İçeriğe git

Resim
- - - - -

Call Of Duty Black Ops d3dx9_43.dll çözümü

• Please log in to reply
Bu konuya 43 yanıt gönderildi

#1 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 10 Kasım 2010 - 10:25 ÖÖ

Yorum yapmadan bu problemle karşılaşanların durumu anliyacağını varsayarak çözümü yazıyorum.

Öncelikle d3dx9_43.dll free download - DLL-files.com sitesinden "d3dx9_43.dll" adlı dosyayı indiriyoruz.

"d3dx9_43.dll" zipten çıkarıp önce C:\Windows\System32 klasörü altına kopyalıyoruz. Ardından oyunun bulunduğu ana klasör altına (Crack yaptığınız yer denilebilir.)
Örnek: C:\Program Files (x86)\Activision\Call of Duty - Black Ops
Kopyalayıp sistemi restart ederek işlemi bitiriyoruz. Sistemi restart etmeden de oyuna girmeyi deniyebilirsiniz tabiki de (eğer girerse oda olur.)

Yaklaşık 15 dk önce kurulumunu bitirdiğim Black Ops u bu hata yüzün den açamadım ve netten dosyayı bulup önce system32 e kopyalamıştım ama hata yine devam ediyordu. Yerli sitelerden çözüm aramak gibi bir hata içerisinde (samanlıkta iğne aramak) çözüm bulamazken yabancı bir sitede çözümü bulabildim.

Neyse Google da sorunun çözümünü arayanlar umarım bu yazıma ulaşıp bu problemi sayemde çözebilirseniz ne mutlu bana.

İYİ OYUNLAR.,

Edit: Google da anahtar kelimeler girdim ama bu konu çıkmadı xD neyse.
  • 0

#2 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 11 Kasım 2010 - 11:55 ÖÖ

Ses sorunu yaşıyanlar da DirectX 9.0c (Haziran 2010) - Detayli Tanitimi, Kullanici Yorumlari - innDir.com sitesinden directx9'un haziran ayı güncellemesini kurarak çözebilirsiniz.

EDIT: Oyundaki donma sorunları için..

Örnek; C:\Users\Ev\AppData\Local\VirtualStore\Program Files (x86)\Activision\Call of Duty - Black Ops\players
klasörü altında "config" dosyasını birlikte aç diyerek notpad ile açınız. (Açarken sürekli bur programı kullan kutucuğundaki işareti kaldırın!)

Açtıktan sonra Ctrl+F ile şunları arayın
seta r_multiGpu
ve
seta r_multithreaded_device
------------
"seta r_multiGpu “1” 1 yazıcaktır bu SLI kullanarak Çift ekran kartı kullananlar için açık anlamına geliyor. Bir çoğu tek ekran kullandığı için o "1" i "0" yapın.

" * seta r_multithreaded_device “0” 0 yazıcaktır ve buda çift cpu tabanlı işlemciler olduğunu varsayarak (Heralde çoğu dualcore işlemci kullanıyordur) bunuda "1" olarak değiştirip kaydederek kapatınız.
  • 0

#3 ElamShin

ElamShin

Legionare

• Members
  • 448 İleti

Yazma tarihi: 11 Kasım 2010 - 08:45 ÖS

Lisansli mi oynuyorsun ? Multiplayerda takim arkadaslari ariyorum. :)
  • 0

#4 alc802

alc802

Scout

• Members
  • 116 İleti

Yazma tarihi: 11 Kasım 2010 - 10:34 ÖS

Oyun nasıl beğendiniz mi ? Yeni çıkan MoH dan güzel mi? ona göre lisanslı alıcamda:)
  • 0

#5 azâzil7

azâzil7

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 12 Kasım 2010 - 03:47 ÖÖ

İki sorunu da yaşadım, dll sorununu anlattığın şekilde çözdüm. Ses sorunu için directx'i şimdi yükleyecem. Teşekkürler, çok yardımcı oldu bu konu.
  • 0

#6 uteamnofear

uteamnofear

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 21 İleti

Yazma tarihi: 12 Kasım 2010 - 08:44 ÖÖ

Bana da çok yardımcı oldu özellikle ses problemi yüzünden oyunu silmeyi düşündüm =/
  • 0

#7 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 12 Kasım 2010 - 10:51 ÖÖ

Dx9 için alternatif link:

DirectX Download - İndir > Gezginler

Bu arada oyun orjinal almaya değmez! Ben zombi modu var diye heyecan yaptıydım ama oda basit bi arcade oyunu imiş. Dahası oyun çok sorunlu, oyunun Consol versiyonların da sorun yokken PC versiyonların da en iyi sisteme sahip olsanızda donmalara yada bazı save sorunlarına neden olmaktadır.

Bir oyun yapıyorlar ama bozuk olarak piyasaya sürüyorlar. Bu demekki COD son oyunuyla tahtını kaptırabileceği sinyalini vermiş görünmekte.

Bana göre en iyi yaptığı oyun COD 5 tir. Çünkü en sevdiğim oyun tarzı; Cooparative. Kısaca single player ı arkadaşlarınla beraber oynayabilme (vaktinde very hard modda çok eğlendik) veya efsane olmuş Zombi lere karşı hayatta kalma mücadelesi tarzı ek modu ile 1 numaraydı!

Ne yazıkki consolcu nesil olarak tabir edebileceğim bu yeni düşünce sistemi PC lere artık eskisi gibi kaliteli oyun yapmak yerine fırından tam pişmeden adı ekmek ya, yaptık bitti alın oynayın, yiyin mantalitesin den başka bir saçmalık değildir.

Açıkcası isterse milyon CPU lu consol yapsınlar umurumda değil, PC de oyun oynamanın rahatlığı consol da joystic ile hedef seçme, kastırma dan başka bir şey değil. Arcade, Spor oyunları, Puzzle ve RE ile SH tarzı oyunlar dışında hiç bir oyunu consol a çıkarmazlarsa daha iyi olucak tır kanımca.
  • 0

#8 kenanburak

kenanburak

Üye

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 12 Kasım 2010 - 12:04 ÖS

mrb ya verdıgın lınkten gırıyorm ama saçma sapan bır sıte gelıyor karşıma Ücretsiz taraması dıye bırşey :S yardım edersen sevınırım
  • 0

#9 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 12 Kasım 2010 - 12:32 ÖS

mrb ya verdıgın lınkten gırıyorm ama saçma sapan bır sıte gelıyor karşıma Ücretsiz taraması dıye bırşey :S yardım edersen sevınırım

Site linklerinde sorun yok, şimdi kontrol ettim. Hangi link e tıkladığında ne açılıyor?
  • 0

#10 mporsuk

mporsuk

Üye

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 12 Kasım 2010 - 06:21 ÖS

Oyun yüklenirken kendi Directx ini yüklemedi hata verdi ve bu sorun oluştu ancak çok güzel anlatmışın sorun çözüldü sağol..

Bu arada google da 2. sıradasın :D
  • 0

#11 kanka043

kanka043

Üye

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 12 Kasım 2010 - 06:35 ÖS

teşekürler
  • 0

#12 asssdd

asssdd

Üye

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 12 Kasım 2010 - 07:10 ÖS

kardes link de bu dosya var registrybooster.exe çıktı bunu ne yapacağım ?
  • 0

#13 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 12 Kasım 2010 - 07:46 ÖS

kardes link de bu dosya var registrybooster.exe çıktı bunu ne yapacağım ?

O reklamdır. Download link i az aşağıda dır. Eğer oraya dikkat ederseniz görüceksiniz dir.
  • 0

#14 nailebugra

nailebugra

Üye

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 12 Kasım 2010 - 09:51 ÖS

dll hatasını hallet tim ses sorununu da birazdan yaparsam pc de kaldırırsa oynuyacam inş
  • 0

#15 eneseyhan

eneseyhan

Üye

• Members
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 02:10 ÖÖ

Ellerine sağlık çok iyi paylaşım
  • 0

#16 eneseyhan

eneseyhan

Üye

• Members
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 02:24 ÖÖ

ya benim bi sorunum var bu directx9 u indirdim masa üstünde klasör açtım oraya koplaadım sonra onun içine yükledim 100 tane rar çıktı sonra oyunu girdim videodan sonra hala ses yok rarlardan bazılarını açmam mı lazım ?
  • 0

#17 emre58

emre58

Üye

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 07:45 ÖÖ

Kardeş ben bu dedigim hepsini yaptımm ama genede olmadıı oyun başlarken video gösteriyoya orda donuyo kalıyo reset atmadanda açılmıyo o edit dediginide yaptım olmadı acaba ane yapmalıyım
  • 0

#18 Rebell

Rebell

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.737 İleti
  • LocationViyana

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 07:50 ÖÖ

Yeni Call of Duty cikiyor ve sen "zombi modu" var diye heyecan yapiyorsun?

Call of Duty: Black Ops kesinlikle orijinal almaya deger, Multiplayer modu özellikle MW2'ye oranla kat kat zevkli. Ha ayrica her oyun orijinal almaya deger, bir emek veriliyor sonucta.

Gel gelelim oyun gayet güzel. Gelmis gecmis en iyi FPS olmayabilir belki ama su an piyasada bulabileceginiz en iyi secim, zira ilk gün 7 milyon satip eski rekoru neredeyse 2'ye katlamasi da buna bir örnek olarak gösterilebilir. Bir kac sitede oyunun incelemesini falan arastirin, verilen puanina bakin ona göre karar verin.

Alin oynayin.

edit:benegesseritus
  • 0
chew chew park...

#19 asssdd

asssdd

Üye

• Members
  • 2 İleti

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 08:27 ÖÖ

Kardeş yardım için saol.:)
  • 0

#20 lndrvr

lndrvr

Üye

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 10:57 ÖÖ

dll soyasını yaptım ama şimdi şöyle bir sorun çıkıyor. evet de dedim hayır da dedim bi işe yaramadı.

Posted Image
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı