İçeriğe git

Resim
- - - - -

Farming AH

• Please log in to reply
Bu konuya 8 yanıt gönderildi

#1 mindtrap

mindtrap

Senior Sergeant

• Members
  • 115 İleti

Yazma tarihi: 16 Aralık 2010 - 02:00 ÖS

Evet bu bir meslek değil ama bir çok meslekten çok daha iyi para getiren bir şey olduğunu düşünüyorum ayrıyetten forumda gold making gibi aslında en çok olması gereken topic yok belkide ben newbie'yim öyle bir topice ihtiyaç yoktur orası ayrı. neyse Henüz 58 lvl'im ve 10 gün içersinde 10k gold farmladım AH'den.
Zaten 58 lvl adamın başka şeyler yapmasına sağ olsunlar izin vermiyorlar. En düşük lvl haritada dahi kafamda dragonlarıyla 85 lvl ally'ler cirit atarken nasıl olup mining yapmamı bekleyebiliyorlar. Tam mining yapıyorum çat ölüyorum 10 saatde 20 stak maden farmlayamaz durumdayım zaten binek hızım da düşük bir de üstüne mage'im öyle havadan bakamıyorum nerde maden var. E 60 lvl'de flight mastery, riding skill 1k gold'un üzerinde ve eminim 60 lvl'de alınması gereken başka şeyler de çıkar güzel bir binek mesela(lütfen siz de 60 lvl'de para harcanması gereken şeyleri söyleyin ona göre para ayırim 2 lvl kaldı nede olsa)
Neyse kısa kesim aydın havası olsun benim mesleklerim mining ve jewelcrafting lütfen nerelerden gold yapabilirim ah'de diğer meslek gruplarının hangi itemlerini takip edip tekrar fiyatlandırma yaparak para yapabilirim yardımcı olur musunuz? Mining ve Jc dışındaki meslek grupları için hammadde bazında bize en çok şu lazım oluyor bunları toplayıp sonradan satarsan iyi kazanırsın şu fiyat aralığı uygun olacaktır gibi söylerseniz. Türkler olarak sefillikten büyük ölçüde kurtulup gavurları yola getiriz diye düşünmekteyim Şimdiden cevap veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
  • 0

#2 oGGy

oGGy

Scout

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 16 Aralık 2010 - 02:12 ÖS

85'e kadar hiç bişey almaman taraftarıyım görevini yap rewardlarla kas veya dungeon droplarıyla idare et...80'de kendine güzel itemler itemlerine gemler ve enchantlar basabilirsin. 12-13k yapıp motor alabilirsin mount olarak.Kısacası level 60da gold harcıcak bi yer yok varsa da fazla getirisi olmaz :D
  • 0

#3 mindtrap

mindtrap

Senior Sergeant

• Members
  • 115 İleti

Yazma tarihi: 16 Aralık 2010 - 02:47 ÖS

Peki para yapıcam o vakit AH'de hangi itemleri takip edip düşük fiyatlı buldum mu almamı tavsiye edersin. Su ana kadar yaptığım 10k goldun 9.9k'sını ore alıp satarak ve bar alıp satarak yaptım. Fakat eminim diğer meslek gruplarının da ve kişilerin de ihtiyacı olan itemler mevcut hangi itemler üstünde spekülasyon yapmaya daha açık?
Buldun mu şunu al muhakkak daha yüksek fiyata satarsın şu itemler üstünde botleneck oluyor diyeceğiniz itemleri yazarsanız onlar üstünde alım satımla biraz daha para yapabilirim.
  • 0

#4 oGGy

oGGy

Scout

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 16 Aralık 2010 - 03:08 ÖS

aslında level 85 lerin işine yarayan itemler daha çabuk gider ve pahalı olur ancak cataclysm daha yeni olduğundan bugün 1000gold olan bir item yarın 800 golda düşüyor yani fiyatlar daha oturdu diyemeyiz bugün aldığın itemi 1-2gün sonra belki bi kaç saat sonra zararına satarsın yada elinde kalır...haliyle şu itemi al veya bunu al da diyemiyorum :D daha önce hangi oreları alıp sattıysan onlardan devam etmen en mantıklısı olur
  • 0

#5 Siwolk

Siwolk

Legionare

• Members
  • 479 İleti

Yazma tarihi: 16 Aralık 2010 - 03:32 ÖS

Bence meslek icin olan gerekli malzemeleri takip et. Cantamdaki copper ore lari satip 400g para yaptim dün. Cogu kisi cataya yetismek icin hemen yeni bir karakter kasti, main karakterinde parasi oldugu icin simdiki karakteri icin 80 level olsunda meslegi kasarim diye düsünüp meslegi sona birakti. Bundan ötürü meslek icin gerekli malzemeler haril haril gidiyor. En azindan ben kendim icin farmladigim engineering ve enchanting malzemelerimi aksama kadar sattim.

Benim oynadigim realmde durumlar böyle, bazi yerlerde tam terside olabilir. Ama meslek malzemelerini herzaman satabilirsin. Iyi oyunlar
  • 0

#6 mindtrap

mindtrap

Senior Sergeant

• Members
  • 115 İleti

Yazma tarihi: 16 Aralık 2010 - 04:18 ÖS

Cok guzel cok hos da hocam ben mining icin gerekli olan malzemeleri biliyorum zaten sorun da bu alchemy var jewelcrafting var. Yani hangi ürün hızlı biçimde gider elimde kalmaz onu bilirsem zaten fiyat değişimlerini benim yerime auctioner takip ediyor. Her gün taratıyorum AH'i bana bir istatistik veriyor sağ olsun. Düne göre yükselme var haftaya göre yükselme var ürün üzerinde gibi.
Ama sizde catada herşey çok değişken demişsiniz. Kısaca şu an için bir ürün üzerinde spekülasyon yapmak çok uygun değil sanırsam piyasa otursun diye beklemek akıllıca. Ok biraz bekleyelim zaten 1m gold'um olsa napcağımı bilmiyorum öyle duruyor sahip olduğunu bilmenin hazzı sadece bendeki :D
  • 0

#7 SwarLz

SwarLz

Knight Lieutenant

• Members
  • 745 İleti

Yazma tarihi: 16 Aralık 2010 - 05:14 ÖS

Sen nasıl yaptıysan o parayı aynı şekilde devam et,bi yandan da charını kas.Piyasa otursun,raidler de bi başlasın var ya,JC ile kastığın goldun haddi hesabı olmayacak.
  • 0

#8 Siwolk

Siwolk

Legionare

• Members
  • 479 İleti

Yazma tarihi: 17 Aralık 2010 - 09:40 ÖS

ikiside iyi meslekler iste, SwarLz'in dedigi gibi raidlerin baslamasini bekle cok güzel para kasarsin yada benim gibi Minning ci olcaksin. Gecen sene icc den sonra sabaha kadar günde en az 6 ile 8k arasinda para kastim :) Dedigin gibi para bir ise yaramiyor ama olmasi iyi. Bide tefeci diye herkes whisp atip para istemeseydi o da iyiydi. Eski Realmimde en az 20k gold biraktim :)
  • 0

#9 Zadak

Zadak

Knight

• Members
  • 310 İleti

Yazma tarihi: 17 Aralık 2010 - 09:50 ÖS

valla quest yapıyorum volatile elemental farmliyorum embersilk farmliyorum bu kadar.Kıcıkirik bir ench var 330 civari gidiyorum hellfire a 1 run 20 g iyi para kastim...
  • 0
Eğer Cataclysmic Superrior/Epic achv almak için trinketların yada ringlerin yerlerini değiştiriyorsan kesinlikle TÜRKsün

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı