İçeriğe git

Resim
- - - - -

catalysm için laptop seçimi

• Please log in to reply
Bu konuya 4 yanıt gönderildi

#1 swat95

swat95

Scout

• Members
  • 533 İleti

Yazma tarihi: 20 Ocak 2011 - 02:21 ÖS

Merhaba, lise öğrencisi olmama rağmen yılın yarısını evden uzakta yaşıyorum o yüzden deskop önerilerini herkes kendine saklasın(evet bende biliyorum aynı paraya deskop daha iyi performans verir vs vs....)Catalysmi son ayarlarda oynamak istiyorum (yada biraz daha altında) lakin istediğim fiyatarda bu biraz zor farkındayım o yüzden vereceğim paraya en iyisini istiyorum, fiyat aralığım; 1500-2000 tl (aşağı yukarı 100 lira toleransım var)Alışverişimi vatan computerdan yapacağım oradaki ürünler ve fiyatlar üzerinden öneride bulunursanız memnun olurum:).Gözüme kestirdiğim bazı ürünler var; casper core i7 7400qm, casper core i7 640m ve lenova y560a.Casperdan bir kuşkum yada korkum yok önerilerinizi markadan ziyade donanımın vereceği performansa göre yaparsanız sevinirim(yok casper tüüü kaka teknik servisi şöyle kötü vs...).Yukarda belirtiğim ürünlerden hangisini önerirsiniz(lenova fiyat olarak zorluyor) ve bu ürünler haricinde beni oyun yönünden tatmin edicek başa bir öneriiz varmı? Evet utanmasam biraz suyundanda koyun diyeceğim:)Bunların haricinde nvidia 420m optimusmu yoksa atı hd5730 yada 5750mi?
  • 0

#2 GoblinZ

GoblinZ

Sergeant

• Members
  • 55 İleti

Yazma tarihi: 20 Ocak 2011 - 07:18 ÖS

Valla soruna cevap olmasa bile bir öneri vereyim, bende senin gibi düşündüm bu yaz hem evde hem işte girebileyim diye bir laptop alayım dedim. Casper i5 serisi özellikleri yüksek bir laptop'u ucuza bulup aldım 1500tl'ye (boru değil 2gb ekran kartı var) ancak çok çabuk bozuluyor, servise gittimi gidiş o gidiş, aşırı şikayet var. Benim Anakartım yandı mesela zaten şikayetlerin çoğu anakartla ilgili nirvana serisi laptoplarda, garanti süresi içerisinde bozulursa şanslısın diyorlar. Neyse aklım olsa Sony VAIO alırım belki pahalı ama çok övüyolar.
  • 0

#3 ZoRi

ZoRi

Scout

• Members
  • 217 İleti

Yazma tarihi: 21 Ocak 2011 - 09:43 ÖÖ

Arkadaşlar performanstan önce değerlendirmeniz gereken kriter sağlamlıktır. Yarın laptop u alırsınız süper makina i5 hem de şu fiyata oh dersiniz, iki gün sonra bişey çıkar servise verirsiniz, 1 ay küfreder durursunuz paramızla rezil olup oyuna giremiyoruz diye...

O yüzden benim tavsiyelerim marka olarak ya Lenovo, ya Dell, ya da Sony Vaio dur.

Kesinlikle Casper dan Nirvana lardan, HP lerden Pavilion lardan, Acer dan (acer 3 ay oyalamıştı beni) uzak durun.

Bunlar haricinde saymadığım diğer markalar iyi olabilir, örneğin ASUS, ama alın almayın diyebileceğim bi seviyede değil, diğer optimum markaların da pek oyun için olduğunu sanmıyorum.

Ben i5 işlemcili bir Sony Vaio beğendim, Allah izin verirse şubat ın ilk haftası maaşa müteakip gidip alıcam. Hem swat95 in belirttiği fiyat aralığında.

Sadece Cataclysm için konuşursak, i7 işlemci (ki i5 e göre fiyat farkı gerektirmeyecek kadar fazla bana göre) almanın pek bi gereği yok...

Almayı düşündüğüm Sony Vaio genel anlamda i5 işlemcili, ATI HD 5450 ekran kartlı, 4 GB ram li, 500 GB hard diskli ve fiyatı 1700 - 1800 arasındaydı. Altına bi soğutucu fan, bi mouse bi mikrofonlu kulaklık tamam...
  • 0

#4 swat95

swat95

Scout

• Members
  • 533 İleti

Yazma tarihi: 21 Ocak 2011 - 12:32 ÖS

Önerileriniz için teşekür ederim ama hiç bir model önerisinde bulunmamışsınız :D Mesela almak istediğiniz sony vaioun modeli nedir? Pacpard bellin i5 modelini gördünüzmü, nasıldır( http://www.vatanbilg...aspx?I_ID=51794 )(bu model wowda nasıl bir performans verir altına birde harci fan koyarsam)?İ5 ve i7 işlemcilerin farklar nelerdir?İşlemci önbeleğinin önemi nedir, misal bazıları diyor i7 işlemciden verim almak için önbeleğin en az 6mb olması lazım gibi?

Konu swat95 tarafından 21 Ocak 2011 - 12:50 ÖS tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#5 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 21 Ocak 2011 - 01:32 ÖS

böyle bir konu var. hatta oraya mesaj atmıştım. o yüzden buraya atmayacağım
  • 0

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı