İçeriğe git

Resim
- - - - -

Kitap tavsiyesi

• Please log in to reply
Bu konuya 16 yanıt gönderildi

#1 yoichi

yoichi

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 22 İleti

Yazma tarihi: 11 Ocak 2011 - 08:01 ÖS

Merhabalar.
Yüzüklerin efendisi,Warcraft tarzında keyifle okuyabileceğim kitap tavsiyenize ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.
  • 0

#2 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 11 Ocak 2011 - 10:34 ÖS

Gediksavaşları Serisi oldukça güzel, tavsiye ederim :D

#3 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 11 Ocak 2011 - 11:08 ÖS

Ejderha Mızrağı ya da Ölüm Kapısı serileri de güzeldir :D
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#4 elrohir35

elrohir35

Centurion

• Members
  • 1.423 İleti
  • Locationİzmir

Yazma tarihi: 12 Ocak 2011 - 03:34 ÖÖ

dark elf üçlemesini çok keyifle okumuştum
  • 0

#5 onurdmn

onurdmn

Senior Sergeant

• Members
  • 172 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 12 Ocak 2011 - 03:04 ÖS

Cin Ali Okulda :D
Şaka maka Sunwell Üçlemesi çok güzel seveceğinin umuyorum.
  • 0

Psn onurdmn
EU - Twisting Nether Drumgol

Resmi ekleyen

Blizzard plz nerf rock. Paper is fine.
-Scissors

#6 yoichi

yoichi

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 22 İleti

Yazma tarihi: 13 Ocak 2011 - 09:26 ÖÖ

Öneriler için teşekkür ederim hepsini alıp okuyacağım.
  • 0

#7 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 14 Ocak 2011 - 12:33 ÖÖ

Otostopçunun galaksi rehberini okumadıysan kaçırma =)
Başka türlü kitaplar ararsan tavsiye edebileceğim yazarlar var
  • 0

#8 Wecly

Wecly

Centurion

• Members
  • 901 İleti

Yazma tarihi: 17 Ocak 2011 - 09:05 ÖS

Şu sıralar otobüste okuyabildiğim kadarıyla Ejderha Mızrağı serisini okuyorum, 5. kitaptayım ve rahatlıkla okuduğum en iyi fantastik türlerinden biri olduğunu söyleyebilirim, baya kitabı var ama, uzun zamanımı alacak. Her türlü bunu öneriyorum, azımsanamayacak kadar güzel bir kitap (ne demek bu?)
  • 0

#9 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2011 - 12:45 ÖÖ

Şu sıralar otobüste okuyabildiğim kadarıyla Ejderha Mızrağı serisini okuyorum, 5. kitaptayım ve rahatlıkla okuduğum en iyi fantastik türlerinden biri olduğunu söyleyebilirim, baya kitabı var ama, uzun zamanımı alacak. Her türlü bunu öneriyorum, azımsanamayacak kadar güzel bir kitap (ne demek bu?)

azımsamak yerine küçümsemek daha mantıklı zaten kitabın sayısı veya ölçüsü olmadığından.

bende okumuştum klasik sword of truth olayı :D ama oradaki dragonla konuşmaları falan farklı güzel bu fantastik kitaplar. jules verne sevenler varsa küçükken okusunlar.
  • 0

#10 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2011 - 01:15 ÖÖ

ravenloft;

i strahd the memoirs of a vampire // ben strahd, bir vampirin anıları
vampire of the mists // sislerin vampiri
i strahd the war against azalin // ben strahd, azalin'le savaş
king of the dead // ölülerin kralı
lord of the necropolis // ölüler şehrinin efendisi

inanılmaz karakter betimlemelerine sahip seridir aynı zamanda.. strahd von zarovich benim icin vampir denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biridir.. azalin raistlinin cok daha aşmış ve arıza olan modelidir.. hele ki vampire of the mists den bir jander sunstar vardır ki, şu sözlerle dillendirmiştir lanetini;

"kana duyulan ihtiyaç başka hiçbir susuzluğa benzemez. çölde kaybolmuş, dili damağına yapışmış, ağzındaki kavrulmuşluğu, pamuksu tadı giderebilmek için en küçük nem damlasına bile hasret duyan bir adam düşün, bu benim susuzluğumun yanında hiç bir şeydir. hücresindeki bir mahkum, günlerce yemek verilmemiş; midesini oyulduğunu hissediyor ve hücresini paylaştığı farelere, üzerinde yattığı pislik içindeki şilteye hatta kendi etine yemek gözüyle bakıyor, benim susuzluğumu anlayamaz.

ve her gece işte böyle uyanırız. mezarlarımızdan, tabutlarımızdan, mağralarımızdan ve yaşayanlar arasındaki diğer saklanma yerlerimizden çıkarız. çünkü ölüyüz, fakat yaşıyoruz. gölgelerin içinden fırlayarak ya da tedbirsiz bir gezgini kandırarak, tüm eşyalarından daha değerli bir şeyi çalarız. onu tutarız, bir yabancıyı ve onunla sevgililerinin paylaştığından bile daha özel bir şey yaparız. onun kanın alır ve bununla yaşarız. bu harika bir duygudur. kan yaşamdır ve onu almak kadar güzel hiç bir şey olmaz, dolmakta olan boş bir vazoymuş gibi. bu sahte bir kendinden geçiştir, bunu biliriz, bunu biliriz, ve yinede devam ederiz.

sonra o an biter ve kollarımdaki hareketsiz bedene bakarım. ona tecavüz etmişimdir ve kendimden utanırım.

onun için ise dişler ateş ve buzdur, delici ve emici. kanın damarlarından sanki kalbinin ta kendisi sökülüyormuş gibi çekilip alındığını hisseder. çaresizdir, tamamen, mutlak olarak çaresiz. ana karnından yeni çıkımış biri bebekten bile daha çaresiz. ama cehennemi bir denge vardır. biz de çaresiziz. ölümlülere ihtiyacımız var. onuların kokusunu, kanlarını kokusunu, yeni doğmuş bebeğin annesinin sütlü kokusunu aldığı gibi alırız. dalgaların sahile çekildiği gibi onlara çekiliriz ve direnmemiz mümkün değildir. bizim kadar lanetlenmiş başka kimse yoktur.

nefes alırken kötü kalpli biri değildim. adalet ve iyilik için dövüşen bir savaşçıydım. tüm adamlar ya dostum ya da onurlu düşmanlarımdı. kadınlar saygı duyulan yaratıklardı. dünyanın dokunduğum yerde biraz daha iyi olduğunu söylersem övünmüş olmam.

şimdi ise hayal bile edemeyeceğiniz şeylerden acı çekiyorum. atlar emirlerim olmadan beni taşımıyorlar. ormanın hayvanları kokumu aldığında korkuyla kaçışıyorlar. artık dünyamda güzellik kalmadı. karanlık ve yıkım içinde yaşıyorum ve bir hastalık gibi bunu her yere yayıyorum. toprağın kendisi benden nefret ediyor, küçük bir dokunuşumdan bile tiksiniyor."

karanlık bir dünyadır ravenloft.. ve herkesi acmaz fakat yinede tavsiye ederim..
  • 0

#11 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2011 - 01:20 ÖÖ

Üff be ne susamışlıkmış bu böyle...
  • 0

#12 Xelbelsel

Xelbelsel

Scout

• Members
  • 650 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2011 - 01:25 ÖÖ

Hobbit'te çok güzel kitaptır :D ah bide filmi çıksa artık
  • 0
THE NORTH REMEMBERS!

#13 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2011 - 01:27 ÖÖ

Ravenloft serisini bende okumuştum eğlenceliydi. Kitapta yıllar su gibi geçiyodu ona alışmak zamanımı almıştı
  • 0

#14 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2011 - 01:32 ÖÖ

Üff be ne susamışlıkmış bu böyle...

aslında o kısmı şu underworld ve twilight gibi filmlerde işlenen vampir temasının ne kadar niteliksiz oldugunu göstermek icin yazdım..
  • 0

#15 Empyrium

Empyrium

Lieutenant General

• Members
  • 1.842 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2011 - 01:42 ÖÖ

aslında o kısmı şu underworld ve twilight gibi filmlerde işlenen vampir temasının ne kadar niteliksiz oldugunu göstermek icin yazdım..

Oha o filmlerde vampir teması mı varmış?
  • 0

#16 büyülücüce

büyülücüce

Knight

• Members
  • 490 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2011 - 01:52 ÖÖ

İşte sadece kan emen yaratık vampirdir yönünden işlenen bir tema var o filmlerde gerisi pembe dizi :D
  • 0

#17 Malkavian

Malkavian

General

• Members
  • 3.125 İleti

Yazma tarihi: 18 Ocak 2011 - 01:54 ÖÖ

Oha o filmlerde vampir teması mı varmış?

twilight yazarı; "yaptım olacak.."
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı