İçeriğe git

Resim
- - - - -

wow için hangi ekran kartı?

• Please log in to reply
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1 Zul'zikan

Zul'zikan

Scout

• Members
  • 9 İleti

Yazma tarihi: 10 Aralık 2010 - 10:21 ÖÖ

Merhaba
Oyun olarak sadece wow oynayan birisiyim.
Anakartım KN9 SLI Abit marka Amd uyumlu bir anakart.Ekran kartım HD2600

Şu an oyunu en rahat low ayarda oynayabiliyorum.
Wow'u akıcı bir şekilde oynayabileceğim ekonomik bir ekran kartı tavsiye edebilirmisiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.
  • 0

#2 pro13lem

pro13lem

Sergeant

• Members
  • 76 İleti

Yazma tarihi: 12 Aralık 2010 - 01:02 ÖS

İşemcinde önemli arkadaşım wow çok rahat oynamak istiyorsan 3 ghz. dualcore işlemci ki amd nin çok hesaplı işlemcileri var ama anakartına sanırım olmaz ekran kartı olarak ati 4850 olabilir şu an makul fiyatlarda.
  • 0

#3 aristy

aristy

Üye

• Members
  • Pip*Pip*
  • 18 İleti

Yazma tarihi: 06 Ocak 2011 - 11:46 ÖÖ

Merhaba
Oyun olarak sadece wow oynayan birisiyim.
Anakartım KN9 SLI Abit marka Amd uyumlu bir anakart.Ekran kartım HD2600

Şu an oyunu en rahat low ayarda oynayabiliyorum.
Wow'u akıcı bir şekilde oynayabileceğim ekonomik bir ekran kartı tavsiye edebilirmisiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

Sistemim öyle ahım şahım değil. E7300 2.6 ghz işlemci, 2gb ram ve HD 4850 var.

Şuan bu sistemle wowun tüm ayarları ultrada AA 8x'de ve 1600x1200 çözünürlükte Ogrimmarda bile Vsync ile sabit 60 FPS alıyorum. Vsync kapalı olursa 45-100 arası değişiyor.

HD 4850 gibi güçlü bir kart alırsan PSU'yuda değiştirmen gerekebilir. Ben 550W PSU (marka) + HD 4850'yi 250 TL civarı bir fiyattan almıştım. (yaklaşık 3 ay önce)

Daha detaylı bilgiyi şu sayfadan alabilirsin;
PassMark Software - Video Card Benchmarks - High End Video Cards

Bana göre wowu ultrada oynayabileceğin en ekonomik kart 4850'dir. Yanılmıyorsam 180 TL civarında bir fiyatı var.
  • 0

#4 Prowess

Prowess

First Sergeant

• Members
  • 266 İleti

Yazma tarihi: 07 Ocak 2011 - 02:34 ÖS

wow için oyle abartı bir kart gerekmez. bütçene uygun orta halli 256bit bir kart aldınmı işi bitimiş olursun.
  • 0

#5 aLCuiN

aLCuiN

First Sergeant

• Members
  • 403 İleti

Yazma tarihi: 08 Ocak 2011 - 03:48 ÖÖ

i7 980 extreme işlemci al,
2333 mhz baba bir ram,
gtx 580 çak iki tane SLI için,
Dehşet olur :P. Kardeş hiç gerek yok masrafa köklü olarak. Öncelikle elindeki sistemi söylemen gerek bize. İşlemcin nedir? Ram nedir? PSU kaçlıktır? tüm listeyi çıkar bize. Ona göre birşeyler önerelim. Şimdi sana ATI HD6850 al diyeceğim ekran kartı PSU'un kaldırmaz patlarsın. Şöyle bir örnek sun:
550w PSU
Intel e8400 işlemci
1600mhz kitli veya kitsiz bir 4gb ram
GTX260 ekran kartı'ım var ne önerirsiniz tarzı olsun. Ana kartının modeli markası önemli değil ekran kartı için, önemli olan dediğim gibi PSU'nun kaldırması. Ana kart önemli değil derken hiç fark etmez demiyorum tabi :). Neyse lafı uzatmaya gerek yok sistemini yaz cevabı al bu kadar basit :D.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı