İçeriğe git


Resim
- - - - -

World of Warcraft'te yeni rekor


 • Please log in to reply
Bu konuya 1 yanıt gönderildi

#1 wizincanus

wizincanus

  First Sergeant

 • Members
 • 295 İleti

Yazma tarihi: 15 Aralık 2010 - 09:12 ÖÖ

World of Warcraft'te yeni rekor


ntvmsnbc haberi

Devasa online rol yapma oyunu World of Warcraft'in son genişleme paketi ilk 24 saat içinde 3.3 milyon satarak yapımcısını sevindirdi.

Online rol yapma oyunu World of Warcraft'in üçüncü genişleme paketi olan Cataclysm, ilk 24 saat içinde 3.3 milyondan fazla satarak tüm zamanların en hızlı satan PC oyunu ünvanını kazandı. Önceki rekor 2.8 milyon kopya ile, 2008 Kasım ayında piyasaya sürülen ikinci World of Warcraft genişleme paketi olan Wrath of the Lich King’e aitti.

World of Warcraft: Cataclysm 7 Aralık’ta ABD, Kanada, Meksika, Arjantin, Şili, Avrupa, Rusya, Güneydoğu Asya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da eş zamanlı olarak piyasaya sürülürken, Kore, Tayvan, Hong Kong ve Macau için ise 9 Aralık’ta satışa çıktı. Dünyanın dört bir yanında 10 binden fazla mağaza, oyunu ilk alanlardan olmak isteyen oyuncular için kapılarını gece yarısı açtı.

Ayrıca Blizzard'ın ABD, Kanada, Fransa, Almanya, Türkiye, Rusya, İsveç, Hollanda, İspanya, İngiltere ve Tayvan’daki perakende ortakları tarafından düzenlenen resmi açılış etkinliklerine yaklaşık 15 bin oyuncu katıldı.

Cataclysm’de Azeroth’u yıkımın eşiğine getirdiklerini ve sonucun şimdiye kadar yaptıkları en iyi genişleme paketi olduğunun altını çizen Blizzard Entertainment CEO ve kurucu ortağı Mike Morhaime, “Yeni ve eski tüm oyuncularımıza gösterdikleri inanılmaz ilgi ve destekten dolayı teşekkür etmek istiyoruz ve yeni içerik hakkındaki düşüncelerini öğrenmek için sabırsızlanıyoruz” diye konuştu.

Cataclysm’in çıkışından önce World of Warcraft’in abone sayısı 12 milyonu aşmış ve dünyanın en popüler, abonelik bazlı MMORPG oyunu olduğunu bir kez daha kanıtlamıştı. Yeni genişleme paketi hakkında daha fazla bilgi resmi Cataclysm web sayfasında bulunabilir.

:P geç bi haber olmuş sanırsam
 • 0

#2 Zadak

Zadak

  Knight

 • Members
 • 310 İleti

Yazma tarihi: 15 Aralık 2010 - 08:43 ÖS

televizyonda kamp kurdum wow milleti çıkacak diye nedense hep bakmadığım kanalda çıkıyor :s
 • 0
Eğer Cataclysmic Superrior/Epic achv almak için trinketların yada ringlerin yerlerini değiştiriyorsan kesinlikle TÜRKsün
0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı