İçeriğe git

Resim
- - - - -

Warlock /lore/Soru

• Please log in to reply
Bu konuya 30 yanıt gönderildi

#1 Khrall

Khrall

Üye

• Members
  • 28 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 01:29 ÖÖ

Selamlar..Elbette bu konuyla ilgili topicler vardır ama günlerdir oku oku bitiremedim forumu:Dburaya bir soru acıyım dedim lore la alakalı merak ettigim 1-2 2 senedir oyundayım lore konusunda noobtum son birkac haftadır merak ardım 3 tane kitap aldım dnr dan:D 2 si bitti ama hala bircok sey var bilmedigim ama ögrenmek istediğim;

1-)warcraft 3 te tüm dünya bir warlock yüzünden zulüm göruyor(umarım hatalı degilimdir) okudugum kitaba göre Gul'dan katliam yapıyor..ee arkadas o kadar heves ettim lock kastım catada oynıcam diye bu vicdanla nası oyniyim?:Dyokmu bunların bir örnek olacak adamı?

daha 1-2 sorum var ama onları su kitapların serisini bitirnce sorsam dha iyi olcak cevap veren yorum yapan herkese tesekkürler simdiden.
  • 0

#2 Itachi

Itachi

Knight Lieutenant

• Members
  • 839 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 01:34 ÖÖ

Warcraft 3 kısmında biraz hatalısın tek bir warlock değilde Lich King'in komploları var. Ama Lich Kingi yaratan Kil'jaeden aynı zamanda fel tipi warlock büyüsünün azerotha gelmesindende sorumlu yani warlock tipi büyülere bağlanabilir.

Gul'dan ise tamamen ayrı bir olay ve dediğin gibi dranei katliamından felan sorumlu orc.

Ben karakterimi yaşamak istiyorum evil muhabbeti benlik değil diyorsan warlock oynama derim. Warlock büyüsünün aslı kötülüktür zaten. Fel büyü ailesi içinde bir gram iyilik barındırmaz.
  • 0

#3 Khrall

Khrall

Üye

• Members
  • 28 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 01:46 ÖÖ

tesekkürler yorumun icin.2sene kutsal ışığın koruyucu diye oynadık bu iblisleri oynayamam gibime gelmeye basladı s,mdiden.ne oyunmus arkadas vicdan meselesi yaptım ya:D
  • 0

#4 Itachi

Itachi

Knight Lieutenant

• Members
  • 839 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 01:48 ÖÖ

bu tarz oyunlarda her oyunda olduğu gibi paladin açacaksın eğer lawful good benim tarzım diyorsan :rolleyes:
  • 0

#5 Khrall

Khrall

Üye

• Members
  • 28 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 01:59 ÖÖ

ya ilk zamanlar role güzel bürünmüstüm hocam da Işık da biyere kadar:Dsaka bir yana worgen lore'u ve görünüsü gercekten cok hosuma gitti paladini bırakmamda ki büyük sebeplersen biri buydu..ama worgen paladin olmadıgı iicin ve benimde paladin ve shamandan baska oynamıs oldugum char olmadıgım is yeni char bakmaya geldi(bu arada kendimi worgen geldi paladini sattı gibi hissetmiyoda degilim ama bazen degişiklik iyi geliyor hocam:D)
  • 0

#6 Khrall

Khrall

Üye

• Members
  • 28 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 02:01 ÖÖ

bu arada peki bu loreda warlockların bir tane bile güzel örnegi yokmudur?
  • 0

#7 Itachi

Itachi

Knight Lieutenant

• Members
  • 839 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 02:06 ÖÖ

Maalesef yok. Warlock büyüleri hep yozlaşmış büyüler :rolleyes:
  • 0

#8 Khrall

Khrall

Üye

• Members
  • 28 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 02:07 ÖÖ

insan kendini Anakin Skywalker gibi hissediyor bu boktada:D
  • 0

#9 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 01:21 ÖS

Ben karakterimi yaşamak istiyorum evil muhabbeti benlik değil diyorsan warlock oynama derim. Warlock büyüsünün aslı kötülüktür zaten. Fel büyü ailesi içinde bir gram iyilik barındırmaz.

warlock büyüsünün aslı kötülük değildir aslında.. kaostur..

lore ile beraber warlock oynamak isteyecek kişinin yapması gereken şey,sargerasın nasıl delirdiğini düşünmek olabilir :rolleyes:
  • 0
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#10 azâzil7

azâzil7

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 01:28 ÖS

Biraz açabilir misin? Terör ortamı yaratarak bundan fayda sağlamak gibi mi mesela?
  • 0

#11 Itachi

Itachi

Knight Lieutenant

• Members
  • 839 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 02:55 ÖS

lore ile beraber warlock oynamak isteyecek kişinin yapması gereken şey,sargerasın nasıl delirdiğini düşünmek olabilir :o

doğruda iyilik amaçlı kaos olmaz zaten :rolleyes:

loreyle birlikte warlock oynayacak olsam ben görev felan yapmam kesip biçerek level kasarım :o
  • 0

#12 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 04:32 ÖS

maceracılar ve trainer olan npc ler dışında yok .olsa bile lore da ağırlıkları olmadıkları kesin..
  • 0

#13 Doppelganger

Doppelganger

Üye

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 30 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 04:40 ÖS

Warlockun iyi örneği Magedir :rolleyes: Warlock zaten yozlaşmış olandır,ondan önceki hali Magedir. (bkz. orclar için shaman)
  • 0

#14 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 04:42 ÖS

Warlockun iyi örneği Magedir :rolleyes: Warlock zaten yozlaşmış olandır,ondan önceki hali Magedir. (bkz. orclar için shaman)

nasıl yani? arcanist diyecektin herhalde sadece mage değil..
  • 0

#15 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 05:09 ÖS

Biraz açabilir misin? Terör ortamı yaratarak bundan fayda sağlamak gibi mi mesela?

olay menfaatten daha farklı birşey,çok farklı kafalar diyeyim ben şimdi burada bunu uzun uzun anlatmak zor geldi.. ;)

ama şöyle diyelim, kozmos,varoluş ve düzene karşılık(titanlar,yarattıkları ve şekil verdikleri),düzensizlik,yokoluş ve kaos.. (burning legion ve sargeras the destroyer of worlds, the great enemy of all life)

şimdi bunu terör ortamı yaratarak bundan fayda sağlamak cümlesine getirmek yanlış zira terör ortamından önce, düzeni kuranların bundan fayda sağlaması daha bi olası.. ki işin özünde "fayda sağlama" gibi bir güdü yada amaç yok..

olaya biraz daha meraklı olan, sargeras ın nasıl delirdiğini araştırabilir..
  • 0
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#16 azâzil7

azâzil7

First Sergeant

• Members
  • 269 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 07:57 ÖS

Konu derin yerlere gider, ben yine sabahlarım. O yüzden şimdilik gerek yok. ;) Gerçi okuduğum kitaplardan bilgim var Sargeras'ın delirişiyle alakalı, ama bildiğim kadarıyla kalsın şimdilik.
  • 0

#17 Khrall

Khrall

Üye

• Members
  • 28 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 09:52 ÖS

burada varmı segerasın hikayesiyle ilgili bir topic?
  • 0

#18 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 09:59 ÖS

Khellix 'in "Lock büyücülüğü" ile ilgili bi çalışması olursa okumanı tavsiye ederim.
Warlock : Şeytani ve lanetli büyücü
Mage : Harry Potter
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#19 Azagthoth

Azagthoth

Centurion

• Members
  • 998 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 10:01 ÖS

sargeras var yukarıda da delirişiyle ilgili yazmışlar ;) ne bileyim archimonde var, kil'jaeden var, teron gorefiend var, medivh var, kael var hatta git forumuna nithalak var en bi baba warlocklardandır, malkavian var gene en bi muhalif warlock. güzel örnekler bunlar.

bu arada yukarıda saydığım karakterlerin bir kısmı rpgde warlock olarak geçmekte, kael warlock değil magedi diyen ayıp eder, yazıyı sonuna kadar okumamıştır derim.
  • 0

#20 Deltaus

Deltaus

Moderatör

• Moderators
  • 523 İleti

Yazma tarihi: 14 Kasım 2010 - 10:43 ÖS

hepsini okumadımda başta tam bu gün fark ettiğim muhabbet döner gibi olmuş,ne açarsan aç her klasda var bu:
warlock açsan bi yerden sonra için dışı cin,kara büyü oluyo,
druid açsan yaprak doğa,feral oynasan ayı pençe
shaman açsan element
paladin açsan ışık mışık(cem bey ışık gördüm?!)
DK açsan plague,sourge bok püsür
diğer claslardada spece göre oluyodur
her durumda için dışın bişi oluyo bi yerden sonra baygınlık geçiriyosun
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı