İçeriğe git

Resim
- - - - -

Nasıl Bir Forum İstersiniz?

• Please log in to reply
Bu konuya 420 yanıt gönderildi

#41 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 26 Aralık 2010 - 03:25 ÖS

Topici açanın yazısını ve topicdeki postları okumadan, post yazma taraftarı değilim.
"Nasıl bir forum istersiniz ?" diye sorarken teknik ve kod bilgisi açısından soruluyorsa, diyecek bişeyim yok. Çünkü bilmediğim bi konuda akıl veremem.
Sadece arama motoru biraz daha güzel çalışsın. 2 harf yazınca 3. bi harf istemesin.
4 kelime yazıp arayınca alakasız bi topic göstermesin !
En azından 30 sn boyunca kullanamama olmasın.
Bunlar olsun isterim ama olmazsa da olmasın. Biz bu forumu bu haliyle de, her haliyle de çok seviyoruz.

Lüzumsuz topiclerin ve "yardım, bi bakın, 2 saniye bişiy sorcam, o mu yoksa bu mu" türünden topiclerin sayısını en aza indirmenin tek yolu :
Sabitlenmiş topicleri güncellemek !!! Bazılarında 2-3 sene öncesinden kalma bilgiler var hala...

Gruplar oluşsun, Facebook 'daki gibi. Ama bu gruplaşmalar sadece; hangi üyenin PvPye, hangi üyenin PvEye, hangi üyenin loreye "yatkın olduğunu" belli etmek için olsun.
Birisi bi topic açtığında, topic açan kişiye "PvP misin PvE misin önce onu söyle !" türünden postlar yazılmasın diye.
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#42 lowelj

lowelj

Saygın Üye

• Saygın Uye
  • 1.173 İleti

Yazma tarihi: 26 Aralık 2010 - 04:01 ÖS

Genellikle üyelerde olan, ama bazı mod/adminlerin de paylaştığı, benim ise karşı çıktığım bir olay bu; sabit topikler olayı. Bunların güncellenmesini üyeler neden hep modlardan beklemekte? Siz de güncelleyebilirsiniz bunları, biz de eski sabit topiği uçurur yerine sizin yazdığınızı sabitleriz. Foruma tüm katkıyı yönetimden bekleyip sadece sömüren tarafta olmayı beklemeniz de insanların fazlasıyla hevesini kırmakta, ve ne yazık ki bunun pek de farkında değilsiniz.
Madem eskiliğinden şikayet ettiğiniz sabit bir konu var, güncelleyip yenisini siz yayınlayın. İnsanlar da size müteşekkir olsun. Bir forum böyle böyle genişler, herkesin katkıda bulunması lazım....
  • 0

#43 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 26 Aralık 2010 - 06:43 ÖS

Sabitlenmiş topicler daha çok güncellensin.
Türkçe çeviriler biraz daha başarılı olsun.

ya arkadaşlar olay modluk falan değil. benim ne çeviri lisansım var. ne de herhangi bir sınav sonucu tofıldır fca'dır. üniversitede lisede gördüğüm ingilizcemle kendi geliştirdiğim ingilizcemle yapıyorum bu işi. yapan herkes de öyle yapıyor. biraz daha başarılı olsun ne demek daha fazla kitap oku daha fazla şöyle yap böyle yap. bunu anormal bulan tek ben miyim?

evet sosyal hayatımız var. wrath arkadaşım mod olmak istiyosan rog bölümüne başvur. kaç aydır boş. modluğun faydası şudur benim gözümde:
bölümünü yönetirsin(shaman bölümünde gerekli değil ) özel mesajlara cevap verirsin ( evet shamanla ilgili bazen mesaj alıyorum ve cevaplıyorum. ) başka da bir artısı yok. herkes gönüllü paylaşıyor. bölümlerde mod olmayı benden daha fazla hak eden kişilerde var. zaten ben mükemmelim demiyorum.

konuyu dağıtmayalım benim asıl kızdığım nokta şu.

bu konunun açılmasının sebebi forumun bir dizi yenilik süreclerine girmesi. temasıdır carttur curttur bunları söyleyin. hazır webmaster varken yapılsın. abilerim ablalarım bölümdür odur budur bu şeyler 1 ay önce de yapılacak şeylerdi. konunun amacını anlamadınız mı yahu siz. bu istekleri başka bir konu vardı orada da söyleyebilrdiniz. şuraya forumla ilgili istek yazsanıza. hayır ben anlamadıysam söyleyin lütfen.

wall of text.
  • 0

#44 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 26 Aralık 2010 - 07:29 ÖS

Yani.. Bu kadar..
  • 0
' make love not warcraft. '

Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç kazanamadım..

#45 WraThor!an

WraThor!an

Knight Lieutenant

• Members
  • 635 İleti

Yazma tarihi: 26 Aralık 2010 - 10:58 ÖS

ya arkadaşlar olay modluk falan değil. benim ne çeviri lisansım var. ne de herhangi bir sınav sonucu tofıldır fca'dır. üniversitede lisede gördüğüm ingilizcemle kendi geliştirdiğim ingilizcemle yapıyorum bu işi. yapan herkes de öyle yapıyor. biraz daha başarılı olsun ne demek daha fazla kitap oku daha fazla şöyle yap böyle yap. bunu anormal bulan tek ben miyim?

evet sosyal hayatımız var. wrath arkadaşım mod olmak istiyosan rog bölümüne başvur. kaç aydır boş. modluğun faydası şudur benim gözümde:
bölümünü yönetirsin(shaman bölümünde gerekli değil ) özel mesajlara cevap verirsin ( evet shamanla ilgili bazen mesaj alıyorum ve cevaplıyorum. ) başka da bir artısı yok. herkes gönüllü paylaşıyor. bölümlerde mod olmayı benden daha fazla hak eden kişilerde var. zaten ben mükemmelim demiyorum.

konuyu dağıtmayalım benim asıl kızdığım nokta şu.

bu konunun açılmasının sebebi forumun bir dizi yenilik süreclerine girmesi. temasıdır carttur curttur bunları söyleyin. hazır webmaster varken yapılsın. abilerim ablalarım bölümdür odur budur bu şeyler 1 ay önce de yapılacak şeylerdi. konunun amacını anlamadınız mı yahu siz. bu istekleri başka bir konu vardı orada da söyleyebilrdiniz. şuraya forumla ilgili istek yazsanıza. hayır ben anlamadıysam söyleyin lütfen.

wall of text.

Ben bunları yapamayacağımı bildiğim için ne başvuruyorum modluğa, nede böyle bir iddiam var. Olayı 'o zaman sen yap' durumuna getirecekseniz, o zaman hiç tartışmayalım.

Ayrıca son yazdığın paragraf için konuşursak, sanırım bazı modlar da asıl içeriği anlamamışlar, ki onlar da bazı "alakasız" isteklerde bulunmuşlar.

Neyse, olayı üyeler-yetkililer konumuna getirmek saçma, forumun bütünlülüğünün korunması için bu gibi tabular kalkmalı, herkes forum için birşeyler yapmalı. Ama şüphesiz yetkililer biraz daha ter dökmek durumundadır

Saygılar...
  • 0

#46 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 26 Aralık 2010 - 11:06 ÖS

Vbulletin yerine smfye geçilebilir hem daha güzel hemde daha rahat.
  • 0

#47 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 26 Aralık 2010 - 11:42 ÖS

haklısın wrath öyle getirmek doğru değil o zaman da bunun bilincinde olmalı insanlar. modlarda sup modlarda dahil buna . ben buraya mesaj yazmadan önce oturup arkadaşlar napalım demiyorum ki.
  • 0

#48 WraThor!an

WraThor!an

Knight Lieutenant

• Members
  • 635 İleti

Yazma tarihi: 27 Aralık 2010 - 01:28 ÖÖ

haklısın wrath öyle getirmek doğru değil o zaman da bunun bilincinde olmalı insanlar. modlarda sup modlarda dahil buna . ben buraya mesaj yazmadan önce oturup arkadaşlar napalım demiyorum ki.

Evet sanada hak veriyorum. Aslında kimin penceresinden bakarsak olaya herkes haklı. Önemli olan karşındakini anlayıp ( bir nevi empati yapmak ) ona göre yorum yapmak. Daha önce moderatörlük yapmadığım için tam olarak bilemiyorum işler nasıl yürüyor. Ondan biraz sert çıkışmış olabilirim, kusura bakma.

Neyse konu epey dağıldı.

Ben forumun dış görünüşü hakkında değiştirlmesini düşündüğüm bir kaç bişey var.

Forumun arka tondaki sarı rengi biraz bayıcı bir renk olmasıyla birlikte epey göz yoruyor. Biraz daha koyu bir ton yapılırsa ( mesela kırmızı, hem arkadaki wallpaper ile de uyumlu olur) daha hoş olur bence. Yinede takdir sizin.
  • 0

#49 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 27 Aralık 2010 - 02:07 ÖÖ

Bu forumdan artık adam olamayacağı görüşündeyim....Umarım yapacağınız değişikliler ile başarılı olursunuz bol şanslar
  • 0

#50 Yerfistigi

Yerfistigi

Scout

• Members
  • 1.171 İleti

Yazma tarihi: 27 Aralık 2010 - 02:32 ÖÖ

Bu forumdan artık adam olamayacağı görüşündeyim....Umarım yapacağınız değişikliler ile başarılı olursunuz bol şanslar

Ben bu görüşe tam olarak katılmıyorum ; Evet bazı düzensizlikler var ama Kadroya güveniyorum eminim iyi bir organizasyon , planlama ve iş paylaşımı ile bu konunun altından kalkacaklardır..

Onlarada fazla yüklenmemek gerektiğini düşünüyorum sonuçta bu iş için para almıyorlar ama yöneticilerin MoD'lar üzerindeki disiplini arttırması taraftarıyım kimi MoD taraflı davranıyor isim vermek istemiyorum bu konuda ama lafım hepsine değil...

Saygılar..
  • 0

#51 shelter

shelter

Corporal

• Members
  • 59 İleti

Yazma tarihi: 27 Aralık 2010 - 03:14 ÖÖ

şu konuya atılan her postu gördükçe modluğu bırakmak ve tüm modları ikna etmek istiyorum modluğu bırakmaya. hatta salvatore mod olsun. shelter mod olsun. üstte bu tarz mesaj yazanlar mod olsun.

böyle bir forum isterim.

üyeler konuyu anlamasın. rastgele cevaplar yazsın ve mutlu olsunlar.

son postunda da belirttiğin gibi sen anlamamışsın ne sorulduğunu.
alıntı yaptığım üstteki mesajın da o kadar komik ki.

ilk postun, ikinci paragrafında; "Nasıl bir forum istiyorsunuz" diye sorulmuş. yeni yapilanmada, cebe inen paradan cok beklentiler on plana alınacakmış. ilk paragraf teknik olabilir ama ikinci paragraf pek öyle durmuyor, cd yok, tekrar okuyabilirsin.

buna rağmen konunun teknik öneriler için (anasayfa değişikliği gibi) açıldığını varsayıyorsan (ki başlığı açan kişi de bunu iddia ediyorsa, son paragrafı iki türlü algıya da açık), iki öneri yapmışım, biri teknik, diğeri genel. iyi okumamışsın.

insanları tanımadan da yargılamak hiç yakışık değil. günümüzde şirketler feedback toplayabilmek için para ödüyorlar.
  • 0

#52 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 27 Aralık 2010 - 10:04 ÖÖ

Arkadaşlar ne şekilde anladığınız ve yorum yaptığınız çok önemli değil, evet birinci planda "teknik" önerilerinizi topluyor ve değerlendiriyoruz; yapıyor olduğumuz ilk değişiklik teknik değişiklikler olacak. Ancak diğer önerileriniz boşa gitmiyor, onlar da birinci aşama tamamlandıktan sonra değerlendirilecektir. Bu yüzden yapacağınız her yorum bizim için önemlidir.

Gösterdiğiniz ilgi ve önerileriniz için teşekkür ederiz.

wow-turk yönetim

• 0

#53 oGGy

oGGy

Scout

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 27 Aralık 2010 - 11:27 ÖÖ

Adamın teki kalkmış dilbilgisi hatalarıyla komik bir mesaj attı admin demiş ne diyim millet konuyla alakalı bile değil sırf kendince insanları küçümsemeye falan çalışıyor:Dçok garip vallaha bi takmışlar yönetime ne yönetimmiş arkadaş işiniz gücünüz mü yok?insanlar istiyo ki bütün moderatörler otursun 24 saat bot gibi moderatör olduğu bölüme konu açsın oldu canım başka ?:Dwow-türk ü bu kadar önemsiyorsanız buraya gelip adminin dilgisi bozuk,bu zihniyetle bişey olmaz şu moderatör saçımı çekti gibi mesajlar yazmaya kasıcağınıza oturun oynadığınız classla ilgili 1-2 konu açın deneyimlerinizi paylaşın deşarj olmak için forumda polemik çıkartmakla olmuyo bazı işler.
  • 0

#54 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 27 Aralık 2010 - 04:06 ÖS

@Aallz

http://forum.wow-tur...bu-ne-ya-s.html

Önce burada yazılanaların tamamını oku sonra dilbilgisinin forum için komik mi yoksa gereklilik mi olduğunu söyle.
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#55 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 27 Aralık 2010 - 07:00 ÖS

Aslında işlerin düzgün tıkırında işlediği bir forum ile anlaşıp birleşseniz....Hem bu sayede resmi fan sitesi olma şansınızda olur.O forum ile burayı kıyaslayınca ciddi farklar var.Hem teknik hem yönetim anlamında.Hem bu sayede daha büyük wow oynayan kitlelere ulaşılır.Dikkat ettim eskiden Lore bölümünde çok aktif olan ve artık hiç bir şey yapmayan benim gibi adamlar var.Sanırım benim gibi çoğu kişi bu altyapı ve yönetim anlayışından memnun değil.Önünüzde başarılı bir örnek var.O forumdan biraz öykünebilmeyi başarsınız.

Neyse benim söylediklerimin bir önemi yok.Yolunuz açık olsun giderek forum ölmeye başladı......
  • 0

#56 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 27 Aralık 2010 - 07:09 ÖS

Forum ölmeye başladı demek yanlış kaçar bence sonuçta bu forumda bir şeyler yapan insanlar bu sözlerden etkilenebilir. Aslında konunun buralara gelmesi bile kötü olmuş.

--

Yöneticilere bir iki şey söyleyeceğim.

Misal ftp de wow-turk uzantılı bir adress açıp içine temaları ekleyebilirsiniz.(yapılacak olan ve ya yapılmış olan.). Eklenen temalarıda üyeler forumda değerlendirilebilir bence daha mantıklı olur gibime geliyor.
  • 0

#57 shelter

shelter

Corporal

• Members
  • 59 İleti

Yazma tarihi: 27 Aralık 2010 - 08:50 ÖS

Üye görüşleri alınan bu başlıktan da mesaj siliniyorsa. Vay halinize.
  • 0

#58 Salvatore

Salvatore

Knight Lieutenant

• Members
  • 734 İleti

Yazma tarihi: 27 Aralık 2010 - 09:00 ÖS

Ben birşey söyledim, 40 çeşit şey anlaşılmış. Daha ne diyeyim :P

Benim ingilizce çevirilerinize lafım yok. Çünkü emeklerinize saygım çok !
Sadece; boş zamanlarınızda azcık bişey, birazcık daha ingilizcemizi geliştirelim demek istemiştim. Yaptığınız çeviriler o kadar çok kişiye o kadar çok fayda sağlıyor ki... kimin o çevirilere laf etmeye hakkı var !

Teknik problemler, kod hataları, yazılım hataları hakkında şu ana kadar bi sıkıntım olmadı çok şükür.
Madem hazır bi webmaster bulunmuş; en azından şu arama motorunu az biraz tamir edin. arattırılan kelimelere alakasız topicler gelmesi tecrübeyle sabitleşti.

Sabitlenmiş topiclerin güncellenmesinde, biz üyelerinde ellerini taşın altına sokması gerekir. Bazı bölümlerde bazı konular hakkında biz de bilgi ve guide amaçlı topicler hazırlayabiliriz. Ancak benim topiclerim resimli olmaz, yazıları şekilli olmaz, başlıklar rengarenk olmaz. Sadece 3-5 kişi ya da 20-30 kişi yorumunu yapar 500-600 kişi bakar; sonra unutulur gider :D

1,5 senelik üyeliğim ve 500 küsür mesajımla bu forumu iyi-kötü tanıyorum ve forumun iyiliği için açılmış topicde ben de kendi çapımda bazı öneriler ve tavsiyelerde bulunuyorum (Forumun iyiliği için). Tavsiyelerimin ne kadar lüzumlu olup olmadığına "yönetici kadrosu" karar verebilir, sizin yerinize...

Neyse, tartışacak bişey yok. Olursa "Serbest Kürsü" 'de ayrı topic açar tartışırız. Yönetici kadrosuna, webmasterlarımıza, modlara ve süpermodlara Allah kolaylık versin :)
  • 0
Sınav haftası denen tren, benim gibi bir rayın, bir kez daha üzerinden, geçti ve gitti...

O artık bir Kı-nayt'çı. Gınayyt O'na onlayn...

#59 sallatoko

sallatoko

Scout

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 43 İleti

Yazma tarihi: 27 Aralık 2010 - 10:37 ÖS

Forum Gayet İyi Bir İki Gösterişli Tema Eklenebilir. Ama En Önemlisi Yeni Başlayanlara Yardımcı Olucak Geniş Bir Rehber Hazırlanmalı Herşeyin İçinde Olduğu.
  • 0

#60 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 27 Aralık 2010 - 10:40 ÖS

Onlar zaten var..

/facepalm.
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı