İçeriğe git

Resim
- - - - -

Call Of Duty Black Ops d3dx9_43.dll çözümü

• Please log in to reply
Bu konuya 43 yanıt gönderildi

#21 eneseyhan

eneseyhan

Üye

• Members
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 12:12 ÖS

şu rar dosyalarına yardım cı olucak var mı ?
  • 0

#22 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 12:23 ÖS

Yeni Call of Duty cikiyor ve sen "zombi modu" var diye heyecan yapiyorsun?

Call of Duty: Black Ops kesinlikle orijinal almaya deger, Multiplayer modu özellikle MW2'ye oranla kat kat zevkli. Ha ayrica her oyun orijinal almaya deger, bir emek veriliyor sonucta.

Gel gelelim oyun gayet güzel. Gelmis gecmis en iyi FPS olmayabilir belki ama su an piyasada bulabileceginiz en iyi secim, zira ilk gün 7 milyon satip eski rekoru neredeyse 2'ye katlamasi da buna bir örnek olarak gösterilebilir. Bir kac sitede oyunun incelemesini falan arastirin, verilen puanina bakin ona göre karar verin.

Alin oynayin.

@Rebell tartışmaya girmeyeyim diyorum ama öncelikle oyunu indirebileceğiniz bir korsan link vermiyorum. Dikkat ediniz.

Sonrasında şu arcade oyunu ayrı mevzuymuş, multiplayerında cod5 den pek farkı olmayan aynı zombi oyununu ciddiyetsiz karakterlerle ve basit mekanlarla tekrar öne sürmüşler.
Oyundaki ses ve grafikler vasat. (2010 dayız directx11 nerede??)
Açıkcası hikaye dışında herşeyi vasat. Şimdi fanatik çe düşünüp adı CALL OF DUTY diye Black Ops denen oyunu orjinal almalımı insanlar? bence hayır. İlk günden çokmu sattı? en berbat oyunlar için bile sağlam bir reklam yeterli. Ha birde rayına oturmuş COD adını kullan yine satarsın. O halde bu oyuna cod demeyelim de Black Ops diyelim doğrusu olsun.
Sonuçta Orj. alıpta beğenmeyenlerde var. Bekleneni verememiş bir oyuna para harcamak kadar saçma birşey olamaz.
Eğer Zombi modu beklediğim gibi olsaydı gider 35tl e alırdım oyunu ama değmiyormuş meğer. Single player da zaten orj. oyunda da donmalar mevcut. Bu oyunu vistaya benzeterim ben, defolu ürün.

Sonuçta adı wow diye bağımlısı gibi oynadığımız oyuna yıllarca para verip her seferinde her yeni ek pakette yerden yere vuran sizler, bizler değilizde kimler? Bir oyun adı wow adı cod adı resident evil diye yeni çıkan oyunu tarzını koruyamıyor yada aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp önümüze seriyorlarsa burada bir yanlışlık vardır!

edit:benegesseritus
  • 0

#23 Domino93

Domino93

Üye

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 03:12 ÖS

silvermoon boşver başkalarını kardeş senın sayende oyunu oynuyoruz bız şımdı şu ses zımbırtısı nı tekrar anlatırmısın nasıl yapıcağımızı bırde blackbırdle ural dağlarında bır görev varya 4 adamı koruyoruz havadan petrol tesısı gıbı bı şeyı gösterıyor fakat ılk oraya bır şey yapmama ızın vermıyor 4 adamı gösterdığı noktaya çıkarıncada adamları 5 sanıye ıçınde öldürüyorlar o bölümü geçtıysen nasıl geçıceğımı söylermısın (:): şımdıden teşekkürler
  • 0

#24 darth24

darth24

Üye

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 05:52 ÖS

bendede bu sorun wardı sayende hallettim.. allah razı olsun senden..

• 0

#25 Rebell

Rebell

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 1.737 İleti
  • LocationViyana

Yazma tarihi: 13 Kasım 2010 - 07:24 ÖS

foruma hosgeldin.

• 0
chew chew park...

#26 morphine03

morphine03

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 36 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 01:31 ÖS

Beyler bende de donma sorunu var donuyor hata veriyor çözebilen birisi var mı?
  • 0

#27 azâzil7

azâzil7

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 01:38 ÖS

Oyunda donma olayı bende de oluyor malesef ve bir çözümü olduğunu pek sanmıyorum. Bu arada tartışmaya dahil olmadan "foruma hoşgeldin" postuna epey bir güldüğümü araya sıkıştırmak istiyorum. (:
  • 0

#28 alc802

alc802

Scout

• Members
  • 116 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 04:04 ÖS

Eski Call of Duty leri özledim.Hikaye çok değişti.
  • 0

#29 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 08:44 ÖS

Bundan bir kaç gün öncede yine reklamla oyunu pek bi hevesle haber siteleri duyurmuştu.

Galiba bu sefer olmadı - Hürriyet Teknoloji

Bazı insanlarla aramdaki fark. Onlara göre çok daha zeki bir insanım ama çokta agrasif de birisiyim dir. Damarıma basılmamalı. İyi niyetim kötüye kullanılmak istenirse herşeyi göze alır saldırırım. Ben bir şey yazıyorsam dikkate alınmalıdır. Almayan kendi bilir ama beni bir hiç miş gibi dikta edemez! Ettirmem!
----------------------------------------------------
hurriyet.com.tr 14 Kasım 2010
Galiba bu sefer olmadı
Aylardır oyunseverler tarafından merakla beklenen ve günler önce satışa sunulan Call of Duty serisinin son oyunu Black Ops, büyük hayal kırıklığı yarattı.

CALL OF DUTY: BLACK OPS'TAN GÖRÜNTÜLER

Call of Duty: Black Ops, oyuncuların beklentilerine karşılık veremedi. Her ne kadar incelemelerde yüksek notlar alsa da iş okuyucu incelemelerine geldiği zaman, oyunun notu dramatik bir şekilde düşüyor.

Oyunun notu 10 üzerinden değerlendirildiğinde, çoğu oyuncu 6 vermeyi yeğliyor. Bu durumdaki en büyük paysa teknik aksaklıklara ait. Takılmalar, çökmeler uzun süren yüklemeler forumlarda ağır eleştiriler almasına sebep oluyor. Multiplayer'da da aynı hayal kırıklıkları ve takılmalar kendisini gösteriyor.

Bazı oyuncular eleştirilerinde, Call of Duty serisinin kalitesinin bu son oyunu ile birlikte dikkat çekici şekilde düştüğünü söylüyor. Oyun hakkında yapılan en sert yorumlardan birisi ise şuydu: "Çizgisel oyun yapısı, beş yıl öncesinden kalma grafikler ve buna karşın güçlü sistemlerde bile düşük oyun performansı bezdirici."

Şimdi oyunun yapımcısının eleştirilere kulak verip - vermeyeceği yamalar ile en azından teknik sorunları giderip - gidermeyeceği merakla bekleniyor.
  • 0

#30 zarf

zarf

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 09:24 ÖS

Rebell

119,90 TL + KDV Call of Dutty Black Ops...
Wow'a harcanan;
CD'ler : 110 tl
Yıllık bayılan ücret : 250+ küsür.

Şimdi Silvermoon adlı arkadaş'ın bu açıklamasını bulmasaydım. İnternet üzerinden sipariş veriyordum. Torrentler sağolsun ve yılların eskitemediği Skidrow...

Neyse konuya gireyim. İmzadaki ekran kartından double kullanıyorum 2GBx2 versiyonu (SLI destekli). Üstüne; 12GB ocz DDR3 ram var canavarımda. :) (Dahada sayamadığım bir sürü malzeme var dudağınız ucuklamasın diye yazmıyorum) Skidrow abimin konfigre ettiği oyunda sorun olduğunu düşünmüyorum. Çok basit donma hataları vs. Silvermoon açıkçası ben kurguyada sevmedim. Ama en uyuz olduğum şey donma, kitlenme vs... Benimki gibi bir pc de donma oluyorsa.. Pes diyorum...

Kısacası; Rebell yukarıdaki ücretleri senin için yazdım dostum. Wow'a deli gibi para harcamakta olan biriyim. 119 tl etkilemez. Hatta günlük harcamam. Hadi kolay gelsin...

Silvermoon çok teşekkürler hocam. :) Bu arada silver eski hunter'ım adım lethé ;)
  • 0

#31 zarf

zarf

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 10:44 ÖS

Son testlerim; grafikler bölümler ilerledikçe berbatlaşıyor. Bir an kendimi 8 bitlik (8 bitten kasat bir oyunun en fazla dikkat ettiğim kısım alevleri, yaparkları, ağaç sallanması, gölge ve yahu adamların kolların dövmeler bile berbat... vs...)görüntü kalitesiyle oyunuyorum sandım. Kopacam yahu... Karemsi geldi alevli sahneler bana...

Hard modda npc ler ya mal ya da bu oyunun motoru çok eski... Bakıyorlar möl möl anlamadım...

Neyse bu oyunu silip rahatlamak bence en mantıklısı; pc mi konfügre ederken deli para verip takılma (takılmadan kasıt mili saniyelik olsa dahi gıcık olurum...)görmek benim canımı sıkar açıkcası...

Silvermoon bence hürriyeteki açıklamada 10 üzerinden 6 verilen puan dahi çok... 3-4 arası birşey ideal... Sanırım amerikada iade başlar(ki amerikada çok rahat yaparlar iade işlemini ama üretici firma ne yapar onu bilemedim hahahahah) ya da arkadaşlar kapanıp yama yapmaya başlar...
  • 0

#32 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 15 Kasım 2010 - 10:12 ÖÖ

Lütfen, attığınız mesajlardaki uslubunuza dikkat ediniz.
  • 0

#33 antijen

antijen

Üye

• Members
  • 203 İleti

Yazma tarihi: 15 Kasım 2010 - 01:21 ÖS

ben oyunu C yerine bikaç ay önce aldığım 2.bi hard diske kurdu oda "E" oyunu kurduumda en son yükleme ısmında DX kurulsunmu diye soruyor kur diyorum ve d3dx9_43.dll hatasını veriyor.ben bu dosyayı indirsem ama system32 dosyasına koysam hiç bişey değişmiycek dimi? sonuçta oyun E de ama dll dosyasını C ye koyucam? eğer düzelicekse yapyım hemen lütfen hemen cevap verin teşekkürler :D)
  • 0

#34 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 15 Kasım 2010 - 01:57 ÖS

Konunun başın dan itibaren geçerli olan şeyleri diğer birçok kişi yapıp sorunu gidermekte. Neden yapmayasın ki? sen merak etme hiçbir şey olmaz. Sadece denildiği şekilde uygula.
  • 0

#35 alc802

alc802

Scout

• Members
  • 116 İleti

Yazma tarihi: 15 Kasım 2010 - 05:14 ÖS

Bende bi ara donmalar kesmişti farkettim ki net'im kesilmiş. İki gündür modemi kapatark oynuyorum donma filan kalmadı. :D
  • 0

#36 fikri

fikri

Üye

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 16 Kasım 2010 - 10:06 ÖÖ

iyi günler arkadaşlar. cok basit bir konu aama içinden çıkamadım :S benim directx yüklenmiyor acaba neden olabilir ?
  • 0

#37 Silvermoon

Silvermoon

General

• Members
  • 2.234 İleti

Yazma tarihi: 16 Kasım 2010 - 11:19 ÖÖ

Önce Dx9 Haziran sürümünü setup ını bir yere açıkcaksınız, sonra o açtığın yerden setup ile kurulumu başlatarak bitirebilirsiniz.
  • 0

#38 alc802

alc802

Scout

• Members
  • 116 İleti

Yazma tarihi: 16 Kasım 2010 - 02:22 ÖS

Medal of Honor'un yerini tutmadı be abi.
  • 0

#39 the2121

the2121

Üye

• Members
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 16 Kasım 2010 - 08:55 ÖS

silvermoon verdigin siteden dl dosyasını indiremedim baska yerden indirdim ama yine oyuna giriyorum space hold for skip böyle yazı geliyor basıyorum sonra resimler fln cıkıyor onlar bittikten sonra hata veriyor yine directx hatası diye bi yazı cıkıyor yardımcı olursan sevinirim bi giremedim şu oyuna...
  • 0

#40 the2121

the2121

Üye

• Members
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 16 Kasım 2010 - 09:03 ÖS

tamam buldum siteden dl dosyasını indirdim birazdan tekrar kopyalayıp deneyecem bu arada directX ' in yeni sürümünü yüklüyorum oda bittikten sonra hepsini bi kerede yapacam inş olur...
  • 0

1 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 1 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı