İçeriğe git

Resim
- - - - -

Guild Wars 2

• Please log in to reply
Bu konuya 20 yanıt gönderildi

#1 KeiSha

KeiSha

Senior Sergeant

• Members
  • 261 İleti

Yazma tarihi: 08 Şubat 2011 - 04:47 ÖS

Selamlar

Guild wars 1 2005 senesinde cikmis bi mmorpg.1. sürümünü oynamadim veya gormedim hakkindada bilgim yok.Yakin zaman icinde (yada ben yeni duydum) 2. oyunu piyasaya sürülmüs.classlar ve irklar hakkinda biraz arastirma yapip bilgi sahibi oldum yanliz tam olarak oynayan birisinden goruslerini almak isterim.Gameplay videolarini ve First look lari inceledim ciddi bi oyuna benziyor fakat ingilizcem cok iyi olmadigi icin bilgi edinemedim.Oynayan veya goren varmidir yardimci olabilirmisiniz ? cok eklenti paketi var galiba cd'sini nasil temin ederim ? Wow'u birakmak istiyorum sizce uygunmudur bu oyun 4 sene wow oynamis bi player icin :)

Yardimlarinizi bekliyorum :)
  • 0

#2 Siwolk

Siwolk

Legionare

• Members
  • 479 İleti

Yazma tarihi: 08 Şubat 2011 - 06:41 ÖS

Guild Wars Prophecies var oyunun ilk bölümü. Bu paket de Assasin ve Dervish karakterleri olmuyor ve 2 tane büyük map'e ulasamiyorsun. Assasin de acmak istersen GW Factions paketini alman gerekli ve Dervish acmak istersen de Nightfall paketini alman gerekli. Birde ufak ek paket olarak Eye of the North var ve onda da yeni map yeni bir kac item geldi diyebiliriz.

WoW ile kiyasliyacak olursak; oyunda ki Gearlar Eye of the North da cikan gearlardan sonra yenilenmedi bildigim kadariyla. Gecen girdigimde de millet ayni gearla dolasiyordu. Zaten bu oyunda toplam 2 platine ve 300 platine aldigin gearlar ayni, sadece görüntü degisiyor. Enchant gibi de +HP, + Mana, + AP gibi NPC den aldigin seyleri basiyorsun üstüne.

Silah olarak her class her silahi kullaniyor. Tabi bu silahin verdigi özelliklere dayali birsey.

Haritalar ise wow'a göre tamamen degisik. Girmis oldugun her sehirde cogu oyuncuyla karsilasabilirsin. Ama sehirden disari ciktigin zaman sadece sen ve grubunda ki oyuncular yada (Hero'lar bunlar yanina aldigin healer, dps gibi npc lerdir) gözükür.

Oyunda binek gibi birsey yok zaten actigin her sehirden sonra, haritadan sehrin üstüne tikliyip hemen oraya ulasabiliyorsun.

Para kasmak WoW'a nazaran daha zor. Ileride belirli yerleri Hard Mode da farmliyarak para toplayabilirsin.

Oyunda sadece 8 skill alabiliyorsun. Yaklasik her karakter kendisine ait 200 skill barindiriyor ve buna dahil olarak yan class secince onlarinda skillerinin yarisini kullaniyorsun. Oyunun istegi akil ve mantik dolu 8 skill alip mücade etmek. Bu skilleri her sehrin disinda bulundugu moblarin cesitlerine göre degistiriyorsun. Örnek vericek olursak Warrior Earth olan bir moba kanatma vurusu atamiyor bundan ötürü hemen baska skiller almak zorundasin.

PvP kismina gelince 1vs1 gibi bir durum söz konusu degil, oyunun adi gibi asil ama Guild ler arasi savaslar. Zaten oyunda otomatik olarak Savas organizasyonlari düzenliyor, guild de kayit olup giriyorsunuz ve finale kadar uzanan uzun bir yol var. WoW'da ki gibi Nolife tabirinde guild ler mevcut. Misal Paragon'u sabah aksam pvp yapan bir Guild olarak düsünürsek ve sürekli yeni build (8 skill kombinasyonu ) olusturma üzerinde kendini yogunlastirmis oyuncular mevcut.

Oynanis tarzi WoW ile cok farkli. AH diye birsey yok, Trade kanalindan yazdigin zaman baska bir pencere aldinta o anda Online kisilerin yazmis oldugu trade mesajlarini toplayan bir pencere var, oradan birsey almak yada satmak istersen uzun bir scrollama sonucu istedigine ulasirsin. Oyun suan nasil bilmiyorum ama GW 2 cok farkli olucak, bende ciksada oynasam diye 2 senedir bekliyorum ama maalesef 3 senedir cikis tarihini veremediler.

Baska bir sorun olursa burdan yardimci olmaya calisirim.
  • 0

#3 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 08 Şubat 2011 - 06:54 ÖS

Oyun daha çıkmadı desem...
  • 0
Benim dotum pıt pıt vuruyor abi-Ezekeel
AMİNTOBELLO

#4 KeiSha

KeiSha

Senior Sergeant

• Members
  • 261 İleti

Yazma tarihi: 08 Şubat 2011 - 10:06 ÖS

Oyun daha çıkmadı desem...

1 cok kaliteli deil.2 ninde cikis tarihi verilmemis sitesine girdiginde herturlu bilgi mevcut alttada TRY İT NOW yazmislar eger hadi bi deniyim dersen sana 1 in client'ini indiriyor.

eet dostum üzülerek yeni kesfettigimi solemek isterimki daha cikmamis :)

1 de wow gibi bi devasa nin yaninda iyi bi oyun degil...
  • 0

#5 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 08 Şubat 2011 - 11:05 ÖS

Aslında pekte öyle değil. En azından oyuna aylık ücret vermiyorsun.

GW2'nin yazılarını okursan adamlar baya coşmuşlar. Tabi hellgate:london faciasından sonra ne blizzden ayrılanlara nede coşup coşturmaya çalışanlara güvenim yok.
  • 0
AMİNTOBELLO

#6 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 09 Şubat 2011 - 12:04 ÖÖ

Bu arada geçenlerde yeni bir sınıf açıkladılar: Guardian. Güzel olmuş bence, açabilirim dediğim sınıflardan. Gerçi açmam dediklerimin sayısı daha az :)

#7 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 09 Şubat 2011 - 01:03 ÖÖ

Bu gidişle "wow-turk" "gw-turk" olacak.
  • 0
AMİNTOBELLO

#8 podaydr

podaydr

Lieutenant General

• Members
  • 1.726 İleti

Yazma tarihi: 09 Şubat 2011 - 01:23 ÖÖ

eh blizzden ayrılanlardı hanua ama bak adamlar geleceği görmüşler şu an wowda guild wars gibi oldu herkes de benzer skiller olmayanlarda spell steal :)
  • 0

#9 hanua

hanua

Lieutenant General

• Members
  • 2.860 İleti

Yazma tarihi: 09 Şubat 2011 - 10:06 ÖS

Şaman hariç, ondan olanı da alıyorlar...
  • 0
AMİNTOBELLO

#10 LuxAeterna

LuxAeterna

Sergeant

• Members
  • 129 İleti

Yazma tarihi: 10 Şubat 2011 - 10:10 ÖS

Guild wars oynamış biri olarak söylemek istedlğim birkaç şey var.

Oyunun pvp'si çok çok zevkli.
Oyunda şuan çok az kişi online çünkü bir arkadaşında bu topicte yazdığı gibi oyun yaklaşık 2 senedir yenilenmiyor.
Bu biraz öznel olacak ama oyunun atmosferi pek hoşuma gitmedi.
Ama 2. Oyuny bende 2 senedir bekliyorum. Hatta wowa ara verdiğim zaman gw2'den haber çıkıcakmı diye bekledim 3-4 ay ama haber çıkmayınca wowa geri döndüm.
Kısacası 2. oyun betası çıkar çıkmaz denemeyi düşünüyorum. Sırf 1.oyundaki pvp için bile denemeye değer diye düşünüyorum.
  • 0

#11 KeiSha

KeiSha

Senior Sergeant

• Members
  • 261 İleti

Yazma tarihi: 10 Şubat 2011 - 10:37 ÖS

Tahminimde yanilmiyorsam 2 3 class daha ekliycekler ve cok cok ciddi bi oyun olacak.Wowuda dier devasa online oyunlarida bitirebilir bi kere ben bole knockback effectleri bole cevresel birimler ve grafikler gormedim.Healer class olmamasi oyunda bence pvpye bi arti getirmis.bizde war da ne oluyo God mode oyun oynuyorlar.Cevresel birimlerle etkilesime girmek GW2 de ciddi bi yer tutuyor magenin actigi flamewall in icine whirwind ile giren bi warrior o atesi etrafa sacabilior.mage yerdeki bi kayayi kaldirip havada meteora donusturebiliyor.Öldügün zaman defeated mevzusu cok ilgimi cekti.ölünce defeated moda giriyorsun 2 tane skill aciliyor classdan classa degisen.seni öldüren npcyi bi sekilde bu skillerle alt edebilisen rezzleniorsun.yerde sürünerek o skilleri npcye yapmak siradisi bise olmus.Kişilik ise hicbi online oyunda olmayan bise ciddi potansiyele sahip.yaptigin konusmalar ve etkilesimler kisiligine yansiyor.asilmisin yoksa asimi gibi.

gelecegin mmorpgsi olcak die dusunuyorum.
  • 0

#12 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 10 Şubat 2011 - 10:59 ÖS

Benim de damağımda kaldı ilk oyunun pvpsi :) Hatta ben sadece pvp sunucusunda oynuyordum, çok az 1 leveldan kasıp oynadım.

#13 Siwolk

Siwolk

Legionare

• Members
  • 479 İleti

Yazma tarihi: 11 Şubat 2011 - 12:14 ÖÖ

Healer olmadigini duymadim, daha dogrusu takip etmiyorum gw2'yi uzun zamandir. 2 senedir bekliye bekliye gina geldi. Simdi keisha'dan duydum ve hemen incelicem. Ama monk ritualist bunlarsiz gw olmaz :) Hele gold kasicam diye o zor olan elite skilleri capliyip, hm dung lari 3 heromla dönücem diye az mi cile cekmistim..

Ban yemis accountum, cd key istiyorlar, bende 2 tane acc vardi cdkeyler karisti =) Ne yapicam bilmiyorum cok canim cekti simdi.

Bir an evvel cikar insallah. Bayagi kisi olduk simdiden :)
  • 0

#14 KeiSha

KeiSha

Senior Sergeant

• Members
  • 261 İleti

Yazma tarihi: 11 Şubat 2011 - 10:12 ÖÖ

Aynen toparlandik baya bi guild yapariz galiba :) healer classi yok ama her classin kendini iyilestirme amacina sahip kucuk capli skilleri war demis yapimci firma.hersey taktiksel demis.yani kafanizi calistirirsaniz herturlu dungeonu healer gereksinimi olmadan yapabilirsiniz demis :) Gnarr cok hosuma gitti irk olarak asura da guzel.bekliyelim bakalim :) hem belki cikana kadar 1 2 class daha eklerler dmi :Pp
  • 0

#15 Benegesseritus

Benegesseritus

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.244 İleti

Yazma tarihi: 11 Şubat 2011 - 11:04 ÖÖ

Neyse çıksın bakalım ben de bekliyorum sabırsızlıkla, ilk oyun+factions paketi vardı bende. Ama uzuun zamandır oynamıyorum. Kaybettim id+şifre vb. kutuları da sağolsun bizim kız oynamış yırtmış atmış, cd-keeyleri de bilmiyorum ehehe, yalan olmuş bizim oyun. Neyse, çıksın da bakalım 2.si baya bir deneyen olur gibime geliyor.
  • 0

#16 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 11 Şubat 2011 - 12:46 ÖS

Evet, daha eklenecek sınıflar var. Yavaş yavaş açıklıyorlar :) Bir de benim aklımda Christmas etkinlikleri kalmış. Her skilliniz ortama ayak uydurulmuştu; kartopu atma, kardan duvar örme vs :)

#17 huan

huan

Sergeant

• Members
  • 60 İleti

Yazma tarihi: 26 Nisan 2012 - 08:24 ÖS

Yarın benim gibi ön sipariş yapanlar oyunun betasına erişecekler. Bayağı merak sarmış durumda.
  • 0

#18 basar2626

basar2626

Corporal

• Members
  • 25 İleti

Yazma tarihi: 27 Mayıs 2012 - 05:53 ÖS

Beyler elimde guild wars2 eu deluxe version pre-order keyi var.Kendim aldım ama derslerden dolayı oynamamaya karar verdim.Almak isteyen varsa aldıgım fiyattan daha ucuz fiyata verebilirim.Mesaj atabilirsiniz
  • 0

#19 Moonslam

Moonslam

Centurion

• Members
  • 798 İleti

Yazma tarihi: 28 Haziran 2012 - 03:10 ÖS

28.08.2012 oyun çıkacak anhbfjahgfkuakufa çok mutlu oldum :) ayrıca haber şu anda verildi yani çok çok çok taze... bizim gibi pre purchase(tam böyle mi yazılır bilmiyorum :)) yapanlar 3 pre order yapanlar ise 1 gün önce başlayacak.
  • 0

"Sen benim şeyimin Elixir of Giant Growth'usun." de, en güzel hediye bence.

#20 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 28 Haziran 2012 - 06:37 ÖS

28.08.2012 oyun çıkacak anhbfjahgfkuakufa çok mutlu oldum :) ayrıca haber şu anda verildi yani çok çok çok taze... bizim gibi pre purchase(tam böyle mi yazılır bilmiyorum :)) yapanlar 3 pre order yapanlar ise 1 gün önce başlayacak.

hadi bakalim, gozun aydin!! :)

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı