İçeriğe git

Resim
- - - - -

RP çeşitlilik önerisi.

• Please log in to reply
Bu konuya 45 yanıt gönderildi

#1 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 09 Aralık 2010 - 10:31 ÖS

Baştan belirtmek isterim ki fikirlerinizi, önerilerinizi, katkıda bulunmaktaki samimiyetinizi ve eğer katılacaksanız; ne tür bir karakter yapısıyla katılabileceğinizi -kabataslak- paylaşırsanız sevinirim. Realm Argent Dawn-EU için.

Arkadaşlar, RP için benim bir fikrim var. Daha önce Mahir ile az biraz konuştuk ama sizlerlede paylaşayım yorumlarınızı alayım.

Yaklaşık 15 alliance playerı olduğunu tahmin ediyorum. Bu kişilerle bir çok kez çeşitli RP ler denendi. Hırsız, Düşman vs. gibi RP çeşitleri denendi. Kimi çok zevk verdi kimi zevk vermedi bırakıldı ya da yeterli online sayısı sağlanamadı bırakıldı. RP deneyimi az olan arkadaşlarda RP olayında aktif olamayınca RP işi yalan oldu.

Şimdi diyorum ki, kafamda pek çok RP fikri olmasına karşın haliyle önümüzde geniş geniş zamanda varken RP için toplanmaya, şu RP etkinliğinde fikirlerimizi bir paylaşalım, yorumları alalım. Aynı zamanda insanlarda birbirleriyle ısınmış olsunlar.

Kafamdaki RP projesi şu şekilde, bir alliance ekibimiz zaten var. Horde ekibi bekleyenler ve bunun için yeri geldi mi yorum yapanlar zaten olmuştu. Alliance ekibine karşılık az kişiyle de oluşacak olsa bir horde ekibi kurmayı teklif ediyorum. RP deneyimim o kadar fazla olmasa da ben bu işin altından kalkarım ve Horde tarafını bi şekilde organize ederim. Hem mahir'den de bu konuda yardım alırım zaten. Ventrillo ve forum kullanımlarında tek bir guild gibi ama oyundaki RP ortamında 2 rakip ırk gibi olmanın eğlenceli olabileceğini düşünüyorum.

Ben bu sene mezuniyete hazırlanmam ve derslerimin ağırlaşmasından ötürü pek bir aktivasyon gösteremiyecek olsamda, yaklaşan bir ara tatil var. Yumurta deliğe geldimiydi "Hadi ne yapıyoruz oynuyomuyuz hı ne oldu adam mı yok" gibi muhabbetlere girmek istemiyorum. RP'yi denedim gördüm gayet hoş bir oyun serüveni, adam akıllı kurguyu sağlar ve karakterleri oturtursak kimse yaptığı işte sıkıntı çekmez ve son derece zevk alır.

Tabii ki gülünç anlar, çıkmaza girilen anlar oluyor bir şekilde, ancak buralarda da bu işi bilenler devreye girerek gerekli motivasyonu sağlayabilirler diye düşünüyorum.

Ara tatilde görüşmek ve güzel bir RP yapmak dileğiyle. Bu arada gerekli şartları sağlarsak Argent Dawn (EU)'ya bir char migrate edicem. Horde tarafına. Yeni karakterlerde kasabiliriz maksat muhabbet zaten, kimse buraya realm imbası olmaya gelmesin. :D

Kişisel Bilgilerim : (Paylaşıyım ki insanlar kaç yaşında birisinin paylaşımı olduğunu bilsin.)

İsim : İsmet
Okul : ODÜ/4.sınıf

Yeterlidir sanırım. Saygılar.
  • 0

#2 Zadak

Zadak

Knight

• Members
  • 310 İleti

Yazma tarihi: 10 Aralık 2010 - 05:09 ÖS

ben zaten yapıyorum rp [email protected] a mesaj at yaparız
  • 0
Eğer Cataclysmic Superrior/Epic achv almak için trinketların yada ringlerin yerlerini değiştiriyorsan kesinlikle TÜRKsün

#3 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 10 Aralık 2010 - 06:34 ÖS

Tamam. Msn'den ekledim ben. Konuşuruz vakit olunca.
  • 0

#4 Demonologist

Demonologist

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 10 İleti

Yazma tarihi: 10 Aralık 2010 - 10:48 ÖS

gelmek isterim Horde tarafına koyu orc'çuyum :D
  • 0

#5 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 10 Aralık 2010 - 10:58 ÖS

Ocak ortalarına doğru ciddi biçimde bir RP organizasyonuna girecem Horde tarafında. Alliance tarafının bizi destekleyeceğinden hiç şüphe duymuyorum zaten. Bu aralar sınavlara hazırlanmakla meşgulüm ama oyuna geldiğimde güzel bir RP yaparız.

Fikirlerinizi ve desteklerinizi esirgemeyin lütfen. :D Bu süre içerisinde daha önce RP denemesi olmayanlar alliance tarfıyla RP denemeleri yapabilirler bu sayede bu işe gerçekten adapte olup olamayacaklarınıda görürler. :)
  • 0

#6 lokknes

lokknes

Scout

• Members
  • 245 İleti

Yazma tarihi: 12 Aralık 2010 - 08:10 ÖS

Horde ve Alliance'da karakterlerimn var her türlü gelirim ama benim tarafım cataclyzm dolayı ile Worgen rpsi alliance'da çok tutar
  • 0

#7 Zadak

Zadak

Knight

• Members
  • 310 İleti

Yazma tarihi: 12 Aralık 2010 - 08:18 ÖS

evet horde rpleri sıkıcı oluyor AD de
  • 0
Eğer Cataclysmic Superrior/Epic achv almak için trinketların yada ringlerin yerlerini değiştiriyorsan kesinlikle TÜRKsün

#8 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 13 Aralık 2010 - 12:35 ÖÖ

Sizde haklısınız tabii ki de ama biz alliance da RP yapmak istemeyip de Horde la birşeyler yapmak isteyenler için toplanalım istedim. Hem RP ortamını biz oluştururuz çevre değil. Biz ortamımızı iyi oluşturursak RP yi her türlü yaparız. Ayrıca Alliance olan arkadaşlarla kesişen bir RP organizasyonu da yapabiliriz. Düşmanlık vs. gibi.
  • 0

#9 lokknes

lokknes

Scout

• Members
  • 245 İleti

Yazma tarihi: 13 Aralık 2010 - 04:38 ÖS

Horde tarafı rp'sinde bunu açık açık sölüyorum Orc şaman rp'si en çok istek gören bir şeydir özellikle akıcı olmalıdır !
  • 0

#10 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 13 Aralık 2010 - 06:37 ÖS

Söylediğin şekilde bir RP yaparsak alliance larla nasıl bağdaştırırız diye bi düşündümde, bizden düşman olup arada savaşmak ya da çatışmaktan başka birşey olmaz. Ayrıca Horde tarafında tek race tek class için ne kadar adam toplayabiliriz bilemiyorum. Ama bu fikir ve diğer konularda yazan troll RP si iyi fikirler. Katılımcı sayısını netleştirdikten sonra ne tür bi kadrolaşmaya ve ne tür bir race class kombinasyonu yapmamız gerektiğine bakarız. Bir kurgu oturtmak lazım.
  • 0

#11 Kollera

Kollera

Üye

• Members
  • 74 İleti

Yazma tarihi: 13 Aralık 2010 - 07:21 ÖS

Horde tarafı rp'sinde bunu açık açık sölüyorum Orc şaman rp'si en çok istek gören bir şeydir özellikle akıcı olmalıdır !

Ya Ege bi sus herşeye atlıyosun hiç bir bilgin yok yeter artık kusura bakmada.
Güzel olur İsmet abi sanırım bende kasabilirim Horde charı .

• 0

#12 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 13 Aralık 2010 - 07:46 ÖS

Bunu bir topicte daha yazmıştım da hangisi allah bilir. Tekrar yazayım.

Yıllar önce bir rp serverda (Sporeggar olabilir) alliance tarafında rp yapan bir guilddeydim. 10 kişi falandık ama acayip eğleniyorduk. Hala o günleri ararım.
RP konumuz mafyaydı. Diğer oyunculara pek bulaşmadan oynuyorduk. Ama başkaları da bizimle rp yapmak isterse onları da buyur ediyorduk.

Guild master, gnome warlocktu ve mafya ailesinin 'baba'sıydı :D
Ben, human warlock olarak 'baba'nın korumasıydım. Daha doğrusu ben değil de Felguard'ım. Ben de felguard'ı summon eden kişiydim.
2 tane assassinimiz vardı, bir rogue ve bir hunter.
1 kişi daha vardı koruma gibi, human warrior, 'baba'nın yanında olmadığı zamanlarda haraç toplamaya giderdi. (npc lerden falan)
3-4 kişi vardı female charla oynayan. Onlar da eskort kızlarımızdı. 50g karşılığı müşteriyle ilgilenirlerdi. Ve enteresan bir şekilde para veren oyuncu sayısı da oldukça fazlaydı. Sağlam para kazanmıştık bir ara :)
Birkaç kişi daha vardı tam hatırlamadığım.

Onun dışında, SWdeki dwarven district'teydi sanırım, dış tarafında bir çıkmaz sokak gibi biryer vardı. Yolun bitiminde de ev gibi birşey. Eskort kızlar orada olurdu genelde, müşteriler 1 tane korumanın eşliğinde oraya götürülürdü.

Old Town'daki barı da biz işletiyorduk. Toplantılar ve eğlenceler orada düzenleniyordu.

Wetlands'te bulunan Menethil Harbor'daki gemilerde tekne partileri verirdik.

Dungeonları IC olarak yani rp yapmaya devam ederek temizlerdik. Bir oyuncu bize saldırdığı zaman kim var kim yok saldırırdık, kardeşimize saldıran bize saldırmış sayılır diye.

GM bir internet sitesi kurmuştu guild adına. Onun bir bölümü de gazete gibiydi. O aralar yapılan ya da yapılacak şeyler çıkardı. Reklamlar da vardı gazetede. Mesela ben tailor'dım, onunla ilgili yazılar olurdu, tuxedo istiyorsanız adres Philetairos falan diye :)
Oyun içinde de sitenin linkini parşömenlere yazıp SWde insanlara ücretsiz dağıtırdık gazete reklamı yaparak bağıra bağıra.

Güzel günlerdi valla. Bu size Alliance RPsi olarak bir örnek olabilir. Ya da benzerini Horde'da da yapabilirsiniz. Sadece para ve item peşinde koşulmadığı zaman çook daha fazla eğleniliyor bu oyunda.
  • 0
Paper is fine, nerf rock.

Best regards,

Scissors

#13 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 13 Aralık 2010 - 08:51 ÖS

@Philetairos

Hocam valla çok güzel bir ortam yaşamışsınız. Çok hoşuma gitti. Keşke hala senin gibi RP işinin içinden gelenler aktif olarak yol gösterici olsalar. Ben RP olayından büyük eğlenceler çıkacağını düşündüğüm için ve Horde tarafı bekleyenler için birşeyler yapabileceğimize inandığımdan bu konunun üstüne gidiyorum. Forumda herkesin bildiği gibi Falven(Mahir) bu işlerle çok uğraşıyor ama RP bilgisi olan çok az insan olunca da herşey Mahir'in üstüne yıkılıyor. Oda haklı yoruluyor çocuk sürekli kurgu yapacak kafa olmaz insanda. Sizin gibi deneyimli kişilerden katılım daha fazla olsa keşke de güzel bir RP ortamı yaşasak. Hem katılım daha fazla olur sizin gibiler gelse. http://localhost/wow...tyle_emoticons/default/confused.gif
  • 0

#14 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 13 Aralık 2010 - 09:06 ÖS

@Philetairos:

Buna benzer bir w3 frozen throne map hatırlıyorum multiplayer maplerden birisiydi. Mapte mafya vardı, polis vardı birde halk ve belediye başkanı vardı. Map fazla güzel değildi ama arkadaşlarla beraber oynayınca güzeldi. http://localhost/wow...tyle_emoticons/default/confused.gif
  • 0
' make love not warcraft. '

Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç kazanamadım..

#15 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 13 Aralık 2010 - 09:24 ÖS

Aslında ben de çok özledim rp yapmayı. O karakterden sonra başka bir karakterle horde rp si de yaptım 1 seneden uzun süre. Ama ilki kadar sarmamıştı. Zaten benden geçti artık oyun falan, 2 aydır oynamıyorum neredeyse. Artık işe güce girme zamanı http://localhost/wow...tyle_emoticons/default/confused.gif

Tabii rp olayını horde-alliance olarak ayırmaya da gerek yok eğer çok belirli rp ler yapmayacaksanız. O kadar büyük bir hazırlık da lazım değil. Zaten rp yi rp yapan oyunculardır. Biri der 'Abi şurada rp ne güzel olur' falan, millet toplanıp oraya gider. Rp de oyuncuların o anda aklına gelen şeylerle oluşur.

Ne bileyim, en kötü gidersiniz Barrens'ta deniz kıyısına. Bir ateş yakarsınız. Biri birşeyler pişirir. Fish feast çıkarırsınız. Yanında da birşeyler içtinizmi işte size en ala rakı-balık sofrası. Sonra ister şarkı-türkü söyleyin, ister havadan sudan muhabbet edin :D

Rp serverlarda popüler olan bir olay daha var, denk gelmişsinizdir mutlaka; Koşu yarışları. 3-4 gün önceden trade den haber vermeye başlarsınız millete. Herkes lvl 1 char açar. Orgrimmar'dan başlar yarış artık nerede bitmesini isterseniz.

Haritalara dikkatli bakarsanız zaten onlarca ayrı rp mekanı bulabilirsiniz. Rp gözüyle bakın bütün itemlara ve mekanlara.
  • 0

Best regards,

Scissors

#16 egos58

egos58

Üye

• Members
  • 58 İleti

Yazma tarihi: 13 Aralık 2010 - 09:38 ÖS

Belki de bir grup korucuyu oynamayabiliriz yani elwyn korucuları ama horde tarafına bununla alakalı nasıl bir rol veririz bu biraz tartışılır (biraz karışık oldu :S )
  • 0

#17 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 13 Aralık 2010 - 09:48 ÖS

Bende şimdi fazla katılım olmayınca şu şekilde düşünmüştüm aslında. Hem bölünme yaşamamış oluruz. En azından kısmende olsa.

Ally tarafıyla Horde tarafı ezeli düşman grupları canlandırabilir. Birbirlerinin önüne taş koyup sürekli birbirlerinin işini batırmaya çalışır ve bu yüzden de sürekli bir çatışma ortamı oluşturulabilir. Zaten bilinen birşey var birlikte RP yapılabilmesi sadece bu şekilde mümkün oluyor. Çünkü iki taraf birbiriyle konuşamıyor. Ayrıca bu etkinlikler kavgalar sadece bir anlık olabilecek şeyler yani kısa sürer. Bunun dışında önemli olan her iki tarafında kendi içinde RP yapabilmesi oluyor.

Bunu düşünmemin sebebiyse şu oldu. Ben zar atarak düello ya da kavga olayının olmasını sıkıcı buldum. Bunun yerine neden silahlar çekilmesin bir takım çarpışması yaşanmasın? Tek kötü olan konu iki tarafın kavgaya tutuşmadan önce konuşamıyor olması olur. Bu da şu şekilde çözülebilir arada birer çevirmen olur yazılan yazılar hem kısa olur hemde yollanmadan kopyalanıp bir kopyasıda çevirmene real-ıd den yollanabilir. Tabii ki bu sadece bir fikir yorucu olacağı kaçınılmaz zaten ama zaten kavgalı taraflarda pek fazla konuşmadan birbirine girer. Mantıken ve savaşçı ruh gereği silah çekerler.

gibi gibi gibi.... :D:D

Saçma gelebilir ama sayımız taraflar olarak çok olsa bunları düşünmemize gerek kalmayabilir. :)

EDİT : Ya da 2 tarafta ally ve horde askerlerini canlandırabilir. Bunun altında şehir basma gibi(tabii ki ana şehirleri değil:D) veya köy basma gibi şeyler yapılabilir. Taşkafalı warrior un hikayesini okuyanlar az çok anlıyacaktır beni. :)
  • 0

#18 Zadak

Zadak

Knight

• Members
  • 310 İleti

Yazma tarihi: 13 Aralık 2010 - 10:39 ÖS

allydan nefret ederim gordugumde /spit yaparim ama napiyim sevmiyorum hordeun rplerini ally rpleri yapinca kendimi lotr filminde gibi hissediyorum...
  • 0

#19 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 14 Aralık 2010 - 02:33 ÖÖ

RP için çok büyük düşünmemek lazım. Daha doğrusu bir plana gerek yok. Gideceğiniz yolu belli edin yeter.
Yani mesela Horde oynayacağınıza göre, alliance dan nefret eden çok tutucu karakterler mi canlandıracaksınız yoksa biraz daha mantık insanı mı olacaksınız? RP konunuz hep savaş ile mi ilgili olacak yoksa benim mafya örneğim gibi daha eğlence amaçlı bir RP mi yapacaksınız?
Bu gibi ana hatlarda bir karara vardıktan sonra gerisi bütün oyunculara kalır belli bir senaryoya gerek duyulmaksızın. Onun için çok büyük düşünerek alliance-horde savaşı gibi şeylere kafa yormaya gerek yok. Daha küçük çaplı, senaryoya bağlı kalınması gerekmeyen RP konuları bulursanız herkes daha rahat ve eğlenerek RP yapar.
  • 0

Best regards,

Scissors

#20 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 14 Aralık 2010 - 02:42 ÖÖ

Her ırktan oluşan bir katiller ya da hırsızlar loncası kurun.....
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı