İçeriğe git

Resim
- - - - -

Merrymaker (yılbaşı etkinliği) ayrıntılı açıklama

• Please log in to reply
Bu konuya 24 yanıt gönderildi

#1 oGGy

oGGy

Scout

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 17 Aralık 2010 - 08:03 ÖS

Let It Snow
Tamamlamak için listede belirtilmiş classlara racelerine uygun olarak Handful Of Snowflakes kullanmalısınız.
Handful Of Snowflakes'i ise büyük şehirlerdeki Inn'lerin arkasında bulunan reveler(yılbaşı kostümlü npcler)e /kiss yaparak alabilirsiniz.

With a Little Helper from My Friends

Orgrimmar yada Stormwinddeki aletlere(?) girerek gnome dönüşün daha sonra bol kan dökülen Alterac Valley veya Isle of Conquest gibi bglere kayıt olun ve arkalarda kalarak honorable kill kasın.

Not: eğer ölürseniz aldığınız honorable killer sayılmaz o yüzden bulunan grubun arka kısımlarında kalarak kolayca ve rahatlıkla 50 honorable killi 1 bg içinde rahatça alabilirsiniz.

A Frost Shake

Yılbaşı hediye mailiyle gelen Winter Veil Disguise Kit'i kullanarak kardanadama dönüşün daha sonra dalaranda bulunan başka bir kardanadamın üstüne tıklayıp /dance emoteunu kullanın.

'Tis The Season

Aynı renkten 3 parça yılbaşı kıyafetini giyip Graccu's Mince Meat Fruitcake yiyin. Graccu's Mince Meat Fruitcake yine yılbaşı hediyesi olarak oyun içi maille gelebilir.Kıyafetleri ahden alabilir veya tanıdık LW yada Tailor arkadaşlarınıza yaptırabilirsiniz kıyafetlere uygun şapkalar ise wotlk dungeonlarının heroic modelarındaki mage bosslardan %100 şansla düşüyor.Tavsiyem kırmızı bir set yapıp The Nexus(HC)'da 2. bossu kesmenizdir böylece kırmızı şapkanızıda almış olursunuz :)

Bros. Before Ho Ho Ho's

Orgrimmar ve Stormwinddeki Inn'lerin arkasında bulunan yılbaşı kıyafetli npcleri öperek (/kiss) belli bir şansla elde ediceğinizMistletoeları listede belirlenmiş npclerin üstünde kullanmalısınız.

Hordelar için:

Brother Malach undercity'de *
Brother Keltan icecrownda dolanan horde gemisinin içinde.
Durkot Wolfbrother ise Warsong Hold'un içindeki kurt barınağının yanında.

Alliance karakterimle yapmadığım için ally arkadaşlara yardımcı olamıyorum :)

Fa-la-la-la-Ogri'la

Outland,Blade's Edge Mountain'de bulunan Ogri'la bölgesinde;

Our Boy Wants To Be A Skyguard Ranger
The Skyguard Outpost
Bombing Run

yukardaki üç questi yaptıktan sonra Bomb Them Again! questini tamamlayınca alırsınız.Ancak bomb them again isimli questi yaparken mountunuz rengeyiği görünümünde olmalı yani Preserved Holly kullanıp öyle tamamlayın questi.:)

Crashin' & Thrashin'

Bildiğin luna parktaki çarpışan araba olayı.Dalarandaki oyuncakçıdan Blue Crashin' Thrashin' Racer Controller alıp başkasıyla çarpışan arabalar oynıcaksınız eğer arkadaşınız varsa birbirinize yardım ederek daha rahat yaparsınız.o devamlı arabayı çıkarır sizde devamlı (25 kere) çarparak achievementı kolayca tamamlarsınız sonrada o size 25 kere çarpar falan (ben öyle yapmıştım :)).

Winter Veil Gourmet

Orgrimmar yada Storimwinde görevleri aldığınız goblinlerden 3 tane cooking recipei alıp öğrenin sonrada üçündende birer adet yapın oldukça basit.

Simply Abominable

Açıklıcak pek bişey yok sanırım...:) Orgrimmar/Stormwinddeki npclerden winter veil questlerini alıp tamamladığınızda achiyide otomatikman almış oluyorsunuz pek bi zorluğu yok.

On Metzen!

Tanaristeki geyikle konuşun daha sonrada size verdiği quest itemini geyiğin üzerinde kullanın.

Scrooge

Muradin Bronzebeard yada Baine Bloodhoof'a kar topu fırlatın

not: zaten orgrimmardan aldığınız görevler yolunuzu thunder bluffa düşürücek gitmeden önce vendordan kar topu alıp giderseniz ayaküstü bu achiyide yapabilirsiniz.

He Knows If You've Been Naughty

25 Aralıktan sonra büyük şehirlerdeki çam ağacının altından hediyenizi kapın ve achiyi kazanın :)

BB King Merrymaker achievementı için gerekli değildir belirtme gereği duymadım.
  • 0

#2 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 17 Aralık 2010 - 08:30 ÖS

Teşekkürler, diğerleri sabitlendiğinden bunu da sabitliyorum.

#3 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 17 Aralık 2010 - 09:35 ÖS

Teşekkürler eline sağlık ama büyük ihtimal yılbaşı eventlarını yapamayacağım. :)
  • 0
' make love not warcraft. '

Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç kazanamadım..

#4 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 18 Aralık 2010 - 12:13 ÖÖ

Ellerine sağlık çok yararlı olmuş :) Dead Finger tek değilsin bende yapamayacağım
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#5 el-ali

el-ali

Scout

• Members
  • 768 İleti
  • LocationSilvermoon City

Yazma tarihi: 18 Aralık 2010 - 02:51 ÖÖ

Teşekkürler eline sağlık (:

zaten ally şehirlerine girmek imkansız gibi olsa gerek guardlar fena :)
''BB King''
  • 0

VE Tanrı MAGE'i Yarattı..Hunter ve Rogue da yaratmış  :DYıllar sonra Bi edit... '' aslında tüm classlar güzel ve tanrı yaratmış aslında herşey artık OP olan classlarda bitiyor.. ''

Angélfall Rogue TwistingNether Angelfall Hunter Ragnaors

#6 Nakavt

Nakavt

Knight Lieutenant

• Members
  • 561 İleti

Yazma tarihi: 18 Aralık 2010 - 08:15 ÖS

ellerine sağlık
  • 0

#7 Deltaus

Deltaus

Moderatör

• Moderators
  • 523 İleti

Yazma tarihi: 19 Aralık 2010 - 02:15 ÖS

with a little helper from my friends için isle of conqueste gidip direk workshopa girin,daha ne oldunu anlamadan achivi ladım:Ptabi biraz arkada durun
  • 0

#8 Berck

Berck

Üye

• Members
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 20 Aralık 2010 - 10:49 ÖS

Peki bunları yapmanın bize ne gibi bi yararı olucak? Yeniyim de oyunda :)
  • 0

#9 oGGy

oGGy

Scout

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 20 Aralık 2010 - 11:00 ÖS

Peki bunları yapmanın bize ne gibi bi yararı olucak? Yeniyim de oyunda :)

Benim gibi achievement puanı için oynuyosan oyunu beleşten 100-150 achi kazanmış olucaksın.

Mountlara düşkün biriysen bu etkinlik gibi yılın belli dönemlerinde çıkan diğer 6-7 etkinliği tamamlayarak güzel bir mount kazanıcaksın.

Bana sorucak olursan böyle aktiviteleri hiç kaçırma yap derim çünki oyunun tadı tuzu böyle eventlar.
  • 0

#10 Berck

Berck

Üye

• Members
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 20 Aralık 2010 - 11:54 ÖS

Benim gibi achievement puanı için oynuyosan oyunu beleşten 100-150 achi kazanmış olucaksın.

Mountlara düşkün biriysen bu etkinlik gibi yılın belli dönemlerinde çıkan diğer 6-7 etkinliği tamamlayarak güzel bir mount kazanıcaksın.

Bana sorucak olursan böyle aktiviteleri hiç kaçırma yap derim çünki oyunun tadı tuzu böyle eventlar.

Peki hepsini mi yapmam gerekiyor düzgün bir mount için ?
  • 0

#11 oGGy

oGGy

Scout

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 21 Aralık 2010 - 04:57 ÖS

Evet bunun gibi 8 tane daha yapman gerekiyor ama düzgün bir mount demek yanlış olur :) ondan dahada güzelleri var
  • 0

#12 Berck

Berck

Üye

• Members
  • 3 İleti

Yazma tarihi: 21 Aralık 2010 - 07:45 ÖS

Evet bunun gibi 8 tane daha yapman gerekiyor ama düzgün bir mount demek yanlış olur :) ondan dahada güzelleri var

Ayağımı yerden kessin kâfi :)
  • 0

#13 wizincanus

wizincanus

First Sergeant

• Members
  • 295 İleti

Yazma tarihi: 22 Aralık 2010 - 04:52 ÖS

Geçen sene Winter eventi başladığında azimliydim yapıcaktım , questleri bir bir yaptım achileri aldık ; sadece 1 achimments kalmıştı oda A Frost Shake ; ama bekle bekle kök saldım 1 hafta bekledim nafile , questi yapmış olmama rağmen Veil Disguise Kit bir türlü gelmedi , kaç kere ticket actım , GMler hep aynı seyden bahsedip durdu , 1 senelik emek 1 item yüzünden gg oldu :) , öyle olunca sinirden love Festivali'ni yapmaktan vazgeçmiştim.

Bu sene festival basında tum questleri yaptım yine bekledim ( korkarak ) gelen her mail geldiginde umutla bakıyordum , 24 saat geçmişti yine stres basmıştı
Tam umutlar tukenirken yaklaşık 36 saat sonra item mailimdeydi ve sonunda bitmiş oldu , sırada love festivali var.

Bunu neden yazdım bende bilmiyorum , ama basıma geleni anlatayım dedim , halen kızgınım ticket açıp sövesim var , yüreğime inecekti yahu :) , ek olarak : questleri yaptıktan sonra Veil Disguise Kit yaklaşık dediğim gibi 36 saat icinde gelmezse şansınıza küsün 1 sene daha bekliyeceksiniz :)
  • 0

#14 orcwarr

orcwarr

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 22 Aralık 2010 - 08:13 ÖS

Fa-la-la-la-Ogri'la yi yapan var mı ? ogrila ya gidiyorum quest veren yok yapan biri bana yardım edebilir mi ?
  • 0

#15 Loodyeyes

Loodyeyes

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 40 İleti

Yazma tarihi: 22 Aralık 2010 - 11:33 ÖS

Mount derken? Preserved holly ile 1 saatliğine olmuyor mu sadece? Kalıcı olarak reindeer alma imkanımız var mı?

Ayrıca leveling yüzünden achievementleri yapamıyorum ne yapacağımı şaşırdım valla :smile: Rehber için teşekkürler ayrıca.
  • 0

#16 Nariell

Nariell

Senior Sergeant

• Members
  • 143 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 02:31 ÖÖ

Geçen sene tam yılbaşından evvel WoW'a başlamıştım. Geldiğimde etkinlikler devam ediyordu. Tam canlı dönemine denk geldik vesselam. Noel şapkası ve ren geyiği almıştım, binip binip geziyordum ortalarda. Şimdi ne oldu bilmiyorum, sıfırlanmıştır herhal hesap.
  • 0

#17 el-ali

el-ali

Scout

• Members
  • 768 İleti
  • LocationSilvermoon City

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 04:18 ÖÖ

@orcwarr

Fa-la-la-la-Ogri'la

Outland,Blade's Edge Mountain'de bulunan Ogri'la bölgesinde;

Our Boy Wants To Be A Skyguard Ranger
The Skyguard Outpost
Bombing Run

yukardaki üç questi yaptıktan sonra Bomb Them Again! questini tamamlayınca alırsınız.Ancak bomb them again isimli questi yaparken mountunuz rengeyiği görünümünde olmalı yani Preserved Holly kullanıp öyle tamamlayın questi.

• 0

VE Tanrı MAGE'i Yarattı..Hunter ve Rogue da yaratmış  :DYıllar sonra Bi edit... '' aslında tüm classlar güzel ve tanrı yaratmış aslında herşey artık OP olan classlarda bitiyor.. ''

Angélfall Rogue TwistingNether Angelfall Hunter Ragnaors

#18 orcwarr

orcwarr

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 13 İleti

Yazma tarihi: 24 Aralık 2010 - 12:05 ÖS

@orcwarr

yaptım simdi benim sorunum o degildi gittigimde npc ye sag tıkladıgımda quest cikmiyordu sag tıkladıgımda sadace konusma penceresi cıkıyordu ama bugun gittim questi verdi heralde buga dusmustu yani oyle okumadan sormadık benim sordugum sadece o ilk uç questin acılması icin yapmam gereken bir sey var mı diye yazmıstım oraya
  • 0

#19 yigitti

yigitti

Corporal

• Members
  • 29 İleti

Yazma tarihi: 28 Aralık 2010 - 08:20 ÖÖ

Slm BB king achisini yapabilen varmı ve nasıl yapılıyor? Noel ağacının altından çıkan red rider isimli silahla achide isimleri yazan liderleri vuruyoruz diye okudum forumlardan fakat ben noel ağacının altındaki hediyeleri açtım tüfek çıkmadı ne yapacağım simdi bir dahaki seneyimi bekliyecem?For the alliance ile lidereri kessek geçerli oluyormu?
  • 0

#20 wizincanus

wizincanus

First Sergeant

• Members
  • 295 İleti

Yazma tarihi: 28 Aralık 2010 - 10:25 ÖÖ

Silahla ateş etmen gerekli.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı