İçeriğe git

Resim
- - - - -

En iyi smartphone?

• Please log in to reply
Bu konuya 25 yanıt gönderildi

#1 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2011 - 12:16 ÖÖ

-Samsung Galaxy S2
-Motorola Atrix 4G
-Apple iPhone 5

Bu 3 model de 3-4 ay içinde çıkmış olacak çok büyük ihtimalle. Daha önce smartphone ve özellikle android işletim sistemli bir cihaz kullanmış olanlar vardır muhakkak.
Forum ahalisinin fikri nedir bakalım? Bu yılın en iyi smartphone u hangisi olacak?
  • 0

#2 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 22 Şubat 2011 - 07:02 ÖÖ

-Samsung Galaxy S2
-Motorola Atrix 4G
-Apple iPhone 5

Bu 3 model de 3-4 ay içinde çıkmış olacak çok büyük ihtimalle. Daha önce smartphone ve özellikle android işletim sistemli bir cihaz kullanmış olanlar vardır muhakkak.
Forum ahalisinin fikri nedir bakalım? Bu yılın en iyi smartphone u hangisi olacak?

Iphone 4 kullandim
simdi elimde HTC desire HD var onu kullaniyorum.

ama asil sorulmasi gereken sen hangi amacla kullancaksin aleti?

7/24 oyun oynarim, diyosan JB li Iphone derim ( sen 3-4 ay'a iphone 5 cikacak diyosun ama sanmam, bu sene iphone 4 beyaz cikar ( bkz: apple her sene iphone cikartmiyor ) )

Baktiginda asil senin seceneklerin arasinda ocelikle 2 isletim sistemi arasinda secim yapman lazim.

Android mi IOS mi?

Android - IOS'e gore daha fazla opsiyon sunuyor.
program ve oyun olarak IOS'e yakin.

Ama 5 ay Iphone 4 ( jb li ) kullandim ve 1 haftadir da Android kullaniyorum,
JB li IOS oyun, program acisinda geyet iyi.

Iki sistemde baslarda pil sorunu yasiyorsun, telefondaki programlar ve oyunlari kurcalamakdan.

IOS wifi acikken 2-3 saatde pili bitiyordu HTC D-DH'e bu yok ( en azindan ilk gozlemlemem bu yonde )

ikinci olarak Androidli telefonlar Iphone 4'e nazaran daha buyuk ekrana sahip ama acik soyluyorum Iphone 4 deki dokunmatik ile HTC D-HD deki dokumatik sistem arasinda fark var. Apple bu konuda gayet basarili.

Android tabali ( en azindan benim kullandigim ve elime alip inceledigim ) telefonlarda ekran sanki bana daha canli renkler daha iyi gibi geldi bu da android'in gorunum icin daha fazla secenek sunmasindan dolayi olabilir )

Android tabanli tellerde ( ozellikle HTC SENSE ) uretici arayuzleri ve ara yuz degistirmesine olan saglamasi bi arti oluyor.

Soru sekilde olmali
1- Android mi IOS mi?
2 - SAMSUNG/Motorola mi? ( burada HTC yi de unutmamak lazim bu isin en koklu ureticisidir kendileri )

Oyun oynarim, mail bakarim, gibi seyler istiyorsan IOS ( ama JB )
Ben telin icini disini kurcalarim, program gorunum v.b diyorsan Android
Android tabanli TEL olarak :
HTC - ( HTC desire HD-2 ( 2-3 ay'a piyasada olacak ) )
Neden HTC ( diger ureticilere gore SmartPhone piyasasinda daha koklu bi sirket ve diger ureticilere nazaran satis sonrasi destek ( yama ve upgrade olarak daha ii destek sunuyorlar. )

Bu kadar yazdim ama bosa yazdim acikcasi.
EN onemli olan seyi yazmamamissin,
sen teli ne icin kullancaksin, amac ne ?
Amac is ve multimedia mi yoksa sadece En ii SmartPhone'a sahip olmak mi?
( BKZ: Sadece tel gorusmesi yapan Iphone 4 kullanicilari :) )

Turkce klavyem yok kusura bakmayin
PS: yazim hatalarinda dolayi simdiden ozur dilerim...

In the end, death claims us all

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Who among you will help me avenge him?

Sylvanas Windrunner

#3 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2011 - 06:41 ÖS

Şu anda Nokia E71 kullanıyorum. Aslında bir problemim yok bu aletle. Fakat artık işim dolayısıyla maillarımı sürekli kontrol etmem gerekiyor. Bir de yine iş nedeniyle Amerika, Çin, Japonya ve Güney Afrika'ya çok sık gidiyorum. Buralarda çalışmamazlık etmemeli. Gerçi bu problem kalmadı sanırım artık.
Bunun için de büyük ekranlı bir telefona ihtiyaç duymaya başladım. Oyunla falan çok işim olmuyor ama ayrıca bir mp3 player taşımaktansa müzik için de telefonu kullanmayı tercih ediyorum.
Aynı şekilde fotoğraf makinesi yerine telefonla fotoğraf çekiyorum gerektiğinde.

Yani öyle ahım şahım ihtiyaçlarım yok aslında. Maillara rahat rahat bakabileyim, müzik ve fotoğraf ihtiyacımı karşılasın yeterli. Eğer işe yarar programlar varsa tabii ki kişiselleştirebilirim cihazı elimden geldiğince.

Tabii bir de madem telefon değiştirmeye karar verdim, en az 2 sene kullanılacak, teknolojinin gerisinde kalmayacak bir cihaz alayım diyorum. Onun için son çıkan modellere bakmaya başladım zaten.

Bu arada kesin olarak doğruluğundan emin olmamakla beraber her sene haziran ayında yeni bir iphone çıkacağını duymuştum. İnternette de en geç 2011 Q3te çıkacağını okudum. Tabii ki dediğim gibi doğruluğundan emin değilim. Buna dayanarak öyle bir hesağ yaparak söylemiştim 3-4 ay içerisinde çıkacak diye.

Cevaplar için teşekkürler. HTC aklıma gelmemişti açıkcası. Ona da bir bakayım şimdi.
  • 0

#4 Khrunk

Khrunk

General

• Members
  • 2.195 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2011 - 08:16 ÖS

Iphone kullanıyorum gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. Bana göre tek sinir yanı flash olan sitelerde dolaşırken sorun yaşamak. (video izlenmiyor, oyun oynanmıyor vs.) Ama bunun dışında her şeyiyle süper bir alet.
  • 0

#5 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2011 - 08:33 ÖS

iPhone 5te o flash problemi kalkacakmış galiba. Daha çok net bilgiler yok bu telefonla ilgili.
Bakalım, Galaxy S2-Atrix-iPhone5 arasında gidip geliyorum. Bütün bu modeller çıktıktan sonra karar vericem büyük ihtimalle.

Ama yorumları bekliyorum hala smartphone kullanıcılarından http://localhost/wow...tyle_emoticons/default/confused.gif
  • 0

#6 turkule

turkule

Genel Yönetici

• Administrators
  • 3.356 İleti
  • Locationİstanbul

Yazma tarihi: 22 Şubat 2011 - 09:05 ÖS

Bu konuda tek bi yorum yapılabilir bence "Apple ve diğerleri" http://localhost/wow...tyle_emoticons/default/confused.gif
  • 0

#7 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2011 - 10:20 ÖS

Şu an öyle ama birkaç aya bu değişir gibi geliyor. Rakipler de çok iddialı.
Bir de içimden hiç iPhone almak gelmiyor. Çok popüler olduğundan mıdır yoksa abuk subuk problemleri çıkmasından mıdır nedir özellikle 4 almak hiç istemedim bile.
Ama 5 çıkınca işler değişebilir o ayrı http://localhost/wow...tyle_emoticons/default/confused.gif
  • 0

#8 Digoksin

Digoksin

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 19 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2011 - 11:02 ÖS

Smartphone alırken bence telefondan ziyade işletim sistemi aldığını düşünmen lazım isteklerini yazıp hangi işletim sistemi daha iyi karşılıyorsa o işletim sistemini kullanan telefona yönelmen mantıklı olur. Tabii bu benim görüşüm. Ne almayacam diyorsan WM yüklü bir telefon kesinlikle alma :D
Bu anti popülerst yaklaşımın aynısı bende de var dünyaya gıcığım var herhalde ondan bilemiyorum :D
Ben de baya takip ettikten sonra HTC Hd2 aldım ilk başlarda çok kötüydü ama şu anda android yükleyip uğraştıktan sonra telefon bambaşka bir hal adı böylece anlamış oldum donanımın her zaman ikinci planda kaldığını.
  • 0

#9 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2011 - 11:19 ÖS

Aslında popüler olan şeylere gıcık olmam pek ama çevremdeki insanların yarısının sahip olduğu birşey de almak istemem açıkcası :D
Bir de android daha çekici geliyor bana. Özellikle Galaxy S çok sağlam bir rakip oldu iPhone karşısında. Apple şu anki benmerkezci, video bile izlemeye izin vermeyen tutumuna devam ederse piyasayı tekelleştirmeye çalışırken kendine olacak olan.
Bakalım, S2 ve Atrix baya iyiler. HD2 de oldukça iyi özelliklere sahipmiş. Zaten bu 3 model hemen hemen aynı özelliklere sahipler. İş, bu modeller çıktıktan sonraki uzman yorumlarına ve kendimi hangi modele daha yakın hissetmeme bakıyor.
  • 0

#10 Digoksin

Digoksin

Scout

• Members
  • Pip*Pip*
  • 19 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2011 - 11:44 ÖS

Eğer hd2 alırsan ki ben hd2yi aldıktan sonra ilgilenmedim piyasayla, tahmin ediyorum daha iyisi çıkmıştır (mesela şu anda hd2 ye desire rom yüklüyoruz onun yerine direk desire alınabilir eğer donanımı iyiyse) ama eğer hd2 alırsan seve seve yardımcı olurum.
Tatmin olabileceğin bir alet bulursun umarım..
  • 0

#11 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 22 Şubat 2011 - 11:57 ÖS

HD2 çıkmadı ama piyasaya benim bildiğim kadarıyla. Desire 2 olabilir mi senin dediğin?

Edit: Pardon ya, çıkmış bile o model. Çıkacak modelleri araştırayım ben biraz :D

Konu Philetairos tarafından 23 Şubat 2011 - 12:08 ÖÖ tarih ve saatinde düzenlenmiştir

• 0

#12 Karga

Karga

Saygın Uye

• Saygın Uye
  • 6.466 İleti

Yazma tarihi: 23 Şubat 2011 - 11:19 ÖÖ

Vodafonedan aldım miss gibi ayda 18 tl ye...
Bir radyo dinlerim bir de konuşurum başka bir numaram yok. Onun için de iphonemuş şuymuş buymuş ihtiyacım yok.

Not: Bir de oyun oynuyorum.
  • 0

#13 Aysimla

Aysimla

Senior Sergeant

• Members
  • 172 İleti

Yazma tarihi: 24 Şubat 2011 - 03:13 ÖS

Androidden ben çok menunum İphone türkiyeye gelmeden öncede kullanıyordum Iphone4 de dahil bütün Iphoneları kullandım ama zevk meselesi şimdi samsung galaxy kullanıyorum.
  • 0

#14 Prowess

Prowess

First Sergeant

• Members
  • 266 İleti

Yazma tarihi: 22 Mart 2011 - 10:25 ÖÖ

Param olsa hiç düşünmeden HTC nin üst seviye telefonlarından birini alırdım. öncelikle HTC dokunmatik panelin yaratıcısı ve üreticisidir. yanlış bilmiyorsam da apple a dokunmatik paneleri üreten firmada HTC nin taşeron firması. bir arkadaş dokunmatik olarak iphone daha iyi demiş. eşim 2 yıldır iphone kullanıyor 3g ve 4 birebir kıyaslama fırsatım oldu(HTC HD2 VE DESIRE HD). HTC nin dokunmatik hassasiyetinin yanına bile yaklaşamaz. ikoncan olacaksan iphone almalısın kesinlikle. karizmatik olacaksanda HTC bu benim fikrim tabi .^_^
  • 0

#15 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 22 Mart 2011 - 05:01 ÖS

Param olsa hiç düşünmeden HTC nin üst seviye telefonlarından birini alırdım. öncelikle HTC dokunmatik panelin yaratıcısı ve üreticisidir. yanlış bilmiyorsam da apple a dokunmatik paneleri üreten firmada HTC nin taşeron firması. bir arkadaş dokunmatik olarak iphone daha iyi demiş. eşim 2 yıldır iphone kullanıyor 3g ve 4 birebir kıyaslama fırsatım oldu(HTC HD2 VE DESIRE HD). HTC nin dokunmatik hassasiyetinin yanına bile yaklaşamaz. ikoncan olacaksan iphone almalısın kesinlikle. karizmatik olacaksanda HTC bu benim fikrim tabi .^_^

HTC dokunmatik ekran uretmiyor.
samsungdan aliyor.
hatta Desire modelinde samsung uretime yetistiredigi icin daha sonradan ekran tipini degistirmislerdi.

Ben iphone 4 kullandim, su anda HTC desire HD var
dokunmatik olarak iphone dan sonra fark var....

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Sylvanas Windrunner

#16 Prowess

Prowess

First Sergeant

• Members
  • 266 İleti

Yazma tarihi: 24 Mart 2011 - 02:27 ÖS

HTC dokunmatik ekran uretmiyor.
samsungdan aliyor.
hatta Desire modelinde samsung uretime yetistiredigi icin daha sonradan ekran tipini degistirmislerdi.

Ben iphone 4 kullandim, su anda HTC desire HD var
dokunmatik olarak iphone dan sonra fark var....

HTC nin türkiye distrübitör firmanın sahibi patronumun arkadaşı ve kişi ile konuşmuşluğum da var. adam ısırarla HTC kendi panelini kendi üretiyor demekte. hatta kore ve çindeki taşeron firmaya markayı söylemiyim. kendileri bile panel yaptımış cizda kullanmak için ve şuanda da tr de bu ürün ipod a bir alternatif olarak satılıyor.
  • 0

#17 H.L.L

H.L.L

Genel Yönetici

• Executives
  • 2.084 İleti
  • LocationAlmaty / KZ

Yazma tarihi: 24 Mart 2011 - 02:56 ÖS

HTC nin türkiye distrübitör firmanın sahibi patronumun arkadaşı ve kişi ile konuşmuşluğum da var. adam ısırarla HTC kendi panelini kendi üretiyor demekte. hatta kore ve çindeki taşeron firmaya markayı söylemiyim. kendileri bile panel yaptımış cizda kullanmak için ve şuanda da tr de bu ürün ipod a bir alternatif olarak satılıyor.

Saatler önce yayınladığımız HTC Vision haberinde sizlere HTC'nin Vision'da Samsung'un Super AMOLED ekranlarını kullanabileceğini aktarmıştık. Ancak görünen o ki HTC; Desire, Nexus One gibi AMOLED'li telefonlarında LCD'e dönüş yapmak zorunda kalabilir.

Korea Herald gazetesinde yayınlanan habere göre gelecek sene 5,5.nesil AMOLED üretimine yeni tesisiyle başlayacak olan Samsung, HTC ve Google'a yeterli AMOLED ekran sağlayamıyor; bu sorun da her iki firmanın zorunlu olarak farklı görüntüleme teknolojilerine yönelmesine neden oluyor. Basın sözcüleri tarafından AMOLED üretiminde tam kapasite çalıştığı açıklanan Samsung'un AMOLED sıkıntısı yaşamasına firmanın akıllı telefonu Galaxy S'nin neden olduğu düşünülüyor.

Peki HTC ve Google ne yapacak ? Bu sorunun cevabını da veren Korea Herald, Temmuz sonrası üretilecek Nexus One'larda Sony imzasını taşıyan Super TFT LCD'lerin kullanılacığını belirtiyor. HTC cephesinden gelen resmi bilgide Korea Herald'ın haberini kısmen doğruluyor. Android Community sitesinin HTC'den aldığı bilgiye göre HTC, Samsung'un AMOLED ekranlarını kullanmaya devam etmeyi planlıyor ancak aynı zamanda AMOLED ekranlardan görülebilir bir farkı bulunmadığını düşündükleri Sony'nin Super TFT LCD'lerini de akıllı telefonlarında kullanacak.

kaynak

Buradan da anlasilacagi uzre ust sekmen panelleri kendi uretmiyor.
diger orta ve alt seviye uretimi ( taseron uzerinden ) kendi yaptiriyor olabilir....

but HORDE will live on

Vol'jin is dead.

Sylvanas Windrunner

#18 alpi

alpi

Champion

• Members
  • 1.102 İleti

Yazma tarihi: 27 Mart 2011 - 09:35 ÖS

-Samsung Galaxy S2
-Motorola Atrix 4G
-Apple iPhone 5

Iphone almanı tavsiye ederim şiddetle.Çok pratik,kullanışlı çok yönlü.Ayrıca skype'ı yüklersen wowdakilerlede konuşursun:)
  • 0

#19 Philetairos

Philetairos

Scout

• Members
  • 3.781 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2011 - 01:36 ÖÖ

WoW yalan oldu artık benim için :P
En son 2 modele eledim kafamda; Samsung Galaxy S2 ve iPhone5.
Çıktıklarında bakıp incelemek lazım artık.
  • 0

#20 Ezekeel

Ezekeel

Genel Yönetici

• Executives
  • 9.313 İleti

Yazma tarihi: 28 Mart 2011 - 05:50 ÖS

iPhone 5 eylülde çıkıyormuş, bir yerden iPhone 4 bulabilsem de alsam =/ Sony E. K750i var bende şu an löl :D Bir de Samsung'un dediğin ürünü iPad tarzında değil miydi abi? :D

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı