleri yani surlardaki topları kullanarak sadece bir savaş içerisinde 5 demolisher yıkmanız gerekiyor. Demolisherlara ne kadar hasar verdiğinizin bir önemi yok. Sadece siz bir turretin başında otururken etrafta demolisher yıkılması yeterli. Surlarınız yıkıldıkça daha gerideki surlardaki turretleri kullanın ve kolayca achievementınızı tamamlayın.

Artillery Veteran: “Artillery Expert”de olduğu gibi turretlerle toplamda 100 demolisher yıkmanız gerekiyor. Strand of The Ancients farmlamaktan sıkıldığınız anlar için birebirdir bu achievement. Turretinizin başına oturun, sağa sola random ateş edin ve afk durumuna düşmeyin. Etrafınızdaki demolisherlar yıkıldıkça achievementınızda ilerleme kaydetmiş olacaksınız.

Drop It Now!: Surları yıkmak için kullandığımız seaforium bombalarından taşıyan 5 düşman oyuncusunu sadece bir Strand of The Ancients savaşı içinde öldürmeniz gerekiyor. Bir düşmanın bomba taşıyıp taşımadığını anlamak için üzerindeki bufflara bakabilirsiniz. Bomba taşıyan oyuncuların dinamit şeklinde bir simgeye sahip buffları oluyor. Bu simge seaforium charge’la aynı simge olduğu için gördüğünüz zaman kolayca anlayacaksınız.

Drop It!: Bu sefer de “Drop It Now!”daki aynı şeyleri yapmamız ve toplamda seaforium charges taşıyan 100 düşman oyuncuyu öldürmemiz gerekiyor.

Ancient Protector: Strand of The Ancients haritasında Yellow Gate’in gerisinde kalan Courtyard of Ancients bölgesinde sadece bir savaş içinde 10 düşman öldürmeniz gerekiyor. Son kapının uzun süre boyunca savunulduğu bir savaşta kendiliğinden olacaktır, ekstra bir çaba sarfetmenize gerek olmayan bir achievement.

Ancient Courtyard Protector: Yine bir savaş için gereken bir achievementın genele yayılmış hali. “Ancient Protector”da olduğu gibi aynı bölgede toplamda 100 düşman öldürmeniz gerekiyor. Bunda da hiçbir çaba sarfetmenin gerekli olmadığını kendiniz göreceksiniz.

Defense of The Ancients: Bu kadar farma bağlı kolay achievementın ardından gelelim zor olanlara. Strand of The Ancients savaşını hiçbir surunuzun yıkılmasına izin vermeden savunmanız gerekiyor. Bunu yapmanın tek yolu bütün grubun tamamen demolisherlara odaklanmasından geçiyor. Eksiksiz olarak herkes sahildeki demolisherlara savaş başlar başlamaz saldırmalı ve yokedilenlerden sonra respawn olan her demosliherı yeniden indirmeli. Bu tür baskıyı kurmayı başaran grupların yaptığı en büyük hata düşmanın graveyardına gidip onları orada farmlamaya çalışmak oluyor. Fakat sizin yapmanız gereken sürekli demolisherlara konsantre olmak ve respawn oldukları anda onlara saldırmaya başlamaktır. Bununla ilgili küçük bir tüyo: eğer ki demolisherlara saldırdığınız anda onu kullanan birileri yoksa, yani o an için size bir tehdit oluşturmuyorsa 10-15k health kala dpsi bırakın ve demolisherı yıkmayın. Bunun sebebi demolisherın kısa bir süre sonra full health ile respawn olmasını engellemektir. Düşük canda tuttuğunuz demolisherı bir düşman alıp surlara doğru hareket etmeye başladığı anda tek hamlede yıkın ve sıradaki demolishera konsantre olun. Tüm bunları yaparken önceki achievementlarda gördüğümüz seaforium bombaları ile surlara saldırmaya çalışan düşmanları da gözden kaçırmamanız önemli bir nokta. Bu achievement genelde ilk tur saldırı yapan taraflarca alınabiliyor. İlk tur 3-4 dakika içinde Titan Relic’i ele geçirip sonrasında kısa bir süreliğine savunma yapmak 10 dakika savunma yapmaktan elbette ki daha kolay oluyor.

Not Even a Scratch: Gelelim buradaki son achievementımıza. Bu achievement Battlemaster’ın en zor 3 achievementından biridir.(diğer ikisi: Alterac Valley Perfection, We Had It All Along *Cough*) Son derece iyi bir premade’e sahip bile olsanız yapmak çok ama çok zordur. Premade ilk yapmak ne kadar zorsa pug ile denk gelmesi 10 kat daha zordur. Çünkü bu achievement için yapmanı gereken şey hiçbir demolisherınızın yıkılmasına izin vermeden Titan Relic’i ele geçirmenizdir. Bunu başarabilmek için yapabileceğiniz şeyler son derece sınırlıdır. Öncelikle grup olara başlangıç surlarından birini belirleyip(Green Gate ya da Blue Gate) 4 demolisher ile ona saldırmaktır. Demolisherlardaki yolcu koltuklarına range classların oturması en önemli noktadır. Demolisher sürücüleri ve yolcu olarak oturan rangerlar dışında herkes düşmanları demolisherlardan uzak tutmaya çalışmalıdır. Bakın burası çok önemli: amacınız düşmanları öldürmek değil, onları kitelayarak demolisherlardan uzaklaştırmak olmalı. Öldürdüğünüz takdirde graveyardlarda doğarak demolisherların yollarının üstünde tekrar doğacaklardır. 4 demolisherı bir surda topladığımız için surlar çok kısa sürelerde yıkılacak. Düşmanı yeteri kadar uzak tutabilirseniz bu achievementı yapmak için bir şansınız olabilir.Rehberim burada bitiyor. Her hangi yanlış bir bilgi, yazım hatası vs. olduysa kusra bakmayın ve düzeltmekten çekinmeyin. Son derece uzun bir yazı olduğu için bir yerden sonra içinde kayboldum diyebilirim. Aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplayacağım. Battlemaster deneyecek herkese tekrardan başarılar diliyorum.
 • 0

#3 keule123

keule123

  First Sergeant

 • Members
 • 264 İleti

Yazma tarihi: 08 Kasım 2010 - 10:53 ÖS

Çok güzel bir rehber. Hazırladığın için teşekkürler.
 • 0

#4 Xelbelsel

Xelbelsel

  Scout

 • Members
 • 650 İleti

Yazma tarihi: 08 Kasım 2010 - 11:46 ÖS

Ellerine sağlık müthiş olmuş :D
 • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#5 kermo26

kermo26

  Corporal

 • Members
 • Pip*Pip*Pip*
 • 47 İleti

Yazma tarihi: 09 Kasım 2010 - 08:57 ÖÖ

Süper olmuş.Ellerine sağlık
 • 0

#6 Livatya

Livatya

  Champion

 • Members
 • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 09 Kasım 2010 - 10:32 ÖÖ

Teşekkürler emek vermişsin,çok faydalı olmuş. =)
 • 0

Resmi ekleyen

Lok'Tar ogar, big brother. May the Warsong never fade..
Thrall, Warchief of the Horde


#7 emre329

emre329

  Legionare

 • Members
 • 578 İleti

Yazma tarihi: 09 Kasım 2010 - 11:09 ÖÖ

baştan sona kadar kesintisiz okudum cok güzel bir rehber olmus eline koluna saglık
 • 0

#8 uteamnofear

uteamnofear

  Scout

 • Members
 • Pip*Pip*
 • 21 İleti

Yazma tarihi: 09 Kasım 2010 - 11:53 ÖÖ

Böyle bir achivment yapacaksanız bir Hunter çok faydalı olur diye düşünüyorum :D Kahramanımız (Bkz. Sarnav) 100 galibiyet achivmentlarında çok sıkıldığında yanına bir yamak arar. Böylece o 100 galibiyeti farmlarken tek başına olmadığından sıkılmamış olur :(
 • 0

#9 azâzil7

azâzil7

  First Sergeant

 • Members
 • 269 İleti

Yazma tarihi: 09 Kasım 2010 - 11:57 ÖÖ

Böyle bir achivment yapacaksanız bir Hunter çok faydalı olur diye düşünüyorum :D Kahramanımız (Bkz. Sarnav) 100 galibiyet achivmentlarında çok sıkıldığında yanına bir yamak arar. Böylece o 100 galibiyeti farmlarken tek başına olmadığından sıkılmamış olur :(


lol. sana emir eri title'ı verecek blizz bekle sen :mrgreen:
 • 0

#10 Valier

Valier

  First Sergeant

 • Members
 • 261 İleti

Yazma tarihi: 09 Kasım 2010 - 01:23 ÖS

Ellerine sağlık süper olmuş.. Yazı bu kadar tutmuş birde uygulancak bu :D ws full bitti. AB yarısını tamamladım yarısı kaldı. Daha çoook uzun bi yol var önümde :(
 • 0

#11 EmpuLa

EmpuLa

  First Sergeant

 • Members
 • 223 İleti

Yazma tarihi: 10 Kasım 2010 - 11:45 ÖÖ

Teşekkürler iyi çalışma... Herşey güzel de We Had It All Along *Cough* gerçekten zor ve şansa dayalı... Hunter altımla yirmi küsür lvlde aldıgım Archi...80lvl warirorumla hala uğraşıyorum...
 • 0

#12 wasabi

wasabi

  Lieutenant General

 • Members
 • 1.747 İleti

Yazma tarihi: 10 Kasım 2010 - 11:45 ÖÖ

sabitlenmiştir konu
 • 0
Nothing is true. Everything is Permitted

#13 oGGy

oGGy

  Scout

 • Members
 • 490 İleti

Yazma tarihi: 10 Kasım 2010 - 11:51 ÖÖ

Horde olarak yapılması en zor achievementdır heralde.3,5saat bg bekleyen birisi olarak öyle olduğunu düşünüyorum:D.Güzel konu bu arada sağolasın.
 • 0

#14 Valier

Valier

  First Sergeant

 • Members
 • 261 İleti

Yazma tarihi: 12 Kasım 2010 - 08:40 ÖS

Disgracin’ the Basin: Takımınız adına sadece bir Arathi Basin savaşı içerisinde 3 base ele geçirmeniz gerekiyor. Base ele geçirmek ya daha önce kontrol edilmeyen bir base’i bizzat çevirmeniz, ya da karşı factionın tamamıyla kontrolü altında olan(yani bayrak rengi gri olmayan) bir base’i yina bizzat çevirmenizle olur. Bu achievementı yapmakla uğraştığınız dönemde factionınızın ilk base’i olan yeri direk önden atlayıp çevirmeniz çok yararlı olacaktır. (Alliance için stables, Horde için farm)

Arkadaşım bunu yapmak için heralde bayrağı yaktıktan sonra 1 dk bizim olmasını beklememiz gerek. Çünkü 3 tane karşı tarafın bayrağını yaktım 1 dk bizim olmasını beklemeden gittim olmadı. Bendemi bi sorun var yoksa ilk söylediğim gibimi yapmam gerek.
 • 0
Bana müsade beyler

#15 azâzil7

azâzil7

  First Sergeant

 • Members
 • 269 İleti

Yazma tarihi: 12 Kasım 2010 - 11:05 ÖS

Disgracin’ the Basin: Takımınız adına sadece bir Arathi Basin savaşı içerisinde 3 base ele geçirmeniz gerekiyor. Base ele geçirmek ya daha önce kontrol edilmeyen bir base’i bizzat çevirmeniz, ya da karşı factionın tamamıyla kontrolü altında olan(yani bayrak rengi gri olmayan) bir base’i yina bizzat çevirmenizle olur. Bu achievementı yapmakla uğraştığınız dönemde factionınızın ilk base’i olan yeri direk önden atlayıp çevirmeniz çok yararlı olacaktır. (Alliance için stables, Horde için farm)

Arkadaşım bunu yapmak için heralde bayrağı yaktıktan sonra 1 dk bizim olmasını beklememiz gerek. Çünkü 3 tane karşı tarafın bayrağını yaktım 1 dk bizim olmasını beklemeden gittim olmadı. Bendemi bi sorun var yoksa ilk söylediğim gibimi yapmam gerek.


Hayır sadece 3 base ele geçirmen yeterli, 1 dakika bekleyip kontrolünü sağlamana gerek yok. Çevirdiğin bayraklardan birini ya savunma olarak yapmışsındır, ya da sen çevirdiğini sanmışsındır ama aslında başkası senden önce davranmıştır. Bu tür achievementların ilerleyişini takip etmek için achievement sayfasından track achievement seçeneğini kullanmak son derece faydalıdır, deneme yanılma yoluyla kendine bir çok kolaylık sağlayabilirsin. Ayrıca oyunun skor tabelasının "Bases assaulted" kısmından isminin karşısında kaç yazdığına bakarak da takip edebilirsin ele geçirdiğin base sayısını. Buna değinmişken savunma için de aynı şeyi "Bases defended" kısmından takip edebileceğini söylemekte de yarar var.
 • 0

#16 Valier

Valier

  First Sergeant

 • Members
 • 261 İleti

Yazma tarihi: 12 Kasım 2010 - 11:17 ÖS

Hayır sadece 3 base ele geçirmen yeterli, 1 dakika bekleyip kontrolünü sağlamana gerek yok. Çevirdiğin bayraklardan birini ya savunma olarak yapmışsındır, ya da sen çevirdiğini sanmışsındır ama aslında başkası senden önce davranmıştır. Bu tür achievementların ilerleyişini takip etmek için achievement sayfasından track achievement seçeneğini kullanmak son derece faydalıdır, deneme yanılma yoluyla kendine bir çok kolaylık sağlayabilirsin. Ayrıca oyunun skor tabelasının "Bases assaulted" kısmından isminin karşısında kaç yazdığına bakarak da takip edebilirsin ele geçirdiğin base sayısını. Buna değinmişken savunma için de aynı şeyi "Bases defended" kısmından takip edebileceğini söylemekte de yarar var.


Oyuna girdiğimde denerim teşekkürler...

Bu arada alliance ile en kolay hangi battlegroup da battlemaster olabilirim. Benim şu anda bulunduğum realmin battlegroup unda hordelar üstün.. Bir yardımcı olursanız çok sevinirim...
 • 0
Bana müsade beyler

#17 azâzil7

azâzil7

  First Sergeant

 • Members
 • 269 İleti

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 12:06 ÖÖ

Oyuna girdiğimde denerim teşekkürler...

Bu arada alliance ile en kolay hangi battlegroup da battlemaster olabilirim. Benim şu anda bulunduğum realmin battlegroup unda hordelar üstün.. Bir yardımcı olursanız çok sevinirim...


3 farklı battlegroup'da bizzat oynadım; fakat Alliance'ın üstün olduğu bir battlegroup ne gördüm ne de duydum. Ya eşite yakındır durum, ya da Horde yüksek galibiyet oranına sahiptir.
 • 0

#18 uurx

uurx

  Knight

 • Members
 • 329 İleti

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 12:20 ÖÖ

bir kaç şansa dayalı achievement dışında tamamiyle sabır ve zaman işi açıkcası bunu almak...özellikle strand of ancients achievementları sizi çok zorlayacaktır deneyen arkadaşlara iyi şanslar


uğraşıp yazan arkadaşada teşekkürler çok güzel bir çalışma olmuş
 • 0

#19 oGGy

oGGy

  Scout

 • Members
 • 490 İleti

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 01:23 ÖÖ

3 farklı battlegroup'da bizzat oynadım; fakat Alliance'ın üstün olduğu bir battlegroup ne gördüm ne de duydum. Ya eşite yakındır durum, ya da Horde yüksek galibiyet oranına sahiptir.


Aynen ya:D allianceın bekleme süreside 1 saniye hordelar yarım saat
 • 0

#20 uurx

uurx

  Knight

 • Members
 • 329 İleti

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 09:58 ÖÖ

gece yarısından sonra yaptığım battlegroundların %80 ini kazanmışımdır diyebilirim..heralde alliance pvpciler o saatten sonra ortaya çıkıyo.ama genel olarak horde üstünlüğü var tartışılmaz
 • 0
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı