İçeriğe git

Resim
- - - - -

Ormanların Efendisi Cenarius

• Please log in to reply
Bu konuya 22 yanıt gönderildi

#1 emosyon

emosyon

Knight Lieutenant

• Members
  • 588 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 01:11 ÖS

Resmi ekleyen

Cenarius ; Azeroth ' un en güçlü ve etkili yarı-tanrılarından biridir.Ormanların efendisi ve tüm druidlerin tanrısıdır.

Bir Tauren Mitolojisi olan " Beyaz Erkek Geyik ve Ay " Cenarius'un ; Ay'ın ittafakı olan Mu'sha ( elune ) ile beyaz erkek geyik Apa'ro ( malorne ) ' dan olduğunu söyler.Yeşil görüntü ( aspect ) Ysera Cenarius'a Zümrüt Rüya'nın ve doğal dünyanın sırlarını öğretmiştir.

Cenarius'a babası Malorne'dan mirası olan doğa üzerinde birçok gücü vardır.Sayısız çocuğa babalık etmiştir.Kız kardeşleri kaçık dryad'lar ve bilge oğulları ağaçlıkların koruyucularıdır ( keeper of grove ).Bu koruyuculara Remulos,Ordanus ve Zaetar örnektir.

Gece Elfi efsanesine göre Centaurlar Cenarius'un üvey çocuklarıdır ( bastard child :| ) .Efsaneye göre Cenarius en az bir centaura babalık etmiştir ve bu direk olarak cenarius'un bazı centaur klanlarına babalık ettiği anlamına gelmektedir.Marauder centaurları,Stonetalon kabilesi,barrens'in krenka kabilesi ve Doğu Krallıkları'ndaki bikaç centaur klanı örnektir.Bazıları Cenarius'un Barrens'teki centaurların babası olduğuna inanır.

Dryad ve Koruyucularla iletişimleri yüzünden Gece elfleri bazen Cenarius'un ayrıcalıklı çocukları olarak anılır.Cenarius Gece Elfleri ile olan akrabalığını benimsemiş ama bunu hiç bir zaman dile getirmemiştir.

Resmi ekleyen

Cenarius the Shan'do

Tauren'ler,Cenarius'un ölümlü ırklarla bilinen en eski iş birliğinin taurenler ile olduğuna,ve druidizm yolunu ilk taurenlere öğrettiğine inanırlar.Kayıtlı tarih ortaya çıkmadan önce tauren'ler cenarius'a doğal dünyanın dengesini korumak için destek olmuşlardır.Tauren Mitolojisi'nde druidizmi ilk taurenlerin keşfettiğine inanılır ama birçok tauren tarafından düzenlenen mitolojiye göre bu gerçek değildir.Bu inanış tauren druidlerle gece elfi druidler arasındaki ters bakış açılarını açıklamaktadır.

Malfurion Fırtınaöfkesi Azeroth'taki ilk ölümlü druid olmuştur.

Yanan Lejyon ve Uzun Gece Nöbeti ( Long Vigil )

Archimonde Azeroth üstündeki ilk istilasını başlattığında,Malfurion Fırtınaöfkesi ve Tyrande Rüzgarfısıltısı destek için Cenarius'a çağrıda bulundu.Yanan Lejyonun doğa felaketine sebeb olacağını fark edince Cenarius ormanda yaşayan müttefiklerinden bir ordu oluşturdu.Lejyonun şeytani ajanlarıyla,Azshara ve Azshara'nın takipçileriyle savaştılar.Sonunda Sonsuzluk Kuyusu yok edilmiş ve patlama sonucunda Azeroth ikiye bölünmüştür.

Cenarius Gece Elflerine ormanın yol ve yöntemlerini öğretmiştir.Bu öğretiler sırasında druidizm erkek gece elfleri arasında baya yaygınlaşmıştır.Gece elfleri Cenarius'un birçok sadık müttefiklerinden birisi haline gelmişlerdir.Bu müttefikliklerden belkide en önemlisi,vahşi hipogriflerin Gece Elfi okçularına kendilerine binme izni vermesidir.Druidlerin Zümrüt Rüya'ya girişlerinden sonra Cenarius Tyrande ve Sentinele Uzun Gece Nöbeti sırasında yardım etmiştir.

NOT : Uzun Gece Nöbeti ( Long Vigil ) : Malfurion ve diğer druidler Zümrüt Rüya için uyuyor iken,Tyrande ve Sentinel'in Kalimdor'a göz kulak olmalarında geçen uzun zamana denir.Yanan Lejyon'un ikinci istilasında druidlerin uyanışıyla son bulur.

Lejyonun Dönüşü

Orcların Kalimdor'a ulaşmasından sonra Grom CehennemÇığlığı Ashenvale'e odun toplamak için gönderildi.Kadim ağaçların kesildiğini fark eden Sentinel aniden orclara saldırdı.Grom Sentinel'leri sıkıştırınca Cenarius kendisini savaşta ön safhaya çıkarttı.

Mannoroth,orcları son birkez daha kullanmayı umut ediyordu.Bu nedenle akan Hayat Çeşme'sine kanını bulaştırdı.Mannoroth'un kanı Hayat çeşmesini tamamen bozmuştu.Grom çeşmeye ulaştığında,Thrall'ın onlara öğrettiği herşeye ve kendi klanından gelen tüm itirazlara rağmen klanını şeytani kandan içmek için ikna etti.Kanı içtikten sonra,Savaş Şarkısı ( Warsong ) Cenarius'un gücü karşısında durabilecek güçlü kaos orclarına dönüştüler.

Bu dev savaşta,Mannoroth'un umduğu gibi,Cenarius Grom tarafından öldürülmüştür.Şeytan lekeli veya lekesiz orclar tarafından Cenarius'un ölümü gece elflerini çok kızdırmış ve yeşil tenli ( o an şeytan kanından dolayı kırmızı tenliler )barbar yaratıklar gece elflerinin düşmanı olmuştur.

Resmi ekleyen

Cenarius'un babası Malorne'nun Zümrüt Rüya ve Doğa ile olan güçlü bağlantısı nedeniyle Cenarius'un ruhu,Zümrüt Rüya içerisinde bir doğa ruhu olarak yaşamıştır.Gece Elfleri Cenarius'un Zümrüt Rüya içerisinde yaraları iyileştirilirken uyuduğuna ve birgün cenarius'un tekrar onlara katılacağına inanmışlardır...

Cataclysm

Cenarius, Malfurion ile Hyjal Dağı'ndaki Ragnarosla savaşmak için geri dönmüştür.

Genel Bilgiler

Ünvan : Ormanın Efendisi , Dünyanın Kalbi
Sınıf : Kadim Gardiyan
Yakın ilişkiler : Cenarion Circle , Kalimdor Ormanları
Konumu : Zümrüt Rüya ( ruh ) , Gates of Solthann Mount Hyjal
Durumu : Grom Cehennemçığlığı tarafından öldürülmüştür,Zümrüt Rüyada ruhu yaşamıştır ve Azeroth'da yaşamaktadır.( Resurrected )
Akraba : Elune ( anne ) , Malorne ( baba ) , Remulos ( oğul )
Öğrencileri : Malfurion Fırtınaöfkesi , Xarantur

Resmi ekleyen

Umarım güzel olmuştur..Çevirilerde azcık yamulduysam çaktırmayın :D
  • 0

#2 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 01:17 ÖS

çok güzel olmuş o tartışmalarıda buraya ya taşıyayım buradan devam edin.
  • 0

#3 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 02:35 ÖS

Nasıl dirildi Necromancy ile mi?Bir undead mi bu yaratık şimdi...Yoksa Trollerin Hakkar'a yaptığı gibi bir Avatar oluşturup mu diriltiler?Bunun için çok fazla miktarda enerjiye ihtiyaçları var üstelik yaşam enerjisine...Böyle olunca bir undead olmaz ama kullandıkları yaşam enerjileri kimin...Bu da karanlık sanatlara girer Sentinel bildiğim kadarıyla karanlık sanatlarla uğraşmıyor...Bir mucize olup mu dirildi şimdi hay ben bu Lore yazarlarına ehehehehhe:D

Eline sağlık bu arada güzel hazırlamışın...
  • 0

#4 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 03:01 ÖS

seneye blizzcon'a gidiyoruz hepinizin içinde kırmızı gömlekli çocuk potansiyeli var. daha da iyisiniz bu forumu göndersek onlara adamlar delirir.
  • 0

#5 Cloudblood

Cloudblood

Centurion

• Members
  • 858 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 03:02 ÖS

Ellerine sağlık çok güzel ve bilgilendirici bir çalışma olmuş. Bu eternal olanlar hiç ölmüyorlar öldüler derken birden diriliyorlar. Medivh de ölmüştü ama tekrar dirildi ama insanın kafasını kurcalayan bir soru var. Nasıl?
  • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#6 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 03:44 ÖS

Mucize
  • 0

#7 Estolhad

Estolhad

Üye

• Members
  • 7 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 04:27 ÖS

çekirge bir zıplar iki zıplar üçüncüde ...
  • 0

#8 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 08:10 ÖS

annesi elune.. kendisi demigod yani yarı tanrı.. ruhu emerald dreamde.. tekrar dirilmesi öyle cokta zor değil..

medivh aslında tam olarak dirilmiş sayılmaz, ruhu prophet adıyla azerotha geri döndü ve görevini tamamladıktan sonra.. "adam olun,akıllı durun.. sanki koyunmuşsunuz gibi başınıza bekçi lazım.." dedi ve güney sahillerine vurdu kendini..
  • 0
bu warlock oyunu aylar önce bıraktı.
öyle arada sırada foruma takılıyor.
kısaca artık yardım edemez.

#9 SilentAssassin

SilentAssassin

Scout

• Members
  • 1 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 08:58 ÖS

ashanvale'den bir replik xD

Night Elves: "WTF?! Orcs cutting down our trees? Gettem!"
Cenarius: "I'LL take the case!"

PWNT*

Night Elves: "WTF!!"
Grom Hellscream: [Orcish] kek
  • 0

#10 laptu

laptu

Scout

• Members
  • 3.395 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 09:39 ÖS

Loalar daha güçlü varlıklar değil mi?Bu kadimlerden....
  • 0

#11 isimbulamadim

isimbulamadim

Senior Sergeant

• Members
  • 101 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 09:58 ÖS

Cenarius'un annesi Elune :

Resmi ekleyen

Ve babası Malorne :

Resmi ekleyen

Olacak iş değil gerçekten. Elune gibi bir hatunun bir geyikle ne işi olabilir anlamak mümkün değil. Akşam akşam yine sinirlerim bozuldu.
  • 0

#12 GeceMavisi

GeceMavisi

Champion

• Members
  • 1.167 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 10:06 ÖS

Ellerine sağlık tek seferde okudum
  • 0

#13 Dead Finger

Dead Finger

Lieutenant General

• Members
  • 1.892 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 10:17 ÖS

Ellerine sağlık güzel paylaşım olmuş.

Ohannes Malorne geyikmiydi. O.o Ben onu centaur sanıyordum wtf..

Buda amcasıymış ;

Resmi ekleyen
  • 0
' make love not warcraft. '

Cahillerle tartışmaya girmeyin, Ben hiç kazanamadım..

#14 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 10:18 ÖS

Cenarius'un annesi Elune :

Resmi ekleyen

Ve babası Malorne :

Resmi ekleyen

Olacak iş değil gerçekten. Elune gibi bir hatunun bir geyikle ne işi olabilir anlamak mümkün değil. Akşam akşam yine sinirlerim bozuldu.

sdgdfsgdfgdsfgdsfg:D:D

Tanrıça o tanrıça ^^
  • 0

#15 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 11:32 ÖS

Ellerine sağlık çok güzel olmuş :)
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#16 Nakavt

Nakavt

Knight Lieutenant

• Members
  • 561 İleti

Yazma tarihi: 23 Aralık 2010 - 11:54 ÖS

Elune'nin suçu ne bu akşam kanal D de:)
  • 0

#17 mutux

mutux

Senior Sergeant

• Members
  • 139 İleti

Yazma tarihi: 24 Aralık 2010 - 02:58 ÖÖ

geyiklemi sevişmiş bu tanrıça lore nereye gidiyo diye sorarlar adama:D
  • 0

#18 severus

severus

Scout

• Members
  • 59 İleti

Yazma tarihi: 24 Aralık 2010 - 12:19 ÖS

Geyik yapmışlar işte ne var bunda :)
  • 0

#19 deviltoist

deviltoist

Üye

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 38 İleti

Yazma tarihi: 24 Aralık 2010 - 12:45 ÖS

geyiklemi sevişmiş bu tanrıça lore nereye gidiyo diye sorarlar adama:D

ehueuahhuauhahhua

o değilde w3 teki görevde cenarius u görünce tırsıp şifreyle kesmiştim direk :mrgreen::mrgreen:
  • 0

#20 emosyon

emosyon

Knight Lieutenant

• Members
  • 588 İleti

Yazma tarihi: 24 Aralık 2010 - 01:48 ÖS

yukardaki elune resmi benim bildğim artwork gibi bişey gerçekte hiç gözükmedi wowda , warcraft 3 te falan.belki oda form değiştirebiliyodur :) neyse canım konu bu değil yapmış blizz işte :)

rica ederm beğendiyseniz ne mutlu bana..
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı