İçeriğe git

Resim
- - - - -

Cairne Bloodhoof'un Ölümü.

• Please log in to reply
Bu konuya 269 yanıt gönderildi

#1 Al'Akir

Al'Akir

Scout

• Members
  • 363 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2010 - 07:27 ÖS

Shocked at the rumors that the new Warchief slaughtered innocent druids, Cairne challenged Garrosh Hellscream to an honorable duel in the arena of Orgrimmar.

Prior to the battle, Magatha Grimtotem offered to bless Garrosh's weapon, Gorehowl. However, unknown to Garrosh, Magatha secretly poisoned the weapon with a potent toxin .

During the course of the fight, Cairne appeared to have the upper hand until his ancient Bloodhoof Runespear is shattered by Gorehowl. Garrosh attacked again, cutting Cairne along the duration of his chest.As Cairne begins to retaliate, the poison from Gorehowl began to sink into his blood, weakening him.

As he died from the poison he realized Magatha's betrayal, his final thought And so, I, who have lived my whole life with honor, die betrayed.

His body was taken to Thunder Bluff, and after the uprising of the Grimtotem and retaking of Thunder Bluff by his son, Baine, Cairne's remains are placed upon a pyre along with the shattered debris of his Runespear. Thrall returns to mourn him, devastated by the loss of his friend.

In a final farewell and show of honor to his friend, Thrall took a small piece of the shattered Runespear with him.

Baine then succeeded his father as leader of the Tauren race.

Çevirisi:

Yeni warchief dedikoları göre masum druidleri katletmişti. Bunu duyan Cairne Orgrimar arenasında Garrosh'a onurluca meydan okudu.
Mücadeleinin başında Magatha Grimtotem Garrosh'un silahını kutsamayı teklif etti.Magatha gizlice silaha etkili bir zehir sürdü...Mücadele sırasında Cairne'nin Elinde ki Bloodhood Runespear, Garrosh tarafından Gorehowl ile kırıldı... Garrosh tekrar saldırdığı sırada Cairne'nin göğüsünde uzun bir kesik açtı. Cairne sendelemeye başladı, Goreholw'a sürülen zehir kanında yayılmaya başladıkça onu zayıflattı.

Magatha'nın hainliği ile zehirden öldüğünü fark etti. Son Sözleri: Ben, Hayatım boyunca onurlu yaşadım, ihanet ile öldüm.

Cesedi Tunder Bluff'a götürüldü..Cairne'nin oğlu Baine Grimtotem kabilesine baş kaldırıp Tunder Bluff'u geri aldı...Cairne'den kalanlar Kırılmış silahı ve ölü bedeni yakılmak üzere odunların üstüne konuldu... Thrall onu defin etmek için geri döndü. Arkadaşını kaybettiği için yıkıma uğramıştı... Uğurlarken onu şereflendirdi... Thrall,Cairne'nin kırılan silahından küçük bir parçayı aldı... Daha sonra, Cairne'nin oğlu Baine başarılı bir şekilde Tauren ırkının yeni lideri oldu...

Resmi ekleyen

Gorehowl: Gorehowl - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft
Ps. Daha önce Konu olarak yazıldı mı bilmiyorum. Her Kafadan bir ses çıkıyor yok güçlerini denemek için duel attılar yok Garrosh Tek attı vs.

Cairne Bloodhoof - WoWWiki - Your guide to the World of Warcraft

Eşşek gibi yazıyorum yine:

Garrosh gel Cairne duel yapalım demiyor... Tam tersi
Cairne, Garrosh gel bir duel yapalım diyor.

Bu ikisi arasındaki fark önemli...

• 0

#2 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2010 - 08:00 ÖS

garrosh da gaza gelmiş bu adam herkesle duel atiyor sen warchiefsin az uslu dursana kaç yıl thrall liderdi böyle birşey oldu mu hep sensin garrosh tamam sen öldürmedin ama kesik açmalar falan da masum şeyler değil. taurenlere uzanan eller kırılır!
  • 0

#3 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2010 - 10:05 ÖS

Resimler bölümünde de yazdım. Cairne Ashanvale da odun-orman kaynakalrı için nelflerle görüşüyordu. Garrosh ise kaynakalrı savaşarak almak niyetindeydi. Cairne nelflere saldırıp bazılarını öldürdüğü ve bu şekilde görüşmeleri kasıtlı oalrak baltaladığı için garrosh a meydan okur. ölümüne dövüş yapılır. magatha nın garrosh un silahına zehir sürmesiyle cairne nin ölümü kolay bir şekilde gerçekleşir. Garrosh magatha ya çok kızar ve ona baine ye karşı thunderbluff ı savunması için yardım etmeyi rededer.. Cairne nin esasen ölme nedeni budur..
  • 0

#4 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 30 Kasım 2010 - 11:57 ÖS

sonuçta öküz gibi adam gitti. devir metal çağı hala odun peşinde babası kılıklı
  • 0

#5 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 12:05 ÖÖ

Garrosh öyle yada böyle Horde un savaş şefi. O kandi yöntemiyle işleri halletmek istedi. Ancak Thrall kılıklı cairne illkai nelflerle anlaşarak kaynakları almak istedi. iyi güzelde ne kadar hoşuna gitmese de karşısında koskoca savaş şefi var.. Beğenmiyorsan çıkarsın karşısına resti çekersin.. o da öyle yaptı zaten :) böylelikle thrall,jaina dan sonra bir başka barış meraklısı karakterden daha kurtulmuş olduk... Warcraft adına yakışır karakterlerle devam edecek.. devir garrosh,varian,sylvanas ve savaşmak isteyenlerin devri..
  • 0

#6 Al'Akir

Al'Akir

Scout

• Members
  • 363 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 12:14 ÖÖ

Garrosh öyle yada böyle Horde un savaş şefi. ...Ancak Thrall kılıklı cairne illkai nelflerle anlaşarak kaynakları almak istedi...

Burada ne demek istedin ?
  • 0

#7 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 12:22 ÖÖ

Burada ne demek istedin ?

Cairne de Thrall la aynı tarz düşünen bir lider.. Herşeyi barışçıl yollarla yapılmasını iteyen biri.. Ancak gariptir karşısındaki düşmana kafa tutacağına koskoca savaşşefine kafa tutmuştur tıpkı eskiden Thrall ın varian a kafa tutacağına garrosh a kafa tutması gibi.. bakmayın thrall ında akıbeti cairne gibi olacaktı ama scourge saldırısı thrall ın imdadına yetişti.. Şimdi cairne zehirlenemseydi garrosh u haklardı diyeceksiniz ama böyle bir şey mümkün olamaz.. Magatha dan yeni bir düşman yaratılması için bir kurgu yapılmış sonuçta cairne yi garrosh herşekilde öldürecekti zaten.. bu şekilde olması onunda hoşuna gitmedi.. zevk vermedi garrosh a ... :)

bu arada thrall ve cairne mükemmel barış zamanı liderleridir.ancak savaş zamanı liderleri değildir. o iş için garrosh mükemmel bir liderdir. bu yüzden emekliye ayrılmaları gerekiyordu gittiler bu kadar basit. .
  • 0

#8 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 12:30 ÖÖ

Cvb'nin dedikler şu konuşmada destekleniyor...

Thrall:Voljin.Seni görmek güzel kardeşim.

Voljin:Thrall!Seni gördüğüme sevindim.Kötü söylentiler dolaşıyordu(Başka türlü söylentiler vardı)

Thrall:Aslında.Birisi beni öldürmeye çalıştı ama şu an için en büyük kaygım bu değil.
Dünya beni yardım için çağırdı.

Voljin:Konseye yalvarmak zorundayım dostum.Garoshun safında yer alamam halkımızı savaşın çıkarı için birbirine düşürüyor.Saygımı bu yeni Guruh için devam ettiremem.Halkımı uzaklaştırmayı düşünüyorum.

Thrall:Voljin,Garroshu seçtim çünkü bu zor zamanlarda halkımızı yönetecek güce sahip.

Thrall:Guruh eski kahramanları için ağlıyor.Doğru kana sahip orc hiçbir insan karşısında eğilmiyecek ve hiçbir haini barındırmayacak.Bu savaşçı halkımızı gururlandıracak.Garrosh bu kahraman olabilir.

Thrall:Bu kararı kolayca vermedim Voljin.Bizim müttefiklerimizin bunun yüzünden acı çekeceğini biliyorum.Guruhun geri dönülmez bir şekilde değişeceğini biliyorum.Ama bu karara güvenim tam Garrosh guruhun tam olarak ihtiyacı.

Thrall:Sana güveniyorum sen ve diğer liderler Halkımızın bölünmesine izin vermiyecek.Sen bundan daha güçlüsün.

Voljin:Anlıyorum kardeşim.Bunun üstüne düşüneceğim ve gelecek ile ilgili sıkıntı çekme.Dünyayı kurtarmak zorundasın.

Thrall:Throm’ka Eski dostum.

Voljin:Kolay zamanlar olmıyacak,ama sanırım herkesin iyiliyi için Guruhun yanında kalmalıyız.

Voljin:Thrallın kelimeleri doğruydu,herzaman olduğu gibi.Guruh eskiden bundan daha fazlasıydı.İnatçı liderler ve bir avuç dolusu kahraman Northrenden.Halk Garroshun adını anıyor....en azından şimdilik.

Voljin:Yinede,Thrall bir gün bize geri dönecek.Bu gelecek şimdiden çok zalim ve kanlı görünüyor.

Voljin:Şimdi git.Karamızrağın onurunu kazan.İleride bizim için çok savaş var.Eminim ki bu savaşların hepsinde bir parça rol oynıyacağız.
  • 0

#9 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 12:38 ÖÖ

Eski Dostum Hamuul

Horde için önemli ve zor olan bu görevi kabul ettiğin için teşekkür ederim. Kaldorei druid lerini bizimle buluşmaları için ikna ederek çok büyük hizmette bulundun. fakat işimiz henüz bitmedi.
Buluşmaya giderken güvenliğinizi garanti altına almak için savaşçılarımızdan birkaçını yanınızda götürmenizi dilerim. Ancak bu konudaki kararınıza saygı duyarım.
Aşağıdaki biliglerin çoğunu bildiğinin farkındayım fakat bu görevin okadar önemli olduğunu düşünüyorum ki hiçbirşeyi farzetmek istemiyorum. Bildiğim herşeyi bilmelisin. Ticaretin tekrar oluşturulmasına çaresiz bir şekilde ihtiyacımız var. Zor olduğunu biliyorum fakat, çatışma içinde olmakla ilgilenmediğimiz kaldorei yi ikna edebileceğin herhangi bir yol varsa ...... çok daha iyisi için onlara çağrıda bulun.
Kuraklık ve öfkeli yangınlardan dolayı bizim -Horde' un- kaynakları tükeniyor. İnsanlar aç ve ölüyorlar. Ashenvale yanıbaşımızda ve tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabilir. Garrosh' un bu haklar için görüşme fikrinde olmadığınn farkında varmalısın. O tamamen güç ile hareket edip ihtiyacı olanı almayı yeğler.
Sentinel (nöbetçi,koruyucu) lerin korkunç katliamından önce Night Elfler ile bir anlaşmamız vardı, yani Night Elflerin bizimle anlaşma yapmaya istekli olduklarını biliyoruz ve eğer iyi niyetimizi sergileyebilirsek tekrar anlaşmaya ikna olabilirler .
Sentinellerin Ashenvale de katledilmerinin Horde' un işi olmadığına ve bizimde bundan dolayı çok kızgın olduğumuza dair onları ikna etmek senin elinde. Meselede ki manevi üstünlüğü onlara bırakma konusunda titizlik göstermelisin. Ölüler onlaraait bize değil.

Thrall Outland e gitmeden önce , Alliance ile barışçıl bir anlaşma gözetmeyi uygun buldu. Fakat artık savaşşefi Garrosh ve bu görüşmelere sıcak bakmıyor. çabalarımız sonuç vermezse ikinci bir şansımız olmayacak. Garrosh' a daha yakın olmak ve Horde' un çektiği sıkıntıları gözlemlemek için yakında Orgrimmar' a hareket edeceğim.

Barış tekrar bizimle olsun..

Bu da Cairne nin Hamuul a yazdığı mektup. Garrosh un arkasından iş çeviriyorlar.. Bu mektubu Garrosh görürse Hamuul da güme gider :) (wikileaks:P) Bu arada gerçekten Cairne nin ikinci bir şansı olmadı mektubunda geleceği ve akıbetini görmüş ...

http://www.blizzplan...e-bloodhoof.jpg

mektubun orjinalini burada görebilirsiniz. resim devasa olunca burada göstermekten vazgeçtim..
  • 0

#10 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 12:57 ÖÖ

Sen mi çevirdin yoksa birisinin çevrisini mi kullandın kelimesi kelimesini aynı çevri olan başka bir site biliyorum....Eğer alıntı ise sitenin linkini ve alıntı yaptığın kişiye vermek emeğe saygı adına güzel bir davranış olur....
  • 0

#11 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 02:10 ÖÖ

çeviri bartbatu nun .. ancak bahsettiğin yerdeki çeviri başka birine ait.. bunla aynı değil..
  • 0

#12 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 02:35 ÖÖ

Sen mi çevirdin yoksa birisinin çevrisini mi kullandın kelimesi kelimesini aynı çevri olan başka bir site biliyorum....Eğer alıntı ise sitenin linkini ve alıntı yaptığın kişiye vermek emeğe saygı adına güzel bir davranış olur....

adam atarlı

bir de altına link koyunda bizde bakalım nerdenmiş. açıkcası aramakla uğraşmak istemiyorum. nasıl bir link. wowwikimidir nedir orjinal kaynak. ha sana inanmadığımdan demedim genel olsun özel olsun birşey yazılınca nereden alındının linkinin koyulması güzel olur yarın birgün sende unutursun böylelikle unutulmasını engellemiş oluruz. belirtmek zorunda kaldım sana inanmadığımdan değil diye çünkü verilen ilk tepkiler bunlar birbirimize güvenmiyoruz değil mi?

cairne niye güvensin garrosh'a yoksa garrosh bey ki savaşşefi olmasının sebebini hep savaşta mı arıyor ki? thrall'ı severim. cairneyi severim. bu warcraft yapmacasında. thrall'ın garrosh'u seçmesinin hata olduğunuda söyleyebilirim ama. söylemiyorum gerçi çok ça derinlere inilebilir gerek yok o kadar çabalamaya. ama bazı şeyleri yaparken öntanımlı bir karakteri sevince onun yaptığı herşeyin doğru olduğuna inanmamızımı bekliyorsunuz.

bir lider gaz olmaz. gaza gelmez. gelmemeli. birşeyi mantığıyla düşünmeli . duyguyla değil. duygu mantıklı olsa zaten duygu olmazdı . garrosh bey savaş kazansın.

tekrar shamanistik sana birşey söylücem cidden tavrın rahatsızlık verici. böyle şeyler için özel mesaj kullanmak gerekir diye düşünüyorum ama kimse yapmıyor. o zaman bende kullanmıcam sana buradan yazıyorum sadece sana söylemek istediğim birşeyi herkesin görebileceği bir yere yazıyor. insanların emeğine saygı göstermek konusunda haklısın. aynısını senden bekliyorum. sende benden beklemelisin. değil mi?

wall of text :)
  • 0

#13 Xae

Xae

Champion

• Members
  • 1.095 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 02:53 ÖÖ

Konudan sapmayın gereksiz yere. Ufak bi uyarı yapmış takılcak bişey değil.

Blizzard Horde ile gereğinden fazla uğraşıcak Cataclysm de.

-Thrall ın gidişi
-Cairne nin ölüşü
-Garrosh un Voljin i Orgrimmar dan kovması
-Garrosh ile Sylvannas arasındaki gerginlik

Tek Blood Elf ler ile şuan bi sorun yaşanmadı. Onun sebebide büyük ihtimalle TBC geldiğinden beri Blood Elf lerin ciddi anlamda bir liderlerinin olmamasıdır.

Garrosh dan neden nefret ediliyor onuda anlamış değilim. Meydan okuyan Cairne sonuçta. Kaçmak Garrosh a yakışmaz. Ancak şu düşüncem devam ediyor. Tamam Boss lar harcanabilir ancak Faction Leader harcanacaksa biraz daha özen gösterilmeli bence.
  • 0

#14 cernobia

cernobia

Üye

• Members
  • 446 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 08:49 ÖÖ

adam atarlı

bir de altına link koyunda bizde bakalım nerdenmiş. açıkcası aramakla uğraşmak istemiyorum. nasıl bir link. wowwikimidir nedir orjinal kaynak. ha sana inanmadığımdan demedim genel olsun özel olsun birşey yazılınca nereden alındının linkinin koyulması güzel olur yarın birgün sende unutursun böylelikle unutulmasını engellemiş oluruz. belirtmek zorunda kaldım sana inanmadığımdan değil diye çünkü verilen ilk tepkiler bunlar birbirimize güvenmiyoruz değil mi?

cairne niye güvensin garrosh'a yoksa garrosh bey ki savaşşefi olmasının sebebini hep savaşta mı arıyor ki? thrall'ı severim. cairneyi severim. bu warcraft yapmacasında. thrall'ın garrosh'u seçmesinin hata olduğunuda söyleyebilirim ama. söylemiyorum gerçi çok ça derinlere inilebilir gerek yok o kadar çabalamaya. ama bazı şeyleri yaparken öntanımlı bir karakteri sevince onun yaptığı herşeyin doğru olduğuna inanmamızımı bekliyorsunuz.

bir lider gaz olmaz. gaza gelmez. gelmemeli. birşeyi mantığıyla düşünmeli . duyguyla değil. duygu mantıklı olsa zaten duygu olmazdı . garrosh bey savaş kazansın.

tekrar shamanistik sana birşey söylücem cidden tavrın rahatsızlık verici. böyle şeyler için özel mesaj kullanmak gerekir diye düşünüyorum ama kimse yapmıyor. o zaman bende kullanmıcam sana buradan yazıyorum sadece sana söylemek istediğim birşeyi herkesin görebileceği bir yere yazıyor. insanların emeğine saygı göstermek konusunda haklısın. aynısını senden bekliyorum. sende benden beklemelisin. değil mi?

wall of text :)

ben rahatsızlık duymadım sen neden duydun anlamadım.. böle şeyleri açıkça yazmalı ki bilgi paylaşırken kaynak v.s sunma alışkanlığımız da gelişsin. ben açıkçası unuttum bu sefer. genelde yazmaya çalışırım kaynak v.s. neyse geç olsada kaynak ve çeviri sahibinden bahsetmiş oldum..
  • 0

#15 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 01:09 ÖS

e insan hali bu bir değiliz hepimiz.

şimdi bu grimtotemler alliance'ye mi katıldı bi şekilde.
  • 0

#16 İloo

İloo

Sergeant

• Members
  • 84 İleti
  • LocationFallen Kingdom Lordaeron

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 09:26 ÖS

Garrosh'dan bence savaş şefi olmaz çok kötü bir lider Orklar yıkıma uğrayabilir büyük ihtimal ile :S Thrall'ın gitmesi kötü oldu aslında.Garrosh ölür büyük ihtimal babası kadar olamaz bu kerata herkese kafa tutuyor biri çıkıp haddini bildirir http://localhost/wow...tyle_emoticons/default/cool.gif Garrosh Sylvanas'a kafa tutarsa sonu hazim olmaz ;)
  • 0
For The Alliance !

#17 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 09:46 ÖS

bi alliancera garrosu kötületmem! kol kırılır yeninde kalır.
  • 0

#18 İloo

İloo

Sergeant

• Members
  • 84 İleti
  • LocationFallen Kingdom Lordaeron

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 09:50 ÖS

Herkesi bilerek savaşa sürüklüyor kendi ittifaklarına bile kafa tutan liderden ne beklersiniz yapmayın allah aşkına : /
  • 0
For The Alliance !

#19 Xae

Xae

Champion

• Members
  • 1.095 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2010 - 12:35 ÖÖ

Jaina yı sevmeyen Alliance ler Garrosh a herkese kafa tutuyor diye laf ediyor. Buda ilginç ;)

Garrosh kötü bir lider demek için önce görmek lazım. Daha destur adam yeni oturdu koltuğa. Hele biraz bekleyelim. O zaman yorum yapabiliriz
  • 0

#20 Darth Revan

Darth Revan

Senior Sergeant

• Members
  • 157 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2010 - 02:34 ÖÖ

Ama sen (imza,avatar uyumu) hemen benimsemişsin garroshu:p Garrosh iyi bir savaşçı,aptal bir lider.Lider vasıflarıda taşımıyo.Thrall çok iyiydi,tamam barışı bende istemiyorum ama savaş bu kadar çocukça çıkıcaksa hiç çıkmasın abi.Hep sölemişimdir; hadi kral wrynın babasını orclar öldürmüşte,Garrosh neden tanımadığı bir grup ırktan bu kadar nefret ediyo? ergen Garrosh rulz.

Üzgünüm horde,eskiden kraldınız,olgun bir lideriniz vardı.Şimdi eğer bu salak orcu destekliyosanız bana sakın Thrall başkadır falan demeyin.Thrallı seven Garroshu sevmez(benim fikrim).
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı