İçeriğe git

Resim
- - - - -

Catalysm döneminde Forsaken hareketleri

• Please log in to reply
Bu konuya 70 yanıt gönderildi

#41 Cloudblood

Cloudblood

Centurion

• Members
  • 858 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2011 - 12:01 ÖS

İttifak(Alliance) zaten hep kaybettiği yerler bizimdi geri alacağız göreceksiniz diyor. Ama bu sadece sözde kalıyor. İcraatta hiçbir şey yapamıyorlar. O kadar askerleri var (sayı olarak Güruh'un(Horde) neredeyse 2 katı) ama hala Lordaeron'u alamıyorlar neden? Çünkü Sylvanas'ı ve onun kurtarmış olduğu eski Lordaeron'lu insanları şimdiki terkedilenleri(forsaken) hafife alıyorlar onları tanımıyorlar. Onların bu hale gelmesi zaten İttifak'ın suçu. Yani hem vebanın yayılmasını önleyememişler hem de vebadan sonra terkedilen olup Lordaeron'da yaşayorlar diye onları yoketmeye çalışıyorlar. Sylvanas'ın yaptıkları size az bile.
  • 0
Anu belore dela'na! Selama ashal'anore! Sin'dorei!

REMEMBER THE SUNWELL! FOR THE GLORY OF QUEL'THALAS!

FOR THE HORDE!

#42 Azagthoth

Azagthoth

Centurion

• Members
  • 998 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2011 - 01:44 ÖS

Bir zamanlar evet orada yaşıyorlardı öldüler dirildiler ve halen oradalar biz orayı istiyoruz çünkü belli başlı sebeplerimiz var.

bu bir işgal olmuyor mu kaldı ki hemen altında cevabını vermişsin

Dark Iron daha çok bekler Ironforge'yi almak için

diyerek. farklı durumlar değil alliance askerlerinin undercity kapılarına dayanması veya dark ironların IF a girmesi.

son olarak arthas konusunda ise olay ner'zhul'un bilmesi değil olay arthas'ın yaptıkları, yoksa ner'zhul daha neler biliyor neler :)
  • 0

#43 İloo

İloo

Sergeant

• Members
  • 84 İleti
  • LocationFallen Kingdom Lordaeron

Yazma tarihi: 22 Ocak 2011 - 02:07 ÖS

İttifak(Alliance) zaten hep kaybettiği yerler bizimdi geri alacağız göreceksiniz diyor. Ama bu sadece sözde kalıyor. İcraatta hiçbir şey yapamıyorlar. O kadar askerleri var (sayı olarak Güruh'un(Horde) neredeyse 2 katı) ama hala Lordaeron'u alamıyorlar neden? Çünkü Sylvanas'ı ve onun kurtarmış olduğu eski Lordaeron'lu insanları şimdiki terkedilenleri(forsaken) hafife alıyorlar onları tanımıyorlar. Onların bu hale gelmesi zaten İttifak'ın suçu. Yani hem vebanın yayılmasını önleyememişler hem de vebadan sonra terkedilen olup Lordaeron'da yaşayorlar diye onları yoketmeye çalışıyorlar. Sylvanas'ın yaptıkları size az bile.

Sylvanas bize daha bir şey yapamadı Lordearoun'u savunma dışında bir şey yapamıyorlar ki şuan baskı altındalar görünen köy bir nevzede kılavuz istemez Gilneas bizim oldu :) kuşatma altında olsa bile alınamıycak Sylvanas'ın Worgenlerden çok çekeceği var.Ölmüşler halen oradalar ama ne işleri var onların orada tabi istemeyiz ölmüş gitmiş hepsi gitsin Northrend'e.Valkry,lar olmasa Sylvanas Gilneas savaşı sırasında çoktan ölmüştü onun hakkında pek bir bilgim yok Valkry'lermi diriltttiği hakkında.Ölmüşler gitmişler halen o topraklarda vebalı biçimde uygarlık sürdürmeyede hakları yok başka bir ırk olsa insan yine katlanır bu duruma fakat Undead ne demek ? Eski Lordearon insanı olabilir ama orası gelecek Alliance neslinin olması lazım.Undeadların o kadar güçlü olmasının sebebide üstlerinde veba var ve bu veba onlarıda çok güçlü yapıyor.Askerleri tekrar diriltiyorlar. Mantıklı mı sizce ?

Konu İloo tarafından 22 Ocak 2011 - 02:13 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0
For The Alliance !

#44 Azagthoth

Azagthoth

Centurion

• Members
  • 998 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2011 - 03:48 ÖS

evet 3 valkyrie kendini feda ediyor sylvanas'ı diriltmek için, yalnız atladığın bir konu var forsaken içinden tonlarca hero çıkabilir. kral gelsin diye 5 yıl beklemek zorunda değil forsaken.

basit bir örnek verecek olursak, katlanabilirsen 10 level a kadar bir undead karakterle oyuna başla lilian voss denen npcnin questlerini dikkatlic incele. forumdaki başlığı okuduktan sonra baktım gerçekten gelecek var :) ne bileyim nathanos marris veya şimdiki adıyla nathanos blightcaller benim aklıma ilk gelenler.

Ölmüşler gitmişler halen o topraklarda vebalı biçimde uygarlık sürdürmeyede hakları yok başka bir ırk olsa insan yine katlanır bu duruma fakat Undead ne demek ?

bu biraz faşizanca bir tepki olmamış mı ? yani bu durumda undeadlerin de humanların ne işi var o topraklarda hadi dwarf olsa bir nebze demesi gibi sanki... bu durumun başka bir örneği gilneastır. eskiden insanlara ait olan topraklar şimdi kuduz köpek kaynıyor. o kuşatmanın amacını görememişsin. maksat kuduzun azeroth topraklarına yayılmasını önlemek :) azeroth scourge belasından -şimdilik- yeniyeni arınmaya başlamışken bir de kalkıp "rabid" denilen illetle uğraşmak istemiyor kimse.

hepsinden öte DK lar hakkında ne düşündüğünü merak ettim zira onlarda undead yani dediklerinden yola çıkarsak darrion mograine başta olmak üzere hepsi gereksiz...

veba forsaken'ı güçlü kılmıyor aksine acı verici bir durum. yani veba bulaştı yeşil dev olduk gibi bir durum yok. askerleri diriltme konusunu ise yukarıda da söylediğim gibi sabredip 10-12 levela kadar görev yaparsan nedenini anlarsın.

not : 15 dakika öncesine kadar hiç worgen'a vurmamıştım ne garip ses çıkarıyor onlar öyle.
  • 0

#45 İloo

İloo

Sergeant

• Members
  • 84 İleti

Yazma tarihi: 22 Ocak 2011 - 04:54 ÖS

Worgenlerdende pek memnun değilim ama sonuç olarak Gilneas sadece ellerinde olduğu için. Alliance bu hallere mi düşücekti :)
  • 0
For The Alliance !

#46 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2011 - 02:43 ÖÖ

bu oyunda birini suçlayacaksan sargeras'ı suçla. in game olmayan bir karakteri nerzhula laf atmak cok anlamsız. ya cidden cok anlamsız bunu tartışacaksak ben yokum. adam gibi lore a dayalı şeyleri tartışalım. nerzhul muş falan işin sonu sargerasa titanlara kadar varir.

bence titanlar suçlu o zaman. titanlar böyle yapmasaydi sargeras delirmezdi. sargeras delirmeseydi oooooooooooooo..oo.oooooo.. arthas böyle olmazdi ooooo lordaeron şimdi alliance olurdu falan da filan da
  • 0

#47 İloo

İloo

Sergeant

• Members
  • 84 İleti

Yazma tarihi: 23 Ocak 2011 - 09:34 ÖÖ

bu oyunda birini suçlayacaksan sargeras'ı suçla. in game olmayan bir karakteri nerzhula laf atmak cok anlamsız. ya cidden cok anlamsız bunu tartışacaksak ben yokum. adam gibi lore a dayalı şeyleri tartışalım. nerzhul muş falan işin sonu sargerasa titanlara kadar varir.

bence titanlar suçlu o zaman. titanlar böyle yapmasaydi sargeras delirmezdi. sargeras delirmeseydi oooooooooooooo..oo.oooooo.. arthas böyle olmazdi ooooo lordaeron şimdi alliance olurdu falan da filan da

Doğru ve en azından mantıklı
  • 0
For The Alliance !

#48 Itachi

Itachi

Knight Lieutenant

• Members
  • 839 İleti

Yazma tarihi: 24 Ocak 2011 - 03:23 ÖÖ

Sylvanas bize daha bir şey yapamadı Lordearoun'u savunma dışında bir şey yapamıyorlar ki şuan baskı altındalar görünen köy bir nevzede kılavuz istemez Gilneas bizim oldu :( kuşatma altında olsa bile alınamıycak Sylvanas'ın Worgenlerden çok çekeceği var.Ölmüşler halen oradalar ama ne işleri var onların orada tabi istemeyiz ölmüş gitmiş hepsi gitsin Northrend'e.Valkry,lar olmasa Sylvanas Gilneas savaşı sırasında çoktan ölmüştü onun hakkında pek bir bilgim yok Valkry'lermi diriltttiği hakkında.Ölmüşler gitmişler halen o topraklarda vebalı biçimde uygarlık sürdürmeyede hakları yok başka bir ırk olsa insan yine katlanır bu duruma fakat Undead ne demek ? Eski Lordearon insanı olabilir ama orası gelecek Alliance neslinin olması lazım.Undeadların o kadar güçlü olmasının sebebide üstlerinde veba var ve bu veba onlarıda çok güçlü yapıyor.Askerleri tekrar diriltiyorlar. Mantıklı mı sizce ?

Sylvanas bişey yapamadı kısmına sadece Southshore diyesim geliyor.
  • 0

#49 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 24 Ocak 2011 - 04:14 ÖÖ

şöyle birşey var valkyre ler olmasa sylvanas ölmüş olmazdı. tamam öldü sylvanas valkyreler tarafından kaldırıldı ama sylvanas'ı öldüren yaratıkları - ki onlar eski worgenlar- simdi sfk da moblar. valkyre ler kaldırdı. yani valkyre ler olmasa onlarda olmazdi. sylvanasta ölmezdi.
  • 0

#50 Azagthoth

Azagthoth

Centurion

• Members
  • 998 İleti

Yazma tarihi: 24 Ocak 2011 - 11:22 ÖÖ

şöyle birşey var valkyre ler olmasa sylvanas ölmüş olmazdı. tamam öldü sylvanas valkyreler tarafından kaldırıldı ama sylvanas'ı öldüren yaratıkları - ki onlar eski worgenlar- simdi sfk da moblar. valkyre ler kaldırdı. yani valkyre ler olmasa onlarda olmazdi. sylvanasta ölmezdi.

ahah güzel kelebek etkisi :(
  • 0

#51 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 24 Ocak 2011 - 06:10 ÖS

Hmm, troll gibi kokuyor.
  • 0

#52 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 24 Ocak 2011 - 11:29 ÖS

Hmm, troll gibi kokuyor.

ve tanrı alıntı yapmayı yarattı.
  • 0

#53 Darth Revan

Darth Revan

Senior Sergeant

• Members
  • 157 İleti

Yazma tarihi: 28 Ocak 2011 - 05:41 ÖS

Varya bazı hordelere git gide kıl kapmaya başladım,kendileri fanboyluklarını yaparlar bir alliance savunmaya geçince hemen ezo gözüyle bakarlar.

Başlangıçta söliyeyim ben bir horde oyuncusuyum ve Allianceyi artık desteklemiyorum (politikaları uymuyo,kral tamamen saçmalamaya başladı)
Ama gerçekçi bakalım olaya.Belki forsaken Southshoreyi aldı ama kabul edelim,catacda resmen Alliance hordenin azına.....Barrenste heryer nerdeyse Alliancenin olmuş,SM de Alliance üstün,Adamlar Durutora girmişler siz hala bi Hillsbard alındı diye Forsaken ilerliyo omg triplerindesiniz,EPLG,WPLG ilerleyyişimizi Argent crusade tamamen durdurdu.Odun için elflere saldırdık ordada pek bi üstünlüğümüz yok,ee ne anladım ben bu işten? sadece Alliance topraklarımızın büyük bi bölümüne girmiş oldu.Taurenler koskoca sur çekmiş abi varmı ötesi?

Anar'alah Belore de nereye kadar Anar'alah belore? B.elf liderinin bişeyden çaktığıda yok.Bi Slyvanas akıllı,Garrosh zaten tam bir kafasız .off biz anca For the Horde deriz.Blizzard Allianceyle!

Edit:Forsakenler sonuna kadar haklılar abi!

Konu Darth Revan tarafından 28 Ocak 2011 - 05:49 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#54 nerosansar

nerosansar

Corporal

• Members
  • Pip*Pip*Pip*
  • 37 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2011 - 02:03 ÖS

darth rayan söylediklerini söylecektim benden önce yazmış ağzına sağlık.
Horde çok büyük bir yıkımın ucunde alliance neredeyse tüm büyük şehirlerin hepsini kuşatmış durumda night elfler sessizliğini koruyo o Great Gate sur ne kadar daha dayanacak ? ogrimara gelen ve hemen altında toplanan mühimmatla alliance sizce ogrimara ne yapicak şuan horde'un üstünde kara bulutlar geziyo bence slyvanas dönüp taurenlere ve orclara destek çıkmalı arathi bir süre daha bekleyebilir gilneas konusuda gelirsek orayı slyvanas alır her türlü.
  • 0

#55 fartboy

fartboy

Üye

• Members
  • 303 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2011 - 01:30 ÖS

Şimdi bu yazacaklarım kimilerine göre mantıksız,kimilerine göre rezalet gelecek.Ha olayı bu kadar derinden inceleyeceksek,ortada başka fikirlerin olduğunun kanaatindeyim..

Lordaeron........

Nedir......?

Ne midir ....?

Lordaeron,''İmam .........sa cemaat .....k olur'' değiminin yaşanmış ve değişik halidir.

Medivh,Kral Terenas'ı uyarmadan önce dikkat.Oradan birileri ''Kirin Tor already for Quarantine.'' ve orda Veba hakkında (eğer dikkat etti iseniz) bir çok konuşma geçiyor Konsey arasında.Ve Terenas,konsey üyelerinin bazı mantıksız önerileri reddediyor.Sebeb ? ''Lordaeron halkı kafese kapatılamaz''.Burası bir.

İkincis,biliyoruz ki Kirin Tor büyücüleri bir zamanlar ''Lanetli'' olarak görülüyor ve dışlanıyorlardı.Ve bununda tamamen,yönetimin kendi işlerine burunlarını sokmamaları için uydurduğu yalanlar ve kışkırtmaların bütünü olduğunu düşünüyorum.Olaylar bu kadar ilerleriken,Kirin Tor gibi önemli bir kuruluşu olaydan uzaklaştırmak nedir pek anlam veremedim.

Ve yapılabilecek bir çok şey varken,sebebi ne ise,garipçe davranıp bütün önerileri reddeden bir kralımızda var ortada.

Bir iki yıl sonra...

Olaylar iyice ilerler ve veba neredeyse Kraliyet şehrine kadar dayanır.Ardından Lordaeron halkı ''Nerede Kirin Tor ?'' diye bağırır durur.Şanslı olanları varsa kaçanlar kaçar.Lordaeron halkının parçalanması falan filen vesayra bunları geçiyorum.

Birde 'Stratholme''deki halkı (Henüz kurtarabilecekken.Ki vücutlarındaki vebanın tam olarak yayılmadığı kanaatindeyim) ''Vebalılar'' diyerek adice katleden ve şehri yakıp yıkan bir prensimizde var.Belki müdahale edilseydi kurtarılabilirlerdi.Ama arthas,en kısa yolu seçti.Öldürmek.

Ardından (küçük bir ihtimalde olsa) krallık kurtarılabilecekken ortaya çıkan ve babasını adice katleden bir prenste var Lordaeronda.

Şimdi ''Yemeyenin malını yerler''.Bu bir gerçek.Aslında burada suç tüm lordaeronda diyebiliriz.Hem halkın duyarsızlığı (ki yönetimi saymıyorum bile) hemde cahilliğinden kaynaklanan bir durum.Scourge değilde bir başkasıda olsa aynı şeyi yapardı diyebilirim.Nasıl olsa kimse kimseye acımıyor.

Sonrası Forsaken çıkıyor.Ve Lordaeron topraklarında bi yönetim kuruyorlar.Ve haklılar.Sonuçta yönetimi kuran kişiler,gene lordaeron halkı.Bu açıdan Forsaken'ın her açıdan haklı olduğunu düşünüyorum.

Fakat şöyle bir durumda var işlere derinden bakılırsa.

Forumda gözüme çarpan şu şeyi bildirmek istedim.''Tirion ve Argent Crusade'' gibi bir gerçek var ortada.Icecrown'da böyle büyük denli bir başarı gösteren bir Lordaeron'lunun kendi vatanını yabana atmak istemeyeceğinden emim.Sylvanas güçleniyor,hareketleri artıyor.Fakat bunun altındaki sebebin sadece ''Horde'' bayrağı altında olmasıdır derim.Çünkü Argent Crusadein barış prensipleri buna karşı.''Horde ve Alliance,Crusade bayrağı altında hiç bir şekilde savaşamıyor''.Ve de asıl gücünün ''Barış birliğinden'' gelen bir birliğin,Lordaeron konusunda şu an için hiç bir taraf ile arayı bozmak istemeyeceğinden eminim.Tirion ın amacı zaten belli.''Scourge ü ve Lordaeron'u tamamen temizlemek''.Fakat Sylvanas,Horde bayrağı altında olduğu sürece eli kolu kilitli gibi duruyor.Aslında yakından bakılırsa Sylvanas'ın arkasında gerçekten büyük bir tehtid var.Sonuçta Horde içinde olsalar bile Forsaken'ın ''Ölü'' olduğu gerçeğini değiştirmez.Tabi bu benim düşüncem.Ne olur allah kerim.Şahsen buranın bazen ''saçma'' olduğunu gerçekten bende düşünüyorum.Ama işte derinden bir konu tartışılacaksa,böyle ayrıntılarada bakmak gerekir.

Birde insanlar var.Yıllarca Lordaeron üzerinde hüküm sürmüş genç ırk.

Sonuçta Lordaeron bir Ittifak yurduydu.Ve gene Bir ittifak üyesinin,askerinin kahramanının kanı akıyor o topraklarda.Aslında Forsaken bu konuda haklıdır derim.Fakat,ittifağın halen bir çaba içinde olduğuna vede bir ittifak askerinin hala o topraklar üzerinde kanı akıyorsa,vede loredaeron eski bir ittifak yurdu ise kime ait olduğunu düşünmek için şu söz geliyor aklıma.

''Bayrağı bayrak yapan üzerindeki kandır.Toprak,eğer uğrunda ölen varsa 'vatan'dır.''
  • 0

#56 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 25 Şubat 2011 - 10:26 ÖÖ

oyungezer'de de aynı yazıyı görmüştüm. forumunda yani
  • 0

#57 vomgnar

vomgnar

Corporal

• Members
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2012 - 02:18 ÖS

horde kalimdorda üstünlüğünü kaybediyor slyvannasın tirionu geçipte İF veya SW saldırması imkansız siz onu unutun önce diğer taraftan taurenler sur çekti nereye kadar dayanacak nelfler sezsiz ama bu demek değil kaybedicekler bakalım cenerius bu ormanların yakıp yıkıldığını görünce ne tepki vericecek görücez orasını alliance kuvvetleri duratora yaklaştı zaten slyvannas nereye kadar ierler anca tirion bulunduğu noktaya kadar dahda ileri gidemez cünkü tirion temkinli davranıyor forsaken karşı ayrıca şuan sw yaşıyanların bazıları lordaeron'dan sağ kurtulanlardır WC3 jaine takipçileri nereliydi? lordaeronluydu tabiki
  • 0

#58 Livatya

Livatya

Champion

• Members
  • 1.073 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2012 - 04:30 ÖS

Lordearon gerçek sahiplerinin yönetiminde ve öyle kalacaktır. O topraklarda artık ölüm var,canlı bir hayat için orda gelecek yok. Tirion Argent Crusade'e bağlı Alliance'a değil,Sw'yi savunmak gibi bir misyonu yok. Eğer olurda savunursa gidip Orgrimmar'ı da savunması beklenir ki,bunu yapmazsa tarafsızlığını kaybeder. Horde içindeki kuvvetlerini geri çekerse ortada kalırlar.Alliance içinde tam bir birlik yok,başları yok bir kere. King Varian Sw kralı mı Alliance lideri mi belli değil. Jaina bile kendi çapında liderliğe soyundu. Horde'ta lider bellidir ve savaş çağrısı yaptığında hepsi biat eder. Forsaken ayrılıkçı gibi de görünse savaş olduğunda en sevdiği şey olan kan için için büyük bir şevkle katılacaktır. Draenei'ler ucube gibi şehirlerinden dışarı çıkmıyorlar,Nelf'ler seçilmiş ırk olduğuna inanıyorlar ve kafayı doğa ile bozmuşlar,Gilneas liderinin savaşa katılmayacağını tahmin etmek için geçmişine bakmanız yeterli. Alliance bir savaşa girişecek olsa siyasi rekabetten fırsat bulan humanlar,dwarf'lar ve sütten olan gnome'lar katılır sadece. Benim "yorumum" budur.
  • 0

Resmi ekleyen

Lok'Tar ogar, big brother. May the Warsong never fade..
Thrall, Warchief of the Horde

#59 vomgnar

vomgnar

Corporal

• Members
  • 27 İleti

Yazma tarihi: 17 Şubat 2012 - 05:15 ÖS

lordaeron eski sahipleri orda yaşamaya hakkı var jaine ve takipçileri orda yaşamış veba kurtulmuş olanlardır alliance içinde bir birlik var en azından asanvaledeki orclar yok edilene kadar böle kalıcaktır horde birlik olduğunu düşünmüyorum forsaken başına buyruk can alıyor katliam yapıyorlar troller nerdeyse horde terkidicekti malum garrosh onları kovdu orgirrimardan taurenler kendi halinde oraya sur çekmiş bekliyorlar trollerle aynı fikirdeler horde uzaklaşıyorlar şimdi horde birlik içinde demek doğru olmaz bence warchief belli olabilir ama sözünü geçeriemediği ortada slyvanas iki laf etti öteye geçemedi nerde lider belli garrosh dark lady söz geçiremiyor night efler aksine kutal ormanlarını koruyorlar tirion tarafsız evet ama forsaken karşı temkinli olduğu çok belli veba bulaşmamış topraları veba ve ölüm getirmeye göz yummaz worgener savaşa katılmak zorunda genn artık kral olarak kabul görmüyo diyebiliriz yani savaş sırasında gineaslılar destek vermek zorundalar yoksa kim yardımcı olucak kalıcak yerleri yok gnomelerden bir orc gibi savaşması beklenmiyo teknolojik yardım yapsalar aynı goblinler gibi dranieler savaş zamanı savaşıcaklardır bence slyvanas kendini lich king yerine koydu artık fark etmişsinizdir gilneasta masum insanların ölmesinden belli etti zaten ancak gilneas hala alliance bulunuyor ve kuşatma daha uzun zaman sürecek gibi yani forsaken güçleri sonunda 2 cephede savaşmak zorunda kalacaklardır

Konu vomgnar tarafından 18 Şubat 2012 - 03:47 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#60 Nem.

Nem.

Guild Forum Yetkilisi

• Members
  • 834 İleti
  • LocationÇanakkale

Yazma tarihi: 18 Şubat 2012 - 02:11 ÖS

Önce bi' yazı yazmayı öğrenin ya bu nedir?

Tepki gösterince de bozuluyorsunuz. Azcık bi' dönün okuyun, "Ne yazmışım, ne anlaşılıyor." deyin ya. Yukardaki post resmen sokak ağzı kavga şekli. Göz ve beyin yormaktan başka bişeye yaramıyor. Okumayı yarıda bıraktım yani. Şu dili düzgün kullanmayacaksanız forumlarda yazmayın abicim. Zaten ne dediğiniz anlaşılmıyor ki. Tövbe estağfurullah.

Konu Nem. tarafından 18 Şubat 2012 - 02:12 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı