İçeriğe git

Resim
- - - - -

Harry potter ölüm yadigarları bölüm 1

• Please log in to reply
Bu konuya 27 yanıt gönderildi

#1 xish111

xish111

First Sergeant

• Members
  • 203 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 04:41 ÖS

kimse açmayın açayım dedim

bu seriyi bilmeyeniniz yoktur sizce part 2 de ne olur
ilginç ve karanlık bi son olcakmış
  • 0

#2 Nakavt

Nakavt

Knight Lieutenant

• Members
  • 561 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 04:58 ÖS

kimse açmayın açayım dedim

bu seriyi bilmeyeniniz yoktur sizce part 2 de ne olur
ilginç ve karanlık bi son olcakmış

Sorduğun soruya bak aç kitabını oku sonunda ne olcağı yazıyor zaten :)
  • 0

#3 matrax2002

matrax2002

Knight Lieutenant

• Members
  • 628 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 05:13 ÖS

kitabını okuduğum için tahmin yazamam. anca spoiler atabilirim :)

ama çok heycanlı şeyler olucak :)
  • 0

#4 xish111

xish111

First Sergeant

• Members
  • 203 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 05:24 ÖS

Sorduğun soruya bak aç kitabını oku sonunda ne olcağı yazıyor zaten :)

zaten neden film yaparlar onuda anlamıyorum
  • 0

#5 el-ali

el-ali

Scout

• Members
  • 768 İleti
  • LocationSilvermoon City

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 06:52 ÖS

Kaçına kadar sinemalarda kalır ya? Daha gidemedim dayanamayıp korsan sinema çekimi izlicem gibi.. :/
  • 0

VE Tanrı MAGE'i Yarattı..Hunter ve Rogue da yaratmış  :DYıllar sonra Bi edit... '' aslında tüm classlar güzel ve tanrı yaratmış aslında herşey artık OP olan classlarda bitiyor.. ''

Angélfall Rogue TwistingNether Angelfall Hunter Ragnaors

#6 xish111

xish111

First Sergeant

• Members
  • 203 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 07:53 ÖS

sakın izleme berbat olur daha 2 haftadır sinemada kesinlikle sinemaya git
sinema çekiminde film berbat oluyo böyle bi yapımıda kaçırmamanı öneririm
  • 0

#7 HuNtER KiNg

HuNtER KiNg

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 08:35 ÖS

kitabını okuduğum için tahmin yazamam. anca spoiler atabilirim ;)

ama çok heycanlı şeyler olucak ;)

Hehe aynen bende spoiler atarım anca ;). Ama çok değişik olaylar oluyor isterseniz söyliyim
  • 0

#8 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 09:09 ÖS

Part 1 ile ilgili şikayetlerim var spoiler içerikli

Bazı kesilen hoş sahnelere sinir oldum mesela
-kitabın başında Dudley'in Harry'ye teşekkür ettiği sahne çok hoş olurdu
-Luna'nın friendsfriendsfriendsfriends.... yazılı duvarları ve hepsinin portrelerinin olduğu odası gösterilmedi
-Bakanlığa girmeleri çok ani oldu
-Hortkuluğun içinden aslında gözler felan çıkması lazımken losttaki black smoke çıktı
-Radyoyu bi anda açabildiler ama kitapta baya uğraşıyolardı
-Harrynin 17. yaş günü kutlaması es geçildi, aslında Dumbledordan miras kalan şeyler o gece veriliyodu
-Kılkuyruk bizim çocukları kurtarmak için bi anlık kararsızlığa düşüyordu ve gümüş eli onu boğuyordu bu sahne de atlanmış
-Muggle başbakanıyla Sihir Bakanı'nın irtibatta olması atlanmış
-Harry düğünde çok özlü iksirle kızıl bir muggle a dönüşüyordu bu atlanmış saçma sapan birşekilde, aslında düğünde herkesin ortasında 1. arananken gezmesi çok saçmaydı.
-Ron'un kapkaçırcılara yakalandığı atlanmış, Voldemort'un tabu sözcük olduğu ve onları ilk gittikleri cafede nasıl buldukları açıklanmadı

Ufak detaylar ama Harry Potter'ı sevdiren zaten ufak mutluluk verici şeylerdi , madem 2 part halinde yapacaksınız filmi düzgünce atlamadan yapsanıza ya
  • 0

#9 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 09:19 ÖS

sakın izleme berbat olur daha 2 haftadır sinemada kesinlikle sinemaya git
sinema çekiminde film berbat oluyo böyle bi yapımıda kaçırmamanı öneririm

+1

Üstelik : Melez Prens 'i seyretmeden 7. filmi seyretmeyin bence. Çünkü senaryo ve konular film film ilerliyor yani 6. yı kavramadan 7. ye başlamak kafa karışıklığı yapabilir.

Hatta 6.dan önce 5. , 5.den önce 4. seyretmek tavsiye edilir.
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#10 xish111

xish111

First Sergeant

• Members
  • 203 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 10:21 ÖS

6,5,4 izlemeden 7 yi izlemeyin derim anlamazsınız

çok heyecanlı olcak ya nasıl olcak voldemort manyak güçlendi
(asayı felan buldu) harry onu nasıl öldürcek(3 hortkuluk kaldı)

dombledor,doby,sirius,severus(karanlık tarafa geçti),tek göz vs... hiç kimse kalmadı

edit : 6 ve 5 i önceden izlemiştim ama 7 yi izlemeden önce bunların cd aldım ve izledim ama anlamadığım bi şey var
bellatrix in hesabından o kılıcı kim aldı ve harry ormandayken o geyik büyüsünü kim yaptı
(severus mu doby mi)
  • 0

#11 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 10:50 ÖS

7. filme hazırlık bilgisi :

Harry, Tom Riddle 'ın eski bir öğretmeni ile yakın dostluk kurar. Harry ve Dumbledoor 'un uzun çabaları ve iknaları sonucunda öğretmenden, Tom Riddle ile öğretmen arasında geçen kötü bi hatırayı öğrenirler.
Bu hatırada Tom, öğretmenden "hortkuluk büyüsü ve kullanılışı" hakkında fikir sahibi olur.

Karanlık Lord (Tom Riddle) , hortkuluk büyüsü sayesinde ruhunun 7 parçasını 7 adet "sıradan eşyalara" saklamıştır. Bu 7 eşyanın 7si de yok edilmediği sürece karanlık lordun ölmesi imkansızdır.

Bu bilgi üzerine Dumbledoor ile Harry, 7 hortkuluktan biri olan madalyonu, zorlu bi macerada ele geçirirler. Üstelik; Sırlar Odası 'ında etkisiz hale getirilen "Tom Riddle günlüğü 'nün" de hortkuluklardan biri olduğunu fark ederler.
Fakat Hogwarts 'a geri döndüklerinde onları kötü bir sürpriz bekler.

Malfoy, karanlık lordun büyücülerini Hogwarts 'a sokmayı başarır ve Prof. Snape 'in de ihanetiyle Dumbledoor 'u köşeye kıstırırlar. Karanlık Lord, Dumbledoor 'u Malfoy 'un öldürmesini ister ama Prof. Dumbledoor 'u Snape (Severus) öldürür.

Uzun üzüntü ve yasın ardından Harry ve arkadaşları ciddi bir karar alır : 7 Hortkuluğun 7sini de bulup 7sini de yok etmeye.
Üstelik madalyonun sahte olduğunu ve gerçek madalyonun R.A.B. kişisinde olduğunu öğrenirler...

Benim anlamadığım şu : Hortkuluğun biri madalyon. Biri de Tom Riddle 'ın günlüğü. Yok edilen diğer 2 hortkuluk nedir ?
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#12 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 10:59 ÖS

Valla fena konu dönüşleri oluyor kitapta. 8. filmi eğer güzel yapabilirlerse mideye kramp sokabilecek türden olur.
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#13 aLCuiN

aLCuiN

First Sergeant

• Members
  • 403 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 11:39 ÖS

Sinemada izlemeye değer benim kanımca. Fırsatınız varsa IMAX izleyin filmi daha heyecanlı olur. (Bknz: İstinye Park IMAX)
  • 0
Only my will...

#14 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 11:40 ÖS

Hortkulukları yazıyorum --spoiler--

-Günlük
-Madalyon
-Salazar Slytherin'in yüzüğü
-Nagini(yılan)
-Ravenclaw'un diademi
-Hufflepuff'ın kupası
-Harry

Griffindor'un kılıcınıda yapmaya yeltenmiştir ama Dumbledore tarafından engellendi.

Ayrıca Severus Snape , Snake değil.
öğretmen: Horace Slughorn
  • 0

#15 matrax2002

matrax2002

Knight Lieutenant

• Members
  • 628 İleti

Yazma tarihi: 01 Aralık 2010 - 11:44 ÖS

-Harry

işte işin zırt dediği noktada orası ;)
  • 0

#16 HuNtER KiNg

HuNtER KiNg

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2010 - 12:00 ÖÖ

7. filme hazırlık bilgisi :

Harry, Tom Riddle 'ın eski bir öğretmeni ile yakın dostluk kurar. Harry ve Dumbledoor 'un uzun çabaları ve iknaları sonucunda öğretmenden, Tom Riddle ile öğretmen arasında geçen kötü bi hatırayı öğrenirler.
Bu hatırada Tom, öğretmenden "hortkuluk büyüsü ve kullanılışı" hakkında fikir sahibi olur.

Karanlık Lord (Tom Riddle) , hortkuluk büyüsü sayesinde ruhunun 7 parçasını 7 adet "sıradan eşyalara" saklamıştır. Bu 7 eşyanın 7si de yok edilmediği sürece karanlık lordun ölmesi imkansızdır.

Bu bilgi üzerine Dumbledoor ile Harry, 7 hortkuluktan biri olan madalyonu, zorlu bi macerada ele geçirirler. Üstelik; Sırlar Odası 'ında etkisiz hale getirilen "Tom Riddle günlüğü 'nün" de hortkuluklardan biri olduğunu fark ederler.
Fakat Hogwarts 'a geri döndüklerinde onları kötü bir sürpriz bekler.

Malfoy, karanlık lordun büyücülerini Hogwarts 'a sokmayı başarır ve Prof. Snake 'in de ihanetiyle Dumbledoor 'u köşeye kıstırırlar. Karanlık Lord, Dumbledoor 'u Malfoy 'un öldürmesini ister ama Prof. Dumbledoor 'u Snake (Severus) öldürür.

Uzun üzüntü ve yasın ardından Harry ve arkadaşları ciddi bir karar alır : 7 Hortkuluğun 7sini de bulup 7sini de yok etmeye.
Üstelik madalyonun sahte olduğunu ve gerçek madalyonun R.A.B. kişisinde olduğunu öğrenirler...

Benim anlamadığım şu : Hortkuluğun biri madalyon. Biri de Tom Riddle 'ın günlüğü. Yok edilen diğer 2 hortkuluk nedir ?

Yanlışın var.İlk olarak Snape aslında Dumbeldore ın ajanı.Hortkuluklardan biri olan Gauntletin yüzüğünü kullandığı için lanetleniyor zaten 2 yıl içinde ölecekti.Dumbledore ise Snape sen beni öldür onların güvenini kazan diyor Snapede öldürüyor.Tabii son filmde Voldemortun isteğiyle Snape Nagini tarafından öldürülüyor.Diğer iki yok edilen hortkuluk HufflePuffle nin kupasıyla Gauntletin yüzüğü.
  • 0

#17 HuNtER KiNg

HuNtER KiNg

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2010 - 12:02 ÖÖ

6,5,4 izlemeden 7 yi izlemeyin derim anlamazsınız

çok heyecanlı olcak ya nasıl olcak voldemort manyak güçlendi
(asayı felan buldu) harry onu nasıl öldürcek(3 hortkuluk kaldı)

dombledor,doby,sirius,severus(karanlık tarafa geçti),tek göz vs... hiç kimse kalmadı

edit : 6 ve 5 i önceden izlemiştim ama 7 yi izlemeden önce bunların cd aldım ve izledim ama anlamadığım bi şey var
bellatrix in hesabından o kılıcı kim aldı ve harry ormandayken o geyik büyüsünü kim yaptı
(severus mu doby mi)

Bu arada asa Harry i öldüremez çünkü Münver asa Aslında harrynin.

Bu arada Lupin baba bize yeter ;)
  • 0

#18 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2010 - 12:02 ÖÖ

Yanlışı felan yok, adam 6. filmin özetini geçmiş izlemeyenler için. O dediklerin 7. kitabın sonunda ortaya çıkıyor. Ezberimden hortkulukları yazıyorum ben farketmedim sen farkettin valla helal olsun
  • 0

#19 HuNtER KiNg

HuNtER KiNg

Knight Lieutenant

• Members
  • 648 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2010 - 12:03 ÖÖ

6. filmdede Snape ajan bile bile öldürüyor orda ihanet demesi doğru olmamış
  • 0

#20 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 02 Aralık 2010 - 12:05 ÖÖ

***Spoiler***

Çünkü 6. film bilgisiyle Snape ihanet ediyor!!
O bilgi Harry Snapeten anıları alıp düşünselinde baktıktan sonra ortaya çıkan bişey. Spoilerları vere vere bi hal olduk zaten bari üstüne felan yaz
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı